Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
:PΕμενα παιδια με ελκυει το χαμογελο...δεν εννοω αν θα ειναι στραβα τα δοντια ή οχι...αλλα να ειναι ειλικρινες το χαμογελο του...(να χαμογελαει οχι ετσι απλα για να χαμογελασει:D)
Μου αρεσει επισης να εκπεμπει ενα μυστηριο και μια κουλτουρα....
Και σε δευτερη φαση μου αρεσει να εχει την δυνατοτητα να με κανει εμμεσα να θελω να γινομαι καλυτερη ως ανθρωπος...(δεν ζηταω πολλα εε?)


ααα....παραλιγο να το ξεχασω....μου αρεσουν οι χοντρουλιδες...αλλωστε γνωστο ειναι αυτο που λεει "αντρας χωρις κοιλια σπιτι χωρις μπαλκονι":redface:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εμένα με έλκει ο άντρας που φοράει "παντελόνι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Επιβεβαιώνεται λένε οι ψυχολόγοι του Ρότσεστερ αυτό που πολλές γυναίκες είχαν υποψιαστεί και ισχυριστεί προ πολλού, ότι δηλαδή οι άνδρες συμπεριφέρονται όπως τα ζώα στο σεξουαλικό τομέα.

Μία κουβέντα έχω μόνο να πω γι' αυτό το απόσπασμα. ΝΤΡΟΠΗ!!! Αν έλεγα άλλη μία, αυτή θα ήταν ΑΙΣΧΟΣ!!!

Τα στερεότυπα αναπαράγονται συνεχώς. Αν το έγραφε κάποιος άντρας αυτό για τις γυναίκες, θα ήταν φαλλοκράτης του θανατά και θα τον είχαν κρεμάσει έξω απ' το σπίτι της Μισέλ μιλάμε.

Κατά τ' άλλα μας έφαγε η προοδευτικότητα...κατά τα καλά και συμφέροντα πάντα.

Τι με έλκει εμένα σε μια γυναίκα; Πολλά. Πρόσωπο, μάτια, στήθος, μυρωδιά, κοιλίτσα, πωπουδάκι, μπουτάκια, γάμπες, όχι απαραίτητα όλα μαζί ή με αυτή τη σειρά.
Δύο πράγματα με χαλάνε όμως σε μια γυναίκα. Να λέει βλακείες και να κάνει γυναικουλιές. Επίσης, απεχθάνομαι τις γυναίκες με ύφος όμορφης. Αν είναι τέτοια, πρέπει να είναι ανεπιτήδευτη. Τέλος, σιχαίνομαι τις γυναίκες που πιστεύουν πως μου δίνουν κάτι περισσότερο απ' αυτό που τους δίνω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ααα....παραλιγο να το ξεχασω....μου αρεσουν οι χοντρουλιδες...αλλωστε γνωστο ειναι αυτο που λεει "αντρας χωρις κοιλια σπιτι χωρις μπαλκονι":redface:;)

κ μενα κ μενα μαρσουν οι χοντρουλιδες!! αυτα ειναι!! :clapup::clapup:
ειναι ωραιοι οι αντρεσ που τρωνε!!
(ως ενα βαθμο εεε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εγώ πάλι χαλιέμαι κάπως με όσες δεν έχουν κανένα ίχνος θυληκότητας (καθαρά στον τομέα των ερωτικών σχέσεων). Γενικότερα, θεωρώ πολύ σημαντικό σε μια κοπέλα το να βγάζει πηγαία θυληκότητα, η οποία δεν σημαίνει νάζι, δεν σημαίνει κωλοχαρούμενες κινήσεις, αλλά σημαίνει γλυκύτητα και συναισθηματισμό σε λογικές δόσεις. Κατά τα άλλα, με ενδιαφέρουν το πάθος και το θάρρος από πλευράς χαρακτήρα. Αυτό δε σημαίνει το ότι απαξιώνω τις γυναίκες που δεν έχουν τα παραπάνω, σημαίνει όμως ότι δε θα έκανα σχέση μαζί τους.
Από εμφανιση, δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο τύπο, κοιτάζω πάντοτε τις αναλογίες στο κορμί μιας κοπέλας παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Όπως έλεγε και ο Βέγγος στο "Μην είδατε τον Παναή", είναι η επιθυμία του άντρα να πάρει πίσω τα χαμένα του παϊδια (you know, Αδάμ, πλευρά του Αδάμ, Εύα...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*lilly*

Νεοφερμένος

Η *lilly* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πάντα έβρισκα ελκυστικούς τους ψηλούς άντρες (ευτυχώς όταν αγγίζεις το 1,67 δεν δυσκολεύεσαι και πολύ να τους βρείς!:P), με άγρια χαρακτηριστικά, γεροδεμένο κορμί και μεγάλες πλάτες. Μου αρέσει γιατί με τέτοιους τύπους νιώθω ασφάλεια, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. :redface: Οι ιδιαίτερα γυμνασμένοι δεν μου αρέσουν θέλω να... εχμμ... πιάνω!:redface::redface::redface:

Επίσης ελκύομαι από πονηρά και ειλικρινή βλέμματα, γλυκά χαμόγελα και αξύριστο πρόσωπο. Από χαρακτήρα θέλω ειλικρίνεια, ευθύτητα, χιούμορ και να διατηρεί το παιδί που κρύβει μέσα του. Η σοβαροφάνεια δεν μου αρέσει, θέλω να γελάω και να γελάει κι ο άλλος μαζί μου όχι να στέκομαι "σφιγμένη". Η στοργή και η ευαισθησία είναι (νομίζω) θηλυκά χαρακτηριστικά και δεν περιμένω να τα δω σε κάποιον για να με ελκύσει αλλά αν τα δω κατά την πορεία ε, δεν θα με χαλάσει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
κ μενα κ μενα μαρσουν οι χοντρουλιδες!! αυτα ειναι!! :clapup::clapup:
ειναι ωραιοι οι αντρεσ που τρωνε!!
(ως ενα βαθμο εεε)
ετσιιι:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Μιας και βλέπω αρκετές αρνητικές ψήφους σε ποστς που ο καθένας μας λέει το τι προτιμά στο άλλο φύλο... Ο καθένας από εμάς έχει κάποια κριτήρια για τον ποιό/ποιά θα επιλέξει. Αυτά τα κριτήρια, εμφανισιακά και γνωρίσματα του χαρακτήρα, φτιάχνουν έναν "τύπο", στον οποίο κάποιος από εμάς βλέπει αυτό που θέλει να ερωτευθεί. Τα κριτήρια αυτά είναι προφανώς διαφορετικά για τον κάθε άνθρωπο και εννοείται το ότι δεν αποκλείεται η πραγματική επιλογή του καθενός να αποκλίνει για κάποιον λόγο από αυτόν τον τύπο...

Τέλος, το ότι γράφουμε το πως θελουμε να είναι ο/η σύντροφός μας, δε σημαίνει το ότι απαξιώνουμε όλους όσους δεν είναι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μιας και βλέπω αρκετές αρνητικές ψήφους σε ποστς που ο καθένας μας λέει το τι προτιμά στο άλλο φύλο... Ο καθένας από εμάς έχει κάποια κριτήρια για τον ποιό/ποιά θα επιλέξει. Αυτά τα κριτήρια, εμφανισιακά και γνωρίσματα του χαρακτήρα, φτιάχνουν έναν "τύπο", στον οποίο κάποιος από εμάς βλέπει αυτό που θέλει να ερωτευθεί. Τα κριτήρια αυτά είναι προφανώς διαφορετικά για τον κάθε άνθρωπο και εννοείται το ότι δεν αποκλείεται η πραγματική επιλογή του καθενός να αποκλίνει για κάποιον λόγο από αυτόν τον τύπο...

Τέλος, το ότι γράφουμε το πως θελουμε να είναι ο/η σύντροφός μας, δε σημαίνει το ότι απαξιώνουμε όλους όσους δεν είναι έτσι...

Μπραβο Τσιπουρο!πες τα...γιατι και εμενα μου εκανε εντυπωση αυτη η αρνητικη ατμοσφαιρα...:):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όπως όλοι έχουμε κάποια κριτήρια για το πως μας φαίνεται το γούστο του άλλου. Δεν πιστεύω να περιμένει κανείς ότι γράφοντας κάτι δημόσια δεν θα κριθεί για αυτό.

Αντί λοιπόν να γράψει κάποιος "Μα τι άκυρος τρόπος σκέψης/ πωπω τι στερεότυπα έχεις/ μα καλά πόσο προβλέψιμος είσαι" προτιμά να είναι διακριτικός και να βάλει απλά μια αρνητική. Δικαίωμα του, αρκεί να μην το παρακάνει.

Όχι δεν έχω βάλει αρνητική, αλλά θεωρώ λάθος να ενοχλείται κάποιος για αρνητική σε post που επιδέχεται κρίση. Μπορούμε να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με περιπτώσεις "μη κατάχρησης" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Τί μας έλκει στο άλλο φύλο...

Το μυαλό μας. Όλα εκει μέσα είναι. Αν δω μια φωτο με ένα λείο και όμορφο πόδι, φτιάχνομαι γιατί υποθέτω ότι ανήκει σε γυναίκα. Παρόλα αυτά μπορεί στην πραγματικότητα να ανήκει σε άντρα και να το έχει "περιποιηθεί". Τυπικά, με "άναψε" ένα αντρικό πόδι. Αλλά ουσιαστικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τί μας έλκει στο άλλο φύλο...

Το μυαλό μας. Όλα εκει μέσα είναι. Αν δω μια φωτο με ένα λείο και όμορφο πόδι, φτιάχνομαι γιατί υποθέτω ότι ανήκει σε γυναίκα. Παρόλα αυτά μπορεί στην πραγματικότητα να ανήκει σε άντρα και να το έχει "περιποιηθεί". Τυπικά, με "άναψε" ένα αντρικό πόδι. Αλλά ουσιαστικά...
Συμπέρασμα: Είτε έτσι είτε αλλιώς φτιάχνεσαι από φωτογραφίες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

Η αυταπάτη μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

Αν πω ο περιβόητος μαλακομαγνήτης θα γίνω πολύ κακιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
Η αρμονία γραμμών και σκέψεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Η αρμονία γραμμών και σκέψεων.
Ναι. Βλέπεις την άλλη σαν ολόγραμμα και θέλεις να "περάσεις" από μέσα της.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δεν μπορώ να εξηγήσω με λόγια τι είναι αυτό που με έλκει σε έναν άντρα δεν ξέρω τι λένε οι ανθρωπολόγοι , ή οι στατιστικολόγοι περί συμμετρίας , οσμής, φερορμονών κλπ. Δεν είχα ποτέ μου στάνταρ π.χ μελαχρινός ή ψηλός κλπ! Είναι αυτό το αδιόρατο "κάτι" που δεν εξηγείται , είναι αυτή η παράξενη αίσθηση , ένας ερωτισμός που πλανάται στην ατμόσφαιρα και δεν μπορείς να τον εγκλωβίσεις σε λέξεις . Γι αυτό και συνήθως με ελκύουν τελείως διαφορετικά άτομα μεταξύ τους . Τη μια ένας δίμετρος κοκκαλιάρης και την άλλη ένας κοντός γεματούλης . Πάντως αν πιστέψω τον Ηράκλειτο που έλεγε πως τα ομώνυμα έλκονται τότε δε θα τολμήσω να πω πως μου αρέσει να είναι έξυπνος και με χιούμορ γιατί αυτόματα θα θεωρηθεί πως έτσι βλέπω και τον εαυτό μου .Συνήθως είναι άτομα που δεν έχουν καμιά σχέση με την προσωπικότητά μου κι όμως... στο βάθος τελικά βρίσκω πως υπάρχει μια αδιόρατη ομοιότητα. Δεν ξέρω αν κατάλαβε κανείς τίποτα ... σας είπα ... δεν εξηγείται με λόγια . Το νιώθεις απλά !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αυτός ο μοναδικός συνδιασμός μημουαπτισμού, ψυχικής ευπάθειας και αυτοπεποίθησης, σαν μια
:alljumpy::alljumpy::alljumpy::alljumpy:
πολύπλοκη χημική ένωση που μόνο στο...άλλο φύλο βρίσκουν συναρμογή, με εξιτάρει απίστευτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Τα μάτια του....
ο είναι τέλεια.....
γένικα βλέπω τον άλλον στα μάτια πάντα.
Καταλαβαίνεις τον κόσμο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top