Φιλάκια

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μην σκευτεσε τους αλλους, εσενα να σκευτεσε.... Επειδη αλλοι εχουν εμπειριες δεν παει να πει οτι εσυ εισαι βλακας αν δεν εχεις.... Βλακας πιαστικες τωρα, που εκανες κατι χωρις να το θελεις... Και στο κατω-κατω ξερεις ποσους ξερω στην ηλικια μας που ουτε εχουν φιλισει ουτε τπτ; Οι περισσοτεροι ειναι αυτοι....
Δεν ξερω αν ειναι φυσικο να εχεις ανχως, οντως πολοι εχουν ανχως για το πρωτο τους φιλι με καπιον/καπια, εγω δεν ειχα ποτε, μονο για το πρωτο μου φιλι ειχα. Απλα εγω σου λεω οτι δεν χρειαζετε να ανχωνεσε. Ηθελες δλδ να σου πω κατι για να ανχωθεις περισσοτερο; Εγω απλα σου λεω πως τα βλεπω εγω τα πραγματα και την γνωμη μου, και εγω πιστευω πως δεν πρεπει να ανχωνεσε... Δες το χαλαρα και ρεαλιστικα.
Οταν λεω υπερβολικα ενοω το σημειο χωρις επιστροφη, σεξ. Τωρα τι ενοουσες εσυ δεν μπορω να καταλαβω... Ελπιζω για σενα να μην προχωρισες τοσο. Βεβαια αν θελεις μας λες, αυτο ειναι δικο σου θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Creek

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όχι εντάξει δεν κάναμε σεξ. Θα προσπαθήσω να ξεαγχωθώ και να σταματήσω να το σκέφτομαι. Υποθέτω πως άμα ο άλλος δεν ειναι και τόσο επιθετικός θα είναι σίγουρα καλύτερα τα πράγματα. :) Ευχαριστώ για τη συμβουλή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχην να ειναι μικροτερος... με 10 χρονια μεγαλητερο τι περιμενες... Καπιον κοντα στην ηλικια σου... Νταξει δεν εγινε τπτ αν ειναι 17 αλλα μην ειναι και 20 ξερω γω... Γιατι αλλα ζηταει ενας 13χρονος, αλλα ενας 15χρονος και αλλα ενας 20χρονος... Εξαρτατε βεβαια και απο τις εμπειριες του καθενα, απλα ενας 20αρις δεν γινετε να ψαχνει μια απλη σχεση με κανα φιλακι και καμια αγκαλιτσα... Εδω εγω στα 15μου παω για περισσοτερα πραγματα, ποσο μαλλον ενας που θα σε περναει 10 χρονια...
Μην ανχωνεσε για το τι θα γινει, δες το χαλαρα και καπια στιγμη θα βρεθει καπιος καταληλος για σενα, περιπου στην ηλικια σου και θα το ευχαριστιθεις πραγματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Creek

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εισαι ΜΟΝΟ 15. Ελεος δηλαδη. :|
(Δεν θελω καν να σκεφτω πως βλεπεις το θεμα σεξ, γιατι.. :knife:)
:worry: Τι ακριβώς εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Crystal Creek

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Καλά τα λέμε όλα αυτά, αλλά μην ξεχνάμε πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή γιατί κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός!
Αυτό που πάντα πρέπει να λαμβάνουμε υπ' όψιν μας είναι τα δικά μας θέλω και τις δικές μας επιθυμίες. Το να νιώθουμε αγχωμένοι σχετικά με αυτό, είναι κάτι φυσιολογικό και όλοι κάποια στιγμή το βιώσαμε. Σκοπός είναι, όμως, να μην επηρεαζόμαστε και ασυναίσθητα υιοθετούμε τις ιδέες των άλλων σαν δικές μας. Μπορεί και όταν εγώ ήμουν 15 να ένιωθα κάπως πίσω από τους άλλους, αλλά αυτό που ξέρω είναι πως δεν μετανιώνω ποτέ που έκανα αυτό που ήθελα και ένιωσα, όταν εγώ (και όχι οι φίλες/παρέες) ένιωσα έτοιμη να το κάνω. Σαφώς και ο περίγυρος μας επηρεάζει και ειδικά στο στάδιο της εφηβείας όλα είναι ρευστά. Αλλά είναι μεγαλύτερη κατάκτηση να κάνει κάποιος αυτό που θέλει και όχι αυτό που νομίζει ότι θέλει ή θέλουν άλλοι για τον ίδιο.

Γι' αυτό καλό είναι να κάτσεις να σκεφτείς εσύ τι πραγματικά θέλεις και τότε μόνο να προχωρήσεις. Όπως λέει και ο Τάσος αν το "έτερον μέλος" για διάφορους λόγους σπαστεί, απλά δεν άξιζε και το προσπερνάς. Είσαι ακόμα μικρή για να χαλιέσαι (αν και τώρα όλα σου φαντάζουν βουνό)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εννοώ, πως ακριβώς νομίζεις οτι βλέπω το θέμα σεξ ?

Δεν νομιζω. Ειπα οτι δεν θελω να σκεφτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Creek

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν νομιζω. Ειπα οτι δεν θελω να σκεφτω.
Οκ τότε.

Καλά τα λέμε όλα αυτά, αλλά μην ξεχνάμε πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή γιατί κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός!
Αυτό που πάντα πρέπει να λαμβάνουμε υπ' όψιν μας είναι τα δικά μας θέλω και τις δικές μας επιθυμίες. Το να νιώθουμε αγχωμένοι σχετικά με αυτό, είναι κάτι φυσιολογικό και όλοι κάποια στιγμή το βιώσαμε. Σκοπός είναι, όμως, να μην επηρεαζόμαστε και ασυναίσθητα υιοθετούμε τις ιδέες των άλλων σαν δικές μας. Μπορεί και όταν εγώ ήμουν 15 να ένιωθα κάπως πίσω από τους άλλους, αλλά αυτό που ξέρω είναι πως δεν μετανιώνω ποτέ που έκανα αυτό που ήθελα και ένιωσα, όταν εγώ (και όχι οι φίλες/παρέες) ένιωσα έτοιμη να το κάνω. Σαφώς και ο περίγυρος μας επηρεάζει και ειδικά στο στάδιο της εφηβείας όλα είναι ρευστά. Αλλά είναι μεγαλύτερη κατάκτηση να κάνει κάποιος αυτό που θέλει και όχι αυτό που νομίζει ότι θέλει ή θέλουν άλλοι για τον ίδιο.

Γι' αυτό καλό είναι να κάτσεις να σκεφτείς εσύ τι πραγματικά θέλεις και τότε μόνο να προχωρήσεις. Όπως λέει και ο Τάσος αν το "έτερον μέλος" για διάφορους λόγους σπαστεί, απλά δεν άξιζε και το προσπερνάς. Είσαι ακόμα μικρή για να χαλιέσαι (αν και τώρα όλα σου φαντάζουν βουνό)!

ευχαριστώ :) δλδ πιστεύεις ότι αν του αρέσω πραγματικά δεν θα τον νοιάξει και πολύ πως θα τον φιλήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αν του αρέσεις δε θα τον νοιάξει και θα βγει πολύ ωραία και αν δεν είναι ηλίθιος μπορεί και ο ίδιος να βοηθήσει σε αυτό δείχνοντας το δρόμο.

(Ο πιο μεγάλος μου έρωτας φιλούσε απαίσια μέχρι που τον ανάγκασα να μάθει. Μην ανησυχείς, χωρίσαμε πολλά χρόνια μετά από τα πολλά απαίσια πρώτα φιλιά και για άλλους λόγους.)

Συγκινούμαι πάντως με αυτό το άγχος για τα πρώτα φιλιά, εκτός από το θέιο βρέφος που και καλά ήξερε από όταν γεννήθηκε να φιλάει (την άλλη τη ρώτησες?:P) νομίζω ότι πολύ μεγάλο ποσοστό ανθρώπων έχει νιώσει αυτή την ανασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Μικρή μου, όλοι έχουν τον δικό τους τρόπο ακόμα και στα φιλιά. Φυσικά και δεν παίζει ρόλο αυτό. Αν ήταν έτσι θα ζούσαμε σε έναν κόσμο πολύ ανώριμο και κενό. Δηλαδή μόνο το πώς φιλάει κάποιος τον καθορίζει σαν άνθρωπο; Η προσωπικότητα καθόλου; Και πίστεψε με, το φιλί είναι εντελώς υποκειμενικό κριτήριο. Αν κάποιον τον λατρεύεις θα βγάλεις όλο σου το πάθος και όλο το είναι σου μέσα από ένα φιλί. Αν απλά σου αρέσει, τότε θα είναι πιο ψυχρό και άδειο το φιλί σου.;)

Αυτό που πάντα θα επαναλαμβάνω είναι η αξία του να γνωρίζεις τι θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Χθες πέρασα εποικοδομητικά 4 ώρες αναμονής στο Gatwick διαβάζοντας γυναικεία περιοδικά.:redface: Υπήρχε που λέτε ένα αφιέρωμα στα φιλιά. Αυτό που με εντυπωσίασε ήταν η πολύ μικρή διαφορά στα ποσοστά σε μια "έρευνα" για το αν τα γερά γλωσσόφιλα κάνουν ας πούμε την διαφορά. Είδα ότι πολλές γυναίκες δεν τρελαίνονται, ενώ εγώ ας πούμε την βρίσκω τρελά έτσι. Και διαπίστωσα ότι κάποιος μπορεί να ξενερώσει με κάτι που για άλλον είναι must. Και σκέφτηκα ότι δικαίως έχω ένα άγχος πριν πέσει το πρώτο φιλί με κάποιον.:hmm:

Εσάς σας ξενερώνει κάτι συγκεκριμένο στον τρόπο που θα σας φιλήσει κάποιος; Αγχώνεστε πριν φιλήσετε για πρώτη φορά κάποιον/α;

Μήπως το θέμα είναι εφηβικό;:redface: Αλλά ρε σεις, πάντα όταν πούμε ή μας πουν για το πρώτο φιλί με νέο αμόρε η στάνταρ ερώτηση δεν είναι "πώς ήταν";:P

Με τον τωρινο μου συντροφο δεν εχω ξενερωσει ουτε σε ενα φιλι,ειναι τοσο ξεχωριστο να σε φιλαει αυτος που θελεις.
Στο παρελθον μου ειχε τυχει παραμπολλες φορες να με φιλησουν αγαρμπα,ή να με δαγκωσουν και να ματωσουν τα χειλη μου,ιου δεν θελω να το θυμαμαι καν.Ηταν απαισιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εμενα αυτο που με ξενερωνει-αγχωνει καπως ειναι ποσο υγρα(σαλιο) πρεπει να εχουν:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody

Νεοφερμένος

Η somebody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εμενα αυτο που με ξενερωνει-αγχωνει καπως ειναι ποσο υγρα(σαλιο) πρεπει να εχουν:hmm:

3,5 mg, ουτε λιγοτερο, ουτε περισσοτερο, αλλιως χανεται η μαγεια.:P

Ρεεε, χαλαρωστε λιγο. Μην την ψαχνετε τοσο, ειδικα για κατι τοσο φυσιολογικο οπως ειναι το ματς μουτς και τα σλουρπ σλουρπ. Απο μονο του σε παει, δε θελει ουτε αγχη, ουτε κανονες, ουτε τιποτα τετοιο. Τοτε το απολαμβανεις και στο επακρο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
νομίζω οτι το μόνο που μπορεί να με ξενερώσει είναι τα πολλα σάλια.......μπλιαχχχ
και να ρωτήσω κατι άλλο?? όταν λέτε ανασκαφές...τι ακριβώς εννοείτε?? .....αν και καπου πάει το μυαλό μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madie17

Νεοφερμένος

Η Madie17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
11 Ιουλίου-πριν ΑΚΡΙΒΩΣ 3 βδομάδες-λίγο μετά αφού έκλεισα τα 16 κ μπήκα στα 17 έδωσα το πρώτο μου φιλί:D ήταν με τον Γ. τον οποίο ήθελα ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΡΟΝΟ και το θέμα είναι πως τον ήθελα ενώ δεν είχαμε κάνει ακόμα τ-ί-π-ο-τ-α απολύτως. Ούτε καν τα βασικά[αγκαλιές κι έτσι :P] Τέλος πάντων αυτός είναι 20[τα έκλεισε λίγο μετά τα γενέθλιά μου,εγώ έχω 17 Ιουνίου εκείνος 28 :D] και όπως είναι λογικό έχει αυτοκίνητο.. Εεε πήγαμε λοιπόν πρώτα παραλία,μετά φάγαμε εε κ μετά πήγαμε κάπου πιο...απόμερα κ σταματήσαμε. Πήγαμε στα πίσω καθίσματα κ ήμασταν αγκαλιά κτλ κ μιλούσαμε λέγαμε διάφορα[όχι άσχετα ούτε τίποτα που θα μας ξενέρωνε το τονίζω :P ] και σε μια φάση έρχεται ως τα χείλια μου χωρίς να με ακουμπήσει αλλά τον μύριζα έντονα! Τραβιέται μετά προς τα πίσω,χαμογελάει κ το ξανακάνει! Εγώ να έχω μείνει κόκαλο :P αλλά το έκανε επίτηδες για να χαλαρώσω κάπως γιατί ένα χρόνο περίμενα αυτή τη σκηνή και η καρδιά μου βαρούσε ΝΤΑΟΥΛΙ! Και μετά από αυτό 'ηρθε και με φίλησε κάπως πεταχτά και με ρώτησε αν ξέρω να φιλάω! Και του είπα την αλήθεια! Χαρακτηριστικά του είπα: "Δεν έχω ΙΔΕΑ!" :whistle: Και με ρώτησε πώς κι έτσι και εγώ του απάντησα πως δεν του λέω[δεν ήθελα να του πω ότι τον θέλω έναν ολόκληρο χρόνο-όχι ότι δεν το ήξερε δηλαδή :P ] και μετά μου λέει "Να μαντέψω?" και του είπα να κάνει μια προσπάθεια και θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι γούρλωσα τα μάτια μου κ χαμογέλασα όταν μου είπε την απάντηση η οποία ήταν ΟΛΟΣΩΣΤΗ!Μου είπε "Ήθελες να είμαι ο πρώτος σου..." Και ντάξει μετά το παραδέχτηκα και ήρθε ωραία ωραία,μου έδεσε τα μάτια με τη μπλούζα του-γιατί τις είχαμε βγάλει απ τη ζέστη :P αλλά ΜΟΝΟ μπλούζες :P και μετά μου έδωσε το πρώτο ρουφηχτό:D εγώ έμεινα λίγο μ@λ@κ@ς μην ξέροντας τι να κάνω αλλά μετά,στο 4ο/5ο έμαθα και τον άρπαξα κιόλας :D νομίζω πως ήταν ό,τι πιο ωραίο θα ζήσω ποτέ μου κ απ' τις καλύτερες ιστορίες που έχετε διαβάσει ;) και βασικά έχετε δίκιο που κάποιοι λέτε για χημεία γιατί απ' το 2ο φιλί μας καταλάβαμε ότι ταιριάζουμε πλέον πολύ και είμαστε ακόμα μαζί,δεν πέρασε και πολύς καιρός εξάλλου[φτου φτου να μην το ματιάξω,είμαι και Σαββατογεννημένη :P ] και περνάμε ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ γιατί η σχέση μας δεν είναι μόνο φιλιά και αρπαχτές. Ίσα ίσα που είναι και πολύ τρυφερός μαζί μου και μου λέει συνέχεια αν με ενοχλεί κάτι που κάνει ή με πιέζει να του πω να σταματήσει<3<3<3 Πιστεύω άξιζε η αναμονή... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λινα.Μ

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αν ειναι το φιλι με το προσωπο που θες και σου αρεσει πραγματικα δεν νομιζω να μετρα ποσο σαλιο βγαζει ουτε πως το κανει...Ετσι κι αλλιως μετα απο 2-3 φιλια μαθαινει ο αλλος...Εγω την πρωτη φορα δεν μου αρεσε πραγματικα το αγορι και ηταν ΤΡΟΜΕΡΑ αμηχανο...Μετα ομως...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Ήθελες να είμαι ο πρώτος σου..."

λολτάιμ.
συζήτησ μετά το σεκς:
"Αγάπη μου, ήμουν ο πρώτος σου;"
"...Χμμμ... Σαν κάτι να μου θυμίζεις".
:P



υγ.
νομίζω πως ήταν ό,τι πιο ωραίο θα ζήσω ποτέ μου κ απ' τις καλύτερες ιστορίες που έχετε διαβάσει

εχμ, για το πρώτο μπορεί. για το δεύτερο όμως δεν ξέρω, διάβασα πρόσφατα το "Hope they sell beer in Hell" του Τucker Max :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Τι πρέπει να θυμόμαστε για ένα φιλί:
Καθαρή Αναπνοή - Είναι πολύ σημαντικό. Να είσαι σίγουρος ότι έχεις πλύνει τα δόντια σου πριν βγείτε έξω. Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από μία κακή αναπνοή. Αν πρόκειται να βγεις για φαγητό τότε φρόντισε να έχεις μαζί σου μία δροσιστική και αρωματική καραμέλα ή τσίχλα. Μην τη ξεχάσεις στο στόμα σου κατά τη διάρκεια του φιλιού.
Υγρά χείλη - Τα χείλη σου πρέπει να είναι λίγο υγρά κατά τη διάρκεια του φιλιού. Άγγιξε με τη γλώσσα τα χείλη σου, μία φορά πριν το φιλί. Οι γυναίκες πρέπει να αποφεύγουν το lip gloss , γιατί η γεύση γίνεται πικρή μετά από λίγο. Τα λίγο υγρά χείλη κάνουν ευκολότερη τη κίνηση στα χείλη του ταιριού σας και προσφέρει και στους δύο μία ευχάριστη αίσθηση.
Στάση - Να στέκεσαι κοντά στο ταίρι σου. Καθώς πλησιάζετε γείρε ελαφρά το κεφάλι, στην αντίθετη πλευρά από αυτή που γέρνει το ταίρι σου.
Κλείσε τα μάτια σου - Λίγο πριν τα χείλη σας συναντηθούν, κλείσε τα μάτια σου. Κάποιοι βέβαια προτιμούν να κρατούν τα μάτια τους ανοικτά. Μέχρι να το μάθεις είναι καλύτερα να τα έχεις κλειστά.
Γλώσσα - Τοποθέτησε την άκρη της γλώσσας σου στην άκρη της γλώσσας του ταιριού σου. Μην βάζεις τη γλώσσα σου σε μεγάλο βάθος. Εάν σου αρέσει μπορείς να περιστρέφεις τη γλώσσα σου. Διασκέδασε το και πειραματίσου!
Χείλη - Μπορείς να ερευνήσεις διαφορετικούς τρόπους χρήσης της γλώσσας σου. Προσπάθησε να αγγίζεις την γλώσσα σου στα χείλη του άλλου, με πολύ αργές και απαλές κινήσεις.
πηγή



Αλήθεια όταν φιλάτε κλείνετε τα ματάκια όλοι κι όλες;;;;;


Θα ήταν εντελώς αποκαρδιωτικό αν στο πρώτο φιλί μυρίζει η αναπνοή του άλλου...... και στο δεύτρο και στο τρίτο.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristin

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν μου αρεσουν τα φιλια,πολυ σπανια τα απολαμβανω.Συνηθως εκνευριζομαι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top