[Γυναίκες] Απο μελαχρινή ...ξανθιά!

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Φυσικα δε χρειαζεται να πω οτι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ολα αυτα τα κανεις σε κομμωτηριο που εμπιστευεσαι κιολας, και με τιποτα με βαφες στο σπιτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εννοείται όχι με βαφές στο σπίτι!
Χμμμ εγώ πάντως σκέφτομαι να μην το πάω με αντάυγειες... Αλλά με ντεκαπάζ σε όλο το μαλλί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
… πείρα τηλεφωνώ την πεθερά μου.(κομμώτρια) και την ρώτησα ποια είναι η διαδικασία. Μου είπε να σε συμβουλέψω πρώτα απόλα να πας σε μια έμπυρη κομμώτρια γιατί η αλλαγή που θέλεις να κάνεις είναι πολύ τολμηρή και έχει δυο ρίσκα…να σου κάψουν τα μαλλιά με δεκαπαζ ή να απογοητευτείς τόσο πολύ με το αποτέλεσμα που να μην θέλεις να βγεις από το σπίτι.
Όταν κάνεις δεκαπαζ το αποτέλεσμα είναι ένα καροτι ξανθό… θα πρέπει να το εξουδετερώσουν με ένα ξανθό σαρτρε ανοιχτό. Αν έχεις βάψει τα μαλλιά σου τελευταίους 6 μήνες θα δοκιμάσεις αρκετές φορές για να φτάσεις στο χρώμα που θέλεις…(θα επαναλαμβάνεις δηλαδή και άλλες φορές το ξανθό μέχρι να φτάσει εκεί που το θέλεις)

Γενικά είναι "οδυνηρό" αλλά εγώ σε φαντάζομαι ξανθιά και νομίζω ότι θα είσαι πολύ πολύ εντυπωσιακή γυναίκα….:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ ρουμάνα!!! Πραγματικά το πιο χρήσιμο ποστ του θέματος! :D
Το κακό είναι οτι η κομμώτρια μου είναι μεν "δοκιμασμένη" στο κόψιμο αλλά όχι στη βαφή (μόνο μια φορά έχω κάνει βαφή εκεί και δεν ήταν κάτι δύσκολο, και μόνη μου δηλαδή θα μπορούσα να το είχα κάνει, δεν ήταν καμια σοβαρή αλλαγή, ανανέωση ήταν)

Πάντως τότε που κανονίζω να πάω θα έχω να τα βάψω 2 μήνες... Βοηθάει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βρήκα αυτό: https://www.stellure.com/ ίσως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μέχρι να σου δώσω το άλλο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μωρε καλό είναι αλλά είναι κυρίως για χτενίσματα... Πχ δεν έχει επιλογή να διαλέξεις χρώμα δέρματος... Ούτε καν χαρακτηριστικά προσώπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κατα 99% θα χρειαστεις ντεκαπαζ ομως..
Οπως και να εχει παντως, μην περιμενεις απο την πρωτη εφαμογη να εχεις το αποτελεσμα που θελεις.

Αν και ειμαι της γνωμης να μην τα ανοιξεις, οταν το κανεις -αν θελεις- ανεβασε μας μια φωτογραφια να δουμε το αποτελεσμα. Θελω να δω την αντιθεση σε σχεση με τα χρωματα σου γενικοτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ok! Αν και γενικά στις φωτογραφίες βγαίνω πιο σκούρα απ οτι είμαι.
Εννοείται οτι θα χρειαστεί ντεκαπάζ! Το έχω υπόψιν!
Πάντως στην κομμώτρια που ρώτησα μου είπε οτι το μελί παίζει να το πετύχω και με την πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εγω πιστεύω οτι τα σκούρα μαλλιά σου πάνε καλύτερα αλλά κάνε οτι νομίζεις μισέλ ;)
καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
λία αν το κάνεις , μην το προσπαθήσεις μόνη. να πας σε κομμωτήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εμενα το μωνο που με φωβιζει αν κ εομα καστανοξανθη κ εχω σκεφτει να τα κανω χαλκινα ισως ποιο ανοιχτα...
επειδη δεν ειμαι επιρεπεις οτι θα φτασει η ριζα :bigarmhug
τοσο μεγαλη

ανταυγες κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
η κομμωτρια μου, μου ειπε οτι γινεται αλλα θελει πολλη ωρα στο κομμωτηριο και πολλη μασκα μετα γιατι το μαλλι θα γινει σα σταχυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ τελικά δεν ξέρω αν θα το κάνω. Μου υποσχέθηκε η μαμά το σάββατο να με πάει με δικά της έξοδα σε ένα πολύ καλό κομμωτήριο εδώ (Τον Τεό αν το ξέρει κανείς) οπότε θα πάω να του πω οτι θέλω μια έντονη αλλαγή και θα μου προτείνει αυτός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χμμμ τελικά δεν ξέρω αν θα το κάνω. Μου υποσχέθηκε η μαμά το σάββατο να με πάει με δικά της έξοδα σε ένα πολύ καλό κομμωτήριο εδώ (Τον Τεό αν το ξέρει κανείς) οπότε θα πάω να του πω οτι θέλω μια έντονη αλλαγή και θα μου προτείνει αυτός. :)

Είναι πολύ καλό κομμωτηριο, στο είχα πει κι εγώ ως κατάλληλο για τέτοιου τύπου αλλαγές! Άντε μπράβο! :clapup:

(Να καταλάβεις εκεί πήγα εγώ και έκανα τις ξανθές ανταυγειες την πρώτη φορά.. ε, κανείς ποτέ δεν τις πέτυχε έτσι πάλι! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Χμμμ τελικά δεν ξέρω αν θα το κάνω. Μου υποσχέθηκε η μαμά το σάββατο να με πάει με δικά της έξοδα σε ένα πολύ καλό κομμωτήριο εδώ (Τον Τεό αν το ξέρει κανείς) οπότε θα πάω να του πω οτι θέλω μια έντονη αλλαγή και θα μου προτείνει αυτός. :)

έχε το νου σου μόνο στο εξής....
οι κομμωτές πολύ έντονες αλλαγές τις μεταφράζουν ως κούρεμα...
από μακρύ σε κοντό μαλλί γιατί είναι και κερδοφόρο για την επιχείριση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εννοείται οτι θα του πω οτι δεν θέλω να μου τα κόψει και πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το κουρεμα πως το εχεις τωρα?

εγω τα κοψα πριν μια εβδομαδα περιπου.. απο μακρια και ισια, τα κρατησα μακρια αλλα τα φιλαρε παρα πολυ...
εχει μεινει μιση η καημενη η κοτσιδα μου σε ογκο, αλλα το μηκος παραμενει μηκος! ειναι πολυ ωραια ετσι και ευτυχως επεσα σε κομμωτρια ξεφτερι! (στη βαφη τα χαλασαμε αλλα τεσπα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τώρα τα έχω μύτες μακριές (τα μπροστινά είναι λίγο πάνω απο τον ώμο, τα πίσω μέχρι τη μέση) σκούρα κόκκινα με μαύρες ρίζες 2 μηνών (πανελλήνιες γαρ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώ βλέποντας το αποτέλεσμα, έχω να πω μόνο ένα πράγμα...είναι διακριτικό κ όμορφο. Βέβαια δεν σε είχα δει πριν από αυτό το "μελί" για να έχω εικόνα, αλλά δεν το βρίσκω αφύσικο. :)
Τελικά αυτό έγινε με ντεκαπάζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ βλέποντας το αποτέλεσμα, έχω να πω μόνο ένα πράγμα...είναι διακριτικό κ όμορφο. Βέβαια δεν σε είχα δει πριν από αυτό το "μελί" για να έχω εικόνα, αλλά δεν το βρίσκω αφύσικο. :)
Τελικά αυτό έγινε με ντεκαπάζ?
Ευχαριστώ Niyia! :)
Έγινε ντεκαπάζ στο μαλλί που ήταν ήδη βαμμένο κόκκινο γιατί δεν είμαι και ο πιο υπομονετικός άνθρωπος να περιμένω μήηηνες για να το ξεφορτωθώ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top