Wind

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως και σε εμένα που είχε παίξει πρόβλημα με χρέωση στην wind (κι εγώ είχα καρτοκινητό) τους πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου έβαλαν πίσω τα χρήματα που δεν έπρεπε να με χρεώσουν... Οπότε πάρε ένα τηλεφωνάκι να δεις τι έγινε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να ρωτισω και εγω κατι στικο ρε παιδια;
Εχω κι εγω Wind Flexy 20, ο πατερας μου εχει αλλη συνδεση Wind (δεν ξερω πια ακριβος) και η κοπελα του πισης συνδεση στην Wind. Της βαλαμε ολες μαζι σε οικογενιακο πακετο αλλ χρεωνει και τις κλεισεις μεταξυ μας μολις ξεπερασομε το οριο. Δεν υποτιθετε πως μεαξυ μας μιλαμε δωρεαν απεριοριστα;...

Αρχοντα, το μνμ που στελνεις στο 1112 ειναι κενο η πρεπει να γραψεις κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Κενό είναι ναι και μπορείς να στείλεις μέχρι 2 φορές εντός 24 ωρών δωρεάν.

Για το οικογενειακό δε γνωρίζω να σου απαντήσω.

Εγω δεν πήρα ακόμα στη Wind, ίσως μετά, τώρα πεινάω!:( Θα σας πω πάντως τι θα μου πουν για να μη την πατήσουν κι άλλοι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Να ρωτισω και εγω κατι στικο ρε παιδια;
Εχω κι εγω Wind Flexy 20, ο πατερας μου εχει αλλη συνδεση Wind (δεν ξερω πια ακριβος) και η κοπελα του πισης συνδεση στην Wind. Της βαλαμε ολες μαζι σε οικογενιακο πακετο αλλ χρεωνει και τις κλεισεις μεταξυ μας μολις ξεπερασομε το οριο. Δεν υποτιθετε πως μεαξυ μας μιλαμε δωρεαν απεριοριστα;...

Εγω που εχω το οικογενειακο με την μητερα μου και την αδερφη μου δεν μας χρεωνει επιπλεον αν περασουμε το οριο!

Καλυτερα να παρεις τηλεφωνο και να το διευκρινησεις! Μη σου τρωνε και τα λεφτα τσαμπα!Καποια στιγμη που ειχε συμβει κατι παρομοιο και σε εμας πηρα τηλ και τελικα στον επομενο λογαριασμο μας επεστρεψαν τα λεφτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
@Valder

Τί συσκευή έχεις? Μήπως έχει GPS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
@Valder

Τί συσκευή έχεις? Μήπως έχει GPS?

Έλα μου, όχι δεν έχει GPS καθώς είναι το Samsung D900.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εαν δεν κανω λαθος η καθε κληση που κανεις χρεωνεται ΟΧΙ απο την αρχη της αλλα απο τον τερματισμο της, ετσι εξηγηται το γεγονος οτι χρεωθηκες τα περιπου 45 λεπτα στον επομενο λογαριασμο.

μπορει να κανω λαθος, παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ισχύει αυτό που λέει ο hunter. Επίσης είμαι σίγουρος ότι το υπόλοιπο που σου στέλνουν σε sms είναι σχετικά παλιό επειδή ανανεώνετε κάθε 6 ώρες αν θυμάμαι καλά

@Valder

Τί συσκευή έχεις? Μήπως έχει GPS?
Το GPS που κολλάει; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Το GPS που κολλάει; :worry:

Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ευσταθεί καθώς μου το μετέφερε φίλος μου.

Τα κινητά με GPS, πχ πολλά της σειράς Ν της ΝΟΚΙΑ, όταν δεν πιάνουν σήμα μέσω του δικτύου της κινητής, χρησιμοποιούν με κάποιο τρόπο το GPS για να έχει σήμα το κινητό. Όμως το κινητό χρεώνεται και αναλόγως. Από άτομο που δουλεύει σε Γερμανό, άκουσα πως πηγαίναν πελάτες με φουσκωμένους λογαριασμούς και τελικά φαινόταν πως ήταν από χρεώσεις μέσω GPS.

edit:Ίσως να μην το εξηγώ σωστά, αλλά κάπως έτσι μου το μεταφέρανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καμία σχέση ... το GPS είναι ένα σύστημα που δεν μπορεί να μεταφέρει ήχο κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Να ρωτισω και εγω κατι στικο ρε παιδια;
Εχω κι εγω Wind Flexy 20, ο πατερας μου εχει αλλη συνδεση Wind (δεν ξερω πια ακριβος) και η κοπελα του πισης συνδεση στην Wind. Της βαλαμε ολες μαζι σε οικογενιακο πακετο αλλ χρεωνει και τις κλεισεις μεταξυ μας μολις ξεπερασομε το οριο. Δεν υποτιθετε πως μεαξυ μας μιλαμε δωρεαν απεριοριστα;...

Αρχοντα, το μνμ που στελνεις στο 1112 ειναι κενο η πρεπει να γραψεις κατι;

Το οικογενειακό πακέτο μπορεί να διαμορφωθεί ως εξής (π.χ. στην περίπτωσή σας)...
1. Είτε μπαίνουν τα 3 νούμερα στο πακέτο, ΜΕ απεριόριστες τις ενδοοικογενειακές κλήσεις (με μηνιαίο κόστος, αν θυμάμαι καλά 23,99 ευρώ, δηλαδή πλέον των παγίων για το κάθε νούμερο, π.χ. αν και οι τρεις είστε flexy 20, 20+20+20+23,99 = 83,99 ευρώ)
2. Είτε μπαίνουν τα 3 νούμερα στο πακέτο, ΧΩΡΙΣ απεριόριστες ενδοοικογενειακές κλήσεις, ΑΛΛΑ το κάθε νούμερο προς τα άλλα 2 έχει 1 ώρα δωρεάν το μήνα (οπότε 3 ώρες) και το πάγιο είναι το ίδιο (π.χ. πάλι στο flexy 20: 20+20+20 = 60 ευρώ)

Εσείς προφανώς είστε στη 2η περίπτωση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
@ Valder: Υπάρχει ένα ΘΕΜΑ με την ενημέρωση του 1112...

Δηλαδή,
στο site της Wind λέει:
Έστω ότι ανήκετε στο πρόγραμμα WIND Flexy 20, που έχει ενσωματωμένη αξία 18,90€ (χωρίς ΦΠΑ). Εάν έχετε ξεπεράσει το ποσό αυτό, δηλαδή έχετε καταναλώσει 20 ευρώ, το SMS που θα λαμβάνετε στο εξής θα είναι:
ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙ 18,90 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΗΣΗ: YYYY-MM-DD HH:MM:SS

Όμως αν δεις στα φυλλάδια της Wind, στα ατομικά προγράμματα, κάτω από την περιγραφή των flexy λέει για ενσωματωμένη χρήση, π.χ. 22,40 (18,90 + ΦΠΑ), όμως στο 1112, δεν έρχεται π.χ. το 18,90 που λέει παραπάνω, αλλά το 22,40...
(Έχω δει και κάτι κουφά ποσά κατανάλωσης σε άσχετα προγράμματα). :hmm:

Απλώς κοίτα τον αναλυτικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top