Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις.

To dummy είναι ένα άδειο cartridge, δλδ. χωρίς νικοτίνη, νερό και άρωμα.
Για να καθαρίσει το e-cig πρέπει να το ρουφήξεις χωρίς cartridge οπότε χρησιμοποιείς το dummy για ευκολία. Το dummy σου το στέλνουν μαζί με το e-cig.

Janty είναι η μάρκα και Kissbox το μοντέλο, για παράδειγμα Chevrolet - Matiz :)

Κάθε εταιρία έχει τη δική της πολιτική για αλλαγές και επιδιορθώσεις, δες σε κάθε μάρκα τα αντίστοιχα links στα sites τους...
Ή παρακολούθα εδώ, στο e-steki, τα ειδικά θέματα για το κάθε e-cig που έχουν ανοίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markosrma

Νεοφερμένος

Ο markosrma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Είσαι πολύ καλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τρόπος για να ξαναζωντανέψει η μπαταρία.
Πολλές φορές η μπαταρία φαίνεται να μην λειτουργεί καθόλου ή να χρειάζεται περισσότερο ρούφηγμα για να ενεργοποιηθεί.
Αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι μαζεύει υγρό.
α) Αποσυνδέστε την μπαταρία από το atomiser.
β) Φυσήξτε τη δυνατά από την πλευρά που είναι η καύτρα, ενώ παράλληλα ανοιγοκλείνετε με το δάκτυλο σας την άλλη πλευρά της ( δηλ. την πλευρά που βιδώνει).
γ) Με λίγο φαρμακευτικό οινόπνευμα (70 βαθμών για οικονομία), καθαρίζετε εξωτερικά το περίβλημα (χρυσό για τα gamucci που βιδώνει).
δ) Το αφήνετε να στεγνώσει, σε κατακόρυφη θέση, με την καύτρα να είναι από την πάνω πλευρά.

Καλύτερος τρόπος φόρτισης
Πρώτα βιδώνουμε την μπαταρία στον φορτιστή, κ' έπειτα τα συνδέουμε στην πρίζα.

Βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας.
Η μπαταρία έχει την μέγιστη αντοχή της αφού ολοκληρωθούν ορισμένοι κύκλοι φόρτισης.
Από εκεί και πέρα, φροντίζουμε ώστε να μην είναι άδειο το cartridge, ώστε να μην ζορίζετε το atomiser.
Επίσης, κάτι πολύ σημαντικό, όταν το atomiser έχει περίσσεια υγρού, είτε δεν κάνει καλή επαφή η μπαταρία και δεν δουλεύει σωστά, είτε καταναλώνει περισσότερη ενέργεια για να προκαλέσει νέφος. Μέτρο άριστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Trojy κάθε πότε φορτίζεις την μπαταρία; Όταν αδειάσει τελείως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μόλις ξεκινήσει να αναβοσβήνει το ledaki πολλές φορές. Δεν πρέπει η μπαταρία να αδειάσει πλήρως.
Στην αρχή ήμουν πολύ θεριακλής και φόρτιζα τις μπαταρίες 2..3 φορές την ημέρα την κάθε μία (από τις 2).
Τώρα χρησιμοποιώ 2 φορτιστές και έχω 4 μπαταρίες. Με βγάζουν για κάτι παραπάνω από 2 μέρες χωρίς φόρτιση.

Μία παρατήρηση που έχω κάνει είναι ότι τα μαύρα gamucci, έχουν μεγαλύτερη διάρκεια στις μπαταρίες τους. Αυτό ενδεχομένως να οφείλεται και ότι είναι από πιο νέες παρτίδες.
Από τα μαύρα gamucci που έχω δώσει μέχρι στιγμής (και έχω δώσει πολλά), δεν μου έχει αναφερθεί ελαττωματική μπαταρία. Για να δούμε αν διορθώνονται οι παιδικές του τσιγάρου ασθένειες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απλά το κακό είναι, ειδικά στο Gamucci, μετά από κανένα 2ώρο καπνίσματος ο καπνός είναι πιο λίγος και με ξενερώνει λίγο αυτό :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rman

Νεοφερμένος

Ο rman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπάρχει κάποιος λόγος που σταμάτησε η συζήτηση γι'αυτό το θέμα;
Δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθούμε με το e-κάπνισμα;
Βλέπω ότι η τελευταία απάντηση είναι λίγο μετά το Δεκαπεντάυγουστο,
από τότε άλλαξε κάτι και σταμάτησαν τα πάντα εδώ;
Απορία έχω και ενδιαφέρον για το θέμα αυτό.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ίσως γιατί άν θέλεις να το κόψεις το κόβεις και συζητήθηκε στο μεταξύ αλλο τέτοιο τοπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis75

Νεοφερμένος

Ο tolis75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ακριβως ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw29

Νεοφερμένος

Η vasw29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγάπάντως έχω προσωπική εμπειρία απο το ηλεκτρονικό τσιγάρο που βρήκα στο https://www.stopit.gr και εμ βοήθησε πολύ ..ελλάτωσα το κάπνισμα και το κόστος είναι πολύ μικρότερο απο αυτό των τσιγάρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmellow

Νεοφερμένος

Ο gmellow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ψάχνω εδώ και καιρό να βρώ κριτική για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα esmoke ( https://esmoke.gr ). Έχει αγοράσει κανείς ? Εντυπώσεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinospol

Νεοφερμένος

Ο konstantinospol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
καλησπερα παιδια εχω προβλημα και θελω βοηθεια τωρα τελευταια νιωθω οτι θελω να καπνισω αλλα οχι το κανονικο τσιγαρο αλλα ηκεκτρονικο για αυτο μ εχει γινει αισθηση συνεχεια να βαζω συνεχεια το στυλο στο στομα και να ρουφαω(15 χρονων ειμαι) δεν ξερω τι να κανω θελω να αγωρασω απο την μια αλλα απαγορευετετ για ανηλικους εχω μπερδευτει πλζζ βοηθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Καταρχάς, εσύ είσαι καπνιστης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Πάρα πουράκια από τα σοκολατένια. Μακριά από το τσιγάρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinospol

Νεοφερμένος

Ο konstantinospol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
δεν καπνιζω παιδια ξεχασα να σας πω απλα μου εχει ερθει αυτη η εμμονη

βοηθηστε πειτε αν σας εχει τυχει τι να κανω να παρω αν ναι πως αν οχι πως να μ φυγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Υποθέτω πως αρκετα άτομα από τον κοινωνικό σου περίγυρο καπνίζουν (είτε σπίτι, είτε σχολείο/σχολή/εργασία, είτε παρέες), άρα και ασυναίσθητα σου έχει εντυπωθεί η κίνηση και η "συνηθεια" του τσιγάρου.
Για μένα δεν χρειάζεται να μπεις καν στον κόπο...
Οταν σου ξαναρθει η επιθυμία, απασχόλησε - ξεγέλασε τον εγκέφαλο με κάτι άλλο. Ούτως ή αλλως δεν το γνωρίζεις για να το ζητησεις από συνήθεια ή εξάρτηση λόγω νικοτίνης. Απλά σου καρφώθηκε να το κάνεις!!
Επίσης... ένα καλό μυστικό είναι να μασήσεις τσίχλα!!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinospol

Νεοφερμένος

Ο konstantinospol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
:laugh:

Πάνε οι γεύσεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top