Αξέχαστες πλάκες-φάρσες που κάνατε ή σας έκαναν...

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Θα σας διηγηθώ κάτι πλάκες που είχαμε κάνει στην Β' Γυμνασίου στο μάθημα της Οικιακής Οικονομίας .Είχαμε μία αντιπαθέστατη καθηγήτρια..

1η πλάκα
Λοιπόν μας είχε βάλει για το σπίτι να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα με τι φαγητά πρέπει να τρώμε για πρωινό,δεκατιανό, πρόγευμα,μεσημεριανό,απογευματινό βραδινό κλπ.....
Ε είχαμε συννενοηθεί να γράψουμε ότι να ναι..
π.χ ο ένας έγραφε για πρωινο μακαρόνια με τυρί και για βραδινό αυγά με χορτόπιτα και μπεικον με πατατάκια.....οτιδήποτε συνδυασμός σας έρχεται στο μυαλό..
Μάλιστα ένα παιδί,εξαιρετικά τολμηρό,έγραψε αισχρολογίες π.χ για πρωινο 2 κιλά κάναβη και 5 χασις για μεσημεριανό χ@@α ταύρου και μύξες χαχαχα....
Είχαμε λιώσει όλοι από τα γέλια..Βέβαια έπεσαν και αποβολές...


2η πλάκα
Ήταν μία βροχερή μέρα του Απρίλη και η καθηγήτρια μας ήρθε στην τάξη για να κάνουμε μάθημα και έβαλε την ομπρέλα της μέσα στον κάδο με τα σκουπίδια (ναι καλά ακούσατε).Ε σηκωνόμασταν κι εμείς ένας ένας και καλά να πετάξουμε κάτι χαρτιά και φτύναμε την ομπρέλα της......αστείο ήταν....!!
Καθαρή την βγάλαν όλοι από αυτήν την ''πλάκα''


3η πλάκα
Τον ίδιο μήνα λίγο πριν κλείσουν τα σχολεία για διακοπές Πάσχα είχαμε το τελευταίο μας μάθημα με την συγκεκριμένη καθηγήτρια και λέμε να τα περάσουμε καλά ....Πριν μπει στην τάξη είχαμε φτιάξει όλοι από μία λαμπάδα με χαρτί και καλά πασχαλινή και όταν μπήκε σηκωθήκαμε όλοι με τις και καλά λαμπάδες και ψέλναμε Χριστός Ανέστη ....Τρομερό γέλιο ....

4η πλάκα
Ήταν κοντά στην 25η Μαρτίου και είχαμε στήσει με τα παιδιά της τάξης έναν κύκλο και χορεύαμε δημοτικά μπροστά της ....μας έλεγε να σταματήσουμε τίποτα εμείς.......ήταν διασκεδαστικό...

5η πλάκα
Μπήκαμε κανονικά στην τάξη για μάθημα και η καθηγήτρια είχε ξεχάσει να κουμπώσει το φερμουάρ του παντελονιού της .Ε δεν άργησε να το πάρουμε χαμπάρι και αμέσως αρχίσαμε να την κοροιδεύουμε .Είχε κοκκινήσει από την ντροπή ...Την λυπήθηκα για μια στιγμή....

ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΛΑΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρσι β‘ λυκείου είχαμε έναν μαθηματικό στον οποίο άρεσε μια απο την τάξη μου. Αυτός φυσικά την σήκωνε συνεχώς στον πίνακα και την κοιτούσε επίμονα στο στήθος ή στα οπίσθια (το λέω και κόσμια). Εμείς όπως είναι φυσικό το είχαμε καταλάβει αυτό και μια μέρα κανονίσαμε να του κάνουμε ένα χουνέρι. Διαλέξαμε μια μέρα που είχαμε αυτό τον καθηγητή και αυτή που γούσταρε φορούσε φόρμα. Έτσι όταν και πάλι τη σήκωσε στον πίνακα να λύσει άσκηση όπως κάθε φορά και άρχισε να την κοιτάζει πάλι στα γνωστά σημεία, ένα παιδί το οποίο είχαμε ορίσει απο πριν πήγε και της κατέβασε το παντελόνι. Εκείνη τη στιγμή ο καθηγητής τα έχασε δεν μπορούσε να βγάλει μιλιά και κοκκίνισε ενώ εμείς σκάσαμε στα γέλια και η καημένη η κοπέλα έβαλε τα κλάματα. Ο καθηγητής απο την ταραχή του δεν τιμωρισε καν το παιδί και μας έβγαλε κατευθείαν διάλειμμα. Αποτέλεσμα??? Εμείς κάναμε την πλάκα μας, κάναμε και το μπανιστήρι μας ( ήταν και γαμώ τις γκόμενες ) στην κοπέλα μετα εξηγήσαμε το λόγο που το κάναμε και μετά από καιρό μας συγχώρεσε... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ε ρε τι τραβάνε αυτοί οι καθηγητές μας...

Κι εγώ θυμήθηκα κάτι. Στο φροντιστήριο για τις Πανελλήνιες, είχαμε ένα φιλόλογο, ο οποίος ήταν φυσικά πολύ πορωμένος με τα Ελληνικά, και όταν άκουγε συντακτικά ή γραμματικά λάθη, εκνευριζόταν.

Ε πήγαινα εγώ και τον ρώταγα : "Κύριε, κύριε, των Φωτών που ναι αργία θα κάνουμε μάθημα?"

Περιττό να σας πω ότι μόνο χαστούκι δεν μου δινε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Πέρσι β‘ λυκείου είχαμε έναν μαθηματικό στον οποίο άρεσε μια απο την τάξη μου. Αυτός φυσικά την σήκωνε συνεχώς στον πίνακα και την κοιτούσε επίμονα στο στήθος ή στα οπίσθια (το λέω και κόσμια). Εμείς όπως είναι φυσικό το είχαμε καταλάβει αυτό και μια μέρα κανονίσαμε να του κάνουμε ένα χουνέρι. Διαλέξαμε μια μέρα που είχαμε αυτό τον καθηγητή και αυτή που γούσταρε φορούσε φόρμα. Έτσι όταν και πάλι τη σήκωσε στον πίνακα να λύσει άσκηση όπως κάθε φορά και άρχισε να την κοιτάζει πάλι στα γνωστά σημεία, ένα παιδί το οποίο είχαμε ορίσει απο πριν πήγε και της κατέβασε το παντελόνι. Εκείνη τη στιγμή ο καθηγητής τα έχασε δεν μπορούσε να βγάλει μιλιά και κοκκίνισε ενώ εμείς σκάσαμε στα γέλια και η καημένη η κοπέλα έβαλε τα κλάματα. Ο καθηγητής απο την ταραχή του δεν τιμωρισε καν το παιδί και μας έβγαλε κατευθείαν διάλειμμα. Αποτέλεσμα??? Εμείς κάναμε την πλάκα μας, κάναμε και το μπανιστήρι μας ( ήταν και γαμώ τις γκόμενες ) στην κοπέλα μετα εξηγήσαμε το λόγο που το κάναμε και μετά από καιρό μας συγχώρεσε... :hehe:


στριγκάρα?χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πέρσι β‘ λυκείου είχαμε έναν μαθηματικό στον οποίο άρεσε μια απο την τάξη μου. Αυτός φυσικά την σήκωνε συνεχώς στον πίνακα και την κοιτούσε επίμονα στο στήθος ή στα οπίσθια (το λέω και κόσμια). Εμείς όπως είναι φυσικό το είχαμε καταλάβει αυτό και μια μέρα κανονίσαμε να του κάνουμε ένα χουνέρι. Διαλέξαμε μια μέρα που είχαμε αυτό τον καθηγητή και αυτή που γούσταρε φορούσε φόρμα. Έτσι όταν και πάλι τη σήκωσε στον πίνακα να λύσει άσκηση όπως κάθε φορά και άρχισε να την κοιτάζει πάλι στα γνωστά σημεία, ένα παιδί το οποίο είχαμε ορίσει απο πριν πήγε και της κατέβασε το παντελόνι. Εκείνη τη στιγμή ο καθηγητής τα έχασε δεν μπορούσε να βγάλει μιλιά και κοκκίνισε ενώ εμείς σκάσαμε στα γέλια και η καημένη η κοπέλα έβαλε τα κλάματα. Ο καθηγητής απο την ταραχή του δεν τιμωρισε καν το παιδί και μας έβγαλε κατευθείαν διάλειμμα. Αποτέλεσμα??? Εμείς κάναμε την πλάκα μας, κάναμε και το μπανιστήρι μας ( ήταν και γαμώ τις γκόμενες ) στην κοπέλα μετα εξηγήσαμε το λόγο που το κάναμε και μετά από καιρό μας συγχώρεσε... :hehe:

Μόνο εγώ το βρήκα άκομψο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μόνο εγώ το βρήκα άκομψο; :confused:

Εγώ ένιωσα άσχημα για την κοπέλα.
Ο καθηγητής καλά να πάθει. Αν και μια χαρά του ρθε στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ ένιωσα άσχημα για την κοπέλα.
Ο καθηγητής καλά να πάθει. Αν και μια χαρά του ρθε στο τέλος.

Ε φυσικά και για την κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Να παίρνετε βίδες ,όταν πάτε στα Αλλού φαν παρκ .

Μπα νταμ τςςςςςςςςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Μια φορα ειχα βρει ενα κινητο σε ενα φεστιβαλ μουσικης και πηρα ολες τις γκομενες που ειχε μεσα και τους ελεγα...

Γεια σου ΜΑρια θελω να σου πω κατι αλλα δεν ξερω πως να στο πω...
-ελα πες ρε
-Να δεν ξερω πως να στο πω
-πες ρε σιγα-
- εεεε μμμμ χμμμμ(περναει κανα λεπτο)
- ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΩ

Περιττο να πω το παιδι που ειχε το κινητο πρεπει να πηδηξε πολυ εκεινη την εβδομαδα
(Καφριλες αλλα σπαγαμε πλακα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ ήμουν με την κολλητή μου στη Σύρο, και είχαμε πάει σε ένα net cafe όπου στον υπολογιστή που μουν παν να χρησιμοποιήσω, είδα ότι ο προηγούμενος είχε αφήσει ανοιχτό το msn του.
Ε ολόκληρη συζήτηση έκανα ως και καλά ο προηγούμενος.
Θυμαμαι χαρακτηριστικά που ο άλλος που έγραφε, είχε γράψει "Καλά είσαι, περίεργα μου τα γράφεις σήμερα".
Κι εγώ του απάντησα "Πάντα τέτοιος ήσουν. Μόνο να με κατηγορείς. Επιτέλους θα σου τα πω!".

Ε και το τί του είπα...

(Στο τέλος του αποκάλυψα την αλήθεια.....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια φορά σε ένα πάρτι κάναμε το κλασικό: Παραγγείλαμε πίτσες στο σπίτι του γείτονα, και μετα καθόμασταν και ακούγαμε τις χριστοπαναγίες που έλεγε στον ντελιβερά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ το χω κάνει αυτό με τον αδελφό μου. Και μάλιστα πολλές φορές στον ίδιο γείτονα, από διαφορετικά σουβλατζίδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αχ, τι θυμήθηκα τώρα. Πέρυσι είχαμε μια φιλόλογο απαίσια με την οποία είχε πρόβλημα όλο το σχολείο και σε τάξεις που υπήρχαν ζωηρά παιδιά δηλαδή σε όλες την χόρευαν στο ταψί:redface:
Είχε βάλει λοιπόν μια μέρα Ωριαία (αποβολή) σε ένα παιδί στην τάξη μου επειδή δεν την πρόσεχε. Να σημειωθεί εδώ ότι το συγκεκριμένο παιδί είχε και εξακολλουθεί να'χει μια μανία να πειράζει πράγματα και να τα επισκευάζει με λίγα λόγια ήταν ο Μπομπ ο Μάστορας- (σε πιο εύσωμη βερσιόν)- όπως τον φώναζα εγώ. Αφού βγήκε έξω,μετά από λίγη ώρα και χτύπησε κουδούνι ήρθε επάνω μες τα νεύρα έλεγε: "Θα σε φτιάξω μωρή, πού θα μου πας. Φέτος θα σε περιποιηθώ εγώ ιδιαιτέρως". Μην τα πολυλογώ αποφάσισαμε από κοινού να της κάνουμε μια πλάκα.
Την επόμενη μέρα ο συμμαθητής μου αυτός είχε έρθει αρκετά νωρίς σχεδόν 30 λεπτά πριν το κουδούνι πράγμα ασυνήθιστο για εμάς αφού συνήθως όταν είχαμε εκείνη τη φιλόλογο 1η ώρα φρόντιζε να λείπει. Τον βλέπουμε να έρχεται με μια σακούλα γεμάτη μια διάφορα μέσα. Πήγε στην τάξη,εκεί άδειασε την σακούλα όπου μέσα περιείχε 1 χυμό και κάτι σπάγκους. Βούτηξε το καλάθι για τα σκουπίδια που είχαμε και αφού έβγαλε τη σακούλα που είχε μέσα άδειασε μες τον κάδο το χυμό που είχε φέρει (ο οποίος ήταν πολύς).Ύστερα άρχισε να δένει με το σπάγκο που είχε φέρει το καλαθάκι. Εμείς παραξενευτήκαμε και τον ρωτήσαμε τι ακριβώς κάνει αυτός μας απάντησε ότι ήθελε να κάνει μια πλάκα στην καθηγήτρια. Εμείς είχαμε μείνει άφωνοι (ίσως επειδή κοιμόμασταν όρθια) με το τι ακριβώς μπορεί να κάνει με το χυμό στην καθηγήτρια τον αγνοήσαμε και αυτός 5 λεπτά πριν χτυπήσει το κουδούνι είχε τελειώσει την κατασκευή του η οποία είχε τοποθετηθεί στο πάνω μέρος της πόρτας και συνδέονταν με σπάγκο,ο οποίος κατέληγε στο πίσω χερούλι της πόρτας.
Χτύπησε το κουδούνι,μαζευτήκαμε κάτω και μετά αρχίσαμε να ανεβαίνουμε στις τάξεις για να ξεκινήσουμε το μάθημα εκεί ο "Μπομπ" όπως τον λέγαμε μας είπε περιληπτικά ότι θα έκανε μια πλάκα. Εμείς τα ufo τον αγνοήσαμε αφού θεωρήσαμε ότι καμιά βλακεία από τις συνηθισμένες.
Μπαίνει και η απουσιολόγος μέσα και όλοι μας καθόμασταν ήσυχα και κοιμησμένα στα θρανία μας:redface: περιμένοντας την άφιξη της Μουρλής όπως την έλεγαν πολλοί. Για έναν περίεργο λόγο η πόρτα ήταν κλειστή και επικρατούσε πολλή ησυχία για 1η ώρα:whistle:.
Ξαφνικά ακούμε τα τακούνια της στο διάδρομο λέμε "Ωχ, έρχεται και ποιος την παλεύει πρωινιάτικα".
Ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και πέφτει το καλάθι πάνω της με το χυμό μέσα.:hehe::hehe: Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΦΑΣΗ.
Να βλέπεις τη φιλόλογο λουσμένη με το χυμό (και ήταν και βύσσινο) και'μας
τα χαϊβάνια να'χουμε ξεραθεί στα γέλια. Η καθηγήτρια έξαλλη να φωνάζει και να οδύρεται λέγοντας: "Ποιος το'κανε αυτό" "Αναιδέστατα" κλπ κλπ.
Μετά εξαιτίας μας όλα τα τμήματα που την είχαν εκείνη τη μέρα έκαναν κενό. Από τότε μας μίσησε ως τμήμα και πάντοτε μας έτρεμε
και δε μας πήγαινε κόντρα. Αφού ήξερε πως μπορεί να μην γράφαμε καλές εκθέσεις με πλούσιο λεξιλόγιο όμως η φαντασία μας οργίαζε
Δε θα ξεχάσω ποτέ τη φάτσα της γεμάτη χυμούς:loltooth:
ΠιΕς: Αυτό με αφορμή την αφήγηση του dimitris001 :rolleyes:
Ούτε και αυτόν τον Μπομπ Μάστορα




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αποβολή πήρε κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αποβολή πήρε κανείς?
Όχι. Είναι τόσο βούγιο η καθηγήτρια που απορώ όταν λέει ότι θα γράψει ποινολόγιο σε κανέναν αν όντως πάει και το γράφει.
Θερμή Παράκληση:ό,τι σου είπα μην βγούνε προς τα έξω και ήμουν και αναπληρωματική απουσιολόγος.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Διάβασε το πρώτο μου μήνυμα με την πλακα που έκανα εγώ στην καθηγήτρια.
Εγώ ήμουν η απουσιολόγος.
Νομίζω ταιριάζουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Διάβασε το πρώτο μου μήνυμα με την πλακα που έκανα εγώ στην καθηγήτρια.
Εγώ ήμουν η απουσιολόγος.
Νομίζω ταιριάζουμε..
Μετά λένε ότι οι απουσιολόγοι είναι φυτά.
Κούνια που σας κούναγε:teasing:
Επιτρέπεται να γράψω κι'άλλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Οχι μόνο επιτρέπεται, αλλά επιβάλλεται κιόλας!
(Περιμένουμε με ανυπομονησία..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Επόμενη λοιπόν ιστορία αφού ήθελε η Gilda.
Το συμβάν-πλάκα έγινε στην ίδια καθηγήτρια με το προηγούμενο.
Όλοι μας έχουμε ακούσει για παιδί που έβαλε μια πινέζα στην καρέκλα μιας καθηγήτριας. Εμείς και πάλι είχαμε μια φαντασία που λόγω του θέρους (ήταν Μάιος) οργίαζε...
Είχαμε Ιστορία 5η ώρα με τη Μουρλέγκω (η φιλόλογος που ανέφερα παραπάνω).Βαριόμασταν και όπως πάντοτε κάναμε φασαρία ένα παιδί (όχο ο Μπομπ) την χόρευε πάλι στο ταψί ως συνέπεια είχε να τον πετάξει έξω και να τον πάει μαζί με την απουσιολόγο στο γραφείο για τα περιτέρω :look:
Πρέπει να αναφέρω ότι εκείνη τη μέρα έπαιζαν βόλει (εν ωρα μαθήματος) με μια κόλλα stic.
Έλειπε αυτή,η απουσιολόγος και ο Φασαριόζος οπότε είχε βάλει εμένα να "προσέχω" την τάξη τι να κάνω και΄γω το καημένο τους είπα να κάτσουν καλά γιατί δεν είχα ποτέ μου την όρεξη να κάθομαι και να τρέχω στα γραφεία.
Ξαφνικά έρχεται η φλασιά σε'να από τα αγγελούδια μας να βάλει κόλλα στην καρέκλα. Δεν πρόλαβα να το σταματήσω και την έβαλε μόλις πάω να το κατσαδιάσω σκάει μούρη η καθηγήτρια λέω τώρα "Ωχ,την κάτσαμε τη βάρκα" σκέφτηκα νταξ θα σου βάλει Χαρά καμιά 2ήμερη και το πολύ αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος. Δεν ξέρω πώς αλλά από πριν έκανα νόημα και είπα αν γίνει στραβή εγώ θα'μαι στην απ'έξω. Πλησίασε την έδρα και να ακούς κάτι χαχανάκια (μέσα σε αυτά ήταν και το δικό) και ξαφνικά... το βούγιο έκατσε.
Ξαφνικά να βλέπεις όλο το τμήμα να κρύβουμε τα μούτρα μας και να γελάμε. Η καθηγήτρια με θυμωμένο ύφος μας είπε "τι κάνατε πάλι βρε;" Δεν βγάλαμε άχνα:redface:
Αυτή κατάλαβε ότι είχαμε κάνει κάτι και έντρομη πήγε να σηκωθεί από την καρέκλα.'
Το χτύπημα:
Η κόλλα είχε δράσει :whistle:
Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σηκωθεί από την καρέκλα:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
:crazy::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
Η ίδια ήταν σε κατάσταση υστερίας.. Μετά από λίγο σηκώθηκε:redface:
Το αποτελείωμα:
Ούρλιαζε λέγοντας: "Τι κάνατε παλιόπαιδα":redface:
Μετά ρώτησε εμένα: "Κορίτσι μου είμαι λερωμένη;"
Έχοντας και μή τι κάνω απάντησα δειλά-δειλά: "Ναι κυρία είστε"
(Φορούσε και΄να μαύρο φόρεμα) το οποίο είχε αποκτήσει ένα σχέδιο από πίσω σε λευκή απόχρωση:whistle:
Αυτή σε κατάσταση υστερίας και'γω με την απουσιολόγο στο 1ο θρανίο με νευρικό γέλιο :lol:
Μετά άρχισε να μπλέκει διάφορους μέχρι να αποκαλυφτελι από μόνος του ο ένοχος.
Τελικά κανείς δεν έπαθε τίποτα με εξαίρεση το φόρεμα.
Πάντως δεν τη λυπήθηκα και πάλι.Ήτανε χάλια ντυμμένη:redface:
Άλλες δεν έχω.Ή μάλλον έχω αλλά με άλλο φιλόλογο:ermm:
Έχω να πω ότι σε αυτό το θρεντ έχω βγάλει τα σώψυχα μου:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ θυμήθηκα με αυτά και με αυτά μια φάρσα που μου έκανε ένας φίλος μου στην κατασκήνωση :hehe:
Ήταν ένα βράδυ, 12 η ώρα περίπου και στο σπιτάκι δεν κοιμόμασταν ακόμα. Εγώ είχα ξαπλώσει στο κρεβάτι μου -το οποίο ήταν πάνω γωνία,κοντά σε ανοιχτό παράθυρο- και καθόμουν με το κινητό στο χέρι.Τα άλλα κορίτσια είχαν σκορπιστεί σε άλλα κρεβάτια και μιλάγανε αλλά εγώ επειδή ήθελα σήμα είχα κάτσει στο κρεβάτι και χάζευα.Σε κάποια φάση αρχίζει να με παίρνει ο ύπνος... εκεί που λαγοκοιμόμουν λοιπόν, ξαφνικά νιώθω κάτι να ακουμπάει στο χέρι μου.Κοιμισμένη καθώς ήμουν κουνάω λίγο το χέρι αλλά αυτή η αίσθηση εξακολουθούσε και τελικά ανοίγω τα μάτια και βλέπω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου.Πριν προλάβω καν να ανασάνω, αυτός ο κάποιος μου κάνει <<Μπουυυυ!>> κι εγώ άρχισα να ουρλιάζω σαν υστερική!!!! Αυτός 'εφυγε γελώντας και εγώ είχα μείνει σε κατάσταση σοκ! Οι άλλες εκείνη τη στιγμή κατάλαβαν τι είχε γίνει και ήρθαν εκεί και αρχίσαμε να γελάμε... :lol: Μόλις συνειδητοποίησα και ποιος ήταν λέω από μέσα μου <<Αααα αύριο δεν θα μου την γλιτώσει>> και ξάπλωσα τέλος πάντων να κοιμηθώ. Αλλά το χαζό δεν το έβαλε κάτω. :hehe: Επανήλθε μετά από ένα μισάωρο περίπου με σκούπα και άρχισε να μου γαργαλάει το μπράτσο. Ξυπνάω εγώ, βλέπω μια σκούπα από πάνω μου, αρχίζω πάλι να ουρλιάζω (τι να έκανα η έρμη δεν με άφηνε να κοιμηθώ) και μισοκοιμισμένη του έφερα το μαξιλάρι στο κεφάλι :hehe: Τελικά αφού γέλασε κι αυτός είπε δεν θα με ξαναενοχλήσει κι έφυγε. Την επόμενη μέρα ξύπνησα με μουστάκια στο πρόσωπο μου :hehe: Περιττό να σας πω ότι από εκείνη την ημέρα δεν ξανακούσαμε για αυτόν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top