Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
τις περισσοτερες φορες τα κοινα ενδιαφεροντα και αποψεις. Αλλες παλι φορες γινεται αυτοματα και απαντηση στο ερωτημα δεν εχω. Δηλαδη ταιριαζεις και συμπαθεις καποιον στιγμιαια, χωρις πολλα πολλα κι αυτο δε ξερω πως γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Το μυαλό του και ο σεβασμός του.
Η απόλυτη ειλικρίνεια, η καθαριότητα, η ησυχία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
να εχει χιουμορ
να μη κατακρινει τον κοσμο
να μη παταει στις πλατες των αλλων για να ανεβει
να εχει ανθρωπια
να καταδεχεται αλλες αποψεις
και να ειναι συζητησιμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εμμ εχω πιασει τον εαυτο μου να λεει "Πο ποσο συμπαθω τον/την...." αφου με εχουν κανει να γελασω ή αφου τους εχω πιασει να κανουν κατι πολυ γλυκο και καλο σε καποιον αλλον.

Δεν χρειαζεται να κανει καποιος/α κατι ευγενικο σε εμενα για τον συμπαθησω. Αρκει να εντοπισω την ευγενεια, το κυρος και την αξιοπρεπεια στην προσωπικοτητα του/της.
Και σε καμια περιπτωση δεν συμπαθω καποιον/α απο αυτα που μου λεει.

Πραξεις>Λογια
:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αρκει καποιος να ειναι καλοκαρδος... Να μην νοιαζεται μονο για τον εαυτο του και να ενδιαφερεται για τους υπολοιπους...
Επισης μεγαλο ρολο παιζουν και τα κοινα ενδιαφεροντα αλλα δεν ειναι απαραιτητα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Έχει πολύ πλάκα όλο αυτό.
Η συντριπτική πλειοψηφία κάνει μια λίστα ΝΑ με τις πιο σουπερ ουάου αρετές για το άτομο που θα συμπαθουσαν: να έχει χιουμορ,να ειναι χαμογελαστο,να μη θάβει άλλους στις συζητήσεις,να ειναι καλόκαρδος,να φτιάχνει 40 ντολμαδάκια το δευτερόλεπτο.
Στην πραγματικότητα,τα εκτιμούν ή ελάχιστοι,ή κανένας.
Έχετε μαζευτεί όλοι οι καλούληδες στο φορουμ;
Και οι κακοί κυκλοφορούν ελεύθεροι,χωρίς να έχουν ακκαουντ στο στέκι;
Αααααα όοοοοχι,ξέρω.
Μάλλον οι περισσότεροι απο εσάς έχετε συναντήσει 1 τέτοιο άτομο (όπως αυτό που ονειρεύεστε) αλλά ή δεν το προσέξατε,ή το απομακρύνατε,επειδή θα έκλεβε τη ''λάμψη'' σας.Κοινώς: άλλα γράφετε εδώ και άλλα κάνετε.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αν καποιος μου δειξει καλοσυνη και ειναι ευγενικος μαζι μου τοτε σιγουρα θα τον συμπαθησω, αν απο την αρχη ειναι ειρωνικος και εχει αρνητικη σταση τοτε κι εγω μαλλον θα του γυρισω την πλατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Καλά λέει η Polymnia. Όλοι εδώ "αυτοχρήζονται" καλοί. Πάντα οι άλλοι είναι οι κακοί. Ποτέ δεν άκουσα έναν κακό να παραδεχτεί ότι είναι κακός και μαλάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου ενας καλος φιλος συνοδεύεται απο την ειλικρίνεια,την εμπιστοσύνη και φυσικα πολλα πολλα χαμ:clapup:ο:Pγελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Αρκει καποιος να ειναι καλοκαρδος... Να μην νοιαζεται μονο για τον εαυτο του και να ενδιαφερεται για τους υπολοιπους...
Επισης μεγαλο ρολο παιζουν και τα κοινα ενδιαφεροντα αλλα δεν ειναι απαραιτητα :)

Εχεις απολυτο δικιο!!!Συμφωνώ μαζι σου!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Η Αύρα του. :)

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Έχει πολύ πλάκα όλο αυτό.
Η συντριπτική πλειοψηφία κάνει μια λίστα ΝΑ με τις πιο σουπερ ουάου αρετές για το άτομο που θα συμπαθουσαν: να έχει χιουμορ,να ειναι χαμογελαστο,να μη θάβει άλλους στις συζητήσεις,να ειναι καλόκαρδος,να φτιάχνει 40 ντολμαδάκια το δευτερόλεπτο.
Στην πραγματικότητα,τα εκτιμούν ή ελάχιστοι,ή κανένας.
Έχετε μαζευτεί όλοι οι καλούληδες στο φορουμ;
Και οι κακοί κυκλοφορούν ελεύθεροι,χωρίς να έχουν ακκαουντ στο στέκι;
Αααααα όοοοοχι,ξέρω.
Μάλλον οι περισσότεροι απο εσάς έχετε συναντήσει 1 τέτοιο άτομο (όπως αυτό που ονειρεύεστε) αλλά ή δεν το προσέξατε,ή το απομακρύνατε,επειδή θα έκλεβε τη ''λάμψη'' σας.Κοινώς: άλλα γράφετε εδώ και άλλα κάνετε.

Ευχαριστώ.

Ισχύει και το αντίθετο ξέρεις...όλοι αυτοί οι καλούληδες να γνώρισαν και άτομα που τους προσπέρασαν και τους απέρριψαν ενώ οι ίδιοι άξιζαν. Η πλεονεξία κυριαρχεί στο ανθρώπινο (ζώ)ον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρταται... Γενικα συμπαθω τα ατομα που βγαζουν καλοσυνη και δεν ειναι κακοπροαιρετα. Δεν εχω προβλημα αν ο αλλος ειναι ντροπαλος ή εσωστρεφης (ισα ισα με τετοια ατομα τα παω παρα πολυ καλα δεδομενου οτι και εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα εξωστρεφης :p) αρκει να μην ειναι σνομπ απεναντι μου. Επισης συμπαθω ατομα που φαινονται οτι ενδιαφερονται με αρκετα πραγματα. Βαριεμαι απιστευτα και εχω αρνητικη προδιαθεση με ατομα που με το καλημερα λενε ''δεν ξερω για αυτο'', ''δεν ασχολουμαι'' κτλ Ε νταξ ρε φιλε αν δεν ασχολεισαι με τιποτα τι θες να πουμε? :P
Ενα κακο βεβαια που εχω ειναι οτι πολλες φορες τεινω να συμπαθω ατομα με βαση το αν εχουν χιουμορ ή οχι. Και αυτο ειναι αρνητικο γιατι εχω συμπαθησει καμποσα τετοια ατομα που ομως σε αλλους τομεις αποδειχτηκαν τελικα σκαρτοι:/: Βεβαια φανταζομαι σε πολλους συμβαινει αυτο καθως οσο και να το κανουμε το χιουμορ σε ενα ατομο ειναι μεγαλο + και δημιουργει ωραιο κλιμα (φυσικα αν δεν ειναι κακοπροαιρετο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Την διακριτικοτητα εκτιμω βαθυτατα και το πηγαιο χιουμορ. Απολαμβανω επισης την παρεα επικοινωνιακων και χαμογελαστων ατομων. Αυτο βεβαια δε σημαινει πως αντιπαθω τους εσωστρεφεις, απλως οι τελευταιοι κρυβουν μυστηρια που καλουμαι να εξερευνησω αν κατι μου κανει το κλικ, κι αυτο ενιοτε με κουραζει. Μπορει ομως αν τους ανακαλυψω τελικα να τους συμπαθησω περισσοτερο κι απο τους πρωτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ισχύει και το αντίθετο ξέρεις...όλοι αυτοί οι καλούληδες να γνώρισαν και άτομα που τους προσπέρασαν και τους απέρριψαν ενώ οι ίδιοι άξιζαν. Η πλεονεξία κυριαρχεί στο ανθρώπινο (ζώ)ον

Το παρακάτω μήνυμα αποτελεί μια προσωπική άποψη που απορρέει από κοινωνική παρατήρηση.


Λεπόν,πιστεύω οτι αν ενας άνθρωπος έχει λαμπρή προσωπικότητα και τον έχουν απορρίψει ή προδώσει ή εκμεταλλευτεί,
δε θα κάτσει μετα απο όοοολα αυτά να αυτοσχεδιάζει εναν χείμαρρο προτερημάτων,μέσα στα οποία υπάρχουν τα εξής: να εχει χιουμορ ο αλλος,να εχουν κοινα ενδιαφέροντα,να ακουν την ιδια μουσική,να εχει μια χ εξυπνάδα.
Αυτά είναι δευτερεύοντα.Για την περίπτωση που γράφω.

Δε θα το ονόμαζα ''χαμηλώνω τα στανταρτς μου'',απλά ''σταματάω να αναζητώ την απομίμηση του εαυτού μου''
(που μπορεί να μην ειναι,διοτι πολλοι ειναι εκει εξω που εχουν μια μεγάλη ιδέα για τον εαυτούλη τους).:worry:

Απλά ενας καλόκαρδος άνθρωπος,που εχει πληγωθεί απο λάθος παρέες,
αν ειναι ευσυνείδητος,
θα ψαξει πρώτα για εναν αλλον που δεν εχει ''προοπτικες'' να τον εκμεταλλετεί (αν και αυτο θα φανει σε βαθος χρόνου)
και έχει καλες,αγνές προθέσεις.
Δε θα χρειαστεί να είναι ούτε χιουμορίστας,ούτε διανοούμενος.
Μια χαρά θα συμβιώσει και με εναν που δεν ειναι και ο πρώτος πλακατζής,αρκεί να ειναι τιμιοι ο 1 προς τον άλλον.

Τέλος,επιμένω στο αρχικό μου ποστ,οτι μερικοί ''κλαίγονται'' για τον καλό φιλο που δεν έχουν,ενώ τον έχουν διπλα τους.
Ή τον είχαν,απλά δεν τον επέλεξαν,διοτι θα ηταν πιο αγαπητός απο τα πλήθη,αν θα έκαναν παρέα μαζί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ίσως τότε θα έπρεπε καλύτερα να απαντήσει ,να έχει αυτά που εγώ δεν είχα ποτέ μου... άλλωστε αυτό δεν είναι... εκτός από το να τον εμπιστεύεσαι τον άλλον πρέπει και να τον θαυμάζεις και μιλάω για τα πνευματικά χαρίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Καλή ερώτηση και συνάμα δύσκολη απάντηση.
Αρχικά, θα πω την αύρα του. Θα συμπαθήσω κάποιον με τον οποίο είμαι ο εαυτός μου, να βγαίνω και να χάνω αίσθηση του χρόνου. Επίσης, να είναι ειλικρινής, όχι όμως η "ειλικρίνεια" να αγγίζει το θράσος, να υπάρχει μια οπτική επαφή καθώς μου αρέσει ο άλλος όταν μου απευθύνεται να με κοιτάει στα μάτια και να μην ασχολείται με κινητά/τάμπλετ ή να κάθεται να ακούει τι συζητάει το διπλανό τραπέζι και τέλος να είναι ευγενικός και χαμογελαστός!
 

kauphy

Νεοφερμένος

Η kauphy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κάπου το πήρε το μάτι μου παραπάνω και θα συμφωνήσω.
Συμπαθώ ανθρώπους που έχουν, έστω και φαινομενικά, όσα δεν έχω εγώ.

Θράσος να εκφραστούν χωρίς να ωραιοποιήσουν μια κατάσταση, αισιοδοξία. Άνθρωποι που δεν είναι καχύποπτοι, που νιώθουν άνετα με νέες γνωριμίες και γελούν χωρίς να καταπιέζονται.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Νομίζω περισσότερο συμπαθώ τους ανθρώπους που έχουν αυτοπεποίθηση και αυτοσεβασμό, χωρίς όμως να παίρνουν τον εαυτό τους υπερβολικά στα σοβαρά. Ειδικά άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας, ανεβαίνουν στα μάτια μου όταν βλέπω ότι είναι χαλαροί και δεκτικοί στο χιούμορ ή ακόμη και την κριτική, αντί να είναι αυταρχικοί και να το παίζουν έμπειροι. Τώρα κατά τ' άλλα, δε βρίσκω κάτι συγκεκριμένο. Συμπαθώ ή αντιπαθώ εντελώς διαισθητικά.
 
Top