Shopping Star

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Νέο παιχνίδι μόδας.

Πόσο καλά γνωρίζεις τη μόδα και τα νέα trends;

Ένα παιχνίδι, που θα λατρέψουν όσες αγαπούν τη μόδα, τα ψώνια, όσες πιστεύουν στο γούστο τους. Κάθε εβδομάδα μια νικήτρια θα κερδίζει 1.000 ευρώ και όλες οι παίκτριες τις αγορές της εβδομάδας!

Παρουσιάστρια και «ειδικός μόδας» του Shopping Star θα είναι η Βίκυ Καγιά. Μία από τις ωραιότερες Ελληνίδες, που έχει διαπρέψει στις διεθνείς πασαρέλες, έχει συνεργαστεί με τα πιο σημαντικά ονόματα οίκων μόδας και η αγάπη της και το πάθος της για τη μόδα μετρούν περισσότερα από 20 χρόνια επιτυχημένης καριέρας στον χώρο. Η Βίκυ Καγιά θα παρακολουθεί τις προσπάθειες των διαγωνιζομένων και θα τις βαθμολογεί!

Παράλληλα θα δίνει πολύτιμες συμβουλές στις 5 διαγωνιζόμενες και στις τηλεθεάτριες. Καθημερινά θα μοιράζεται μικρά μυστικά για τα ρούχα, τα υφάσματα, το πώς συνδυάζονται, τι είναι must ανάλογα με το σωματότυπο της κάθε γυναίκας, για τις νέες τάσεις της μόδας σε ρούχα, παπούτσια και αξεσουάρ αλλά και μυστικά ομορφιάς, tips για το μακιγιάζ και για τα μαλλιά.

Τι είναι όμως το «Shopping Star»;

Κάθε εβδομάδα θα επιλέγονται 5 γυναίκες για να διαγωνιστούν στο «Shopping Star».

Οι 5 διαγωνιζόμενες, που δεν θα έχουν συναντηθεί ποτέ μεταξύ τους, εκτός από «ανταγωνίστριες», η κάθε μία θα έχει και τον ρόλο του κριτή για τις υπόλοιπες.

Οι κανόνες είναι απλοί: Έχουν στη διάθεσή τους συγκεκριμένο χρόνο και budget προκειμένου να «υπηρετήσουν» στιλιστικά το θέμα, που τους έχει δοθεί στην αρχή της εβδομάδας, με απώτερο σκοπό να πάρουν τη μεγαλύτερη βαθμολογία από τις υπόλοιπες αλλά και από την Βίκυ Καγιά!

Το θέμα καθώς και η 5άδα των γυναικών, που θα διαγωνίζονται, θα αλλάζει κάθε εβδομάδα.

Οι διαγωνιζόμενες πρέπει με το συγκεκριμένο budget να αγοράσουν, ρούχα, παπούτσια, τσάντες, αξεσουάρ, να χτενιστούν και να μακιγιαριστούν πάντα βάσει του προσωπικού τους γούστου.

Ο χρονικός περιορισμός είναι μια μεγάλη πρόκληση και ο χρόνος για την καθεμιά αρχίζει να μετρά αντίστροφα από τη στιγμή, που πατάει το πόδι της στο πρώτο κατάστημα. Η κάμερα ακολουθεί τις επισκέψεις της κάθε διαγωνιζόμενης στα καταστήματα και καταγράφει τις επιλογές και τις αντιδράσεις της.

Μετά την ολοκλήρωση των αγορών της η κάθε παίκτρια θα παρουσιάζει ως «μοντέλο» πάνω σε μια πασαρέλα στις υπόλοιπες διαγωνιζόμενες την επιλογή της.

Στο τέλος και οι πέντε διαγωνιζόμενες δίνουν κρυφά τη βαθμολογία τους από το 2 έως το 10.

Η Βίκυ Καγιά, ως «ειδικός μόδας», καθ’ όλη τη διάρκεια των αγορών της κάθε διαγωνιζόμενης αλλά και της πασαρέλας της, θα κάνει χρηστικές παρατηρήσεις και θα δίνει συμβουλές και tips για το καλύτερο αποτέλεσμα σε κάθε εμφάνιση. Στο τέλος θα δίνει και αυτή τη βαθμολογία της και έτσι θα προκύπτει η νικήτρια της εβδομάδας, που κερδίζει 1000 ευρώ μετρητά!

https://www.star.gr/tv/el/Pages/Show.aspx?artId=101&artTitle=shopping_star

Μια τηλεοπτικη εκπομπη που δινει μια νοτα χαρας σε αυτα τα βαρετα μεσημερια. Σε αυτα τα μεσημερια, οπου εχεις γυρισει απο τη δουλεια/σχολη και δε ξερεις τι να κανεις(να διαβασεις? να κανεις εργασια? να πας γυμναστηριο? να πας καμια βολτα χαλαρα?). Στα μεσημερια που κανεις γυρω-γυρω τα ρεβυθια μηπως και αλλαξουν γευση, που δε σ'αρεσουν αλλα ξερεις πως αμα δεν τα φας θα παιζει μαντολινο η κοιλια. (Τελος παντων καταλαβατε ποια μεσημερια).
Η εκπομπη αυτη ερχεται λοιπον να μας ψυχαγωγησει αλλα παραλληλα να μας εκπαιδευσει στυλιστικα εναν αντικειμενικα κακογουστο λαο(αν και τα τελευταια χρονια εχουμε αρχισει να γινομαστε μιλανο). Επισης, για τους γκρινιαρηδες η εκπομπη αυτη δειχνει οτι υπαρχει και καπου αναπτυξικη(κυριως νυχαδικα και λιγοτερο ρουχαδικα, δυστυχως δεν φαινονται τα γυραδικα/μπεργκεραδικα και τα καφε για χερι).

Γνωμες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ομολογώ ότι περίμενα τον fockos να αναρτήσει (και) αυτό το thread....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από unπαικτable;4321519[I:
]Μια τηλεοπτικη εκπομπη που δινει μια νοτα χαρας σε αυτα τα βαρετα μεσημερια. Σε αυτα τα μεσημερια, οπου εχεις γυρισει απο τη δουλεια/σχολη και δε ξερεις τι να κανεις(να διαβασεις? να κανεις εργασια? να πας γυμναστηριο? να πας καμια βολτα χαλαρα?). Στα μεσημερια που κανεις γυρω-γυρω τα ρεβυθια μηπως και αλλαξουν γευση, που δε σ'αρεσουν αλλα ξερεις πως αμα δεν τα φας θα παιζει μαντολινο η κοιλια. (Τελος παντων καταλαβατε ποια μεσημερια).
Η εκπομπη αυτη ερχεται λοιπον να μας ψυχαγωγησει αλλα παραλληλα να μας εκπαιδευσει στυλιστικα εναν αντικειμενικα κακογουστο λαο(αν και τα τελευταια χρονια εχουμε αρχισει να γινομαστε μιλανο). Επισης, για τους γκρινιαρηδες η εκπομπη αυτη δειχνει οτι υπαρχει και καπου αναπτυξικη(κυριως νυχαδικα και λιγοτερο ρουχαδικα, δυστυχως δεν φαινονται τα γυραδικα/μπεργκεραδικα και τα καφε για χερι).

Γνωμες[/I];

Τα είπες όπως ακριβώς είναι :)
Για την ώρα θα αρκεστώ να προσθέσω οτι στα upvotes ασφαλώς βάζω τις στυλιστικές συμβουλές της Βίκυς,
ενώ στα downvotes τη (λίαν) συχνά από τις παίκτριες κακοποιημένη Ελληνική γλώσσα .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο σε μένα αρέσουν τα ρεβύθια?

Την έχω πετύχει την εκπομπή. Γουστάρω ποσο bitchiness βγαίνει,έχει πλάκα. 'Οταν είσαι εν μέσω εξεταστικής βέβαια τα πάντα σου φαίνονται πιο ενδιαφέροντα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Μόνο σε μένα αρέσουν τα ρεβύθια?

Την έχω πετύχει την εκπομπή. Γουστάρω ποσο bitchiness βγαίνει,έχει πλάκα. 'Οταν είσαι εν μέσω εξεταστικής βέβαια τα πάντα σου φαίνονται πιο ενδιαφέροντα :D

και σε μένα αρέσουν τα ρεβύθια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μόνο σε μένα αρέσουν τα ρεβύθια?

Και σε εμενα αρεσουν. Αλλα ειναι ενα φαι με αρκετους εχθρους.

Την έχω πετύχει την εκπομπή. Γουστάρω ποσο bitchiness βγαίνει,έχει πλάκα. 'Οταν είσαι εν μέσω εξεταστικής βέβαια τα πάντα σου φαίνονται πιο ενδιαφέροντα :D

Τρωγονται μεταξυ τους σε ακραιο βαθμο. Κραξιμο, 4αρια για βαθμολογιες γεματο ιντριγκα το παιχνιδακι.

Παντως εχω ενοχες που η τηλεοραση μου εκεινες τις ωρες ειναι συντονισμενη στο σταρ γιατι δινει ποσοστα στην εκπομπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εμένα το Shopping Star μου φαίνεται σαν το "κάτι ψήνεται" στις βαθμολογίες (όποιος έβλεπε) καταλαβαίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εμένα το Shopping Star μου φαίνεται σαν το "κάτι ψήνεται" στις βαθμολογίες (όποιος έβλεπε) καταλαβαίνει
Ναι, ίσως επειδή έχουν παρόμοιο κόνσεπτ..μία εβδομάδα, 5 παίκτες 1 την κάθε μέρα, βαθμολογία, χιουμοριστικά σχόλια του σχολιαστή...βασικά το μόνο που διαφέρει είναι το θέμα. Στο κάτι ψήνεται ήταν η μαγειρική, εδώ το ντύσιμο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πάντως τα σχόλια του σχολιαστή που σχολιάζει τις... σχολιάζουσες, είναι όλα τα λεφτά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Πάντως τα σχόλια του σχολιαστή που σχολιάζει τις... σχολιάζουσες, είναι όλα τα λεφτά!:P
Συμφωνώ..δίνουν ένα ενδιαφέρον στο ευτελές προϊόν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ναι, ίσως επειδή έχουν παρόμοιο κόνσεπτ..μία εβδομάδα, 5 παίκτες 1 την κάθε μέρα, βαθμολογία, χιουμοριστικά σχόλια του σχολιαστή...βασικά το μόνο που διαφέρει είναι το θέμα. Στο κάτι ψήνεται ήταν η μαγειρική, εδώ το ντύσιμο..:P

πραγματικά εδώ μπορεί να σχολιάζουν και αντικειμενικά
στο άλλο ακουσα δικαιολογίες
"το γλυκό δε μου άρεσε ήταν πολύ γλυκό" "αυτό δε μου άρεσε γιατί δε το έφτιαξα εγώ" αλλα shopping star 1 επεισόδιο είδα οπότε δεν ξέρω και πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ομολογώ ότι περίμενα τον fockos να αναρτήσει (και) αυτό το thread....

ούτε που γνώριζα αυτό το παιχνίδι αλλά και να το ήξερα δε θα έκανα θέμα γιατί δε μου αρέσει. Το να κάθεται η Καγιά να δίνει συμβολές σε άλλες γυναίκες για το πως να ντύνονται είναι κάτι που με αφήνει αδιάφορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ούτε που γνώριζα αυτό το παιχνίδι αλλά και να το ήξερα δε θα έκανα θέμα γιατί δε μου αρέσει. Το να κάθεται η Καγιά να δίνει συμβολές σε άλλες γυναίκες για το πως να ντύνονται είναι κάτι που με αφήνει αδιάφορο.

Βασικά σε εμάς δίνει συμβουλές οι παίκτριες ντύνονται χαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Βασικά σε εμάς δίνει συμβουλές οι παίκτριες ντύνονται χαλια

:P πλάκα θα έχει. Αλλά αυτό το shopping το θεωρώ αρρωστημένη κατάσταση λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το είδα και σε "αντρική" έκδοση (και πέθανα στο γέλιο)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Η Βίκυ Καγιά σχολιάζει το σακάκι της Ελένης. Της αγίας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχω δει σχεδόν όλα τα επεισόδια μια και τυγχάνει να βρίσκομαι στο σπίτι εκείνη την ώρα. Είναι μια ωραία ιδέα γιατί δείχνει πολλά ντυσίματα, στυλ και συνδυασμούς που ενδεχομένως δεν είχα σκεφτεί. Επίσης οι συμβουλές της παρουσιάστριας είναι πάντα χρήσιμες.
Αυτό που δεν μπορώ με τίποτα είναι που χρησιμοποιούνται τόσοι πολλοί αγγλικοί - γαλλικόι όροι τόσο από την Βίκυ Καγιά όσο και από τις παίκτριες. Έχω μάθει το floral, το dusty pink, τα prints, το lingerie, το perfecto biker και αλλά ενώ υπάρχουν αντίστοιχες ελληνικές ωραιότατες λέξεις. Το προσπερνάω και αυτό.
Ο σχολιαστής ενώ κάνει κάποια εύστοχα σχόλια κάπου το χάνει και γελοιοποιεί τις διαγωνιζόμενες. Αυτή την εβδομάδα όλες είναι ευσωμες. Ο σχολιαστής χρησιμοποεί άκρως ρατσιστικά σχόλια. Πραγματικά από ένα σημείο και μετά δεν είναι αστείο. (Πχ σήμερα λέει η διαγωνιζόμενη : «μαρεσουν τα καλά εστιατόρια» και απαντάει ο Χαρισόπουλος «όσο γι αυτό φαίνεται).:down:
Όσο για τις διαγωνιζόμενες, εκτός από το ότι κακοποιούν την ελληνική γλώσσα πιάνουν και τους πατούς των παπουτσιών τους από κάτω κατά την παρουσίαση τους στο εκάστοτε σπίτι :russian_roulette: . Κατά τα αλλά υπάρχουν και κάποιες πολύ κομψές κύριες και συνήθως είναι οι μεγαλύτερες σε σχέση με τα νεαρά κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top