Δίπλωμα οδήγησης

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
κ εμένα η ζαβολιά ήταν ότι ο δάσκαλος μου πάτησε μια στιγμή το φρένο στην οπισθογωνία κ η γελοιότητα είναι ότι το ειχα πατήσει κ εγω εκεινη την ώρα οπότε οπως καταλαβαινετε ακόμα κλαίω το 200ευρω που με έπεισε να δώσω... πρέπει να έχουν κ αυτοί μερίδιο από το λάδωμα!γιατί απο δω μου τα φερνε απο κει μου τα φερνε μου είπε στο τέλος ότι ας τα δώσω καλύτερα για να μας μείνουν κ 3 μαθήματα να πάμε όπου θέλω εγω κλπ...!:/:οσο το σκεφτομαι. . .

πάντως στην αθήνα θεωρείται σχεδόν δεδομένο το λάδωμα το περιμένουν δάσκαλοι κ εξεταστές. . . .!

Συγγνωμη, πως ακριβως σε επεισε? Δλδ τι σας λενε? Οτι και μην κανετε κατι λαθος, θα κοπειτε?
Δεν το εχω καταλαβει αυτο ακομα...
Εμενα παντως ουδεποτε ο δασκαλος μου εθιξε ενα τετοιο θεμα...και ευτυχως δλδ, διοτι με το θεμα "λαδωμα" τα παω αθλια και θα ακουγε τα σχολιανα του και θα ηταν ολα δικα του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Λοιπον εδωσα κι εγω σημερα για οδηγηση στην πατρα...ενταξει τι να πω.το το συστημα μπαζει απο παντου και δεν χρειαζεται καν να λαδωσεις γι'αυτο. επειδη ημουν λιγο (εως πολυ) αγχωμενος, ερχεται ο ενας εξεταστης(:eek:) και μου λεει "ελα τι φοβασαι, μονο αν ερθουν τα πανω κατω θα κοπεις.δεν πιστευω να εχεις σκοπο να πατησεις καμια γρια γιατι αλλιως δεν υπαρχει κανενα προβλημα:worry::D" μπαινω λοιπον στο αμαξι, μου κανει νοημα ο δασκαλος αστο πανω μου. ξεκιναω και το μονο που εκανα ηταν να παταω γκαζι,να στριβω το τιμονι και να βγαζω φλας.η απολυτη ξεφτιλα! και ενταξει ειχα κανει και τα 20 μαθηματα και ηξερα να οδηγαω αρκετα καλα. καποιος που δεν ξερει την τυφλα του ομως (και εδω λυνεται η απορια μου πως πολλες φιλες μου εχουν διπλωμα και δεν ξερουν να οδηγησουν ουτε ποδηλατο) περναει ανετα και χωρις λαδι μαλιστα.και δεν ειναι και κανα χωριο η πατρα.φανταζομαι σε αλλες μικροτερες πολεις θα ειναι ακομα πιο ευκολα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά αυτό με το λάδωμα για το δίπλωμα οδήγησης είναι το μοναδικό ίσως που το λένε όλοι, το ξέρουν ΟΛΟΙ.
Στ αυτιά των αρμόδιων οργάνων για να εξυγειάνουν με κάποιο τρόπο την υπηρεσία δεν έχει φτάσει;
Σε άλλον κόσμο ζουν αυτοί;

Στον κόσμο όπου κι αυτοί λαδώνονται. :/:

Συγγνωμη, πως ακριβως σε επεισε? Δλδ τι σας λενε? Οτι και μην κανετε κατι λαθος, θα κοπειτε?
Δεν το εχω καταλαβει αυτο ακομα...
Εμενα παντως ουδεποτε ο δασκαλος μου εθιξε ενα τετοιο θεμα...και ευτυχως δλδ, διοτι με το θεμα "λαδωμα" τα παω αθλια και θα ακουγε τα σχολιανα του και θα ηταν ολα δικα του....
Αν θέλουν βρίσκουν τον τρόπο. Εγώ παραλίγο να μην εξετασθώ, γιατί η μία εξετάστρια είχε προηγούμενα με το δάσκαλό μου και είχε κολλήσει στο ότι δεν της είπα πολύ αναλυτικά τι θα έκανα αν το πρωί έμπαινα στο αμάξι κι είχε πάχνη το τζάμι. Άλλοι δε λαδώνουν και κόβονται γιατί το αμάξι δεν είναι παράλληλο με το πεζοδρόμιο μετά το παρκάρισμα, πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Εγω ειχα δωσει πριν πολλα χρονια μολις εκλεισα τα 18..Δεν θυμαμαι καν ποσα μαθηματα ειχα κανει (τοτε δεν υπηρχαν και υποχρεωτικα).Ο δασκαλος δεν μου ειχε πει τιποτα για λαδωμα..Τελικα το πηρα με την πρωτη αν και ειχα κανει μια μικρη βλακεια..

Υ.Γ. Αυτο που μου εχει μεινει απο τα μαθηματα ειναι οτι οδηγουσα ενα nissan mikra που δεν ειχε υδραυλικο τιμονι..Το τι ιδρωτα εριξα στα παρκαρισματα και στις οπισθογωνιες δεν λεγεται..Αφου μετα οταν οδηγησα του πατερα μου φαινονταν παιχνιδακι..:D

Υ.Γ.2 Οποιος παρει διπλωμα απο εδω και στο εξης το διπλωμα θα ειναι σαν πιστωτικη καρτα..Για τους παλιους κατοχους δεν χρειαζεται να αλλαξουν..Εχουν ισχυ μεχρι το 2032..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
εγώ το πήρα πρόπερσι τον απρίλιο,μόλις έκλεισα τα 18 δηλαδή...
ο δάσκαλός μου ήταν και ξάδερφός μου,έχουμε και το ίδιο επώνυμο,οπότε οι εξεταστές μόλις μπήκαν στο αμάξι μου λενε,όπα,τι έχουμε δω?ίδιο όνομα?θα καλοπεράσεις :Ρ
οπότε ήμουν ίσως η μοναδική περίπτωση στην καριέρα του ξαδέρφου που με έβαλαν να κάνω πλήρη έλεγχο πριν ξεκινήσω.φώτα λάστιχα κλπ :Ρ
τέσπα.το πήρα.χωρίς πρόβλημα,ούτε στην οπισθογωνία,ούτε στο παρκάρισμα(αν και μου έβαλαν αριστερό κ όχι δεξί,όπως κάνουν συνήθως) - είχαν λυσσάξει να με δυσκολέψουν :Ρ
τώρα,για όσους δίνουν,κάποιες μικροσυμβουλές,ή μάλλον μικρολάθη που στοίχισαν επανεξέταση σε φίλους και γνωστούς μου
1)καθρέφτης - κάνε μωρέ ότι τον φτιάχνεις πριν ξεκινήσεις,ντεμέκ.έτσι να το δουν,καλή εικόνα δημιουργεί κ όχι κακή
2)ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ.έχει κοπεί κόσμος γιατί ξέχασε να λύσει το χειρόφρενο.πάνω στο άγχος τους κάποιοι το ξεχνάνε (Δεν αρνούμαι κ γω,ότι αφότου πήρα το δίπλωμα,πήγα μες στον πρώτο μήνα να ξεκινήσω έχοντας ξεχάσει το χειρόφρενο :redface: χαχαχα :P)
3)προσοχή στους μονόδρομους.μπορεί να σου πουν στρίψε ηθελημένα,και συ να μην έχεις προσέξει ότι δεν πάει.ή να σου πουν στρίψε αριστερά και να εννοούν "εκεί που μπορείς" κι όχι στο στενό που'ναι αμέσως αριστερά σου
4)να είσαι προετοιμασμένος για απότομες εντολές,που μπορεί να σε ξαφνιάσουν.του τύπου κινείσαι σε κεντρικό δρόμο και ξαφνικά πετάγεται και σου λέει,στρίψε εδώ αριστερά :P
5)προσοχή στις συνεχείς γραμμές,ειδικά τις διπλές.προσοχή όταν πρέπει να στρίψεις αριστερά και υπάρχει συνεχόμενη γραμμή.
6)όταν σου πουν στο τέλος σβήστε τη μηχανή κι ασφαλείστε το αμάξι,πάει να πει ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ Ή ΟΠΙΣΘΕΝ.αν το αφήσεις στο "νεκρό" την πατησες. (ο κολλητός μου κόπηκε από αυτή τη βλακεία :P)

σημαντικό είναι επίσης να έχεις το νου σου στο ότι αυτοί σε αξιολογούν για τη γενική σου συμπεριφορά στο δρόμο.σε συμφέρει να πηγαίνεις αργά (25-30) ώστε και να προλαβαίνεις να εκτελέσεις τις εντολές τους,και να μην την πληρώσει κάνας πεζός :P και να είσαι σε εγρήγορση και σβέλτα να ανταποκριθείς σε οτιδήποτε σου τύχει.Μην τους αφήνεις να σε ψαρώνουν.όχι να τους πουλήσεις μαγκιά,αλλά είναι καλό να είσαι ευγενικός και να δείξεις ότι δεν μασάς ;)
καλή τύχηηηη!!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Πήρα δίπλωμα αναγκαστικά για να πηγαίνω βόλτες, δε μου άρεσε και πολύ, αλλά συνήθησα. Το λάδωμα πάντα υπήρχε και θα υπάρχει. Μου το ζήτησε ο δάσκαλος αλλά δε δέχτηκα. Το πήρα με τη πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kallia88

Νεοφερμένος

Η kallia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Το πήρα κι εγώ πριν 20 μέρες περίπου!Ευτυχώς χωρίς παρατράγουδα(και χωρίς λάδωμα...)!Έπεσα κ σε καλούς εξεταστές!Είχα βέβαια τρελό αγχος,τα πόδια μου έτρεμαν,αλλά ευτυχώς όλα καλά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renaki198600

Νεοφερμένος

Η renaki198600 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω την αλλη τριτη 10/2/09 δινω το πρακτικο μερος οδηγησης.αλλα αγχωνομαι τι να κανω για να φυγει το αγχος.ξερει κανεις πως ειναι οι εξεταστες στο ηρακλειο κρητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!
Όλα καλά θα πάνε, όλοι θυμόμαστε μετά την εξέταση και γελάμε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Προχθες πηρα τα σηματακια κι εχω αρχισει τη μελετη.. Θυμαται κανεις ποσα λαθη επιτρεπεται να κανεις γιατι ξεχασα να ρωτησω τα βασικα..; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
2 νομίζω, αλλά επειδή εσύ είσαι έξυπνο δε θα κάνεις κανένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ένα δικαιούσαι. Αν κανεις και δεύτερο...τον πούλογλου. (έτσι ήταν τουλάχιστον όταν είχα δώσει εγώ, λίγο μετά το B παγκόσμιο πρέπει να ήταν αν θυμάμαι καλά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Προχθες πηρα τα σηματακια κι εχω αρχισει τη μελετη.. Θυμαται κανεις ποσα λαθη επιτρεπεται να κανεις γιατι ξεχασα να ρωτησω τα βασικα..; :P

Για σένα 15, Πάντα δείχνουν ανοχή στη διαφορετικότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ευχαριστω καλες και παντα εξυπηρετικες κοπελουδες μου, και ηλιθια Εδαδ :)

Και στα πρακτικα της οδηγησης, μεχρι ποσους πεζους επιτρεπεται να χτυπησουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο υποψήφιος θεωρείται επιτυχών, αν δώσει το πολύ μία (1) λανθασμένη απάντηση. Σε διαφορετική περίπτωση (δύο ή περισσότερες λανθασμένες απαντήσεις) απορρίπτεται και επανεξετάζεται. Η επιτυχία στη θεωρητική εξέταση είναι προϋπόθεση για την εξέταση στην πρακτική της οδηγήσεως.

Τσα.

Γουδ λακ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και στα πρακτικα της οδηγησης, μεχρι ποσους πεζους επιτρεπεται να χτυπησουμε; :P
Κανέναν φυσικά! :confused:



Μόνο άλλα αυτοκίνητα επιτρέπεται. Πρέπει να είμαστε σωστοί και να πολεμάμε με τα ίδια όπλα. :pfff:


Αν θες να χτυπήσεις πεζό, πρέπει είτε να είσαι και εσύ με τα πόδια, είτε με peugeot. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renaki198600

Νεοφερμένος

Η renaki198600 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!
Όλα καλά θα πάνε, όλοι θυμόμαστε μετά την εξέταση και γελάμε... :)
παιδια χτες εδινα ημουν ηρεμη αλλα οταν πηγα και μπηκα μεσα σκεφτηκα να μην αφησω το χειροφρενο δεμενο και να περιμενω να φυγουν ολοι και μετα να φυγω.με το που κλεινω την πορτα αγχωθηκα.ξεκιναω με δεμενο το χειροφρενο. και το κοιταζα κατι ξεχναω.μετα που παω να ξεκινησω βλεπω ενα μηχανακι που ειχε στοπ.και αναμμενο αριστερο φλας.εγω ημουν δεξια.και μετα που κοιταζω το βλεπω πισω μου επρεπε να σταματησω μετα απο 2 λεπτα .σταματα δεξια.παραβιαση προτεριαοτητας.και δεμενο το χειροφρενο.την επομενη φορα ελπιζω να παω χωρις αγχος.και ολα καλα θα πανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ κρίμα. Δεν πειράζει, τώρα θα ξέρεις πώς είναι και τι να περιμένεις! Θα το πάρεις, μην ανησυχείς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulakizz

Νεοφερμένος

Η maroulakizz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια εγω το διπλωμα το πηρα πριν 3 χρονια.Οχι δεν λαδωσα αλλα εδωσα δυο φορες πορεια γιατι την πρωτη φορα ανοιξα αποτομα την πορτα χωρις να κοιταξω πισω σε δρομο μεγαλο. :/
Ενω ρε παιδια τα ειχα κανει ολα τα αλλα σωστα. :/
ε μετα την δευτερα τελεια :)
Μαθηματα απο οτι θυμαμαι γυρω στα 13. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κανέναν φυσικά! :confused:



Μόνο άλλα αυτοκίνητα επιτρέπεται. Πρέπει να είμαστε σωστοί και να πολεμάμε με τα ίδια όπλα. :pfff:


Αν θες να χτυπήσεις πεζό, πρέπει είτε να είσαι και εσύ με τα πόδια, είτε με peugeot. :P

Χαχαχα, λες και κανενα πετυχημενο που και που.
Αν και επρεπε να το σταματησεις πριν το peugeot:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top