DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
200 ευρω εχει και παει καλα,
τι χαρακτηριστικα να λεμε?
τεσπα, εγω ειπα πιο ειναι το πιο φτηνο και ειναι της προκοπης.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
netbook ειναι, εμφανιση κοιτας! :P
περα απο την πλακα, ειναι τοσο "βασικα" ως προς την λειτουργια τους, που τι σημασια εχουν τα χαρακτηριστικα;
For the record παντος εχω ενα hp με intel atom στα 1.66, 1 gb μνημη και on-board καρτες. Ολα γτπ δλδ:P

Κουμπάρε μου όχι όλα... Όχι όλα... Μια μικρή διαφορά στη RAM μαζί με έναν SSD αντί ενός κλασσικού μηχανικού δίσκου, μπορεί να σου σκάσει καμιά τρελή επίδοση και να βλέπεις 64GB SSD vs 160GB HDD και να πας τυφλά να πάρεις το μηχανικό άνευ ψαξίματος επειδή τα GB είναι πιό πολλά...

200 ευρω εχει και παει καλα,
τι χαρακτηριστικα να λεμε?
τεσπα, εγω ειπα πιο ειναι το πιο φτηνο και ειναι της προκοπης.....

Δες τι είπα στον κουμπάρο μου και θα καταλάβεις (ή έστω προσπάθησε). Και ναι, lenovo είναι, λογικό είναι να ναι φτηνό. Καλοδούλευτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κουμπάρε μου όχι όλα... Όχι όλα... Μια μικρή διαφορά στη RAM μαζί με έναν SSD αντί ενός κλασσικού μηχανικού δίσκου, μπορεί να σου σκάσει καμιά τρελή επίδοση και να βλέπεις 64GB SSD vs 160GB HDD και να πας τυφλά να πάρεις το μηχανικό άνευ ψαξίματος επειδή τα GB είναι πιό πολλά...

Τι να την κανεις ομως την επιδοση;... Οσο μπαινει στο net χωρις να σου σπαει τα ουμπαλα εχει κανει την δουλεια του! Και οσο πιο φτηνα την κανει, τοσο το καλητερο!

Btw Πανο με τον opera παει καλητερα! μαλλον γλιτωσα ενα φορματ! Thank you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
περα απο την πλακα, ειναι τοσο "βασικα" ως προς την λειτουργια τους, που τι σημασια εχουν τα χαρακτηριστικα;
εχουν διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης

απο οτι ειδα και και στο νετ-και με τα χερια μου- τα hp ειναι φιγουρατα αλλα ψευτικα σε σχεση με τα πολυ πιο ποιοτικα ανθεκτικα acer asus ,,

και σε κατι που παει-πεταγεται παντου η ανθεκτικοτητα παιζει τεραστιο ρολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εχουν διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης

απο οτι ειδα και και στο νετ-και με τα χερια μου- τα hp ειναι φιγουρατα αλλα ψευτικα σε σχεση με τα πολυ πιο ποιοτικα ανθεκτικα acer asus ,,

και σε κατι που παει-πεταγεται παντου η ανθεκτικοτητα παιζει τεραστιο ρολο..

δεν υπαρχει ποιοτητα κατασκευης σημερα, ολα ειναι φασον....
εκτος αν πας σε μια κλιμακα τιμης Χ3 και Χ4 οποτε ναι εκει αλλαζει το θεμα.
Αλλα πλεον εγω ειμαι της αποψης, παρε ενα φτηνο, το κρατας οσο αντεξει και μετα παιρνεις αλλο.
Σε βαθος χρονου μου εχει ερθει πιο φτηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν υπαρχει ποιοτητα κατασκευης σημερα, ολα ειναι φασον....
εγω ξερω τι πιανουν τα χερια μου

ολα τα προιοντα φασον φτιαχνονται στην Κινα
αλλα με διαφορετικα εξαρτηματα,,αλλα πονταρουν στην εμφανιση και αλλα στην ανθεκτικοτητα

το οτι ολα φτιαχνονται στην Κινα δεν λεει τιποτα απο μονο του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω το κοιταω ποσο αντεχει το καθε πραγμα στο χρονο του.
Το Lenovo το ειχε μια φιλη μου ενα χρονο ηδη και με κακομεταχειριση το εχει ακομα και ζει.
Για μενα αυτος ειναι δεικτης οτι ειναι ενα μηχανημα που αξιζει τα λεφτα του.

Απο κει και περα, τα λεφτα του ο καθενας τα δινει οπου νομιζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εχουν διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης

απο οτι ειδα και και στο νετ-και με τα χερια μου- τα hp ειναι φιγουρατα αλλα ψευτικα σε σχεση με τα πολυ πιο ποιοτικα ανθεκτικα acer asus ,,

και σε κατι που παει-πεταγεται παντου η ανθεκτικοτητα παιζει τεραστιο ρολο..

Δεν εχω εντοπισει καποιο προβλημα στην ανθεκτικοτιτα του hp μου παντος. Κατασκευαστικα δεν φαινετε να χανει καπου, ενω στο laptop μου (fujitsu-siemens) φαινετε χωρις καν να το πιασεις. Το εχω ενα χρονο και μερικους μηνες, μου εχει πεσει απο τον ομο (μαζι με την τσαντα του), εχει φαει γλιστρα απο τραπεζι καφετεριας, εχει πεσει απο καναπε καφετεριας, εχει φαει νερο με το κουταλι, μπυρα με κασονια και καφε με την καφετερια ολοκληρη (σκουπιζω αμεσως βεβαια), εχει καει τσιγαρο πανω του, εχει μαζεψει περισσοτερη σταχτη απο οτι τασακια και ακομα δεν εχει δειξει σημαδια φθορας. Οπως και το laptop μου, το εχω πο το 2007 και πραγματικα δεν μπορεις να φανταστεις ποση κακομεταχειριση εχει περασει, και παροτι φαινετε οτι ειναι φθηνοκατασκευη και ποσο χανει σε σχεση με ενα vaio πχ, δεν εχει δειξει το παραμικρο σημαδακι φθορας.
Απο εκει και περα, καλη η ανθεκτικη κατασκευη, δεν λεω, αλλα ποτε θα μου δωσει τα λευτα τις πισω; Σε τι θα με βγαλει ασπροπροσωπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Συμφωνώ με iJohnnyCash, μακριά από intel atom. Σε εκνευρίζει τόσο πολύ που δε σε νοιάζουν τα 300 ευρώ που έδωσες, θες απλά να το κομματιάσεις όλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
δεν υπαρχει ποιοτητα κατασκευης σημερα, ολα ειναι φασον....
εκτος αν πας σε μια κλιμακα τιμης Χ3 και Χ4 οποτε ναι εκει αλλαζει το θεμα.
Αλλα πλεον εγω ειμαι της αποψης, παρε ενα φτηνο, το κρατας οσο αντεξει και μετα παιρνεις αλλο.
Σε βαθος χρονου μου εχει ερθει πιο φτηνα
.





...λες και διαβάζω τη γνώμη ενός παλιού φίλου μου, σχετικά με τις ...γυναίκες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δοκίμασα και εγώ τον opera καθώς και τον safari, και τον chrome αλλά δεν είδα αλλαγή. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Αν δεν βρώ λύση μέχρι αύριο θα βάλω linux, δεν αντέχω άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δοκίμασα και εγώ τον opera καθώς και τον safari, και τον chrome αλλά δεν είδα αλλαγή. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Αν δεν βρώ λύση μέχρι αύριο θα βάλω linux, δεν αντέχω άλλο.
\

Κατεβασε απο την iobit το system care (ειναι ενα συνολο προγραμματων) και αστα να κανουν την δουλεια τους. Αν δεν εχεις αποτελεσμα ξαναρωτα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
εγω ξερω τι πιανουν τα χερια μου

Αγόρι μου, εδώ έναν αρνητικό αριθμό βάζεις μέσα σε απόλυτο και χάνει το πρόσημό του... Γίνεται να μη χάσεις απέναντι σε απόλυτες απόψεις την ψυχραιμία σου; Όσες γνώσεις και να χεις... Άστο να πάει το παλιάμπελο, αφού πάλι από πάνω θα πάει να βγεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
...λες και διαβάζω τη γνώμη ενός παλιού φίλου μου, σχετικά με τις ...γυναίκες. :P

μπερδεμενος ο φιλος σου, αλλα μην δινεις βαση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κατεβασε απο την iobit το system care (ειναι ενα συνολο προγραμματων) και αστα να κανουν την δουλεια τους. Αν δεν εχεις αποτελεσμα ξαναρωτα μας

ναι,,ολα μεσα ειναι,,αν αυτο δεν επιταχυνει το pc σου,,τοτε ειναι θεμα υλικου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
\

Κατεβασε απο την iobit το system care (ειναι ενα συνολο προγραμματων) και αστα να κανουν την δουλεια τους. Αν δεν εχεις αποτελεσμα ξαναρωτα μας
Αυτό λες;
https://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι....τα εχει ολα και συμφερει,,και ουτε ζημιες κανει,,συνεχεια το χρησιμοποιω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μονόδρομος το φορμάτ. Θα ελαφρύνει με xp ή να σκεφτώ τα linux;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το καλό με το linux είναι ότι μπορείς να βρεις μια πολύ ελαφριά διανομή ή να προσαρμόσεις κάποια.
Αν δεν κάνεις την σωστή εγκατάσταση, ίσως να είναι και χειρότερο από win7
Όπως και να το κάνουμε τα netbook είναι αδύναμα μηχανηματάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top