Κατά φαντασίαν ασθενής-αρρωστοφοβία

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ερωτέψου. Βρες αγάπη και θα σου περάσουν όλα. Σοβαρολογώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γειά σας Κυριάκος ονομάζομαι καιβειμαι ειμαι 16 χρόνων...εδώ και 2 χρόνια περίπου ειμαι αρρωστοφοβικος και όλα άρχισαν από τα χυπαλμιες και τωρα παρόλο που κάνω εξαιτασεις αίματος και ξερό πως ειμαι καλα μερικοί πόνοι στο κεφάλι με έχουν κάνει ν πιστεύω πως έχω όγκο...δυστηχος τοβσκεφτομαι συνέχεια με αποτέλεσμα ν ειμαι σταωκατω μου..επεισης αρκετές απαισιοδοξες Σκέψεις για το μέλλον δλδ τον θάνατο..Δεν ξέρω Τι να κάνω

Αν δεν θέλεις να δεις κάποιον ψυχολόγο ή ψυχίατρο, προσπάθησε να τα εκλογικεύεις μέχρι αηδίας. Θα βοηθήσει εν μέρει.
Τώρα για τις εμμονές, άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο. Βάλε στόχους, προσπάθησε να έχεις πολύ εφικτά όνειρα για να τα πραγματοποιείς, γέμισε την μέρα σου, κάνε σχέση, έλα κοντά με περισσότερους ανθρώπους κτλ.

Ακόμα και κάτι να έχεις και οι φόβοι σου να έχουν υπόσταση, η ζωή είναι πολύ μικρή για να την περάσεις με το άγχος της αυριανής μέρας ή της επόμενης εβδομάδας. Το σήμερα πρέπει να ζήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γειά σας Κυριάκος ονομάζομαι καιβειμαι ειμαι 16 χρόνων...εδώ και 2 χρόνια περίπου ειμαι αρρωστοφοβικος και όλα άρχισαν από τα χυπαλμιες και τωρα παρόλο που κάνω εξαιτασεις αίματος και ξερό πως ειμαι καλα μερικοί πόνοι στο κεφάλι με έχουν κάνει ν πιστεύω πως έχω όγκο...δυστηχος τοβσκεφτομαι συνέχεια με αποτέλεσμα ν ειμαι σταωκατω μου..επεισης αρκετές απαισιοδοξες Σκέψεις για το μέλλον δλδ τον θάνατο..Δεν ξέρω Τι να κάνω


Εγώ θα πήγαινα νευρολόγο για τους πονοκεφάλους, καθώς και σε οφθαλμίατρο.





το ότι έχεις φυσιολογικές εξετάσεις αίματος δε σημαίνει ότι είσαι υγιής. Επίσης για να συνδέσεις την συμπτωματολογία στο ψυχολογικό κομμάτι πρέπει να απορρίψεις τα υπόλοιπα. Εχεις πονοκεφάλους μπορεί να οφείλονται στο άγχος αλλά μπορεί και όχι........... και για αυτό πρέπει να το ψάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Το πιο σημαντικο ξεχασαμε να πουμε στο παιδι που μπορει να βοηθησει εστω και λιγο.
Κυριακο κοιταξε μεσα σου και οπου λες ΑΥΤΟ οταν μιλας,δηλαδη στον Εαυτο σου,στον εσωτερικο σου ΛΟΓΟ οπου λες ΑΥΤΟ ή οπου ηταν ΑΥΤΟ στο παρελθον πρεπει να το κανεις ΕΓΩ
Δηλαδη Οπου ηταν ΑΥΤΟ ,ΕΓΩ πρεπει να γινω ,και ΕΓΩ ειμαι και το κανω με τη φαντασια μου,με τη Ρίζικη Φαντασια μουΑντε και θα ξεκαθαρισει το τοπιο,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυριακοςτζ

Νεοφερμένος

Ο Κυριακοςτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι πιστεύω όσο μεγαλώνω θα γίνομαι καλύτερα πάντως ευχαριστώ για την ιδέα τον νευρολογικών εξετάσεων..αυτο που ξέχασα να αναφέρω ήταν ότι παλιότερα για ένα χρονικό διάστημα φόραγε κολάρο γιατί είχα ένα ατύχημα..Τώρα συνέχεια κάνω κρακ με το σβέρκο μου για να ανακουφιζομαι...δλδ αυτό. . συνέχεια κρακ με το κεφάλι και πιστεύω πως αυτό επηρεάζει στους πονοκεφάλους...Αλλά η φαντασία μου είναι περίεργη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
προσεξε την σταση που εχεις οταν καθεσαι μπροστα απο οθονη. Πολλες φορες η κακη σταση του αυχενα προκαλει πονοκεφαλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top