Ξένες σειρές για γυναίκες

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
ultra προτεινες το handmaid's tale, σου αρεσε? λεω να το ξεκινησω γιατι φαινεται ενδιαφερον αλλα πολυ βαρυ βρε παιδι μου :loltooth:


Έχω δει μόνο την πρώτη σεζόν και θα σού πω οτι όντως είναι βαρύ και ψυχοπλακωτικό αλλά είναι από τις σειρές που ΠΡΕΠΕΙ να δει κάποιος. Σού προτείνω να περιμένεις να τελειώσει κι η δεύτερη σεζόν και μετά να το ξεκινήσεις γιατί εγώ το έβλεπα σαν τρελή να δω τι θα γίνει και τελικά μετά είδα οτι έχει και δεύτερη σεζόν. Μού άρεσε πάαααρα πολύ από όλες τις πλευρές, την πρωτοτυπία του θέματος, την ηθοποιία των περισσοτέρων, τα κοστούμια, γενικά όλο το concept το θεωρώ must see. Δες το όταν είσαι καλά ψυχολογικά.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
ultra προτεινες το handmaid's tale, σου αρεσε? λεω να το ξεκινησω γιατι φαινεται ενδιαφερον αλλα πολυ βαρυ βρε παιδι μου :loltooth:
Είναι συγκλονιστική σειρά. Είμαι τώρα στην δεύτερη season και περιμένω σαν τρελός τα επεισόδια κάθε βδομάδας. Πολύ καλές ερμηνείες, σκηνοθεσία. Είναι όμως όντως βαριά η σειρά, τα mood swings πάνε κι έρχοναι. Αλλά θεωρώ πως κάθε άνθρωπος πρέπει να την δει για να σκεφτεί και να συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα. Να την ξεκινήσεις χθες! Θα περιμένω feedback
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Είναι συγκλονιστική σειρά. Είμαι τώρα στην δεύτερη season και περιμένω σαν τρελός τα επεισόδια κάθε βδομάδας. Πολύ καλές ερμηνείες, σκηνοθεσία. Είναι όμως όντως βαριά η σειρά, τα mood swings πάνε κι έρχοναι. Αλλά θεωρώ πως κάθε άνθρωπος πρέπει να την δει για να σκεφτεί και να συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα. Να την ξεκινήσεις χθες! Θα περιμένω feedback

Περίμενα να τελειώσει η δεύτερη για να τη δω και μετά είδα οτι έχει και τρίτη. Εντάξει, ξενέρωσα. Τώρα θα περιμένω να τελειώσει και η τρίτη αλλά όταν έρθει η ώρα να δω το ένα επεισόδιο μετά το άλλο θα αξίζει τον κόπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Τύπου σαπουνόπερας, προτείνω το The Bold Type, μια σειρά για τρεις φίλες που δουλεύουν σε ένα περιοδικό και οι σχέσεις τους μεταξύ τους και με τους άλλους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Μού κάνει εντύπωση που δεν έχω αναφέρει τις δύο πιο αγαπημένες μου σειρές.

In treatment: Κάθε επεισόδιο είναι και μια συνεδρία με έναν από τους πέντε πελάτες του κ. Γουέστον, ανάμεσά τους κι ένα ζευγάρι σε κρίση. Την τελευταία ημέρα, την Παρασκευή, ο γιατρός βλέπει την επόπτριά του (Νταϊάν Γουίστ). Είναι η ώρα που ο «γιατρός» μεταμορφώνεται σε «ασθενή», ένα ωραίο εύρημα, καθώς η αυθεντία των προηγούμενων ημερών «εξανθρωπίζεται», δίνει τη θέση της σ' έναν εξίσου ευάλωτο άνθρωπο που παλεύει με τους δικούς του δαίμονες.




Six Feet Under: Η σειρά ασχολείται με μια οικογένεια, που διαχειρίζεται ένα γραφείο κηδειών, και αναφέρεται στη ζωή της οικογένειας Φίσερ μετά τον θάνατο του πατέρα της οικογένειας. Οι κριτικοί συχνά το περιγράφουν ως μία από τις καλύτερες τηλεοπτικές σειρές όλων των εποχών, με ένα από τα πιο δυνατά φινάλε σειρές στην ιστορία της τηλεόρασης.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Θα ήθελα να προτείνω τη βρετανική σειρά Fleabag (6 επεισόδια, 2 σεζόν) η οποία έχει γραφτεί από την καλύτερη κωμικό της γενιάς της στη Βρετανία κατά τη γνώμη μου και τρομερό ταλέντο Phoebe Waller-Bridge η οποία και πρωταγωνιστεί. 12 20λεπτα επεισόδια διαμαντάκια σχετικά με τα προβλήματα και τους προβληματισμούς μιας νέας γυναίκας. Απλά δείτε την.



Trailer
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Είδα τη δεύτερη σεζόν του Big little Lies (που είχε κάνει σάλο πέρσι) και ήταν μια τεράστια φούσκα. Φανερά η σειρά έπρεπε να είναι μόνο μια σεζόν και την τράβηξαν για να γίνει και δεύτερη και να παίξει και η Μέριλ Στριπ που την χαντάκωσαν δίνοντάς της έναν βαρετό ρόλο με βαρετή ιστορία. Διάφορες παράλληλες ιστορίες χωρίς λόγο, απλά για να γεμίσει η σεζόν, με αναπάντητα ερωτήματα κι ένα αναμενόμενο τέλος, βαρετό και ηλίθιο. Απογοήτευση. Η Nicole Kidman πανέμορφη, μόνο αυτό και τη μουσική έχει καλό αυτή η σειρά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Σας προτείνω τη σειρά Years and Years. Βρετανικό διαμαντάκι 6 επεισοδίων που περιγράφει τη ζωή μιας οικογένειας από το 2019 ως το 2030 με όλα τα τεχνολογικά, επιστημονικά, κοινωνικά που συμβαίνουν αυτή τη δεκαετία. Φανταστική η Έμμα Τόμσον ως Βρετανίδα Λεπέν. Μια σειρά κοινωνική - δραματική με στοιχεία επιστημονικής φαντασίας. 9/10 από μένα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Εγώ βρήκα κάποια προβλήματα αλλά ξέρω οτι πολλοί την λάτρεψαν και σας την προτείνω. Λέγεται Normal People, ασχολείται με ένα ζευγάρι και τη σχέση που έχει όσο περνάει ο καιρός. Βρετανική σειρά φυσικά (τις προτιμώ), ήταν υποψήφια για διάφορα βραβεία, βασίζεται σε βιβλίο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,103 μηνύματα.
Αυτό βασικά είναι ένα ποστ για να σπάσω το σερί της Χιμέλας γιατί τηνε βλέπω έτσι να μονολογεί και σπαράζει η καρδιά μου. :/:

Για ξεκάρφωμα όμως θα ρίξω και μια σειρά.
Valeria όχι ότι θυμάμαι και ποια είναι η υπόθεση, κλασική κωμωδία/ρομάντζο με μια παρέα γυναικών στο επίκεντρο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Να προσθέσω οτι η σειρά που πρότεινα θα αρέσει και στην @Margarita 00 αν βλέπει σειρές. :)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ένα ζευγάρι, που δεν μπορεί να κάνει παιδιά προσπαθεί να υιοθετήσει, αλλά δεν είναι τόσο εύκολο λόγω γραφειοκρατίας. Υπέροχη αγγλική κωμωδία με ωραίες ερμηνείες και με βαθιά κοινωνικά μηνύματα.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Προτείνω μία σειρά ιρλανδική μαύρη κωμωδία (αν δεν σας αρέσει το μαύρο χιούμορ μην το δείτε). Γράφει και παίζει η πρωταγωνίστρια του Catastrophe. Μία σεζόν 10 επεισόδια και τέλος.

 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Δεν συνηθίζω να βλέπω σειρές μη αυτοτελών επεισοδίων, αλλά αυτή τη φορά έκανα εξαίρεση.
Λέγεται: "Άπιστος".
Πρόκειται για τη δημοφιλή σειρά Dr. Foster του BBC1, σε τούρκικη προσαρμογή και η οποία προβλήθηκε με επιτυχία σε πολλές χώρες (από τη Γαλλία ως την Ινδία και από την Κορέα ως τη Ρωσία).

Μια δυναμική και επιτυχημένη γιατρός βλέπει την ευτυχισμένη οικογενειακή ζωή της να διαλύεται όταν μαθαίνει το ένοχο μυστικό του συζύγου της....
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Δεν συνηθίζω να βλέπω σειρές μη αυτοτελών επεισοδίων, αλλά αυτή τη φορά έκανα εξαίρεση.
Λέγεται: "Άπιστος".
Πρόκειται για τη δημοφιλή σειρά Dr. Foster του BBC1, σε τούρκικη προσαρμογή και η οποία προβλήθηκε με επιτυχία σε πολλές χώρες (από τη Γαλλία ως την Ινδία και από την Κορέα ως τη Ρωσία).

Μια δυναμική και επιτυχημένη γιατρός βλέπει την ευτυχισμένη οικογενειακή ζωή της να διαλύεται όταν μαθαίνει το ένοχο μυστικό του συζύγου της....
Γενικα εκανε θραυση η σειρα και καλα εκανε,πολυ καλυτερη απο τα ελληνικα σκουπιδια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top