H ζωή ενός ενήλικα

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μα εννοειτε οτι δεν εχουν αποδέκτη άτομα κατω το 35 ... αλλά έναν 45αρη τι τον εμποδίζει να κάνει μια συγκεντωση απο 2-3 φιλους ... τίποτα :)


χμ.... οκ θα σου πω κανα δυο λόγους που δεν μπορεί να το κάνει ο 45 με τόση ευκολία... (όχι ότι δεν μπορεί καθόλου αλλά δεν μπορεί συχνά τουλάχιστον)

1... κοιμάται το μωρό στο διπλανό δωμάτιο και δεν μπορούν να μαζευτούν οι μαντραχαλάδες :P
2.... την άλλη μέρα υπάρχει πρωινό ξύπνημα και αν δεν την πέσει σχετικά νωρίς την έκατσε τη βάρκα (ενώ οι μαζώξεις κρατάνε τουλάχιστον ως τη 1.00)
3.... η κυρά σιδερώνει τη μπουγάδα της εβδομάδας μπροστά στην τηλεόραση :P
4..... τα οικονομικά της οικογένειας δεν επιτρέπουν κάθε τόσο μάζωξη φίλων που συνεπάγετε πίτσες, σουβλάκια, μπύρες και τα σχετικά
5.... μια Κυριακή την έχουμε για ξεκούραση βρε αδερφέ και απ το πρωί δεν έχω βγάλει τις πιτζάμες.... που να υποδεχτώ τους φίλους με τέτοια εμφάνιση και τέτοιο μαλλί :P
6.... κάνει κρύο! δεν ξεκουνάω να πάω πουθενά (θα με πιάσει πάλι και αυτός ο πόνος στη μέση... άσε σου λέω... άλλη φορά!)


αυτοί είναι μόνο λίγοι πρακτικοί λόγοι που μου ήρθαν στο μυαλό έτσι... στο άψε σβήσε... σκέψου να το σκεφτώ κι όλας λίγο!


edit
7..... έληξε η σύνδεση στο internet και δεν έχει κάτι άλλο καλύτερο να κάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μα εννοειτε οτι δεν εχουν αποδέκτη άτομα κατω το 35 ... αλλά έναν 45αρη τι τον εμποδίζει να κάνει μια συγκεντωση απο 2-3 φιλους ... τίποτα :)

Μην βιαζεσαι και εισαι τοσο σιγουρος exposed....;)
δεν ξερεις τους παραγοντες που μπορει να βαζουν "Χ" στο παραπανω που λεες για καποιον σε οποια ηλικια και αν βρισκεται.
σου ειπε μερικους η Κ.Ε. και πιστεψε με ειναι κι αλλοι.
τα πραγματα πολλες φορες δεν ειναι τοσο απλα οσο φανταζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Στάση ζώης να μην εχεις τον χρόνο να δεις μερικούς φίλους ... ωχ δεν θέλω να μεγαλώσω τελικά ... :/:


μα αν γίνει στάση ζωής σου θα σημαίνει το γουστάρεις βρε κουτό :P
μην τρελένεσαι.... δεν είναι εκεί το πρόβλημα....
το πρόβλημα είναι να θες και να μην μπορείς γιατί οι συνθήκες είναι τέτοιες και οι πρωτεραιότητες που έχεις θέσει στη ζωή σου (ένα μωρό ας πούμε) δεν στο επιτρέπουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
χμ.... οκ θα σου πω κανα δυο λόγους που δεν μπορεί να το κάνει ο 45 με τόση ευκολία... (όχι ότι δεν μπορεί καθόλου αλλά δεν μπορεί συχνά τουλάχιστον)

1... κοιμάται το μωρό στο διπλανό δωμάτιο και δεν μπορούν να μαζευτούν οι μαντραχαλάδες :P
2.... την άλλη μέρα υπάρχει πρωινό ξύπνημα και αν δεν την πέσει σχετικά νωρίς την έκατσε τη βάρκα (ενώ οι μαζώξεις κρατάνε τουλάχιστον ως τη 1.00)
3.... η κυρά σιδερώνει τη μπουγάδα της εβδομάδας μπροστά στην τηλεόραση :P
4..... τα οικονομικά της οικογένειας δεν επιτρέπουν κάθε τόσο μάζωξη φίλων που συνεπάγετε πίτσες, σουβλάκια, μπύρες και τα σχετικά
5.... μια Κυριακή την έχουμε για ξεκούραση βρε αδερφέ και απ το πρωί δεν έχω βγάλει τις πιτζάμες.... που να υποδεχτώ τους φίλους με τέτοια εμφάνιση και τέτοιο μαλλί :P
6.... κάνει κρύο! δεν ξεκουνάω να πάω πουθενά (θα με πιάσει πάλι και αυτός ο πόνος στη μέση... άσε σου λέω... άλλη φορά!)


αυτοί είναι μόνο λίγοι πρακτικοί λόγοι που μου ήρθαν στο μυαλό έτσι... στο άψε σβήσε... σκέψου να το σκεφτώ κι όλας λίγο!


edit
7..... έληξε η σύνδεση στο internet και δεν έχει κάτι άλλο καλύτερο να κάνει :P

μονο το 7 μπορω να θεωρησω σοβαρό λόγο ;)
Ολους τους αλλους δεν τους θεωρω ασυμαντους ...

1. Μπορουν πανε καπου έξω ... οχι καπου ακριβα ... μπορουν ανετα να βρουν κατι που στον καθενα θα στοιχισει 2 Ευρώ.

2. Δεν ειναι αναγκη να το κανουν και αργα ... μια ωρα 19.00 μεχρι 22.00 νομιζω οτι δεν δημιουργει προβλημα

3. πες μου οτι κανεις πλακα :(

4. Χμμ δεν ειπα καθε εβδομαδα ... και μια φορα το μηνα μια χαρα ειναι ... Δεν ειναι αναγκη να συναντηθεις με φιλους ... αλλα και με τον συντροφο σου ...

5. Το σαββατο τοτε ... ;)

6. Ευκαιρια να αγορασεις ενα παλτο :)

Βρε παιδια πως αντέχετε τετοια ρουτινα :confused::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
μονο το 7 μπορω να θεωρησω σοβαρό λόγο ;)
Ολους τους αλλους δεν τους θεωρω ασυμαντους ...

1. Μπορουν πανε καπου έξω ... οχι καπου ακριβα ... μπορουν ανετα να βρουν κατι που στον καθενα θα στοιχισει 2 Ευρώ.

2. Δεν ειναι αναγκη να το κανουν και αργα ... μια ωρα 19.00 μεχρι 22.00 νομιζω οτι δεν δημιουργει προβλημα

3. πες μου οτι κανεις πλακα :(

4. Χμμ δεν ειπα καθε εβδομαδα ... και μια φορα το μηνα μια χαρα ειναι ... Δεν ειναι αναγκη να συναντηθεις με φιλους ... αλλα και με τον συντροφο σου ...

5. Το σαββατο τοτε ... ;)

6. Ευκαιρια να αγορασεις ενα παλτο :)

Βρε παιδια πως αντέχετε τετοια ρουτινα :confused::(

μη στραβώσεις dude.... αλλά.... είναι ακριβώς αυτό που είπα πριν.... είσαι μόλις 15 και απλά δεν είσαι στο target group ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μη στραβώσεις dude.... αλλά.... είναι ακριβώς αυτό που είπα πριν.... είσαι μόλις 15 και απλά δεν είσαι στο target group ;)
Θελεις να πεις οτι στα 45 μου η ζωη μου θα ειναι δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια ............ δουλεια σπιτι νεκροταφίο;

Οκ ... παω να ανοιξω θεμα "Ο καλλίτερος τρόπος για να αυτοκτονήσεις" :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Για να σε νταουνιάσω ακόμα περισσότερο :D πολύ πιθανό να είναι έτσι η ζωη και πολύ νωρίτερα :(

Ναι ρε, το ποτήρι είναι μισοάδειο υπάρχει πρόβλημα;:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Για να σε νταουνιάσω ακόμα περισσότερο :D πολύ πιθανό να είναι έτσι η ζωη και πολύ νωρίτερα :(

Ναι ρε, το ποτήρι είναι μισοάδειο υπάρχει πρόβλημα;:D:D:D:D
Oκ αυτο είναι ... με χάνετε ... θα πεσω απο το μπαλκόνι (σορρυ michelle :inlove: αλλά ... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα
όχι βρε Πάνο... δεν είναι τόσο δραματικά όσο ακούγονται τα πράγματα :P
οκ ναι, υπάρχει το θέμα δουλεια - σπίτι κλπ αλλά υπάρχουν και ενδιάμεσα και ένα σωρό άλλες φάσης της ζωής που την κάνουν ποικιλόχρωμη :)

Το να συναντιέσαι με τους φίλους σου μια φορά τη βδομάδα αντί για κάθε μέρα για παράδειγμα... κάνει πολλές φορές την ίδια τη φιλία πιο ουσιώδη....
Το να μη θες να έχεις κόσμο στο σπίτι γιατί κοιμάται ένα μωρό... το δικό σου μωρό.... δεν είναι καταδίκη.... είναι χαρά σου να ξέρεις ότι το αγγελούδι σου κοιμάται δίπλα ήρεμο....

Αυτό που στην δική μου ζωή συνέβηκε όταν μεγάλωσα και μπήκαν οι "υποχρεώσεις" στη μέση ήταν ότι έφυγαν απ τη μέση οι ανούσιες ποσότητες και αντικαταστάθηκαν με υπέροχες ποιότητες....
you know? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Τι λέμε? αναρωτιέμαι ειλικρινά.

Κρίνουμε τη ζωή ενός ενήλικα? Δεν μας αρέσει που πάει από τη δουλειά στο σπίτι, και από το σπίτι στη δουλειά? Δεν μας αρέσουν οι επιλογές του?


Α Ϊ Ν Τ Α Α Α Α ...............


γιατί ρε ντάντι δεν είσαι στο Βαρδινογιαννέικο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συζητάμε περι των συμβιβασμών που καταλήγει να κάνει και του κατα πόσον θα μπορούσε να πράξει διαφορετικά, ώστε να μην καταλήγει στη ρουτίνα και την απογοητεύση που πηγάζει απο αυτή.
Απο κει και πέρα, όποιον δεν τον ενδιαφέρει ένα θέμα υπάρχουν άλλα 1500 για για να γράψει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αυτο ειναι σαν να μου λες εμένα "ξέρεις, θα μπορούσες να κάνεις αυτά κι αυτά κι αυτά, αντι για αυτά κι αυτά κι αυτά..."

Και εγώ θα σου έλεγα "από που κι ως που ξέρεις εσύ αυτά κι αυτά κι αυτά που κάνω εγώ, και έχεις άποψη για αυτά κι αυτά κι αυτά που δεν κάνω"... :D

Οι περιορισμοί στην ζωή του καθενός είναι αμέτρητοι. Οι συμβιβασμοί το ίδιο. Γιατι να γενικεύσουμε ρε γμτ? Δεν ισχύουν τα ίδια στον καθένα...
Σε πόσους από εσάς έχει περάσει από το μυαλό ότι κάτι που ευχαριστεί κάποιον, δυσαρεστεί κάποιον άλλο? Για μένα πάντως αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει μία φόρμουλα για να μη καταλήγει κανείς στην ρουτίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Την ρουτίνα πιστεύω πως μόνοι μας την φέρνουμε στη ζωή μας.... Θα συμφωνήσω με τη dooo που λέει ότι αυτό που κάποιος το βρίσκει βαρετό, εμένα μπορεί να με ευχαριστεί.... Π.χ. εγώ το θεωρώ πολύ ευχάριστο σαν ιδέα, να γυρίζω σπίτι μου, στο παιδάκι μου και στον αντρούλη μου, και ας είναι περιορισμένες οι εξόδοι μου....
'Αλλωστε από μπουζούκια και κλαμπάκια πήξαμε πλέον....Τόσα χρόνια τα έχουμε φάει στη μάπα, τα χορτάσαμε... έλεος.....
Όσο για ένα καφεδάκι, μια φορά στις 15, με μια φίλη, έναν φίλο για να ξελαμπικάρουμε..... εεεε εντάξει, αν θες να βρεις χρόνο, βρίσκεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρουτίνα εννοείται όπως την εννοεί ο ίδιος, όχι εμείς.
Κι εμένα πχ μου αρέσει να κάθομαι κάθε μέρα ωωωρες ολόκληρες στο πισί ενώ άλλου θα του φαινόταν ρουτίνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Θέλω να προσθέσω ότι η ρουτίνα είναι και καλό πράγμα. Εμπνέει ασφάλεια. Αφού καταλαγιάσουν οι ορμόνες του σώματος που εμπνέουν συνεχή αναζήτηση και περιπέτεια, θέλεις αγάπη και ασφάλεια και αναζητάς τη χαρά στα γεγονότα που δοκιμασμένα την αποδίδουν.
Η επανάληψη εμπνέει ψευδαίσθηση ασφάλειας ότι γνωρίζεις τι πρόκειται να γίνη, ότι μπορείς να ελέγξεις το "τυχαίο".
Είναι συνειδητοποιήσεις και αλλαγές που έρχονται απαλά και φυσικά σαν ελεύθερες επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
'Αλλωστε από μπουζούκια και κλαμπάκια πήξαμε πλέον....Τόσα χρόνια τα έχουμε φάει στη μάπα, τα χορτάσαμε... έλεος.....
Μιλήσα εγώ για μπουζούκια και κλαμπάκια; :confused: Αυτο που ειπα ήταν η τελειως ρουτινα σπιτι δουλεια σπιτι και στο σπιτι το μονο που κανεις ειναι να τρως και να κοιμασε... Αν φυσικα στο σπιτι εχεις την φωλια της αγαπή σου, όχι μόνο δεν είναι ρουτίνα αλλά είναι για εμένα ότι καλλίτερο μπορεί να έχει κάποιος ... αλλά έχουμε όλοι καπού μια φωλία απο αγαπή; :worry::hmm: ή σε αυτή την ηλικια ξεχνάμε και αυτό :(;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν φυσικα στο σπιτι εχεις την φωλια της αγαπή σου, όχι μόνο δεν είναι ρουτίνα αλλά είναι για εμένα ότι καλλίτερο μπορεί να έχει κάποιος ... αλλά έχουμε όλοι καπού μια φωλία απο αγαπή; :worry::hmm: ή σε αυτή την ηλικια ξεχνάμε και αυτό :(;

Όπως μου θυμίσατε εδώ στο στέκι τις πρώτες ημέρες της παρουσίας μου, μπορεί πράγματι ένας άνθρωπος να ξεχάσει την αξία και τη δύναμη της αγάπης μέχρι να την ξαναθυμηθεί. Μπορεί να υπάρχει γύρω του αγάπη άφθονη που έχει δημιουργήσει ο ίδιος, αλλά να μη μπορεί να το δει, καθ' ότι το μυαλό του έχει κολλήσει αλλού.
Ο άνθρωπος χρειάζεται και φροντίζει να υπάρχει ένα μέρος όπου μπορεί να είναι ο αυθεντικός εαυτός του. Τούτο το μέρος όλη τη ζωή το βελτιώνει.
Φαίνεται η ευτυχία να εξαρτάται πάρα πολύ από τη σκέψη. Σε αυτό το σημείο ο καθένας μας αναγνωρίζει την αγάπη με το δικό του τρόπο και φτιάχνει το δικό του δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
Όπως μου θυμίσατε εδώ στο στέκι τις πρώτες ημέρες της παρουσίας μου, μπορεί πράγματι ένας άνθρωπος να ξεχάσει την αξία και τη δύναμη της αγάπης μέχρι να την ξαναθυμηθεί. Μπορεί να υπάρχει γύρω του αγάπη άφθονη που έχει δημιουργήσει ο ίδιος, αλλά να μη μπορεί να το δει, καθ' ότι το μυαλό του έχει κολλήσει αλλού.
Ο άνθρωπος χρειάζεται και φροντίζει να υπάρχει ένα μέρος όπου μπορεί να είναι ο αυθεντικός εαυτός του. Τούτο το μέρος όλη τη ζωή το βελτιώνει.
Φαίνεται η ευτυχία να εξαρτάται πάρα πολύ από τη σκέψη. Σε αυτό το σημείο ο καθένας μας αναγνωρίζει την αγάπη με το δικό του τρόπο και φτιάχνει το δικό του δρόμο.


απλά... respect!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Θελεις να πεις οτι στα 45 μου η ζωη μου θα ειναι δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια δουλεια σπιτι δουλεια σπιτι ............ δουλεια σπιτι νεκροταφίο;

Οκ ... παω να ανοιξω θεμα "Ο καλλίτερος τρόπος για να αυτοκτονήσεις" :/:

ξεχασες να βαλεις αναμεσα τους και το σχολειο ;)

ετσι ειναι η ζωη μου τωρα στα 35 μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top