Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 339)
  • Ξανθό

    Ψήφοι: 65 19.2%
  • Καστανό

    Ψήφοι: 91 26.8%
  • Μαύρο

    Ψήφοι: 82 24.2%
  • Κόκκινο

    Ψήφοι: 21 6.2%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 80 23.6%

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ , επειδή γέρασα:P κι έχω κάποιες άσπρες τρίχες έβαψα τα μαλλιά μου blue black. Είναι ήδη μαύρα απλώς τους έδωσα έναν ακόμα πιο σκούρο τόνο. Στον ήλιο μάλιστα ιριδίζει λίγο και το μπλε. Όταν με είδε η μητέρα μου μου είπε: Καλά βρε κορίτσι μου, χάθηκε να βάψεις τα μαλλιά σου ξανθά, καστανά, κόκκινα, πορτοκαλί, ροζ; Το ροζ και το πορτοκαλί δεν τη χαλάει:eek:, το έντονο μαύρο δεν της άρεσε.:P Αχ αυτές οι μαμάδες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μελαχρινές μάγκες, όλα τα λεφτά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ξανθιές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
καστανοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε μου αρέσουν οι ξανθοί/ξανθές. :P Προτιμώ καστανόξανθο ή μελαχρινό. :)
Και επίσης λατρεύω το κόκκινο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Προτιμάω ξανθούς και καστανούς ή κάτι ενδιάμεσο:P οι μελαχρινοί δεν μου κάνουν το κλικ δεν ξέρω γιατί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Προτιμάω ξανθούς και καστανούς ή κάτι ενδιάμεσο:P οι μελαχρινοί δεν μου κάνουν το κλικ δεν ξέρω γιατί....
Κι εγώ κάπως έτσι είμαι, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας..ποτέ δεν ξέρεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κι εγώ κάπως έτσι είμαι, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας..ποτέ δεν ξέρεις! :)

Ίσως να φταίει το γεγονός ότι οι περισσότεροι είναι μελαχρινοί και τους έχουμε βαρεθεί:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Πριν λιγο καιρο ειχα αλλαξει τελειως γνωμη και μου αρεσαν μονο οι μελαχρινες αλλα οπως εβλεπα διαφορα στο youtube επεσα πανω σε ενα βιντεο σχετικα με μια "awkward" συνεντευξη της cara delevingne. Τελος παντων νομιζω ερωτευτηκα :D . Ειναι μοντελο κυριολεκτικα βεβαια αλλα η εκφραση της και πολλα αλλα ειναι απιστευτα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οπως εχω πει και παραπανω, μου αρεσουν οι καστανοι, αλλα μου αρεσουν εξισου πολυ και οι καστανοξανθοι. Οι ξανθοι ειναι επισης ωραιοι με την προυποθεση οτι το ξανθο περιοριζεται στο μαλλι και στο μουσι και οχι στις βλεφαριδες. Αν εχει ξανθες βλεφαριδες ειναι a big turn off. Το μαυρο μαλλι μου αρεσει μονο οταν το χρωμα του δερματος ειναι λευκο. Αν ειναι μαυρισμενο δεν μου αρεσει καθολου, αν εχει και μουσια, αστο καλυτερα! Το κοκκινο δεν μου αρεσει, αν και καποτε ειχα σχεση με εναν κοκκινοξανθο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Να μη σας κουράζω με περιγραφές, ο παρακάτω τύπος γυναίκας στα χρώματα αλλά και γενικότερα, αποτελεί την...επιλογή μου! :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanyT99

Νεοφερμένος

Η DanyT99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πριν λιγο καιρο ειχα αλλαξει τελειως γνωμη και μου αρεσαν μονο οι μελαχρινες αλλα οπως εβλεπα διαφορα στο youtube επεσα πανω σε ενα βιντεο σχετικα με μια "awkward" συνεντευξη της cara delevingne. Τελος παντων νομιζω ερωτευτηκα :D . Ειναι μοντελο κυριολεκτικα βεβαια αλλα η εκφραση της και πολλα αλλα ειναι απιστευτα.


μου χουν πει πολλοί ότι της μοιάζω :P έχει μια "αγριάδα" βέβαια!

τέλος πάντων, εμένα γενικά πιο πολλοί οι ξανθοί/κοκκινομάλληδες με τραβάνε (δλδ θα πέσει τ μάτι μου) αλλά όπως είπαν και παραπάνω το χρώμα μαλλιών είναι δευτερευουσας σημασίας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε μου αρεσει καθολου το μαυρο σε γυναικα( το βρισκω λιγο πουτανε σορρυ κιωλας :P )
Μου αρεσουν πολυ τα ξανθα παιδακια(τα κοριτσακια ιδιαιτερα :) ... I am not a pedofile....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strawberryblond

Νεοφερμένος

Η strawberryblond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσουν περισσοτεροι οι ξανθοι-καστανοξανθοι.Τους θεωρω πιο εντυπωσιακους.Παραλληλα ομως μου βγαζουν και μια κρυαδα,δεν ξερω γιατι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ναι είναι! Δηλώνω φαν:give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανεμομαζώματα

Νεοφερμένος

Η Ανεμομαζώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
<3καστανό!
<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Κάστανο και εγώ γιατί και εγώ έχω σκούρο κάστανο χρήμα στα μαλλιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καστανό/καστανο ανοιχτό/καστανόξανθο χρώμα μαλλιών προτιμώ σε άντρες, δε θα πω μαύρο γιατί το μαύρο το'χω συνδιάσει με πιο σκουρόχρωμες επιδερμίδες, κι από τις επιλογές που έχω κάνει ως τώρα, εέχω καταλάβει ότι δεν προτιμώ τους σκούρους μελαχρινούς άντρες, αλλά λίγο πιο ανοιχτόχρωμους στα χρώματα. Ίσως υποσυνείδητα πάω στα ίδια χρώματα με μένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Στα 16, 17 μου ήμουν με τα μπούνια ξανθοί γαλανομάτες, τύπου Leo, Nick Carter, πρίγκιπας William (όπως ήταν τότε, προ αμνημονεύτων), μέχρι που γνώρισα τον άντρα μου (μαύρα μαλλιά, σκούρα καστανά μάτια) και αναθεώρησα πλήρως! :inlove:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top