Το δικό σου ταλέντο είναι...

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:P
Όταν καποιος κάνει πρωταθλητισμό στο σκάκι τον λένε παιδί φαινόμενο
όταν κάνει σε παιχνίδια του υπολογιστή (αυτό το λ&λ δε θυμαμαι πως λεγεται ακριβώς) τον λένε προβληματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostanti

Νεοφερμένος

Ο kostanti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα κάτι θα μου χαλάσει τη διάθεση, όσο και αν το θέλει κάποιος. Αν αυτό είναι ταλέντο, το 'χω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
υπάρχουν πολλές μορφές νωθρότητας
πχ νωθρότητα μπορεί να είναι να έιναι όταν κάποιος είναι όλη μέρα στο esteki ή να βλέπει tv.. ή να τσεκάρει κάθε 5 λεπτα το fb

δεν καταλαβαίνω γιατι η συγκεκριμένη κατάσταση του να παίζει κάποιος ένα παιχνίδι με τους φίλους του είναι αποβλάκωση και νωθρό, ενω το να κάνει άλλες ''συμβατες'' ασχολίες είναι φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ακριβως αυτο μου βγαλανε το σκακι αθλημα που στην ουσια δεν εχει καμια απολυτως σχεση με αθλητισμο και σωματικη αθληση αλλα μονο μυαλο. Αλλα οχι τα παιχνιδια ειναι αποβλάκωση και σπαταλη πολυτιμου χρονου αλλα γινομαστε και μη-κοινωνικοι κιολας. Αμα δεις τι μισθους παιρνουν αυτοι που παιζουν επαγγελματικα lol θα σου φυγει το σκ... Δικαιωμα μου ειναι κιολας την μια μερα να ειμαι ολη μερα εξω και την αλλη ολη μερα να παιζω minecraft.

Γιατι ειμαστε υποκριτές? Δεν γινεται να διαφωνουμε δηλαδη και να συμφωνούμε σε καποια πραγματα?

Και το pc ειναι μια εναλλακτική ετσι? Ειναι πολυ λιγοι αυτοι που θα βαλουν το pc πανω απο την γκομενα.. Τωρα θα μου πεις αν εισαι ολη μερα στο pc πως θα βρεις γκομενα? Μμμμ ισως το μονο που συμφωνώ γιατι ισχυει οτι αν δεν αλλαξεις καποια πραγματα κοπελα ισως δεν βρεις και ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μην κατηγορείται τα παδιιά 1000 φορές καλύτερο να παιζόυν παιχνιδια παρά να ασχολουνται ολη την ώρα με τα διαβάσματα του σχολείου.
Χμ.... Τα παιδιά που λιώνουν με τις ώρες στα παιχνίδια στον υπολογιστή, συνήθως ασχολούνται ελάχιστα με τα διαβάσματα του σχολείου.
Όταν καποιος κάνει πρωταθλητισμό στο σκάκι τον λένε παιδί φαινόμενο όταν κάνει σε παιχνίδια του υπολογιστή τον λένε προβληματικό.
Και με το σκάκι όταν ένα παιδί ασχολείται υπερβολικά, προβληματικό θα πρέπει να το θεωρούνε. Έπαιζα σκάκι από πολύ μικρός μέχρι τη Β γυμνασίου, είχα διακριθεί σε παιδικά πρωταθλήματα και όλοι μου έλεγαν ότι έχω μέλλον. Τώρα (ας με συγχωρήσουν όσοι έχουν αντίθετη γνώμη), βλέπω το σκάκι σαν ένα παιχνίδι βαρετό και (προπάντων) αντικοινωνικό. Πώς το σταμάτησα; Στη μέση μιας παρτίδας πρωταθλήματος, άκουσα απέξω τις φωνές παιδιών που έπαιζαν μπάλα, σηκώθηκα, είπα παραιτούμαι (ενώ ήμουν σε πλεονεκτική θέση), βγήκα έξω και από τότε δεν έπαιξα σκάκι ξανά. Προτίμησα το ποδόσφαιρο, γιατί είναι κοινωνικό και ομαδικό, γιατί είναι συγχρόνως παιχνίδι, κίνηση, παρέα, φωνές, βρισιές. Με τα παιχνίδια στον υπολογιστή, ποτέ δεν ήμουν φανατικός. Μικρός όταν έπαιζα, μετά από 1 -2 ώρες το πολύ, βαριόμουνα. Πάντα προτιμούσα τα παιχνίδια της παρέας. Ίσως είμαι υπερβολικός και φτάνω στην άλλη άκρη, το ξέρω. Το πιο σωστό είναι η χρυσή τομή για όλα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
και τα mmo έχουν τα παρέα-φωνές-βρισιές μην ανησυxείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Χμ.... Τα παιδιά που λιώνουν με τις ώρες στα παιχνίδια στον υπολογιστή, συνήθως ασχολούνται ελάχιστα με τα διαβάσματα του σχολείου.


Πολύ γενικεύεις βρε Δία μου. Εγώ από πολύ μικρή ηλικία κυριολεκτικά έλιωνα στον υπολογιστή, αλλά και άριστος ήμουν στο σχολείο, και στην ιατρική πέρασα, και τα μαθήματα του πρώτου έτους περασμένα τα έχω με πολύ καλούς βαθμούς. Το πως επιλέγει να περάσει κάποιος τον ελεύθερο χρόνο του δεν αντικατοπτρίζει την επίδοσή του στις σπουδές/δουλειά του. Τα παιδιά που παραμελούν τα διαβάσματα τους για τα παιχνίδια θα έβρισκαν κάτι άλλο για να γεμίσουν την ώρα τους, σε διαβεβαιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πολύ γενικεύεις βρε Δία μου.
Για να μην πει κανένας ότι γενικεύω (καθώς πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις), έγραψα τη λέξη συνήθως.
και τα mmo έχουν τα παρέα-φωνές-βρισιές μην ανησυxείς :P
Αααα!!! Δεν είναι το ίδιο! Δεν συγκρίνεται ένας e-τσακωμός με έναν ζωντανό καυγά που μπορεί να καταλήξει σε ξύλο. (Και μετά φιλαράκια ξανά).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:) εγώ δεν εχω τσαχωθεί ποτέ στη πραγματικότητα μόνο στο ischool τσκανώνομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoc89

Νεοφερμένος

Ο nicoc89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
είμαι βαρβάτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Η γκαντεμιά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top