Hack σε λογαριασμό Facebook

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
social engineering πιθανότατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,442 μηνύματα.
Παιδιά μιας και είδα το post και είχα καιρό την απορία..Πέρα από phishing και σπάσιμο κωδικών και xss, mitm, live session hijacking κλπ μεθόδους, είναι δυνατόν να παραβιαστεί η μέθοδος προστασίας με τη γεννήτρια κωδικών που σε ειδοποιεί στο κινητό αν θα εξουσιοδοτήσεις πρόσβαση από άλλη συσκευή μέσω μη αποθηκευμένου προγράμματος περιήγησης κλπ? Θέλω να πω εδώ εμπλέκεται και η κινητή τηλεφωνία, εφ'όσον έχει ενεργοποιηθεί αυτό το έξτρα επίπεδο ασφαλείας (εγώ πχ το έχω αν και δε νομίζω να το κάνουν πολλοί αυτό), δεν μπορώ να φανταστώ πώς μπορεί να παραβιαστεί κάτι τέτοιο,θα πρέπει να ελέγχεις και να έχεις πρόσβαση και στο κινητό..Γίνεται όμως με κάποιο μαγικό τρόπο να το παρακάμψεις? Το χα πάντα περιέργεια, ακαδημαϊκά πάντα εχμ.. :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επειδη εχω ακουσει και εχω δει αρκετα πραγματα για το σπασιμο κωδικων στο facebook θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατον να γινει αυτο?
Έτσι σπάμε κωδικούς, γατάκι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κεφάλια σπάτε έτσι, όχι κωδικούς... :P

https://www.e-steki.gr//www.pinterest.com/pin/create/extension/

Είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να αποκτήσεις πρόσβαση κάπου που δεν έχεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να αποκτήσεις πρόσβαση κάπου που δεν έχεις :D
That's my point! Εκτός κι αν μιλάμε για καμιά τελειωμένη γκόμενα που βάζει τον ίδιο προβλέψιμο κωδικό παντού τύπου «mwromousagapao»...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
That's my point! Εκτός κι αν μιλάμε για καμιά τελειωμένη γκόμενα που βάζει τον ίδιο προβλέψιμο κωδικό παντού τύπου «mwromousagapao»...

Παλιά παραλίγο να αποκτούσα πρόσβαση στο email μιας κοπέλας επειδή έβαλε σαν ερώτηση επαλήθευσης που είναι ο τόπος διαμονής της και το έβαλε κανονικά. Το συμπλήρωσα και μου έβγαλε το email να εισάγω νέο κωδικό. Φυσικά δεν το έκανα γιατί θα έχανε πρόσβαση στο email της έτσι και δεν ήθελα να εκτεθώ. Πριν με κρίνετε ήμουν γυμνάσιο :P Απλά δεν περίμενα να είναι τόσο χαζή... Αλλά και ο τρόπος ήταν αρκετά exploitable και από άσχετους με υπολογιστές. Τώρα λογικά υπάρχουν επιπλέον ασφάλειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top