Δίλημμα: Μια δεξιότητα με αντάλλαγμα τη ζωή;

Θα επιλέγατε μια δεξιότητα σε βάρος της υγείας σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 4.2%
  • Όχι

    Ψήφοι: 23 95.8%

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Πριν αρκετό καιρό είχα διαβάσει για την Alison Silva, μία κοπέλα ζωγράφο της οποίας οι δεξιότητες αναπτύχθηκαν εντυπωσιακά εξαιτίας ενός όγκου στον εγκέφαλο που της αλλοίωνε την όραση και την αντίληψη των χρωμάτων. Παρόλο που είναι επικίνδυνη η καταστασή της, προτιμά να παραμείνει έτσι για χάρη της τέχνης της. Εδώ μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στα έργα της.

Θα θυσιάζατε την υγεία σας ή την ίδια σας τη ζωή χάριν μιας εκπληκτικής δεξιότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ο λαος λεει ''πανω απο ολα η υγεια''.
ψηφιζω υπερ αυτου.




η κοπελιτσα ομως ζωγραφιζει πολυ ομορφα απο μια γρηγορη ματια που εριξα.
το γεγονος οτι κινδυνευει η ζωη της ομως, δε τη βαζει σε σκεψεις? :worry:

θα επρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βασικα δεν εχω καταλαβει για ποιον λογο πραγματικα δε θελει να συνεχισει στην επεμβαση, παρα να παραμεινει ως εχει φλερταροντας με το θανατο πολυ επικινδυνα...
Ζωγραφιζει για εκεινη την ιδια και μεσα απο την τεχνη που δημιουργει νοιωθει την ολοκληρωση σε ολο της το μεγαλειο ή για τους αλλους, την αναγνωριση, τα χρηματα?
Ακομα και εαν μετα την επεμβαση χασει την ικανοτητα που εχει να δεχεται οραματα τα οποια τη βοηθουν στο να ζωγραφιζει καλυτερα και οι πινακες της να εχουν περισσοτερο βαθος, εαν νοιωσει την αναγκη να ζωγραφισει, δεν υπαρχει κατι που θα την εμποδιζει. Τι και εαν δεν εχει πια τις συγκεκριμενες εμπνευσεις που της εδωσε την οποια αναγνωριση και δεν πωλουνται τα εργα της για τοσες χιλιαδες ευρω?!
Και στην τελικη παιζει κορωνα - γραμματα τη ζωη της, που δειχνει να την κοστολογει αρκετα φθηνα, διοτι ειναι ανεκτιμητη μπροστα στην οποια αναγνωριση τεχνης, ισως για μερικους ακομα πινακες, ενω η επεμβαση μπορει να τις δωσει πολλα χρονια ακομα δημιουργιας και ας μην ειναι στο σημερινο επιπεδο.
Επισης βεβαια κανεις δεν μπορει να της εγγυηθει, φανταζομαι, οτι "αυριο" θα εχει ακομα αυτη την ικανοτητα που απεκτησε, οπως λεγεται, λογω του ογκου.

Ενιγουει, προσωπικα η αξια που δινω στην υγεια γενικοτερα, ειναι ανεκτιμητη και η οποια τεχνη ωχρια μπροστα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
αν η τέχνη είναι όλη η ζωή της όμως...με άλλα λόγια αν όλη της η ζωή περιστρέφεται γύρω από αυτήν....το να χάσει την ικανότητά της δεν είναι σαν να χάνει και την ζωή της μαζί??
ενώ αν αφήσει πίσω της πολλά και σημαντικά έργα, και να πεθάνει νωρίς στην ουσία θα είναι σαν να ζει μέσα από τα έργα της...(τονίζω το σημαντικά γτ αν χάσει την ικανότητά της δεν θα είναι σημαντικά αυτά που θα ακολουθήσουν)
και δεν νομίζω να το κάνει για τα λεφτά...τι νόημα έχει να ζωγραφίζει για τα λεφτά εν γνώσει της ότι μπορεί απο στιγμή σε στιγμή "να τα κακαρώσει"???
με βάση αυτόν τον τρόπο σκέψης μπορώ να καταλάβω γτ προτιμά τον όγκο, εγώ βέβαια δν ξέρω πως θα αντιδρούσα σε παρόμοια περίπτωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ο καθένας είναι ξεχωριστός σε κάτι. Απλά δεν αναγνωρίζεται από όλους. Υπάρχουν όμως και πολλές δεξιότητες που πολλοί θα σκότωναν να αποκτήσουν. Δεν θα αντάλασσα την ζωή μου με κάποια δεξιότητα, όσο πολύ και αν την ποθούσα. Αλλά για την υγεία μου, δεν είμαι σίγουρη. Αλλά και πάλι η απάντηση πρέπει να είναι όχι. Ακούω συνεχώς ότι η υγεία είναι το πολυτιμότερο αγαθό και συμφωνώ με αυτό. Προτιμώ λοιπόν να ζήσω λίγο παραπάνω σαν απλή πολίτης, παρά μερικά χρόναι πόνου από μια αρρώστια και έναν πρόωρο θάναο. Έστω και αν έχω κάποια δεξιότηταπου μου αποφέρει χρήματα, θαυμασμό ή ακόμα και χαρά. Αλλά σίγουρα δεν είναι μια απλή απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λέει κάποιος ότι μετά την επέμβαση, δε θα μπορεί να ζωγραφίσει αλλά από μια άλλη οπτική, διαφορετική; Έχοντας πλέον διαφορετικά ερεθίσματα;..

Δείτε το σαν "εξέλιξη" της ζωγραφικής της- το επίπεδο παραπάνω :)
..ή παρακάτω..

Αν δεν πάρει το ρίσκο όμως, δε θα μάθει ποτέ.
Και κατ εμέ, ο Καλλιτέχνης πρέπει να πειραματίζεται, και να πηγαίνει προς άγνωστα μονοπάτια και να χαράσσει καινούριες πορείες- να ξεφεύγει από την πεπατημένη. Αλλιώς το έργο του παραμένει μονοδιάστατο, κινούμενο προς μία μόνο κατεύθυνση και δεν του δίνει την ευκαιρία να τον πάει η έμπνευσή του όπου εκείνη θέλει, να εξερευνήσει νέο έδαφος.

Σκέφτομαι όμως.. υποθετικά- αν ο όγκος στον εγκέφαλο, έχει επηρεάσει όχι μόνο την αντιληπτική της ικανότητα, αλλά και την ικανότητα κρίσης της :hmm:
πρέπει να την αφήνουν να το κάνει αυτό;.. είναι ηθικό κάτι τέτοιο;
και η τέχνη της θεωρείται ακόμα τέχνη, αν -υποθετικά πάντα- ισχύει αυτό; εννοώ, η τέχνη ανθρώπων που έχουν κάποια εγκεφαλική δυσλειτουργία, μπορεί να κριθεί με τα ίδια κριτήρια όπως θα κρινόταν η τέχνη ενός καλλιτέχνη απόλυτα υγιούς από άποψη σωματική και μόνο..;



πς. τι μ έπιασε.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ποτε,ποτε,ποτε!!τι να τις κανεις τις δεξιοτητες αν δεν εχεις την υγεια σου??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
μου θυμιζει τις γυναικες που καννουν προσθετικη στηθους και μετα σκανε οι σιλικονες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
μου θυμιζει τις γυναικες που καννουν προσθετικη στηθους και μετα σκανε οι σιλικονες....


με ποιό τρόπο αυτό επηρεάζει την υγεία τους ή και γενικότερα την ζωή τους;;; δεν μου κολλάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
με ποιό τρόπο αυτό επηρεάζει την υγεία τους ή και γενικότερα την ζωή τους;;; δεν μου κολλάει


δεν καταλαβα τι εννοεις,
με ποιο τροπο επηρεαζει την υγεια τους αμα σκασει η σιλικονη? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
δεν καταλαβα τι εννοεις,
με ποιο τροπο επηρεαζει την υγεια τους αμα σκασει η σιλικονη? :confused:

ακριβώς,δεν έχω ακούσει τίποτα και περιμένω να με διαφωτίσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
δεν καταλαβα τι εννοεις,
με ποιο τροπο επηρεαζει την υγεια τους αμα σκασει η σιλικονη? :confused:

Το ποσοστο να σου σκασει το επιθεμα ειναι το ιδιο με του να σου βγει σκαρτο ενα σφραγισμα στο δοντι.

Αλλα στο θεμα μας τωρα.Οχι δεν θα ανταλλαζα την υγεια μου για καποια δεξιοτητα.Μου ακουγεται σαν συμφωνια με τον διαολο. Πουλας την ψυχη σου κατα καποιο τροπο.
Οπως ειχε πει καποιος,το ονομα του οποιου δεν θυμαμαι. Ειναι 10%ταλεντο/χαρισματα και 90%επιμονη,υπομονη και σκληρη δουλεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
με ποιό τρόπο αυτό επηρεάζει την υγεία τους ή και γενικότερα την ζωή τους;;; δεν μου κολλάει

Αν και οφ, ας σου απαντήσω (πηγή):

Η προσθετική στήθους είναι σχετικά απλή επέμβαση. Αλλά όπως με οποιαδήποτε άλλη επέμβαση έτσι και σ αυτήν υπάρχουν κίνδυνοι και συγκεκριμένες επιπλοκές που συνδέονται με αυτήν την διαδικασία.
Περιστασιακά, τα μοσχεύματα στηθών μπορούν να σπάσουν ή να διαρρεύσουν. Η ρήξη μπορεί να εμφανιστεί ως αποτέλεσμα τραυματισμού ή ακόμα και από την κανονική πίεση και τη μετακίνηση του στήθους.
• Εάν σπάσει το πρόθεμα με το αλατούχο νερό θα ξεφουσκώσει και το αλμυρό νερό θα απορροφηθεί και θα αποβληθεί φυσικά από το σώμα.
• Εάν μια πρόθεση με υγρή σιλικόνη έχει διαρροή δεν γίνεται εύκολα αντιληπτό για αυτό πρέπει η γυναίκα ετησίως να επισκέπτεται τον χειρούργο της και να αξιολογείται η λειτουργία των μοσχευμάτων. Ένας υπέρηχος ή μια μαγνητική τομογραφία μπορούν να δώσουν απάντηση.
Μετά από την τοποθέτηση των μοσχευμάτων στηθών η μαστογραφία είναι τεχνικά δυσκολότερη. Η επίτευξη των καλύτερων δυνατών αποτελεσμάτων απαιτεί τις εξειδικευμένες τεχνικές και τις πρόσθετες απόψεις. Πρέπει να είστε ειλικρινείς για τα μοσχεύματά σας σε οποιοδήποτε εξέταση στήθους.
Στην πλειοψηφία τους οι γυναίκες δεν έχουν επιπλοκές κατά την επέμβαση αυτή αλλά πρέπει να συζητήσετε καλά με τον παθολόγο και τον χειρούργο σας για να σιγουρευτείτε ότι έχετε καταλάβει καλά τους κινδύνους και τις συνέπειες αύξησης στήθους.

Στο θέμα μας, όχι, ποτέ δε θα διακινδύνευα την υγεία μου για τίποτα, παρά μόνο για την υγεία ενός αγαπημένου μου ανθρώπου. Το να βάζει πάνω από την υγεία κάποιος μια δεξιότητα μου δείχνει οτι είναι πολύ ρηχός άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
ακριβώς,δεν έχω ακούσει τίποτα και περιμένω να με διαφωτίσεις :)

εμ πες οτι θες διαφωτιση... μισο λεπτο να αναψω τα προβολια.....


voilaaaaaaaaaa


Μαζικές αγωγές για τα καρκινογόνα εμφιτεύματα σιλικόνης

Περισσότερες από 250 Βρετανίδες με εμφυτεύματα στήθους της γαλλικής εταιρείας Poly Implant Prothese (PIP) κατέθεσαν αγωγή κατά έξι κλινικών, οι οποίες τους είχαν τοποθετηθεί εμφυτεύματα για τα οποία υπάρχει η υποψία ότι προκαλούν καρκίνο.

Σύμφωνα με το δικηγόρο τους, «σε περισσότερες από τις μισές ενάγουσες τα εμφυτεύματα είχαν υποστεί φθορά ή είχαν σπάσει».

Παράλληλα οι ελβετικές εφημερίδες έγραφαν ότι οι Ελβετίδες που έχει καταγραφεί ότι φέρουν εμφυτεύματα στήθους της γαλλικής εταιρείας PIP ανέρχονται σε 280.

Την Τρίτη η γαλλική εφημερίδα Liberation αποκάλυψε ότι οι υγειονομικές αρχές της Γαλλίας ενδέχεται να ζητήσουν μέχρι το τέλος της εβδομάδας από 30.000 γυναίκες να αφαιρέσουν τα εμφυτεύματα στήθους από σιλικόνη της μάρκας PIP μετά τον εντοπισμό αρκετών ύποπτων κρουσμάτων καρκίνου.

https://www.skai.gr/news/health/arti...es-gia-ta-karkinogona-emfiteumata-silikonis-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
εμ πες οτι θες διαφωτιση... μισο λεπτο να αναψω τα προβολια.....


voilaaaaaaaaaa


Μαζικές αγωγές για τα καρκινογόνα εμφιτεύματα σιλικόνης

Περισσότερες από 250 Βρετανίδες με εμφυτεύματα στήθους της γαλλικής εταιρείας Poly Implant Prothese (PIP) κατέθεσαν αγωγή κατά έξι κλινικών, οι οποίες τους είχαν τοποθετηθεί εμφυτεύματα για τα οποία υπάρχει η υποψία ότι προκαλούν καρκίνο.

Σύμφωνα με το δικηγόρο τους, «σε περισσότερες από τις μισές ενάγουσες τα εμφυτεύματα είχαν υποστεί φθορά ή είχαν σπάσει».

Παράλληλα οι ελβετικές εφημερίδες έγραφαν ότι οι Ελβετίδες που έχει καταγραφεί ότι φέρουν εμφυτεύματα στήθους της γαλλικής εταιρείας PIP ανέρχονται σε 280.

Την Τρίτη η γαλλική εφημερίδα Liberation αποκάλυψε ότι οι υγειονομικές αρχές της Γαλλίας ενδέχεται να ζητήσουν μέχρι το τέλος της εβδομάδας από 30.000 γυναίκες να αφαιρέσουν τα εμφυτεύματα στήθους από σιλικόνη της μάρκας PIP μετά τον εντοπισμό αρκετών ύποπτων κρουσμάτων καρκίνου.

https://www.skai.gr/news/health/arti...es-gia-ta-karkinogona-emfiteumata-silikonis-/


Οι περισσότερες το ψάχνουν παραπάνω το θέμα και πάνε σε αξιόπιστους γιατρούς όσες δεν το κάνουν απλά γνωρίζουν ότι θέτουν την ζωή τους σε κίνδυνο καθώς μέχρι και μπετό έχουν βάλει αντί για σιλικόνη:) Και ευχαριστώ για την ενημέρωση και τους δύο.


Για να μην βγω τελείως οφφ, δεν θα διακινδύνευα ποτέ την ζωή μου για να κερδίσω κάτι παρά μόνο για αγαπημένα μου πρόσωπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τι σχέση έχει ο γιατρός με την ποιότητα των εμφυτευμάτων? Αυτός για καλά τα αγόραζε...

Στο θέμα, εννοείται πως όχι. Ειδικά αμα μιλάμε για το "ταλέντο" που απέκτησε η συγκεκριμένη, ούτε με σφαίρες. Η ανηψιά μου καλύτερα ζωγραφίζει... Θα θελα να ξερα ποιος τα αγοράζει αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
"Θα θυσιάζατε την υγεία σας ή την ίδια σας τη ζωή χάριν μιας εκπληκτικής δεξιότητας;"
Απάντηση: Αν με ρωτούσες μέχρι και πριν έναν χρόνο, ίσως να απαντούσα καταφατικά. Τώρα όμως λέω ξεκάθαρα όχι! Κάποια γεγονότα -δυστυχώς δυσάρεστα- με δίδαξαν ότι η υγεία μας πρέπει να είναι στην κορυφή της πυραμίδας των αξιών μας. Ακόμα κι όλο τον κόσμο να κατακτήσουμε, δεν έχει κανένα νόημα αν χάσουμε την υγεία μας. Εγώ που άλλη σκέψη δεν είχα από τις άριστες επιδόσεις, όταν μου παρουσιάστηκε η λευκοπενία το μόνο που ευχόμουν ήταν να αποκατασταθούν τα λευκά μου αιμοσφαίρια. Η χαρά που ένιωσα όταν ξεπέρασα αυτό το πρόβλημα -το οποίο προκλήθηκε από το υπερβολικό μου άγχος, δεν υπήρχαν οργανικά αίτια- ήταν απερίγραπτη.

Ωστόσο, το γεγονός ότι πρέπει να βάζουμε την υγεία μας πάνω απ' όλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να μένουμε απαθείς και άπραγοι/ες. Δεν είναι κακό να καλλιεργούμε περαιτέρω τις δεξιότητές μας. Είναι απαραίτητο να επιδιώκουμε τη διαρκή βελτίωση του εαυτού μας. Απλώς οφείλουμε να αφουγκραζόμαστε το όριά μας και να μην τα παραβιάζουμε.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top