Μελαγχολία/ θλίψη μετά από προκαταρκτικά

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν ξερω αν γνωρίζετε την εφαρμογή tumblr, αλλα μου ειχε πει οτι πειν κανα χρονο μιλουσε με μια κοπελα απο εκει και ένιωθε να την εχει ερωτευτεί, διέκοψαν ομως επαφές ξαφνικα (εκείνος ηταν ερασμους στην Αγγλία). Πράγματι ειχα ψάξει το προφιλ του στο Tumblr και ειχα βρει posts ερωτικά και συναισθηματικά που έκανε tag ο ένας τον αλλο και υπέθεσα οτι για εκεινη την κοπελα θα αναφέρεται. Πρόσφατα μπήκα παλι στον λογαριασμο του και ειδα οτι εχει ανεβασει μια ερωτική φωτογραφία και εχει κανει tag την ιδια κοπελα ! Δεν ξερω τι να σκεφτώ , φανταζομαι ισως επικοινωνούν ξανα ; δεν ξερω ....


Oποτε βρήκαμε τι παιζει. Εσυ του αρέσεις αλλα το μυαλο του είναι αλλού. Εχει προετοιμασει το έδαφος από πριν σε περιπτωση που δεν την ξεχάσει με σένα. Οποτε θα σου πει σου ειχα πει δεν ταιριάζαμε.


Εγω αν κάποια θέλει να το δουμε σοβαρα εχω ξεκαθαρισει ότι συνομιλιες με πρώην εραστές - σχέσεις ή έρωτες δεν δέχομαι ως φιλικές. Μπορεις να του προτείνεις και εσυ το ιδιο και να καταλάβεις από την απαντηση του. Θα σπαστει σιγουρα αμα κάτι παιζει.


Εγω πλέον το πάω αλλιως (εδώ και μια 3ετια) όταν γνωρισω κάποια και μου αρέσει της λέω να ξεκινήσουμε χαλαρά και οι 2 πλευρες και βλέπουμε. Ποτε δεν εχω πει βεβαια ότι δεν ταιριάζουμε. Αλλα μ αρεσεις. Το αρνητικο σε αυτά είναι να ξενερώσει η κοπελα επειδή και καλα σε βλέπει λιγο μαγκωμένο και ότι δεν λές εξαρχής μεγάλα λογια και παραμυθια. Τα τελευταια αρέσουν αρκετά γιατι ακομα και αν δεν είναι αληθεια έχουν την δυναμη να δημιουργουν φαντασιώσεις και οι φαντασιώσεις σε κάνουν να νιώθεις ωραια μεσα στην συνηθισμένη καθημερινοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ωστόσο θα το προσπαθησει οσο μπορει γιατι ειμαι η καλύτερη περιπτωση που του εχει τύχει μεσα σε αυτα τα 2μισι χρονια μοναξιάς του.
Επομένως έχει συμβιβαστεί με κάτι και το πιθανότερο είναι ότι αν η άλλη του δώσει κάποια ευκαιρία θα φύγει τρέχοντας. Αν εσύ είσαι εντάξει μ αυτό, συνέχισέ το και όπου βγει (αν βγει). Κρίνοντας όμως από τα προηγούμενα μηνύματά σου θέλεις κάπου να επενδύσεις και να βλέπεις ότι επενδύει και ο άλλος, για να προχωρήσεις κιόλας με ολοκληρωμένες επαφές. Οπότε μην αφήνεις την ανασφάλειά σου τύπου πού θα βρεθεί άλλος, έχω φάει τόσες απογοητεύσεις κλπ, να σε εγκλωβίσει μέσα σε μια σχέση που ξέρεις και συ η ίδια ότι δεν την θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Συμφωνώ με την ερινύς.
Απλά είναι τα πράγματα. Βλέπεις ότι ο τύπος είναι λιγο αλλού .... έχεις κάποιες επιλογές. Η μια είναι να κάνετε σεξουαλικά ότι είναι να κάνετε και να μην εισαι εξαρτημενη από το αν θα κάνετε σχέση τελικά κτλπ .... μπορει να βγει μπορει και όχι (βεβαια το ότι είναι κολλημένος με την άλλη να ξέρεις είναι πρόβλημα όχι άλυτο βεβαια) γιατι την άλλη ουτε την έχει δει από κοντα.


Πως ερωτευτηκε μια που δεν εχει δει από κονταα. χαχα ωραιος. Το έχω παθει και εγω... ήμουν 19 όμως! Το 2005! Δεν ειχα ξεπεράσει τα 20!


Αν δεν ψηνεσαι για κάτι τέτοιο ... βγες έξω ή από το κοντινο σου περιβαλλον γινε πιο ανοικτη πιο φιλικη και ολο και κάτι καινουργιο θα βρεις.
Η καταστασητων κοριτσιων έχει ξεφυγει βγαινεις εξω και βλέπεις να είναι ολες με ένα κινητο συνεχεια. Που να κανει γνωριμια ετσι και κάποιος να κοιτάει εν προκειται να τον δει.


Πάντως αμα δεν την έχει δει ποτέ από κοντα αυτην και κάνει κάτι με σενα μπορει να την ξεχάσει τελειως μετά. Ρισκα είναι αυτά δεν ξέρεις. Όπως και όταν θα βγει κάποιος έξω θα δει κάποια απέναντι στο μπάρ θα κοιτάζει και θα πάρει την αποφαση να πάει να της μιλησει. Μπορει να κάτσει γνωριμια μπορει και χυλοπιτα. Το παν είναι να εισαι συνειδητοποιημένος ως προς τις πράξεις σου. Ζυγισα τις συνέπειες - τις δέχτηκα , το αποφασισα και προχώρησα. Μην κάθεσαι να σπάς το κεφάλι σου υπερβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Επομένως έχει συμβιβαστεί με κάτι και το πιθανότερο είναι ότι αν η άλλη του δώσει κάποια ευκαιρία θα φύγει τρέχοντας. Αν εσύ είσαι εντάξει μ αυτό, συνέχισέ το και όπου βγει (αν βγει). Κρίνοντας όμως από τα προηγούμενα μηνύματά σου θέλεις κάπου να επενδύσεις και να βλέπεις ότι επενδύει και ο άλλος, για να προχωρήσεις κιόλας με ολοκληρωμένες επαφές. Οπότε μην αφήνεις την ανασφάλειά σου τύπου πού θα βρεθεί άλλος, έχω φάει τόσες απογοητεύσεις κλπ, να σε εγκλωβίσει μέσα σε μια σχέση που ξέρεις και συ η ίδια ότι δεν την θες.

Του έριξα μια σπόντα και ειπε οτι δεν ασχολείται με καμια αλλη κοπελα και ότι αν συνέβαινε αυτο θα μου το ειχε πει χωρις δικαιολογίες.

Τα υπόλοιπα που είπες , ποσο σωστα .... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ισως σε καποια αλλη φαση της ζωής μου να ηθελα "απλα σεξακι" ... και αν αυτο ηταν που ηθελα θα το ειχα κανει καιρο πριν και με άλλους που έτυχαν , αλλα δεν ήθελαν τιποτα απολύτως παραπάνω . Θα νιώθω πολυ άδεια και κενή αν συμβεί με αυτον και μετα φύγει ... πείτε με ενα ανώριμο, ευαίσθητο και συναισθηματικό κοριτσάκι .. αλλα κάποιες φορες ισως θα πρεπει να ξερεις τα όριά σου και τι μπορεις να αντέξεις και να μην θέτεις εσυ ο ίδιος τον εαυτό σου στον πονο

Σε αυτη την ηλικια, ουτε εσυ θελεις κατι παραπανω. Απλα δε το ξερεις. Τα συναισθηματα δεν ειναι φακες σε βαμβακι, σε δυο μερες να φυτρωσουν. Θελουν χρονο και δουλεια πολλη. Και οταν βγουν, ριζωνουν για τα καλα και τοτε ειναι το αγγουρι. Εκμεταλλευσου τα χρονια της ανεμελιας να περνας καλα και μην σκεφτεσαι τοσο πολυ τα παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σε αυτη την ηλικια, ουτε εσυ θελεις κατι παραπανω. Απλα δε το ξερεις. Τα συναισθηματα δεν ειναι φακες σε βαμβακι, σε δυο μερες να φυτρωσουν. Θελουν χρονο και δουλεια πολλη. Και οταν βγουν, ριζωνουν για τα καλα και τοτε ειναι το αγγουρι. Εκμεταλλευσου τα χρονια της ανεμελιας να περνας καλα και μην σκεφτεσαι τοσο πολυ τα παντα...


Aν και δεν είναι απολυτο αυτό γιατι εξαρτάται από τον χαρακτήρα. Πχ ενας φιλος μου βρηκε μια κοπελα και την παντρευτηκε από μικρος δεν νομιζω να την έχει απατησει ποτέ. Εγω πχ δεν εχω παντρευτει ακομα. Αυτος εχει και ένα παιδάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ποσο μικρος την παντρευτηκε; Δε λεω οτι δε γινεται να δημιουργηθουν σοβαρες σχεσεις απο μικρη ηλικια αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ψαχνεις συντροφο με αυτοσκοπο τη μακροχρονια σχεση. Το πας βημα βημα. Ξεκινας χαλαρα, βλεπεις οτι παει καλα, συνεχιζεις και πας πιο βαθια. Οχι βουρ κατευθειαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ποσο μικρος την παντρευτηκε; Δε λεω οτι δε γινεται να δημιουργηθουν σοβαρες σχεσεις απο μικρη ηλικια αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ψαχνεις συντροφο με αυτοσκοπο τη μακροχρονια σχεση. Το πας βημα βημα. Ξεκινας χαλαρα, βλεπεις οτι παει καλα, συνεχιζεις και πας πιο βαθια. Οχι βουρ κατευθειαν...


Η σχεση ξεκινησε από τα 16 και την παντρευτηκε στα 26.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ε ενταξει, νορμαλ ηλικια ηταν οταν παντρευτηκαν. Φανταζομαι οταν τα εφτιαξαν στα 16 δεν εψαχναν συζυγο απλα αφου προεκυψε πετυχημενη η σχεση, συνεχιστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
κατ αρχην μην νιώθεις άσχημα για αυτά που κάνατε γιατί ότι έγινε έγινε και δεν έκανες κάτι κακό απλώς δοκίμασες κάτι μαζί του..
κατά δεύτερον αυτό που έκανες είναι ένα προμήνυμα των συναισθημάτων σου για το αν θέλεις να πας παρακάτω..

αφού η καρδούλα λέει τσουκου, τότε τσούκου.. απ όσα λες δεν φαίνεται να σε καλύπτει ο τύπος..

δεν είναι κάτι κακό που είσαι 21 και δεν.. και εγώ στα 21 did it για πρώτη φορά.. κλαην μαην.. δεν υπάρχει κανόνας ηλικίας γιαυτό το πράγμα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top