Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Αν με χουφτώσει κάποιος (και η πρόταση τελειώνει εδώ, ανεξαρτήτως αν δίπλα μου είναι ο άντρας μου, ο πατέρας μου ή ο Πάπας της Ρώμης), οφείλω πρώτα απ' όλα εγώ να μπορώ να υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Και αυτό σε δημόσιο χώρο σημαίνει να φωνάξω, γιατί τέτοιοι τύποι το κάνουν στα μουλωχτά και αν τους ξεμπροστιάσεις μαζεύονται. Ο άντρας δηλαδή δίπλα τι θα κάνει; Θα του επιτεθεί για να τον ακινητοποιήσει; Και μετά τι; Θα αντλήσω ηθική ικανοποίηση ότι αχ το ζουζούνι μου, πλακώνει άλλους άντρες στο ξύλο για πάρτη μου, δείτε κορίτσια τι άντρακλα έχω;:mpliaks: Αυτοί είναι νόμοι της ζούγκλας, και αν ο ένας αποφάσισε να συμπεριφερθεί λειτουργώντας με βασικά ένστικτα, δεν χρειάζεται να το κάνει και ο δεύτερος (που υποτίθεται είναι και ο άνθρωπός μου και συμπεριφερόμαστε πολιτισμένα).
Μην μου φέρεις σαν αντιπαράδειγμα "δηλαδή αν σου επιτεθεί με μπουνιές κάτσε να τις φας", γιατί ξέρεις ότι είναι διαφορετικού είδους δράση-αντίδραση.

Και τι πάει να πει καθήκον να προστατεύσει την γυναίκα και τα παιδιά του; Αν εγώ δεν μπορώ να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, που κατ' εξοχήν είμαι υπόλογος του εαυτού μου, με ποιο δικαίωμα, ποια λογική και ποια απαίτηση περιμένω τον άντρα-προστάτη να καθαρίσει για μένα;


Δεν εννοεί αυτό ο φίλος,αν κάποιος σου επιτεθεί ώστε να σε ληστέψει κατά πάσα πιθανότητα εσυ δεν θα μπορέσεις να κανείς κάτι.Αν είναι ο σύντροφος σου δίπλα και μπορεί να σε υπερασπιστεί γιατί να μην το κάνει;Δεν πλακώνει τον άλλο στο ξύλο ώστε να τον θαυμάσεις εσυ αλλά για προστασία.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν εννοεί αυτό ο φίλος,αν κάποιος σου επιτεθεί ώστε να σε ληστέψει κατά πάσα πιθανότητα εσυ δεν θα μπορέσεις να κανείς κάτι.Αν είναι ο σύντροφος σου δίπλα και μπορεί να σε υπερασπιστεί γιατί να μην το κάνει;Δεν πλακώνει τον άλλο στο ξύλο ώστε να τον θαυμάσεις εσυ αλλά για προστασία.

Όχι ο Fast ήταν πολύ συγκεκριμένος. Έγραψε:
Αβάσιμο.

Αν σε χουφτώσουν βρε δίπλα στο αγόρι σου και δεν κάνει τίποτα τι θα σκεφτείς;

Πως είναι ώριμος και καλά κάνει και δεν αντιδράει;

'Η πως τα 'χεις με κοπέλα. λολ.
Το οποίο την τελευταία φορά που τσέκαρα δεν αναφέρει κάτι για ληστεία.
Επίσης αν κυκλοφορούμε μαζί και πάει κάποιος να μας ληστέψει (δύσκολο αφού θα είμαστε 2 να είναι μόνο ένας βέβαια), δεν θα θέλει να ληστέψει μόνο εμένα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Όχι ο Fast ήταν πολύ συγκεκριμένος. Έγραψε:

Το οποίο την τελευταία φορά που τσέκαρα δεν αναφέρει κάτι για ληστεία.
Επίσης αν κυκλοφορούμε μαζί και πάει κάποιος να μας ληστέψει (δύσκολο αφού θα είμαστε 2 να είναι μόνο ένας βέβαια), δεν θα θέλει να ληστέψει μόνο εμένα.


Συνήθως Νο1 στόχος των ληστών είναι οι γυναίκες και γιατί αντιδρούν λιγότερο από τους άντρες αλλά επειδή κυρίως στόχος είναι η γυναικια τσάντα.

Συμφωνώ σε αυτό που λες για τον Fast.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα δεν είπα ποτέ ότι δεν έχω κριτήρια, αλίμονο. Απλά όταν λέμε για ιεραρχία στα παραπάνω σχόλια, όντως δεν εννοούμε αυτό. Επίσης εσύ μου λες αν θα έβρισκα ελκυστικό έναν άντρα με χαμηλότερα κριτήρια από τα δικά μου (τον οποίο μπορεί και να βρισκα, btw, αλλά θα με προβληματιζε το μέλλον μαζί του), ο fast λέει ότι οι πιο πετυχημένες σχέσεις είναι αυτές που ο άντρας είναι πάνω απ τη γυναίκα στα κριτήρια που θέτει. Το να βρίσκονται στο ίδιο "λεβελ" ας πούμε δεν παίζει σαν ενδεχόμενο; Γιατί παίρνουμε όλα τα παραδείγματα όπου υπάρχει χάσμα;

Επειδή όπου υπάρχει κάποιο κριτήριο αναμφίβολα σχηματίζεται και μαι ιεραρχία με βάση αυτό. Τώρα αν αυτό το κριτήριο είναι λεφτα,στάτους,ομορφία, αξίες κ.ο.κ. είναι άλλο θέμα.

Πάντως οι γυναίκες που ελκύονται από το στάτους του άλλου δεν είναι και λίγες, κλασσικό παράδειγμα η πέραση των γιατρών.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Όταν λέω ότι δε μου λέει τίποτα για τον ίδιο, δε σημαίνει πως τον υποτιμώ. Σημαίνει ότι όντως δε μου λέει τίποτα, πρέπει να δω αλλά στοιχεία του χαρακτήρα του για να κρίνω. Φυσικά και μπορεί να είναι υπέροχος πατέρας και σύζυγος, αλλά δε θα είναι εξαιτίας της οικονομικής κατάστασης της οικογένειάς του. Γενικά νομίζω η συζήτηση πάει αλλού τώρα, αλλά για να κλείσω το σχόλιο, ο μοχθος μπορεί αφενός να μας εξαντλεί σωματικά και ψυχικά, αλλά από την άλλη είναι το όπλο που μας μαθαίνει να αντιμετωπίζουμε τις δυσκολίες και να εκτιμούμε τις χαρές της ζωής. Δεν έχεις τίποτα να ζηλέψεις, κατ εμέ.
Μάλιστα...

εγώ λοιπόν θα ήθελα να τσεπώνω ξεκουραστα δέκα χιλιάρικα το μήνα.
Συνεπώς το ζηλεύω αυτό.
Λυπάμαι αλλά δεν ήρθα για να να κάνω τον κουλτουριάρη που είναι υπεράνω.
Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

Και σημείωσε ότι ναι, μπορεί να είναι άξιος αλλά δεν θα τον δει ποτέ κανείς
όπως τον βλέπουν με τα φραγκα φορτωμένο.
Ας μην επεκταθώ τι έχω δει...

:thumbup:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ήμουν παντρεμένος εγώ θα έκανα τα περισσότερα!Ειδη τώρα στο σπίτι πολλές δουλειές τις κάνω μόνος μου.

Γιατί θα έκανες τα περισσότερα;

κρίμα που σου ριχνω 10 χρόνια :(
Παντρεψου με.

Και η ερώτηση του Διαβόλου (δεν το λέω με ανταγωνιστικό τόνο, ο γραπτός λόγος βγάζει πολλά) :

Αυτός γιατί να το κάνει; Γιατί να διαλέξει να παντρευτεί μια 30αρα ενω φέρνει τόσα στο τραπέζι. Εσυ τι θα του έφερνες;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και δεν πήγαινε σε μένα δεν μπόρεσα να αντισταθώ στα ωραία ερωτήματα.

Γιατί θα έκανες τα περισσότερα;

Giver's validation mentality. Προσπαθεί να εξαγοράσει υποσυνείδητα την αγάπη,συμπάθεια,εύνοια ή έλξη των άλλων δίνοντας πράγματα. Αυτό δεν λειτουργεί ποτέ καθώς εκλαμβάνεται από τον άλλο ως απόπειρα να τον στριμώξεις μελλοντικά σε κάποια υποχρέωση (να τον βοηθήσεις κάπου που μπορεί να μην θες, να κάνεις σεξ μαζί του, να παραβλέψεις άλλες συμπεριφορές του κτλ). Οδηγεί συνήθως είτε σε αποτυχημένες σχέσεις ή σε σχέσεις με άτομα που αναγνωρίζουν τον συγκεκριμένο τύπο ανθρώπου και τον εκμεταλλεύονται στο φουλ.


αι η ερώτηση του Διαβόλου (δεν το λέω με ανταγωνιστικό τόνο, ο γραπτός λόγος βγάζει πολλά) :

Αυτός γιατί να το κάνει; Γιατί να διαλέξει να παντρευτεί μια 30αρα ενω φέρνει τόσα στο τραπέζι. Εσυ τι θα του έφερνες;


Λόγο κοινωνικού shamming από όσους δεν μπορούν να τα έχουν με μια 10 χρόνια μικρότερη ή όσες δεν μπορούν να τα έχουν με 10 χρόνια μεγαλύτερο. Οι άνθρωποι χωρίς αυτογνωσία είμαστε entitled όντα και όταν κάποτε συνειδητοποιήσουμε τι αξίζουμε και τις δεν αξίζουμε μπορούμε είτε να ταπεινωθούμε και να βελτιωθούμε είτε να μπούμε σε άρνηση και να αρχίσουμε το shamming. Το δεύτερο είναι σαφώς πιο εύκολο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Γιατί θα έκανες τα περισσότερα;



Και η ερώτηση του Διαβόλου (δεν το λέω με ανταγωνιστικό τόνο, ο γραπτός λόγος βγάζει πολλά) :

Αυτός γιατί να το κάνει; Γιατί να διαλέξει να παντρευτεί μια 30αρα ενω φέρνει τόσα στο τραπέζι. Εσυ τι θα του έφερνες;


Γιατί μου αρέσει να βοηθάω τους άλλους!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γιατί θα έκανες τα περισσότερα;



Και η ερώτηση του Διαβόλου (δεν το λέω με ανταγωνιστικό τόνο, ο γραπτός λόγος βγάζει πολλά) :

Αυτός γιατί να το κάνει; Γιατί να διαλέξει να παντρευτεί μια 30αρα ενω φέρνει τόσα στο τραπέζι. Εσυ τι θα του έφερνες;


Δεν μπορώ να πω, θα φαω μπαν :shifty:
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Έχει αποδειχθεί περίτρανα ότι αν σε μία σχέση, κάνει κάτι ο άνδρας κι είναι θετικό, αυτόματα θεωρείται ότι θα το κάνει για πάντα. :whatever:

Προσωπικά σε κάθε σχέση που έκανα, έβλεπα πάντα το ίδιο. Ακόμα και σε φίλους μου το ίδιο εβλεπα. Φυσικά το σταμάτησα και τώρα κάνω αυτό που νομίζω.

Δηλαδή κάνω ότι βλέπω πως χρειάζεται να γίνει. Δεν κάνω ας πούμε τον σωφέρ το οποίο περιέργως θεωρείται δουλειά σπιτιού με την έννοια ότι αφορά την σχέση.

Αυτό δεν το κάνω.

Και γιατί να το κάνω ;;;

:cool:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει αποδειχθεί περίτρανα ότι αν σε μία σχέση, κάνει κάτι ο άνδρας κι είναι θετικό, αυτόματα θεωρείται ότι θα το κάνει για πάντα. :whatever:

Προσωπικά σε κάθε σχέση που έκανα, έβλεπα πάντα το ίδιο. Ακόμα και σε φίλους μου το ίδιο εβλεπα. Φυσικά το σταμάτησα και τώρα κάνω αυτό που νομίζω.

Δηλαδή κάνω ότι βλέπω πως χρειάζεται να γίνει. Δεν κάνω ας πούμε τον σωφέρ.

Αυτό δεν το κάνω.

Και γιατί να το κάνω ;;;
:cool:

Είναι ο γνωστός κανόνας, μετά την τρίτη φορά θεωρείται υποχρέωση.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Είναι ο γνωστός κανόνας, μετά την τρίτη φορά θεωρείται υποχρέωση.


Φίλε χακερ, αν και ταπεινός θνητός με τα σύν και τα πλην μου, με τις λίγες επιτυχίες μου και τις πολλές αποτυχίες μου, δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω πως γίνεται...

...να μένει η γκομενα κάπου ο γκομενος αλλού, να σχολάει η γκομενα από την δουλειά της (αν δουλεύει) την ώρα που ο γκομενος έχει ξαπλώσει κι αυτός να πηγαίνει να την παίρνει και να την πηγαίνει σπίτι, γυρίζοντας μετά στο δικό του, ενώ αυτή παίζει με το κινητό της στην διαδρομή.

Έχω κάνει μαλακιες ρε φίλε οπως όλοι μας και δεν έχω κομπλεξ να το πω αλλά αυτό είναι άνω ποταμών!!!

:whatever:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε χακερ, αν και ταπεινός θνητός με τα σύν και τα πλην μου, με τις λίγες επιτυχίες μου και τις πολλές αποτυχίες μου, δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω πως γίνεται...

...να μένει η γκομενα κάπου ο γκομενος αλλού, να σχολάει η γκομενα από την δουλειά της (αν δουλεύει) την ώρα που ο γκομενος έχει ξαπλώσει κι αυτός να πηγαίνει να την παίρνει και να την πηγαίνει σπίτι, γυρίζοντας μετά στο δικό του, ενώ αυτή παίζει με το κινητό της στην διαδρομή.

Έχω κάνει μαλακιες ρε φίλε οπως όλοι μας και δεν έχω κομπλεξ να το πω αλλά αυτό είναι άνω ποταμών!!!

:whatever:


Giver's validation mentality. Προσπαθεί να εξαγοράσει την αγάπη της και την σεξουαλική έλξη κάνοντας χάρες και προσφέροντας υπηρεσίες. Είναι πολύ κοινό σε άτομα με χαμηλή αίσθηση αυτοεκτίμησης. Η άλλη απλά το εκμεταλλεύεται καθώς τη βολεύει μέχρι να βρει κάτι καλύτερο.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Giver's validation mentality. Προσπαθεί να εξαγοράσει την αγάπη της και την σεξουαλική έλξη κάνοντας χάρες και προσφέροντας υπηρεσίες. Είναι πολύ κοινό σε άτομα με χαμηλή αίσθηση αυτοεκτίμησης. Η άλλη απλά το εκμεταλλεύεται καθώς τη βολεύει μέχρι να βρει κάτι καλύτερο.

Πρόκειται για κατάντια.

Αυτό που εύστοχα περιέγραψες έχει να κάνει την αμυντικογενή και κρυψίνουσα στάση του λουζεράκου.

Έχω παρατηρήσει και την άλλη όψη του ίδιου νομίσματος, όπου ο λουζεράκος φιγουράρει με το γκομενάκι και έχει απωλέσει οτιδήποτε αφορά τα γύρω του.

Το συγκεκριμένο μίασμα δεν περιμένει τίποτα και δεν ελπίζει τίποτα παρά μόνο να στέκεται με γυναίκα με το σκεπτικό ότι κάποιος που θα τον δει, θα ζηλέψει. Στο μεταξύ όλοι τον λυπούνται αλλά αναγνωρίζω την επιτυχία του να σε κάνει να τον παρατηρήσεις.
Δεν είναι και λίγο.

Δεν το έχω βρει ως έννοια πουθενά και το έχω αυθαίρετα ονομάσει:

"ζωντανό πτώμα"

:whatever:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρόκειται για κατάντια.

Αυτό που εύστοχα περιέγραψες έχει να κάνει την αμυντικογενή και κρυψίνουσα στάση του λουζεράκου.

Έχω παρατηρήσει και την άλλη όψη του ίδιου νομίσματος, όπου ο λουζεράκος φιγουράρει με το γκομενάκι και έχει απωλέσει οτιδήποτε αφορά τα γύρω του.

Το συγκεκριμένο μίασμα δεν περιμένει τίποτα και δεν ελπίζει τίποτα παρά μόνο να στέκεται με γυναίκα με το σκεπτικό ότι κάποιος που θα τον δει, θα ζηλέψει. Στο μεταξύ όλοι τον λυπούνται αλλά αναγνωρίζω την επιτυχία του να σε κάνει να τον παρατηρήσεις.
Δεν είναι και λίγο.

Δεν το έχω βρει ως έννοια πουθενά και το έχω αυθαίρετα ονομάσει:

"ζωντανό πτώμα"

:whatever:


Όλες αυτές οι περιπτώσεις ανδρών μπορούν να μπουν σε μια κατηγορία αυτή της εξωτερικής επιβεβαίωσης.

Κάθε άνθρωπος έχει την ανάγκη της επιβεβαίωσης της αξίας του και αυτή την παίρνεις εσωτερικά, είτε εξωτερικά.

Ο άνθρωπος που παίρνει την επιβεβαίωση του εξωτερικά είναι αυτός που πρέπει πάντα να έχει γκόμενά, που κάνει σεξ για να αποδείξει κάτι όχι για να το ευχαριστηθεί, που μόλις του κάτσει μια γκόμενά βγάζει τελαλη, που τις κάνει δώρα και υπηρεσίες, που αγοράζει το σπορ αμάξι για να δειχθεί κ.ο.κ. Το πρόβλημα με αυτή τη νοοτροπία είναι πως μόλις αυτός ο άνθρωπος χάσει αυτό πράγμα, γκόμενά, αμάξι, σπίτι κτλ χάνει και όλη την αξία του και ξαναγίνεται σκουπίδι. Συνήθως μια ζωή δουλεύει για να συντηρεί αυτά τα πράγματα και ζει με το φόβο της απώλειας.

Από την άλλη ο άνθρωπος που λαμβάνει την επιβεβαίωση του εσωτερικά, την παίρνει από τα κατορφθοματα του, την εναρμόνιση της ζωής του με τις αξιες του, τις αποφάσεις του κ.ο.κ. Αυτά δεν μπορεί να του τα στερήσει κανένας και έτσι αυτός ο άνθρωπος πάντα θα έχει υψηλή αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση καθώς θα αισθάνεται πως έχει πραγματική αξία. Και φυσικά ένας τέτοιος άνθρωπος είναι ελεύθερος από τις παραπάνω συμπεριφορές. Απλά θέλει πολύ δουλειά και αυτοκριτική για να γίνεις τέτοιος.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Όλες αυτές οι περιπτώσεις ανδρών μπορούν να μπουν σε μια κατηγορία αυτή της εξωτερικής επιβεβαίωσης.

Κάθε άνθρωπος έχει την ανάγκη της επιβεβαίωσης της αξίας του και αυτή την παίρνεις εσωτερικά, είτε εξωτερικά.

Ο άνθρωπος που παίρνει την επιβεβαίωση του εξωτερικά είναι αυτός που πρέπει πάντα να έχει γκόμενά, που κάνει σεξ για να αποδείξει κάτι όχι για να το ευχαριστηθεί, που μόλις του κάτσει μια γκόμενά βγάζει τελαλη, που τις κάνει δώρα και υπηρεσίες, που αγοράζει το σπορ αμάξι για να δειχθεί κ.ο.κ. Το πρόβλημα με αυτή τη νοοτροπία είναι πως μόλις αυτός ο άνθρωπος χάσει αυτό πράγμα, γκόμενά, αμάξι, σπίτι κτλ χάνει και όλη την αξία του και ξαναγίνεται σκουπίδι. Συνήθως μια ζωή δουλεύει για να συντηρεί αυτά τα πράγματα και ζει με το φόβο της απώλειας.

Από την άλλη ο άνθρωπος που λαμβάνει την επιβεβαίωση του εσωτερικά, την παίρνει από τα κατορφθοματα του, την εναρμόνιση της ζωής του με τις αξιες του, τις αποφάσεις του κ.ο.κ. Αυτά δεν μπορεί να του τα στερήσει κανένας και έτσι αυτός ο άνθρωπος πάντα θα έχει υψηλή αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση καθώς θα αισθάνεται πως έχει πραγματική αξία. Και φυσικά ένας τέτοιος άνθρωπος είναι ελεύθερος από τις παραπάνω συμπεριφορές. Απλά θέλει πολύ δουλειά και αυτοκριτική για να γίνεις τέτοιος.

Συμφωνώ απόλυτα.

Ακόμα κι εγώ που είμαι μέγας λιγούρης με τις γκομενες, δεν δέχομαι να κάνω τεμενάδες και να φουσκώνω σαν παγώνι, να παρέχω και τον μυελό των οστών μου ή να προσποιούμαι κάποιον άλλον από μένα, για να τα έχω καλά με μία γκόμενα. :whatever:


Φίλε χακερ, αν η άλλη σε γουστάρει, θα φανεί από μόνο του. Όλα στην ζωή θέλουν μέτρο.
Ζούμε την ζωή μας όσο καλύτερα μπορούμε κι απολαμβάνουμε τις καλές στιγμές.
Τι να την κάνεις την άλλη αν η συμπεριφορά της είναι ψεύτικη ή προσποιητή;
σεξ βρίσκεις , έρωτα δεν βρίσκεις!

Μάγκες μοντεράτορες πιάσαμε λίγο χώρο εδώ. Έχει πουθενά αλλού να γράψουμε σχετικά να μην ενοχλούμε; Θενξ!

:cool:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ απόλυτα.

Ακόμα κι εγώ που είμαι μέγας λιγούρης με τις γκομενες, δεν δέχομαι να κάνω τεμενάδες και να φουσκώνω σαν παγώνι, να παρέχω και τον μυελό των οστών μου ή να προσποιούμαι κάποιον άλλον από μένα, για να τα έχω καλά με μία γκόμενα. :whatever:


Φίλε χακερ, αν η άλλη σε γουστάρει, θα φανεί από μόνο του. Όλα στην ζωή θέλουν μέτρο.
Ζούμε την ζωή μας όσο καλύτερα μπορούμε κι απολαμβάνουμε τις καλές στιγμές.
Τι να την κάνεις την άλλη αν η συμπεριφορά της είναι ψεύτικη ή προσποιητή;
σεξ βρίσκεις , έρωτα δεν βρίσκεις!

Μάγκες μοντεράτορες πιάσαμε λίγο χώρο εδώ. Έχει πουθενά αλλού να γράψουμε σχετικά να μην ενοχλούμε; Θενξ!

:cool:

Ο έρωτας φίλε δε βρίσκεται κατά την άποψή μου χτίζεται.

Ιστοριες με κεραυνολο έρωτα για εμένα στην καλύτερη είναι μονόπλευρα παραμυθάκια με δράκο στο τέλος. Βλέπει η κοπελιά έναν τύπο out of her league σε ολους τους τομείς να της δίνει σημασία για να την ρίξει επειδή μπορεί και το θεωρεί κεραυνόβόλο έρωτα. Μετά από λίγο παίρνει το τρίτο γιατι ο τύπος έχει πολύ καλύτερες επιλογές και τελειώνει η ιστορία.

Οι καλύτεροι έρωτες κατ εμέ δεν ξεκινάνε με ουαου και τρελά πράγματα και χτίζονται σταδιακά.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ο έρωτας φίλε δε βρίσκεται κατά την άποψή μου χτίζεται.

Ιστοριες με κεραυνολο έρωτα για εμένα στην καλύτερη είναι μονόπλευρα παραμυθάκια με δράκο στο τέλος. Βλέπει η κοπελιά έναν τύπο out of her league σε ολους τους τομείς να της δίνει σημασία για να την ρίξει επειδή μπορεί και το θεωρεί κεραυνόβόλο έρωτα. Μετά από λίγο παίρνει το τρίτο γιατι ο τύπος έχει πολύ καλύτερες επιλογές και τελειώνει η ιστορία.

Οι καλύτεροι έρωτες κατ εμέ δεν ξεκινάνε με ουαου και τρελά πράγματα και χτίζονται σταδιακά.

Ότι κτίζεται, βρίσκεται. :cool:
Τουλάχιστον το οικόπεδο
και εννοώ το έδαφος.

Ούτε εγώ πιστεύω οτι υπάρχει το κεραυνοβόλο. Προτιμώ να το αποκαλώ ενθουσιασμό.

Όπως και να'χει το γέλιο που μας χαρίζουν όταν δηθενιάζουν ότι ερωτεύτηκαν, αξίζει κάποια ποτάκια. :alljumpy:

Αν ερωτευθεί φίλε μου η γυναίκα, κάνει μπαμ.

Όπως κι εμείς...

:cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top