Σωβινιστικό γουρούνι, πολιτισμικές διαφορές ή είμαι υπερβολική;

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Μπορεί απλα να υπαρχουν πολιτισμικες διαφορες που αδυνατω να δω. Μπορει να ειναι σωβινιστης. Δεν εχω ξαναδουλεψει με ανθρωπο απο μεση ανατολη, που θελεις να ξερω τι ειναι νορμαλ στην συμπεριφορα του και τι οχι; Μπορει καποιος εδω να εχει εμπειρια. Μπορει απλα να τα βλεπω απο μια γωνια και καποιος αλλος να τα δει αλλιως.

Ναι. Ολα τ άτομα της μέσης Ανατολής ειναι μαυριδερα, τριχωτά ανθρωποειδή τεμπέλικα που κοιτάνε να σαμποτάρουν τον πολιτισμένο Ευρωπαίο. Εξ αλλου, η φυλή καθορίζει το ποσό καλος η όχι ειναι κάποιος στην δουλειά του .
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Ναι. Ολα τ άτομα της μέσης Ανατολής ειναι μαυριδερα, τριχωτά ανθρωποειδή τεμπέλικα που κοιτάνε να σαμποτάρουν τον πολιτισμένο Ευρωπαίο. Εξ αλλου, η φυλή καθορίζει το ποσό καλος η όχι ειναι κάποιος στην δουλειά του .
Άντε πάλι... ρε τύπε, έχει καμία σχέση αυτό που έγραψε η κοπέλα με το σχόλιο σου :yawn:
Η εμπάθεια, είναι βέβαια μια λέξη με αμφιλεγόμενο νόημα αλλά εσύ το τερματίζεις σε κάθε ευκαιρία :lol:
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Και κερατας και δαρμενη η Νελλη. Αυτο το φορουμ δεν σταματησει ποτε να με εκπλησσει
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
update, κυριως για αυτους που χλευασαν:

Ο τυπος δεν δισταζει να εξαπατα, λεει συνεχως ψεμματα, ακομα και για μικροπραγματα, πχ αν αφησε ενα παραθυρο ανοιχτο. Δεν καταλαβαινει τι ειναι σωστο και τι λαθος και εχει απιστευτη ελλειψη σεβασμου. Ειναι υπερβολικα ισχυρογνωμων, δεν ακουει κανεναν και δεν παραδεχεται τα λαθη του. Αν κανει στραβη προσπαθει να ριξει το φταιξιμο στους αλλους αντι απλα να ζητησει συγγνωμη. Συνεχεια καβγαδιζει με τους παντες. Μενει πισω στις υποχρεωσεις του, δεν βγαζει δουλεια και τα φορτωνει σε αλλους.

Το αφεντικο του ειπε με πολυ ευγενικο οτι καποια πραγματα τα κανει λαθος και προσπαθησε να τον διορθωσει. Ο τυπος οχι μονο αρνηθηκε οτι ειναι λαθος, αλλα δεν καθησε να δει πως να τα κανει σωστα. Επισης, δεν τολμαει κανεις να αφησει σνακς και φαγητα εκτεθειμενα γιατι τους τα τρωει χωρις να ρωτησει. Κανει λες και δεν εχει φαγητο σπιτι του ή δεν εχει λεφτα να φαει. Απαιτει μαλιστα απο το προσωπικο να του φερνουν σνακς και σοκολατες, χωρις φυσικα να τους πληρωνει. Μεχρι και απο παρατημενους δισκους ασθενων παιρνει τροφιμα!!!

Στο γραφειο μου του εχει απαγορευτει απο το αφεντικο η προσβαση. Αρνειται ομως να επιστρεψει το κλειδι και ισχυριζεται οτι δεν παει, ενω παει και κλεβει πραγματα. Ερχεται επισης ακαλεστος σε meetings, ανοιγει την πορτα, βλεπει οτι ειμαστε σε meeting και αντι να πει συγγνωμη που διεκοψε και να φυγει, μπαινει μεσα κανονικα σαν να μη συμβαινει τιποτα και καθεται και κρυφακουει.

Εγω πλεον δεν μιλαω μαζι του και βρηκα την ησυχια μου. Εκοψα και την καλημερα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ίσως και να το απάντησες, αλλά γιατί δεν τον διώχνετε? Σας είναι απαραίτητος και δεν μπορείτε να βρείτε αντικαταστάτη?
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως και να το απάντησες, αλλά γιατί δεν τον διώχνετε? Σας είναι απαραίτητος και δεν μπορείτε να βρείτε αντικαταστάτη?


Μπορεί η κοπέλα να εργάζεται στο δημόσιο τομέα ή σε σάπια πολυεθνική, όπου δλδ βρίσκονται 100 layers γραφειοκρατίας.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως και να το απάντησες, αλλά γιατί δεν τον διώχνετε? Σας είναι απαραίτητος και δεν μπορείτε να βρείτε αντικαταστάτη?


Η θεματοθέτρια έχει δηλώσει από την αρχή ότι ο περί ου ο λόγος έχει πάει εκεί για μετεκπαίδευση ενός χρόνου. Δεν είναι υπάλληλος για να τον απολύσουν! Ακόμα κι αν μπορούν να τον διώξουν λόγω συμπεριφοράς, δεν είναι εύκολη απόφαση να του μουντζουρώσουν το μέλλον!
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να ναι υπάλληλος με σύμβαση αορίστου για να τον διώξουν. Αν είσαι τοξικός ως προς το περιβάλλον σου και δεν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης είναι αυτονόητο πως θα πας από κει που ρθες. Το τι θα γίνει με το μέλλον του είναι άλλη υπόθεση γενικά αν δεν τραβήξει δημοσιότητα η υπόθεσή σου (πχ σεξουαλική παρενόχληση) δύσκολο να σε σταμπάρουν, αυτό δε σημαίνει βέβαια πως αν είσαι κάνας απροσάρμοστος από άποψη συμπεριφοράς δε θα έχεις θέμα γενικά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπορουμε να τον διωξουμε, αλλα δεν θελουμε γιατι σε λιγους μηνες θα φυγει και δεν αξιζει ο κοπος να μπουμε στην διαδικασια. Το αφεντικο με ρωτησε αν επιθυμω να τον διωξουμε και του ειπα οχι, με την προυποθεση οτι δεν θα ξαναπατησει στο γραφειο μου και δεν θα συναναστρεφεται μαζι μου. Για εμενα το θεμα εχει τελειωσει (αλλαξα και κλειδαρια στην πορτα). Απλα επανεφερα το θεμα για καποιους που ετρεξαν να με λιθοβολησουν.

Μπορεί η κοπέλα να εργάζεται στο δημόσιο τομέα ή σε σάπια πολυεθνική, όπου δλδ βρίσκονται 100 layers γραφειοκρατίας.

Ισχυει. Αλλα το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι θα χαλασει ολο το προγραμμα μας μεχρι τον ιουνιο και επισης θα φορτωθω κομματι της δουλειας του, το οποιο δεν εχω καμια ορεξη να το αναλαβω γιατι ηδη πνιγομαι στην δουλεια. Εφοσον δεν τον εχω στον ιδιο χωρο μαζι μου, εχω απαλλαχτει. Απο εκει και περα ειναι θεμα αφεντικου και αλλου προσωπικου αν τον αντεχουν. Προσωπικα δεν τον βλεπω να διαρκει πολυ, ειδικα αν μας κοστισει σε χρημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα πω κάτι που δεν το συνηθίζω και θα σας φανεί εντελώς ακραίο, αλλά ο συγκεκριμένος νομίζω μόνο με τσαμπουκάδες μπορεί να συμμορφωθεί.

Και όταν λέω τσαμπουκάδες, εννοώ να βρεθεί ένας άντρας μισόζουρλος και ντουκι, να του ρίξει δέκα μπινελίκια, να τον πιάσει κι απ τον γιακά και να του πει πως αν δε στρώσει τον κωλο του θα φύγει με τις κλωτσιές και δε θα ξαναβρεί δουλειά πουθενά. Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος (έστω και μεταφορικά).

Αλλά αφού λυπάστε να τον ζημιώσετε κι εσύ έλυσες το πρόβλημά σου, μόνο να τον υποστείτε μπορείτε, ξέρω γω;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top