Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??
:(



Βρε μια χαρά λογικό είναι,
μα άμα τον δείς από κοντά και σου ρίχνει καμμία 40ετία, ο θεός θα γελάει από πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel22

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι μια φορα έχω κάνει σχέση μέσω ιντερνετ και απεδείχθει καταστροφική!!!!!!! Υπήρξαν βέβαια κάποιες καλές στιγμές αλλά ήταν πνιγμένες στο ψέμα και την υποκρισία... Γιατι τελικά με αλλον μίλαγα και με άλλον βγήκα :rant: Είχε πάρει ο κόλλητος του μια φωτο του παιδιου και μιλάγαμε... Βρήκε λοιπόν τα σκούρα όταν μια μερα του ζητησα να ανοίξει τη webcam τα πε όλα στον κολλητό του ο οποίος δεν έχασε ευκαιρία και συνέχισε την όλη φάση...:mad: Λογικο παιδι εμφανίσιμος ήταν αλλα όταν αρχισα να βρίσκω ασυνεπειες σε αυτα που είχε πει ονοματα (ναι μέχρι και σ αυτο) και διαφορα τον πίεσα και μου τα 'πε όλα... και θύμωσα απίστευτα :rant: . Ντάξει δεν έφταιγε σε κάτι αλλα τουλάχιστον μπορούσε να μου εξηγήσει την κατάσταση και αν γούσταρε να γνωριστούμε καλύτερα να μου το πει. Μπορώ λοιπόν να πω ότι δεν θα επιδίωκα σχέση και γενικά γνωριμίες μέσω ίντερνετ αλλα δεν θα το απέκλεια κιόλας γιατι προσωπικά σαν άνθρωπος μ'αρεσει η προσωπική επαφη με καποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

touma

Νεοφερμένος

Ο touma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μηχανικός αυτοκινήτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ θα το τολμούσα να βγώ με κάποια απο το forum κι αν δε ταιριάζαμε απλά θα το τέλειωνα.Πιστεύω ότι όλα είναι θέμα τύχης τελικά.Όπως και μια άλλη γνωριμία μπορεί να αποδειχθεί σκάρτη έτσι πιστεύω και μέσο Η/Υ. Απλά θέλω να συμπληρώσω ότι σίγουρα υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να τη πατήσεις αν δεν είσαι λίγο προσεχτικός.Απλά ή ρισκάρεις ή όχι κι όπως είπα και πιο πριν όλα είναι θέμα τύχης.Επίσης αυτό δε σημαίνει ότι όποια βρίσκουμε της την πέφτουμε πρέπει να μας κεντρίσει και λίγο το ενδιαφέρων στις απαντήσεις της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

errieta

Νεοφερμένος

Η errieta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για να πω την αλήθεια,οι σχέσεις μέσω internet δεν μου φαίνονται και ό,τι καλύτερο εκτός από κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις που καταλήγουν μέχρι και σε γάμο... εγώ δε θα το έκανα ποτέ γιατί όπως έχει αποδειχτεί τουλάχιστον σε μένα όλοι στο internet σε ρωτάνει πράγματα πολύ προσωπικά από την πρώτη συζήτηση κιόλας και καταλήγουν να σε θίγουν πολύ.... δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά αυτό πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mish kardia

Νεοφερμένος

Η mish kardia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ναι... Εχω κανει σχεση απο το ιντερνετ και πολλες φορες... Βεβαια καμμια δν κρατησε πολυ καιρο... Αλλα εχει πλακα... Οταν καποιος αποφασισει να βρει μια σχεση μεσα απο το ιντερνετ πρεπει να προσεχει πολυ αλλα ταυτοχρονα να το απολαυσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Στο ίντερνετ μπορείς να γνωρίσεις καλύτερα τον άλλον γιατί ανοίγεται πιο εύκολα από τη στιγμή που είσαι γι' αυτόν ένας άγνωστος που δε θα δει ποτέ. Αυτό όμως μπορεί να γυρίσει και μπούμερανγκ γιατί μπορεί να σου πει αυτό που θες να ακούσεις. Γενικά σε αυτήν την επικοινωνία υπάρχει μεν η θεωρία (στο μέγιστο βαθμό), λείπει όμως η πράξη που θα αποδείξει του λόγου το αληθές αυτών που λέει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί και σε εμένα να κάνω σχέση με κοπέλα που γνώρισα στο ίντερνετ...Μετά από κάποιους μήνες που μιλούσαμε είπαμε να βρεθούμε,το αποτέλεσμα ήταν να καταλλήξει σε σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrsLittleFairy

Νεοφερμένος

Η MrsLittleFairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θεωρούσα αυτές τις "σχέσεις" τελείως ξενέρωτες . . .
όταν όμως τα έφτιαξα με ένα παιδί στην ηλίκια μου από την Αθήνα άλλαξα εντελώς γνώμη!!
κάθε μέρα περίμενα πως & πως να γυρίσω από το σχολείο για να μιλήσω μαζί του [συνήθως με web]
βέβαια αυτό δν κράτησε πολύ αφού ένα από τα σημοντικότερα πράγματα σε μία σχέση είναι η επάφη.
Με απόσταση 450 χλμ. αυτό ήταν αδύνατο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evani

Νεοφερμένος

Η evani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Και γω δεν περίμενα να κάνω μια σχέση με έναν που θα γνώριζα σε chat room... Κι όμως πριν κανα χρόνο περίπου με ένα παιδί που μένει στην Κρήτη αρχίσαμε να μιλάμε πιό πολύ σιγά σιγά. Ανταλλάξαμε και msn οπότε τον είδα σε φωτό αν και δεν σας κρύβω μέχρι να τον δω δυο μήνες μετά από κοντά φοβόμουν αν είναι αυτός πράγματι γιατί τόσα ακούμε να γίνονται....μέχρι να συναντηθούμε λοιπόν από κοντά είχε αρχίσει να αρέσει ο ένας στον άλλο και να μιλάμε με τις ώρες στο τηλέφωνο... και όταν ήρθε Αθήνα να με δει τα φτιάξαμε και επίσημα πλέον.... Η απόσταση βέβαια μας έκανε με τον καιρό που δενόμασταν όσο μας το επιτρέπει βέβαια μια τέτοια γνωριμία από chat να στενοχωριόμαστε ειδικά όταν ερχόταν να με δει και έπρεπε να ξαναφύγει.... Παρόλο πάντως που γνωριστήκαμε στο internet νιώθω λες και τον ξέρω χρόνια... Τώρα έχουμε χωρίσει λόγω της απόστασης και επειδή εγώ φέτος δίνω πανελλήνιες.....Όμως δεν έχουμε πάψει να μιλάμε σχεδόν καθόλου και είμαστε σε σημείο να τα ξαναβρούμε.... γιατί και οι δυο νιώθουμε τόσους μήνες μετά πολλά πράγματα ο ένας για τον άλλο.....Πάντως ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα σου προκύψει σε μια γνωριμία από το internet και πρέπει να είναι κανείς επιφυλακτικός..... Πάντως δεν νομίζω να ξαναμπώ σε μια τέτοια διαδικασία γνωριμίας με κάποιον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κάτι παίζει.....και στο νετ νομίζω πολύ πιο εύκολα γνωρίζεις άτομα!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markezana

Νεοφερμένος

Η markezana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όλα στη ζωή είναι...ποτέ δεν ξέρεις πότε και από που θα σου χτυπήσει ο έρωτας το καμπανάκι...
Γνώρισα τον δικτυακό μου έρωτα σε ένα site γνωριμιών...ένα μήνα αργότερα ...ήρθε και με βρήκε..
από τότε και για τέσσερα χρόνια δεν χωριστήκαμε ούτε για διακοπές!

Είναι θέμα τύχης να βρεις αυτό που θέλεις...και ναι...υπάρχουν προσφορές και στο διαδίκτυο!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και εγω πριν απο ένα χρόνο γνώρισα κάποιον μέσω ιντερνετ(έχοντας και μια σχέση εκείνο τον καιρο)και αρχίσαμε να μιλάμε για μουσική με αφορμή ένα βίντεοκλιπ που είχα ανεβάσει στο fb...Συνεχίστηκε η συζήτηση στο msn και για να μην τα πολυλογώ κατέληξε να είναι ο άντρας της ζωής μου με τον οποίο είμαστε αχώριστοι!!(και αρραβωνιασμένοι..:kissing::inlove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Και εγω πριν απο ένα χρόνο γνώρισα κάποιον μέσω ιντερνετ(έχοντας και μια σχέση εκείνο τον καιρο)και αρχίσαμε να μιλάμε για μουσική με αφορμή ένα βίντεοκλιπ που είχα ανεβάσει στο fb...Συνεχίστηκε η συζήτηση στο msn και για να μην τα πολυλογώ κατέληξε να είναι ο άντρας της ζωής μου με τον οποίο είμαστε αχώριστοι!!(και αρραβωνιασμένοι..)

Σε ένα χρόνο πρόλαβες να χωρίσεις και να αρραβωνιαστείς άλλον? Πρέπει να τον θέλεις πολύ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Και εγω πριν απο ένα χρόνο γνώρισα κάποιον μέσω ιντερνετ(έχοντας και μια σχέση εκείνο τον καιρο)και αρχίσαμε να μιλάμε για μουσική με αφορμή ένα βίντεοκλιπ που είχα ανεβάσει στο fb...Συνεχίστηκε η συζήτηση στο msn και για να μην τα πολυλογώ κατέληξε να είναι ο άντρας της ζωής μου με τον οποίο είμαστε αχώριστοι!!(και αρραβωνιασμένοι..:kissing::inlove:)

19 ετών αρραβωνιασμένοι ;;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
αρραβωνιασμένοι στα 19 , σημαίνει ότι δεν τα έχουνε χαλάσει 3 φορές τον πρώτο μήνα ή έχουνε βγει για φαγητό σε μαγαζί που δεν έχει ντελίβερυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΛΙΝΑ

Νεοφερμένος

Η Αλινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
:) Λοιπόν,γράφω και την δική μου γνωμη για το θέμα. Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι ρίσκο να αλιεύει κάποιος σοβαρή παρέα από το διαδίκτυο ,αφου όλοι κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους.
Τώρα αν,και κατα τύχη δημιουργηθεί μια γνωριμία ,να μη λέγονται προσωπικά πράγματα,γιατί,ποτέ
δεν ξέρεις....Μουσικούλα,ανεκδοτάκια και διάφορα αθώα πραγματάκια , ναί. Αλλά τίποτα παραπάνω.
Σε μια υποτιθέμενη συνάντηση ,μπορεί και απ τις δυό μεριές να σταλούν αλλοι άνθρωποι.
Τώρα αν η θεα Τύχη έχει βάλει το χεράκι της ,αυτό είναι αλλο θέμα και πρέπει να αναζητηθεί στην μεταφυσική. Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η χρειάζεται
φιλικα
Αλίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ναι αμέ 3 σχέσεις, κ οι τρεις αποτυχημένες όπως κ αυτες που ήταν εκτός ιντερνετ:D:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Όχι.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Σε ένα χρόνο πρόλαβες να χωρίσεις και να αρραβωνιαστείς άλλον? Πρέπει να τον θέλεις πολύ ;)

Ε χώρισα σχεδόν αμέσως μόλις κατάλαβα με τι είχα να κάνω(βλ. ερωτας της ζωής μου):huglove:

19 ετών αρραβωνιασμένοι ;;; :eek:
Αμέ!Και πολύ χαρούμενοι γι αυτο!!:D
αρραβωνιασμένοι στα 19 , σημαίνει ότι δεν τα έχουνε χαλάσει 3 φορές τον πρώτο μήνα ή έχουνε βγει για φαγητό σε μαγαζί που δεν έχει ντελίβερυ
Εννοειται πως δεν έχουν γίνει αυτα που λες...(Αν κ δεν καταλαβα πως το εννοεις:hmm:Υπάρχει ειρωνικός τόνος??:ermm:Ξανθια...:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
προσωπικα με αφορα πολυ το θεμα μιασ κ εδω κ τρια χρονια σινομιλω μεσω msn με καποιον.. Μιλαγαμε παντα τελειως φιλικα κ μαλιστα κατα καιρους εχουμε ανοιχτει σε πολλα κ ποικιλα θεματα αρκετα προσωπικα.. το περισσοτερο διαστημα που μιλαμε ειμασταν κ οι 2 σε σχεσεις κ πιο σοβαρες κ πιο free. Tους τελευταιους μηνες ομως φαινεται να εχει αναπτυχθει αναμεσα μας κατι εντονο... Συγκρατιεμαι κ δε λεω οτι ειναι ερωτας γιατι μιας κ το λεμε καιρο τωρα δεν εχουμε συναντηθει ακομα μιας κ το φρεναρω εγω,τ αλλα τον σκεφτομαι ολη μερα σχεδον. Μου παρουσιαζοωται ευκαιριεσ για σχεση κ εγω αδιαφορω γιατι σκεφτομαι εκεινον.. Και ολα αυτα που συζητατε τωρα με χουν βαλει σε σκεψεις... Δηλαδη τοσο παραλογο ειναι να ''κολλησεις'' με καποιον που δεν εχεις δει ποτε σου απο κοντα αλλα μιλας μαζι του χρονια ολοκληρα κ πολυ πιθανον να το ξερεις καλτερα κ απο τους φιλουσ του στη real life??
:(

Παρόμοια κατάσταση. Σε καταλαβαίνω πλήρως.

Παλιότερα είχα κάτι σαν σχέση με άτομο που γνώρισα από το web αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό. Την μια ήθελε, την άλλη δεν ήθελε, ε μην το κουράζουμε.
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που το θεωρείτε παράξενο και κακό, ποια είναι η διαφορά του να γνωρίσεις κάποιον μέσω net από το να τον γνωρίσεις πχ τυχαία στον δρόμο ή σε ένα club πχ. Πώς τον μαθαίνεις καλύτερα? Βήμα βήμα από το net ή με μια μικρή πρώτη οπτική επαφή irl? Μα αν είναι δυνατόν να σας φαίνεται περίεργη η γνωριμία μέσω Internet. Προκατειλημμένοι είστε απλά, επειδή υπάρχουν και ανώμαλοι που κρύβονται πίσω από την ανωνυμία. Αλλά και στον δρόμο έξω να βγεις, πάλι ανώμαλοι υπάρχουν, οπότε το ίδιο επικίνδυνο είναι.
Έχει το πλεονέκτημα πάντως ότι μπορείς να ερωτευθείς πρώτα τον χαρακτήρα κάποιου και μετά την εμφάνιση (ειδικά εφόσον δεν έχεις δει φώτο του). Στην γνωριμία από κοντά αυτό συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top