Μόνοι στο σπίτι...

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το θέμα μάλλον απευθύνεται σε γυναίκες, αλλά μπορούν να απαντήσουν και οι άνδρες...από τη δική τους μεριά..
Ας υποθέσουμε ότι έχετε κάνει μια νέα γνωριμία με κάποιο ελκυστικό άτομο ή ότι έχετε σχέση με κάποιον , αλλά χωρίς να είστε μαζί πάρα πολύ καιρό. Σας προτείνει να πάτε σπίτι του ...(με κάποια δικαιολογία προφανώς πχ να δείτε μια ταινία, να σας δώσει μια εργασία για μάθημα, την οποία ξέχασε να σας τη φέρει το πρωί που μιλούσατε, ή πχ με τη δικαιολογία ότι θέλει να σας φιλοξενήσει στο εξοχικό του...και ούτω καθεξής...):P
Θεωρείτε ότι η πρόσκλησή του να πάτε σπίτι του , μόνοι, είναι άμεση και ξεκάθαρη νύξη για "ολοκλήρωση" (sic) της γνωριμίας ή σχέσης με ένα συγκεκριμένο τρόπο? Μπορεί να υπάρχουν αγαθές προθέσεις σε αυτά τα θέματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γιατί η επιθυμία για ολοκλήρωση της σχέσης δεν είναι αγαθή πρόθεση ; :P

φυσικά το ότι θα πας , δεν σημαίνει ότι συμφώνησες προκαταβολικά , μπορεί απλά να θέλεις να ρθείτε ποιο κοντά και άααμα τύχει συνεχίζεις ή το διακόπτεις

εφόσον οποιαδήποτε άλλη δραστηριότητα μπορεί να γίνει και εκτός σπιτιού και το σεκς είναι πιο βολικό στο σπίτι , μάλλον η πρώτη φορά που σε καλεί κάποιος πάει προς αυτήν την κατεύθυνση . Αλλά μην αποκλείεις , και να θέλει απλά την ησυχία του , να μην έχει λεφτά για έξοδο ή να θέλει να δει πως συμπεριφέρεσαι στο δικό του περιβάλλον

εν κατακλείδι , μην δένεις τίποτα κόμπο αλλά φρόντισε να είσαι σένια :P

και απάντα και στην πρώτη ερώτηση , που με εξόργισε :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
συγνώμη!!! αλλά ο τίτλος με παραπέμπει στον Dennis τον τρομερό....:):P;)

όλα είναι πιθανά και μέρος του προγράμματος και από τα δύο πρόσωπα.... αν υπάρχει ομοιότητα στα δύο προγράμματα και καλή διάθεση.... όλα είναι πιθανά.... ακόμα και ο τσακωμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αν δεν θες εσυ να γινει κατι τοτε δεν θα γινει. δε πανα εχει στο νου του... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α εγώ έχω φοβερή τέτοια εμπειρία.
Ο πρώην μου, ενώ είμασταν ακόμα στα πρώτα πέντε ραντεβού (δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς), μου προτείνει να πάμε στο σπίτι του αδελφού του, ο οποίος έλειπε διακοπές (μέναμε και οι δύο με γονείς). Εγώ, ως κλασσική ξανθιά, δέχομαι άνετη και ούτε που σκέφτομαι πως έχει κάτι άλλο στο μυαλό του (είπαμε, ξανθιά!). Φτάνουμε λοιπόν και αφού κάνει τα απαραίτητα να νιώσω κάπως άνετα (δλδ φτιάχνει καφέ και μου δείχνει φώτο από τα βαφτίσια του ανιψιού του), έτσι όπως καθόμαστε στον καναπέ αρχίζει να με φιλάει. Εγώ έχω κάτι αρχίσει να ψυλλιάζομαι (ώρα ήταν :P) και ψιλοφρικάρω γιατί έχω αρχίσει να καταλαβαίνω πως αυτός έχει καταλάβει άλλα κι άντε να ξεμπλέξω. Εκείνη την ώρα κι ενώ είμαι σχεδόν έτοιμη να κάψω τον εγκεφαλό μου από την σκέψη, καίγεται η λάμπα από το μοναδικό φωτιστικό που ήταν αναμμένο και βρισκόμαστε στα μαύρα σκοτάδια. Κι εκείνος αποφασίζει να μου βάλει χέρι. Πολύ κακή ιδέα. Πετάχτηκα πάνω και βγήκα στο μπαλκόνι λες και με τσίμπησε μύγα.
Φυσικά η βραδιά χάλασε και εκείνος με επέστρεψε σπίτι σχεδόν αμέσως μετά. Οδηγούσε με χίλια από τα νεύρα του και ούρλιαζε πως δεν μπορεί να καταλάβει για ποιον τον πέρασα που υπέθεσα πως ήθελε απλά να με πη@ήξει! (έλα ντε; Αναρωτιέμαι κι εγώ πως μου πέρασε τέτοια ιδέα από το μυαλό;!! :P).

Με λίγα λόγια αν δεν έχεις πρόθεση για κάτι, καλύτερα να αποφύγεις διακριτικά τις προσκλήσεις μέχρι να είσαι σίγουρη πως θες κάτι παραπάνω. Διότι σίγουρα εκείνος θα θεωρήσει πως είναι καλή ευκαιρία και πως μάλλον κι εσύ το 'χεις καταλάβει πως γι' αυτό σε φώναξε.

ΥΓ: Πάντως κι εσείς βρε αγοράκια κάντε το λίγο πιο λιανά ντε. Πείτε για παράδειγμα: "Τι θα έλεγες να έρθεις σπίτι μου να σου δώσω εκείνο το ντιβιντί που θες; Μην ανησυχείς, άμα δεν σ' αρέσει, μπορείς να ντυθείς και να φύγεις αμέσως". :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Larry Flynt

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσει κάτι τέτοιο και να μην έχει στο μυαλό το κρεβάτι.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι και να μην το ζητήσει πάλι εκεί θα το έχει το μυαλό, οπότε δε νομίζω να υπάρχει θέμα συζήτησης γι' αυτό.

Το θέμα είναι αν υπάρχει μόνο αυτή η επιθυμία σκέτη και όχι τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Τι κανει νιάου νιάου στα κεραμμύδια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ε, χαλαρά σημαίνει "ολοκλήρωση".........αν δεν το καταλάβεις και αυτό τότε που πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το θέμα μάλλον απευθύνεται σε γυναίκες, αλλά μπορούν να απαντήσουν και οι άνδρες...από τη δική τους μεριά..
Ας υποθέσουμε ότι έχετε κάνει μια νέα γνωριμία με κάποιο ελκυστικό άτομο ή ότι έχετε σχέση με κάποιον , αλλά χωρίς να είστε μαζί πάρα πολύ καιρό. Σας προτείνει να πάτε σπίτι του ...(με κάποια δικαιολογία προφανώς πχ να δείτε μια ταινία, να σας δώσει μια εργασία για μάθημα, την οποία ξέχασε να σας τη φέρει το πρωί που μιλούσατε, ή πχ με τη δικαιολογία ότι θέλει να σας φιλοξενήσει στο εξοχικό του...και ούτω καθεξής...):P
Θεωρείτε ότι η πρόσκλησή του να πάτε σπίτι του , μόνοι, είναι άμεση και ξεκάθαρη νύξη για "ολοκλήρωση" (sic) της γνωριμίας ή σχέσης με ένα συγκεκριμένο τρόπο? Μπορεί να υπάρχουν αγαθές προθέσεις σε αυτά τα θέματα?

Κόιτα, μπορεί ναι, μπορεί και όχι...
...αλλά επειδή ποτέ δε ξέρεις, κάνε πριν ένα μπάνιο, ρίξε και ένα ξύρισμα για να είσαι έτοιμος/η.


πς: άλλαξαν οι εποχές.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Συνηθως τετοια προσκληση μονο αγαθη δεν ειναι και γιατι να ειναι αλλωστε?
Φιλοι ειστε?
Δεν μπορω να πιστευψω πως υπαρχουν τοσο αγνοι αντρες!! χαχα αλλα ουτε και γυναικες που θελουν απλως... παρεα να πιουν καφε!!
Αν δυο ανθρωποι αρεσκονται ο ενας στον αλλο, καποιος απο τους δυο θα ζητησει να βρεθουν καπου πιο...ζεστα.
Δεν παμε ποτε πριγκηπεσσα σε σπιτι καποιου που μας καλει και ξερουμε πως του αρεσουμε αν δεν ειμαστε σιγουρες!!
Αλλιως μετα θα φυγουμε ειτε θυμωμενες, ειτε χτυπιοντας για το λαθος μας, ειτε εντελως ξενερωμενες!!
Μετα δε θα φταιει εκεινος, ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν παμε ποτε πριγκηπεσσα σε σπιτι καποιου που μας καλει και ξερουμε πως του αρεσουμε αν δεν ειμαστε σιγουρες!!
Αλλιως μετα θα φυγουμε ειτε θυμωμενες, ειτε χτυπιοντας για το λαθος μας, ειτε εντελως ξενερωμενες!!
Μετα δε θα φταιει εκεινος, ομως!


:confused::confused::confused:


γιατι να θυμωσουμε με τον αλλον σωνει και καλα??
μπορει απλα να υπαρξει μια στιγμη αμηχανιας και τιποτα αλλο. εξαρταται απο τον τροπο που θα κανει την κινηση ο αλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πες πως καποιος λαβ που του αρεσεις (και το ξερεις, αυτα δεν κρυβονται, τα νιωθεις)σου ζητα να πατε σπιτι του. Και στην πεφτει. Εσυ ομως δε θελεις να στη πεσει, θελεις οντως να πιειτε καφε και να τα πειτε, αλλα εισαι τοσο ανυποψιαστη(δεν πιστευω να υπαρχουν τετοιες γυναικες, κι αν ναι τι να πω.. εγω δεν ειμαι παντως, ουτε οσες μου ρχονται στο μυαλο αυτη τη στιγμη) που πας για να... πιες καφε και τιποτε αλλο.

Ετσι ανυποψιαστο που θα πας ομορφουλι μου και στη πεσει ο τυπος (οσο γλυκα και ναναι) θα ξενερωσεις διοτι αλλα περιμενες αλλα σου βγηκαν-και δε τα θελες, βασικο!-. Ακομα χειροτερα δε, αν το πεσιμο του δε σαρεσει σαν τροπος, θα σε κανει να θυμωσεις και με εκεινον και με τον εαυτο σου που πηγες. Εκει δε θασαι θυμωμενη?
Η αμηχανια ειναι στην αρχη. Τα συναισθηματα που εχεις μετα ειναι διαφορετικα και αρνητικα απο την στιγμη που οι δυο σας ζητουσατε εξ αρχης εντελως διαορετικα πραγματα!

Οποτε χαμενοι βγαινουν και οι δυο σε τετοιες περιπτωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θεωρώ ότι το "έλα σπίτι για καφέ, ποτάκι, dvd, άραγμα, ησυχία" είναι ουσιαστικά το "συνθηματικό" του "ερχόμαστε κοντά". Βέβαια το "ερχόμαστε κοντά" δεν σημαίνει σώνει και ντε ότι πρέπει να κάνουμε σεξ, αλλά ούτε και "συζητάμε με 1 μέτρο απόσταση να μας χωρίζει". Υπάρχουν επιδιώξεις από αυτόν που κάνει την πρόσκληση, αλλά και από αυτόν που θα την δεχτεί (συνήθως at least)! Οπότε δεν προτείνω σε κάποια που δεν θέλει ή δεν ξέρει αν θέλει να κάνει κάποιο βήμα παρακάτω να αποδεχτεί τέτοιου είδους προσκλήσεις. Εγώ τουλάχιστον όταν δεν ήθελα δεν δεχόμουν και όταν δεχόμουν ή προσκαλούσα φορούσα πάντα "καλά" εσώρουχα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Το θέμα μάλλον απευθύνεται σε γυναίκες, αλλά μπορούν να απαντήσουν και οι άνδρες...από τη δική τους μεριά..
Ας υποθέσουμε ότι έχετε κάνει μια νέα γνωριμία με κάποιο ελκυστικό άτομο ή ότι έχετε σχέση με κάποιον , αλλά χωρίς να είστε μαζί πάρα πολύ καιρό. Σας προτείνει να πάτε σπίτι του ...(με κάποια δικαιολογία προφανώς πχ να δείτε μια ταινία, να σας δώσει μια εργασία για μάθημα, την οποία ξέχασε να σας τη φέρει το πρωί που μιλούσατε, ή πχ με τη δικαιολογία ότι θέλει να σας φιλοξενήσει στο εξοχικό του...και ούτω καθεξής...):P
Θεωρείτε ότι η πρόσκλησή του να πάτε σπίτι του , μόνοι, είναι άμεση και ξεκάθαρη νύξη για "ολοκλήρωση" (sic) της γνωριμίας ή σχέσης με ένα συγκεκριμένο τρόπο? Μπορεί να υπάρχουν αγαθές προθέσεις σε αυτά τα θέματα?




κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει τιποτα το αγαθο σε αυτην την προταση(γιατι συγκεκριμενα σπιτι του?χαθηκαν οι καφετεριες και τα σινεμα?) εκτος και αν αυτος που σου την εκανε ειναι ο κολλητος σου!
αμα σου την κανει ο γκομενος σου προφανως και θελει να προχωρησετε.σε περιπτωση που εσυ δεν θελεις του το διευκρινιζεις εκ των πρωτερων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top