Κοιτάζετε τον άλλο στα μάτια όταν μιλάτε;

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γυαλιά ηλίου , η αρχική τους και κύρια χρήση υπήρξε η προστασία από τον ήλιο και τις αχτίδες του .Σήμερα χρησιμεύουν εκτός των άλλων και σε κάτι που ο αρχικός κατασκευαστής δεν το είχε κάν προβλέψει ..την αποφυγή ή το άριστο καμουφλάζ που επιτρέπει στον/στην εκάστοτε κάτοχο την απόκρυψη "των πραγματικών συναισθημάτων του", βλέπε "μάτια = καθρέπτης της ψυχής" κατά πολλούς , και τα οποία μάλιστα αρκετοί απο εμάς δεν τα ξεχνούν ακόμη και σε καιρό σκοτεινό και με συννεφιά .
Αν τους ρωτήσεις μάλιστα και σου απαντήσουν ειλικρινά θα πούν ότι αισθάνονται μεγάλη ασφάλεια όταν κρύβουν τα μάτια τους απο τα βλέμματα των άλλων .
Πόσες φορές δεν ακούσατε την φράση , ίσως και σε ταινία άν όχι στην πραγματική ζωή , κοίταξε με στα μάτια και πές μου την αλήθεια ή τα αληθινά σου αισθήματα γιά μένα .
Κάποιος πραγματικά σκεπτόμενος είπε : «Ο άνθρωπος είναι λιγότερο ο εαυτός του όταν μιλάει ως ο εαυτός του. Δώσʼ του μια μάσκα και θα σου πει την αλήθεια».

Με απαχολεί έντονα το θέμα της "απομάκρυνσης" των "ανθρώπων" απο τον διπλανό τους , ειδικά σε δύσκολους καιρούς όπως αυτούς που περνάμε και ίσως θα έρθουν .Το θέμα της ειλικρίνειας και πώς αυτή πλέον "μεταφράζεται" σε θέμα απόκρυψης - αποφυγής ανάμεσα στους ανθρώπους , γιατί ίσως να αμφιβάλουμε ακόμη και για τον ίδιο μας τον εαυτό και την πιθανότητα "αφοπλισμού" του απέναντι στον άλλο που θεωρείται πλέον "ύποπτος" για οτιδήποτε .
Θά ήθελα να ακούσω και τις δικές σας απόψεις στους παραπάνω προβληματισμούς , που ίσως απασχόλησαν και εσάς κάποτε στην ζωή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Γυαλιά ηλίου , η αρχική τους και κύρια χρήση υπήρξε η προστασία από τον ήλιο και τις αχτίδες του .Σήμερα χρησιμεύουν εκτός των άλλων και σε κάτι που ο αρχικός κατασκευαστής δεν το είχε κάν προβλέψει ..την αποφυγή ή το άριστο καμουφλάζ που επιτρέπει στον/στην εκάστοτε κάτοχο την απόκρυψη "των πραγματικών συναισθημάτων του", βλέπε "μάτια = καθρέπτης της ψυχής" κατά πολλούς , και τα οποία μάλιστα αρκετοί απο εμάς δεν τα ξεχνούν ακόμη και σε καιρό σκοτεινό και με συννεφιά .
Αν τους ρωτήσεις μάλιστα και σου απαντήσουν ειλικρινά θα πούν ότι αισθάνονται μεγάλη ασφάλεια όταν κρύβουν τα μάτια τους απο τα βλέμματα των άλλων .
Πόσες φορές δεν ακούσατε την φράση , ίσως και σε ταινία άν όχι στην πραγματική ζωή , κοίταξε με στα μάτια και πές μου την αλήθεια ή τα αληθινά σου αισθήματα γιά μένα .
Κάποιος πραγματικά σκεπτόμενος είπε : «Ο άνθρωπος είναι λιγότερο ο εαυτός του όταν μιλάει ως ο εαυτός του. Δώσʼ του μια μάσκα και θα σου πει την αλήθεια».

Με απαχολεί έντονα το θέμα της "απομάκρυνσης" των "ανθρώπων" απο τον διπλανό τους , ειδικά σε δύσκολους καιρούς όπως αυτούς που περνάμε και ίσως θα έρθουν .Το θέμα της ειλικρίνειας και πώς αυτή πλέον "μεταφράζεται" σε θέμα απόκρυψης - αποφυγής ανάμεσα στους ανθρώπους , γιατί ίσως να αμφιβάλουμε ακόμη και για τον ίδιο μας τον εαυτό και την πιθανότητα "αφοπλισμού" του απέναντι στον άλλο που θεωρείται πλέον "ύποπτος" για οτιδήποτε .
Θά ήθελα να ακούσω και τις δικές σας απόψεις στους παραπάνω προβληματισμούς , που ίσως απασχόλησαν και εσάς κάποτε στην ζωή σας.

Εξαιρετικη τοποθετηση Δημητρη ...συμφωνω απολυτα στο θεμα της χρησης των γυαλιων ηλιου σημερα ...ως καμουφλαζ.....
....και ω...ναι σημερα βρησκεις ολο και λιγοτερους ανθρωπους που σε κοιτουν ''ισια'' στα ματια οταν συνομιλουν μαζι σου... οι περισσοτεροι ή φορουν γυαλια..., ή κοιτουν αλλου...,ή το χειροτερο ...κοιτουν κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
οχι,δεν κοιταω σχεδον ποτε τον αλλον στα ματια.....οχι οτι θελω κατι να κρυψω αλλα ισως επειδη νιωθω αδυναμη...ειδικα σε ατομα που ξερω οτι δεν με θεωρουν φιλη τους και δεν με πανε δεν κανω καν τον κοπο να σηκωσω τα ματια μου απο κατι αλλο....ενα δεντρο....ενα σκουπιδι στο πατωμα....μια γρατσουνια στον τοιχο πισω απο τον προσωπο αυτο...αλλα ξερετε κατι ??εχω βρει κολπο...αν κοιτας τον αλλον οχι στα ματια αλλα στα φρυδια ή λιγο πιο πανω...ο αλλος δεν μπορει να κατανοησει που κοιτας...νομιζει στα ματια σου...αλλα απ την αλλη οταν εκφερω γνωμη ,λεω αποψη βρε παιδια κλπ απο αστεια ως γνωμη τοτε ναι ..κανενα προβλημα ......τωρα που το ξανασκεφτομαι....αυτους που δεν κοιτω στα ματια ΠΟΤΕ ειναι ειναι αυτους που ξερω οτι δεν με πανε κλπ και εκεινους που δεν με βλεπουν σαν φιλη...αλλα σαν κατι παραπανω...το βλεμμα μου εκει παει οπουδηποτε αλλου εκτος απ τα ματια τους...νιωθω σαν να τους ντρεπομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κοιτάζετε τον άλλο στα μάτια όταν μιλάτε ;

μόνο άμα έχει ωραία μάτια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Tι να τρέχει άραγε με αυτούς τους πολύ κουλ τύπους και φοράνε γυαλιά συνέχεια;
https://www.youtube.com/watch?v=ZvBJLZPB7M8
Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί μήπως βρήκανε τη χρυσή συνταγή για να αποφύγουν τις δυσάρεστες επιπτώσεις της διασημότητας. Αραγε να είναι ψεύτικα και τα μούσια; Γιατί βέβαια οποιονδήποτε να δείς με τέτοια μούσια ή οι ζζ τοπ θα είναι ή ο μπασίστας του Φιλ Κόλινς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
οχι,δεν κοιταω σχεδον ποτε τον αλλον στα ματια.....οχι οτι θελω κατι να κρυψω αλλα ισως επειδη νιωθω αδυναμη...ειδικα σε ατομα που ξερω οτι δεν με θεωρουν φιλη τους και δεν με πανε δεν κανω καν τον κοπο να σηκωσω τα ματια μου απο κατι αλλο....ενα δεντρο....ενα σκουπιδι στο πατωμα....μια γρατσουνια στον τοιχο πισω απο τον προσωπο αυτο...αλλα ξερετε κατι ??εχω βρει κολπο...αν κοιτας τον αλλον οχι στα ματια αλλα στα φρυδια ή λιγο πιο πανω...ο αλλος δεν μπορει να κατανοησει που κοιτας...νομιζει στα ματια σου...αλλα απ την αλλη οταν εκφερω γνωμη ,λεω αποψη βρε παιδια κλπ απο αστεια ως γνωμη τοτε ναι ..κανενα προβλημα ......τωρα που το ξανασκεφτομαι....αυτους που δεν κοιτω στα ματια ΠΟΤΕ ειναι ειναι αυτους που ξερω οτι δεν με πανε κλπ και εκεινους που δεν με βλεπουν σαν φιλη...αλλα σαν κατι παραπανω...το βλεμμα μου εκει παει οπουδηποτε αλλου εκτος απ τα ματια τους...νιωθω σαν να τους ντρεπομαι...

Επειδή είμαι "άνθρωπος των πωλήσεων" και εμείς οι "άνθρωποι αυτοί" διαβάζουμε πολλά μα πάρα πολλά συγράμματα και πάμε ακόμη και σε διαλέξεις σχετικές με την ανθρώπινη συμπεριφορά ( προσωπικά με πήρε σχεδόν ο ύπνος σε μιά από αυτές :)... ) , το κοίταγμα του άλλου καθώς μιλάς ανάμεσα στα φρύδια ή στο μέτωπο αναγκάζει τον άλλο σιγά - σιγά να χάσει τον προσωπικό του έλεγχο παρακολούθησης , γιατί θεωρεί χωρίς να το θέλει ότι κάτι βλέπεις εκεί που κοιτάς ..ίσως να τον δείς και να ξύνει ή να ακουμπά το σημείο που κοιτάς .
Μήν χρησιμοποιήσει κανείς το παραπάνω παρακαλώ για να κάνει να νοιώσει κάποιος άβολα .

Tι να τρέχει άραγε με αυτούς τους πολύ κουλ τύπους και φοράνε γυαλιά συνέχεια;
https://www.youtube.com/watch?v=ZvBJLZPB7M8
Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί μήπως βρήκανε τη χρυσή συνταγή για να αποφύγουν τις δυσάρεστες επιπτώσεις της διασημότητας. Αραγε να είναι ψεύτικα και τα μούσια; Γιατί βέβαια οποιονδήποτε να δείς με τέτοια μούσια ή οι ζζ τοπ θα είναι ή ο μπασίστας του Φιλ Κόλινς

Να αφιερώσω και εγώ σε όλους σας ένα σχετικό βιντεάκι από την δεκαετία της ζωής μου .Απο τότε φαίνεται με "ταλάνιζε " το θέμα των γυαλιών ..:confused: https://www.youtube.com/watch?v=X2LTL8KgKv8
καλή ακρόαση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Tι να τρέχει άραγε με αυτούς τους πολύ κουλ τύπους και φοράνε γυαλιά συνέχεια;
https://www.youtube.com/watch?v=ZvBJLZPB7M8
Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί μήπως βρήκανε τη χρυσή συνταγή για να αποφύγουν τις δυσάρεστες επιπτώσεις της διασημότητας. Αραγε να είναι ψεύτικα και τα μούσια; Γιατί βέβαια οποιονδήποτε να δείς με τέτοια μούσια ή οι ζζ τοπ θα είναι ή ο μπασίστας του Φιλ Κόλινς
εγώ προσωπικά τα φοράω γιατί με τυφλώνει η λάμψη των συνειρμών σου
8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το ματι ειναι πυλη και πομπος..το θεμα ειναι αν εχεις βαθια και ανθεκτικη,,
παθητικη,ή επιθετικη..

τα μωρα ειναι ευαισθητα και εχουν μεγαλα ματια για να απορροφουν τον κοσμο..

ο Κούγιας εχει ματια κουμποτρυπες για να μην βλεπεις τι σκεφτεται και αν λεει ψεματα..εγω τους φοβαμαι αυτους..


τρελαινομαι για τις γυναικες με μεγαλα ματια..........να βουταω στο βλεμμα τους ..και ας μην ξερω μπανιο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Tι να τρέχει άραγε με αυτούς τους πολύ κουλ τύπους και φοράνε γυαλιά συνέχεια;
https://www.youtube.com/watch?v=ZvBJLZPB7M8
Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί μήπως βρήκανε τη χρυσή συνταγή για να αποφύγουν τις δυσάρεστες επιπτώσεις της διασημότητας. Αραγε να είναι ψεύτικα και τα μούσια; Γιατί βέβαια οποιονδήποτε να δείς με τέτοια μούσια ή οι ζζ τοπ θα είναι ή ο μπασίστας του Φιλ Κόλινς

Για το μπαλετο δεν λεει κανεις τιποτε;;;το οποιο σημειωτεον δεν φοραει και γυαλια ηλιου:whistle::whistle::whistle:

Επειδή είμαι "άνθρωπος των πωλήσεων" και εμείς οι "άνθρωποι αυτοί" διαβάζουμε πολλά μα πάρα πολλά συγράμματα και πάμε ακόμη και σε διαλέξεις σχετικές με την ανθρώπινη συμπεριφορά ( προσωπικά με πήρε σχεδόν ο ύπνος σε μιά από αυτές :)... ) , το κοίταγμα του άλλου καθώς μιλάς ανάμεσα στα φρύδια ή στο μέτωπο αναγκάζει τον άλλο σιγά - σιγά να χάσει τον προσωπικό του έλεγχο παρακολούθησης , γιατί θεωρεί χωρίς να το θέλει ότι κάτι βλέπεις εκεί που κοιτάς ..ίσως να τον δείς και να ξύνει ή να ακουμπά το σημείο που κοιτάς .
Μήν χρησιμοποιήσει κανείς το παραπάνω παρακαλώ για να κάνει να νοιώσει κάποιος άβολα .
Ενδιαφερον....δεν το ειχα σκεφτει ποτε ότι θα μπορουσε να λειτουργησει ετσι...ισως γιατι δεν το κανω..κοιταω τον συνομιλητη μου παντα στα ματια...αλλα και αυτο αισθανομαι καμια φορα οτι φερνει τον αλλο σε δυσκολη θεση...:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Κοιτώ τους άλλους πάντα στα μάτια. Οι άλλοι δε μ' αρέσει να με κοιτούν επίμονα πιο πολύ και ιδιαίτερα, αν δεν με ξέρουν. Νιώθω ότι διαβάζουν τις σκέψεις μου και δε το θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κοιτώ τους άλλους πάντα στα μάτια. Οι άλλοι δε μ' αρέσει να με κοιτούν επίμονα πιο πολύ και ιδιαίτερα, αν δεν με ξέρουν. Νιώθω ότι διαβάζουν τις σκέψεις μου και δε το θέλω.
Κοίτα αν έχεις γαλανά μάτια φυσικό είναι κομπλάρουν

Γαλανά μάτια έχεις ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Κοίτα αν έχεις γαλανά μάτια φυσικό είναι κομπλάρουν

Γαλανά μάτια έχεις ;:hmm:
Καστανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
κοιταζω τον αλλο στα ματια οταν θελω να δω βαθια ειτε μιλω εγω ειτε μιλα αυτος. οποτε την οπτικη επαφη την αποφευγω γιατι νιωθω οτι με διαβαζει ο αλλος βαθυτερα και δεν θελω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
πιστευω πως αν μαθεις να το χειριζεσαι σωστα ειναι πραγματικα μεγαλη δυναμη!...

@αδαμαντια
παντως για αυτο που πες , οτι δεν κοιτα ατομα που δεν σε πανε στα ματια, νομιζω πως πραγματικα μπορεις να τους κανεις να νιωσουν οπως θες εσυ με ενα συγκεκριμενο βλεμμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Κοιτω τους αλλους παντα στα ματια ...ευθεως...και θελω να με κοιτουν στα ματια ...τα ματια ειναι η πυλη της ψυχης του ανθρωπου...Συχαινομαι τους ανθρωπους που κοιτουν κατω ,που αποφευγουν το βλεμα του συνομιλητη τους ...που φορουν ''σκουρα γυαλια''...Ακομη και στους τυφλους δινω προθυμα τα χερια μου ...ωστε μεσω της αφης...να εισχωρησουν στην ψυχη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Κοιτάζετε τον άλλο στα μάτια όταν μιλάτε ;

ναι , εκτός από την κυρία Πόπη του ψιλικατζίδικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Κοιτάζετε τον άλλο στα μάτια όταν μιλάτε

Όταν μου μιλάνε, ναι τους κοιτάζω στα μάτια. Αλλά όταν πέρνω τον λόγο εγώ, δε μπορώ να κοιτάξω τον άλλο στα μάτια για πολύ ώρα.
Νιώθω περίεργα και βασικά δε μου αρέσει να στρέφεται ΟΛΗ η προσοχή πάνω μου. Είναι θέμα ανασφάλειας, νομίζω..
Ειδικά όταν συζητάμε για κάτι σοβαρό ή εκμυστηρεύομαι κάτι τέλος πάντων, εκεί είναι που η σκηνή πηγαίνει κάπως έτσι :
Κοιτάω στα μάτια του άλλου, μετά στα χέρια μου, μετά σηκώνω το βλέμμα για λίγο ξανά στα μάτια του, μετά παίζω με το μαλλί, ανοιγο-κλείνω το καπάκι του κινητού, ξανά στα μάτια..ε, και κάπως έτσι βγαίνει η συζήτηση...
Όταν λέμε/λέω κανένα αστείο, τότε δεν έχω πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μόνο όταν θέλω να δω τι λένε τα μάτια του άλλου......;)


Οκ! υπερβολή....
αλλά μου έχει συμβεί να μην έχω κοιτάξει τον άλλο στα μάτια για διαφορετικούς λόγους κάθε φορά.......
μου το επισημαίνουν οι φίλοι μου ότι το κάνω....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Πάντα κοιτώ τους ανθρώπους στα μάτια όταν τους απευθύνω το λόγο. Ακόμα κι αν φοράω γυαλιά, τα βγάζω για να κουβεντιάσω. Είναι πολύ βασικό το να κοιτάς τον άλλον στα μάτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top