Απλός φαντάρος ή Υ.Ε.Α;

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Στις 7/11 παρουσιαζομαι Ξανθη πεζικο στο 557 Σταρουπολης.

Στο χαρτι ειχε την ενδειξη ΥΕΑ που ειναι για Δοκιμος.

Το διλλημα μου...Να μην παω για ΥΕΑ και να κανω τους 12 μηνες και να υποστω την ζωη του φανταρου οπως την ξερουμε ολοι?
'Η να παω ΥΕΑ και στην περιπτωση που περασω, να κανω μια βαρβατη εκπαιδευση αξιωματικου για 4 μηνες, να κανω 5 μηνες παραπανω θητεια και υποχρεωσεις, αλλα...Το μεγαλο αλλα...Να εχω ελαχιστες υπηρεσιες τον μηνα(3-4), να μενω εκτος στρατοπεδου, να παιρνω μεσω ορο 600? το μηνα για να μπορω να νοικιαζω σπιτι. Να παρουσιαζομαι 7.30 με 2.30 και μετα να πηγαινω σπιτι μου. Δηλαδη να εχω ζωη...

Τι προτεινετε?

Ετσι κι αλλιως ο στρατος μου στερησε μια σχεση με μια κοπελα(:( ). Αλλα μηπως με τους 5 μηνες παραπανω αποκλειω και την μικρη πιθανοτητα να ειμαι μαζι της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Σαν ΥΕΑ θα μαθεις περισσότερα, σου επιτρέπει να έχεις και μια σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δηλαδη να εχω ζωη...

Τι προτεινετε?

Ετσι κι αλλιως ο στρατος μου στερησε μια σχεση με μια κοπελα(:( ). Αλλα μηπως με τους 5 μηνες παραπανω αποκλειω και την μικρη πιθανοτητα να ειμαι μαζι της?

Προσωπικα δεν μπορω να σε συμβουλεψω για το θεμα στρατος... δεν το γνωριζω....αλλά σκέφτομαι μήπως το ότι θα είσαι σαν εργαζόμενος κυριλε, σου δίνει μεγαλυτερες πιθανότητες να εισαι μαζί της?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ ΥΕΑ θα διάλεγα πάντως. Αλλά άλλο εγώ, άλλο εσύ. Εγώ απλά σκέφτομαι πως θα ήμουν πιο χαλαρός στον στρατό και έτσι θα μπορούσα να ψάχνω για το τι θα κάνω μετά και να παίζω πιο εύκολα τις κινήσεις μου αργότερα (π.χ. κάποιο άλλο μεταπτυχιακό ή κάποια αναζήτηση εργασίας αν τελειώνει η θητεία μου).
Και στο θέμα "σχέση" είναι καλύτερα...

Αλλά εσύ αποφασίζεις! όπως σου ταιριάζει καλύτερα με το πρόγραμμα που έχεις κάνει για αργότερα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αλλά εσύ αποφασίζεις! όπως σου ταιριάζει καλύτερα με το πρόγραμμα που έχεις κάνει για αργότερα;)
Ναι..Το αργοτερα...Το αργοτερα ελεγε στο μυαλο μου να τελειωσω γρηγορα το στρατο και να παω να βρω την Ελενη στην Αθηνα...

Οι 5 μηνες παραπανω το καθυστερουν αυτο και νιωθω οτι χανω ελπιδες ετσι να ειμαι με την Ελενη στο μελλον...Αλλα απο την αλλη το οτι θα ειναι πιο ελλαστικα τα πραγματα(το οτι θα ζω εξω) ισως με βοηθησει σε ολη τη διαρκεια της θητειας και ας ειναι 5 μηνες παραπανω. Δηλαδη δεν θα με χασετε και απο το Forum:D
Πραγματικα θελει σκεψη..Και δεν το εχω πει ακομη στην κοπελα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αν θες να κρατήσεις τη σχέση νομίζω πως θα είναι καλύτερα να κάνεις 5 μήνες παραπάνω.

Σκέψου ότι θα μπορείς να την βλέπεις σχεδόν καθημερινά και θα έχεις και δικό σου χώρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αν θες να κρατήσεις τη σχέση νομίζω πως θα είναι καλύτερα να κάνεις 5 μήνες παραπάνω.

Σκέψου ότι θα μπορείς να την βλέπεις σχεδόν καθημερινά και θα έχεις και δικό σου χώρο...
Νομιζω εδω εχω ενα προβληματακι...Παρουσιαζομαι Ξανθη, με αγνωστο προορισμο μετα(σιγουρα Εβρο 4 μηνες) και η κοπελα ειναι Αργος , αν την δεχτουν μεταπτυχιακο Πατρα και σε ενα χρονο Αθηνα... Εχω ενα μηνα...Θα κατεβω να την βρω πριν φυγω για Ξανθη παντως...

5 μηνες ειναι πολλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

playfun

Νεοφερμένος

Ο playfun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ 22/11 έχω επιλεγεί ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΑ ΟΔΗΓΟΣ - Υ.Ε.Α. Εγώ Θα διαλέξω Υ.Ε.Α. γιατί με συμφέρει περισσότερο. Μου αρέσει να είμαι μόνιμος και έχει ένα άλλο κυρός. Είναι πιο ωραία. Είμαι πτυχιούχος 2 σχολών Πληροφορικής και επίσης Θα είμαι στα γραφεία. Επίσης Θα με στέλνει και ο στρατός στο ΥΕΣ για δουλειές και αλλού. Μια χαρά θα είμαι. Επίσης δε λογαριάζω τους μήνες. Εξάλλου σχέση δεν έχω. Έχω χωρίσει εδώ και πολύ καιρό και ούτε ενδιαφέρομαι να κάνω σχέση. Θέλω να κοιτάξω την επαγγελματική μου σταδιοδρομία και αυτό είναι η ουσία. Η σχέση είναι μεγάλο εμπόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

grs..

Νεοφερμένος

Ο grs.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδια για να δηλωσεις ΥΕΑ πρεπει να εχεις καπιο πτυχιο.???
δηλαδη εγω που εχω πτυχιο απο ΕΠΑΛ μπορω να δηλωσω.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε παιδια για να δηλωσεις ΥΕΑ πρεπει να εχεις καπιο πτυχιο.???
δηλαδη εγω που εχω πτυχιο απο ΕΠΑΛ μπορω να δηλωσω.?

YEΑ ΥΕΑ πότε θα απολυθείτε δεν έχετε ιδέα.
Όλοι είναι υποψήφιοι ΥΕΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
YEΑ ΥΕΑ πότε θα απολυθείτε δεν έχετε ιδέα.
Όλοι είναι υποψήφιοι ΥΕΑ.


όχι ρε ΥΕΥ είναι. υποψήφιοι υπαξιωματικοί είναι, όχι αξιωματικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Yποψήφιος Έφεδρος Αξιωματικός.
Αφού βγαίνεις έφεδρος ανθυπολοχαγός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Yποψήφιος Έφεδρος Αξιωματικός.
Αφού βγαίνεις έφεδρος ανθυπολοχαγός.


Σοβαρά; και μετά κάθονται μόνιμοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όχι. Γυρνάνε σπίτια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Πολύ χρήσιμο τότε
Όχι σκοπιά, ούτε αγγαρείες. Η υπηρεσία σου τελειώνει στις 2 το μεσημέρι μετά είσαι free.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όχι σκοπιά, ούτε αγγαρείες. Η υπηρεσία σου τελειώνει στις 2 το μεσημέρι μετά είσαι free.

Υπηρετείς 15 μήνες για το πολύ 400 ευρώ το μήνα χωρίς να σου παρέχει ο στρατός σπίτι και φαγητό.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υπηρετείς 15 μήνες για το πολύ 400 ευρώ το μήνα χωρίς να σου παρέχει ο στρατός σπίτι και φαγητό.:confused:
Το ότι δεν τρως το φαγητό του στρατού γιατί να πρέπει να είναι πλην...; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Υπηρετείς 15 μήνες για το πολύ 400 ευρώ το μήνα χωρίς να σου παρέχει ο στρατός σπίτι και φαγητό.:confused:
Με 400 ευρώ το μήνα νοικιάζεις σπίτι αν και στο τέλος του μεταφέρουν όλους κοντά στα σπίτια τους. Όσο για τους παραπάνω μήνες σου το πα και πριν μετά τις 2 σπίτι και γλυτώνουν σκοπιές, θαλαμοφυλακές και μαλακίες. + Σαββατοκύριακο ελεύθερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε μαν, 15 μήνες με 400 ευρώ το μήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top