Αιγάλεω ή Αμπελόκηποι;;

Αιγάλεω ή Αμπελόκηποι;;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
  • Αιγάλεω

    Ψήφοι: 3 30.0%
  • Αμπελόκηποι

    Ψήφοι: 6 60.0%
  • Δεν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες

    Ψήφοι: 1 10.0%

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έχω ακούσει ποικίλλες απόψεις για αυτές τις περιοχές και αν και εκτός των νότιων προαστίων οι αλλες περιοχες δε με ενθουσιαζουν θελω να ακουσω την αποψη οσως εχουν ζησει για αυτα τα 2 μερη..μηπως καποιο υπερτερει..:hmm: Τα κριτηρια ειναι ελευθερα..πχ διασκεδαση,ψυχαγωγια,περιβαλλον κλπ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Εγω ιδιες τις βρισκω αυτες τις 2 περιοχες..δηλαδη πυκνοκατοικημενες,με φοιτητες(το ενα κοντα σε πανεπιστημια,το αλλο εχει το ΤΕΙ) και με αρκετα μερη για διασκεδαση.Προσωπικα αιγαλεω εχω παει 2-3 φορες ενω Αμπελοκηπους παρα πολλες καθως ειναι και πιο κοντα.Για ποιον λόγο συγκρίνεις αυτές τις 2 περιοχές???

υ.γ.ψηφισα Αμπελοκηπους καθαρα λογω γουστου καθως οπως ειπα σχεδον ιδιες μου φαινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vegasmaster

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αμπελόκηποι, ανήκει στην ευρύτερη περιοχή του κέντρου, είσαι πάλι κοντά στα νότια και στα βόρεια προάστεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
το καλό με το Αιγάλεω είναι πως έχει τα πάντα και είναι κοντά στα πάντα. Αλλά απέχει πολύ από το να το πεις "όμορφη περιοχή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
εγω αμπελοκηπους ψηφισα γιατι ειναι πιο κοντα στο κεντρο και μεσα στα πραγματα γενικα αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος...το αιγαλεω εχει πολλα "χαλαρα¨" μερη οποτε καλο ειναι και αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Για τους Αμπελόκηπους δεν έχω ιδέα, βέβαια ως Αιγαλιώτισα θα μπορούσα να σου πω πολλά για το Αιγάλεω, το θέμα όμως είναι άλλο.. εσύ τι ακριβώς ψάχνεις; Δεν συγκρίνονται αυτές οι δυο περιοχές.. το Αιγάλεω έχει την ησυχία του (ειδικά το Λιούμι-κοντά στα ΤΕΙ) πιο κάτω (μετρό Αιγάλεω) έχει βαβούρα.. αν θες να σαι πιο κοντά στο κέντρο και να τα χεις όλα δίπλα σου καλύτερα να διαλέξεις τους Αμπελόκηπους.. Διασκέδαση το Αιγάλεω δεν έχει (οκ δεν είμαι και η ειδική σε αυτό) αλλα για βόλτες είναι ωραιο το Χαιδάρι (αν και πιο ακριβό).. Αν η σχολή σου/δουλειά σου είανι στο κέντρο και μετακινείσαι όλη μέρα,καλύτερα να μείνεις κάπου κεντρικά..
Μου κάνει εντύπωση πάντως που χεις κολλήσει σε αυτές τις δυο περιοχές γιατί διαφέρουν πολύ μεταξύ τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ στο Αιγάλεω σπούδασα, στους Αμπελόκηπους εργάζομαι. Η σύγκριση είναι αρκετά άσχετη, ιδίως την στιγμή που δεν μας λες ούτε τι ψάχνεις, ούτε πού μένεις ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θέλω ν μεινω κοντά στο μετρό Αιγάλεω γ ευκολια κ ν πηγαινω μ λεωφορειο ΤΕΙ.ΑΛΛΆ οι Αμπελόκηποι μου αρέσουν.πιο πολύ.σκεφτομουν να πηγαινω πρώτα μ μετρό Αιγάλεω... Δεν ξέρω τι συμφερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Θέλω ν μεινω κοντά στο μετρό Αιγάλεω γ ευκολια κ ν πηγαινω μ λεωφορειο ΤΕΙ.ΑΛΛΆ οι Αμπελόκηποι μου αρέσουν.πιο πολύ.σκεφτομουν να πηγαινω πρώτα μ μετρό Αιγάλεω... Δεν ξέρω τι συμφερει...

Νομιζω το ΤΕΙ δεν ειναι κοντα στο μετρο (αν κανω λαθος διορθωστε με) οποτε θα ναι ταλαιπωρια.Εξαλλου το να μενεις κοντα στην σχολη σου ειναι μεγαλο + .Θα εισαι κοντα στους φιλους σου (που θα κανεις στην σχολη) και οταν κανονιζετε για καφε δεν θα χρειαζεσαι 1 ωρα για να πας :P. Επισης η διαδρομη αμπελοκηποι-ΤΕΙ σιγουρα θα σε κουρασει καποια στιγμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αμπελοκηποι ftw! Εισαι διπλα στο κεντρο και σε νοσοκομεια!
Το Αιγαλεω ειναι τιγκα στους καγκουρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Θέλω ν μεινω κοντά στο μετρό Αιγάλεω γ ευκολια κ ν πηγαινω μ λεωφορειο ΤΕΙ.ΑΛΛΆ οι Αμπελόκηποι μου αρέσουν.πιο πολύ.σκεφτομουν να πηγαινω πρώτα μ μετρό Αιγάλεω... Δεν ξέρω τι συμφερει...

μισό λεπτό...σε ποιά ΤΕΙ θέλεις να πηγαίνεις; αν εννοείς τα τει του πειραιά,ναι οκ,βολεύει να μένεις κοντά στο μετρό του Αιγαλέου και να πηγαίνεις με το λεωφορείο.. αν εννοείς τα τει της Αθήνας, αυτά είναι ενα 10λεπτο μετα πόδια απο το σταθμό της Αγίας Μαρίνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Υπάρχουν πολύ πιο ωραίες περιοχές και για άραγμα και για μόνιμη διαμονή από το Αιγάλεω και τους Αμπελοκήπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Υπάρχουν πολύ πιο ωραίες περιοχές και για άραγμα και για μόνιμη διαμονή από το Αιγάλεω και τους Αμπελοκήπους.

Αν πηγαινω στο ΤΕΙ μπορω δηλαδη με τα ποδια απο τη σταση της Α.Μαρινας να πηγαινω εκει;; (ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ) !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αν πηγαινω στο ΤΕΙ μπορω δηλαδη με τα ποδια απο τη σταση της Α.Μαρινας να πηγαινω εκει;; (ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ) !!
Συμφωνα με το google maps ο σταθμος Αγ. Μαρινα απεχει απο το ΤΕΙ 1,5 χιλιομετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Συμφωνα με το google maps ο σταθμος Αγ. Μαρινα απεχει απο το ΤΕΙ 1,5 χιλιομετρο.

Ωστοσο θα παω και απο κοντα να το τσεκαρω! Ομως αν ισχυει μπορω ανετα να μεινω σε ορισμενες περιοχες και να μενω κοντα σε μετρο! Ετσι θα κανω καποια λεπτα για αγια μαρινα και απο κει χαλαρα για ΤΕΙ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αφου δεν εισαι απο την Αθηνα και εχεις την πολυτελεια να διαλεξεις, μην πας πανω απο 15-20' απο τη σχολη σου (με συγκοινωνια ή χωρις). Βασικα και απο τους Αμπελοκηπους τι σου αρεσει τοσο πολυ? Βαβουρα εχει, ναι μεν κοντα στο κεντρο αλλα δεν λεει τιποτα ιδιαιτερο σαν περιοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αφου δεν εισαι απο την Αθηνα και εχεις την πολυτελεια να διαλεξεις, μην πας πανω απο 15-20' απο τη σχολη σου (με συγκοινωνια ή χωρις). Βασικα και απο τους Αμπελοκηπους τι σου αρεσει τοσο πολυ? Βαβουρα εχει, ναι μεν κοντα στο κεντρο αλλα δεν λεει τιποτα ιδιαιτερο σαν περιοχη...

Ειναι καλυτερο να βρω καπου Αιγαλεω ή πολυ απλα καπου που να εχει σταση μετρο,οπου θελω για να πηγαινω Αγια Μαρινα και απο κει ΤΕΙ μ τ ποδια;; Αμα κανω ενα 10 λεπτο με τεταρτο γ Αγια Μαρινα πχ και ενα τεταρτο για το ΤΕΙ δεν εχω θεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top