Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του ανθρώπου;

Ποιό είναι το χειρότερο ελάττωμα που κάποιος μπορεί να έχει ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 70)
  • Τσιγκουνιά-φιλαργυρία

    Ψήφοι: 17 24.3%
  • Εγωισμός

    Ψήφοι: 25 35.7%
  • Απληστία

    Ψήφοι: 17 24.3%
  • Πονηριά

    Ψήφοι: 22 31.4%
  • Παρορμητικότητα

    Ψήφοι: 3 4.3%
  • Να παριστάνει ότι τα ξέρει όλα

    Ψήφοι: 12 17.1%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το να πιστεύει συνεχώς πως μόνο εκείνος είναι ο σωστός ενώ όλοι οι άλλοι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Χειρότερο πράγμα απ'την τσιγκουνιά και τη ματζιριά δεν υπάρχει κατά την ταπεινή μου άποψη!
Και δυστυχώς γνώρισα στη ζωή μου αρκετούς που αν ο γλύπτης είχε εμπνευστεί ποτέ το "άγαλμα της τσιγκουνιάς" θα τους είχε υποψήφιους για μοντέλα!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αν μιλάμε για το ανθρώπινο είδος γενικά, πιστεύω η αλαζονεία. Είναι αυτή που δρομολογεί κατά κύριο λόγο τον επεκτατισμό και η πηγή μερικών από τις μεγαλύτερες συμφορές που έχουν πλήξει τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Απεχθάνομαι τη "δηθενιά" και γενικότερα την υποκρισία.Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικά άτομα πρέπει να προσποιούνται πως είναι κατι άλλο.Και ακόμα χειρότερα να καυχιούνται για αυτό. Ειλικρινά, με ενοχλεί απίστευτα όταν κάποιος προσπαθεί να κάνει επίδειξη για να μειώσει τους άλλους.Είναι κουραστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγωισμός και αλαζονεία...Το ένα γκρεμίζει... Το άλλο διώχνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Η αδιαφορία προς τα πάντα και η ανειλικρίνεια!Δεν υπάρχει κάνει χειρότερο για εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε ξέρω αν έχω ξαναγράψει: ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ, ο,τι χειρότερο σε έναν άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
εντάξει ελαττώματα υπάρχουν πολλά, ψεύτες, χαρτοπαίχτες, γυναικάδες, αλκοολικοί, κλέφτες κοκ
αλλά με αυτά έτσι και αλλιώς δεν πλησιάζω καθόλου,

τα φυαιολογικά ελαττώματα, αν μπορώ να τα πω έτσι που δεν μπορώ καθόλου,

είναι, να μην καταλαβαίνει ο άλλος πότε γίνεται βάρος, ή να το καταλαβαίνει και να
κάνει πως δεν το καταλαβαίνει,

όπως και νσ μην ξέρει πότε να μιλήσει και πότε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Γιατί νόμιζα ότι είχα ξαναγράψει εδώ; :hmm:

Δύσκολο να διαλέξω ένα μόνο οπότε θα γράψω το top 3 μου
1. Έλλειψη προσωπικότητας-αδυναμία ανάληψης πρωτοβουλιών ("μου αρέσουν πολύ οι queen" "κι εμένα!!!", "τρελαίνομαι για γεμιστά" "κι εγώ το ίδιο!!!")
2. Αλαζονεία-ναρκισσισμός-εγωισμός-αδιαφορία ("μα δεν είμαι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ σήμερα;;;", "θες να συζητήσουμε το πρόβλημά μου;" "γιατί τι πρόβλημα έχεις, δε θυμάμαι")
3. Ανειλικρίνεια-υπουλοσύνη :P

Έχω απορρίψει αρκετούς "φίλους" με αυτά τα χαρακτηριστικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Μια λέξη θα πω και θα πιάσετε το νόημα :

Εγωισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
εντάξει ελαττώματα υπάρχουν πολλά, ψεύτες, χαρτοπαίχτες, γυναικάδες, αλκοολικοί, κλέφτες κοκ
αλλά με αυτά έτσι και αλλιώς δεν πλησιάζω καθόλου,

τα φυαιολογικά ελαττώματα, αν μπορώ να τα πω έτσι που δεν μπορώ καθόλου,

είναι, να μην καταλαβαίνει ο άλλος πότε γίνεται βάρος, ή να το καταλαβαίνει και να
κάνει πως δεν το καταλαβαίνει,


όπως και νσ μην ξέρει πότε να μιλήσει και πότε όχι.

Ποσο συμφωνω!!! :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως το χειρότερο απ' όλα είναι η τσιγκουνιά. Έχω τσιγκούνη παππού και πίστεψέ με αποφεύγω να πηγαίνω σπίτι του ακριβώς γι' αυτό το λόγο (για να μην τον ακούω να μουρμουρίζει για το ρεύμα όταν ανοίγω την τηλεόραση ή τον Η/Υ.Και μου είναι αρκετά δύσκολο να βλέπω όλους τους συμμαθητές μου να παίρνουν 50ευρα κάθε μήνα απ' τους παππούδες τους και να τους πληρώνουν και όλες τις εκδρομές-ακόμα και τις πολυήμερες- και ο δικός μου να μη δίνει ΤΙΠΟΤΑ. Και να πω ότι δεν έχει ή ότι έχει έξοδα! Το ακριβώς αντίθετο μάλιστα!

Και ο παππούς μου τα ιδια κανει ειχαμε παει τις προαλλες
στο Σκλαβενίτη και πληρωσε 30ευρω μετα τον ακουσα να μουρμουραει ο
τι τους κλεβουνε και οτι δεν ειναι πραγματα αυτα
Στο κατω κατω μην ξαναπας στον Σκλαβενίτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Impressionist

Νεοφερμένος

Η Impressionist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το χειρότερο ελάττωμα, κατά τη γνώμη μου, είναι η υποκρισία σε όλες τις μορφές της. Να προσποιείται κάποιος ότι συμπαθεί άτομα για τα οποία αργότερα θα μιλήσει πίσω από την πλάτη τους ή να κάνει πράγματα μόνο και μόνο για το συμφέρον και όλα τα σχετικά.. Έτσι χάνεται η "ταυτότητα" του ανθρώπου και πραγματικά, με το να μην είναι αληθινός μόνο κακό μπορεί να κάνει και στον εαυτό του και στους γύρω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Το χειρότερο ελάττωμα, κατά τη γνώμη μου, είναι η υποκρισία σε όλες τις μορφές της. Να προσποιείται κάποιος ότι συμπαθεί άτομα για τα οποία αργότερα θα μιλήσει πίσω από την πλάτη τους ή να κάνει πράγματα μόνο και μόνο για το συμφέρον και όλα τα σχετικά.. Έτσι χάνεται η "ταυτότητα" του ανθρώπου και πραγματικά, με το να μην είναι αληθινός μόνο κακό μπορεί να κάνει και στον εαυτό του και στους γύρω του.

Πόσο συμφωνώ...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,793 μηνύματα.
Εγωισμος και υποκρισια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγωισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Η αγενεια και η ξετσιπωσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
το ψεμα...
η αλαζονεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πανω απ´ολα η τσιγκουνια γιατι σε κανει να πεφτεις πολυ χαμηλά. Εννοειται ομως οταν λέμε τσιγκουνια οτι μιλαμε για καποιο που κρατάει και γινεται ´γυφτος´ και οχι για καποιον που δεν εχει χρηματα και γι αυτο δεν ξοδεύει. Εχω και γω καποια ατομα στην οικογενεια μου και δυστυχως πολυ κοντινά που ειναι τοσο σπαγγοραμενα οσο δεν παει. https://m.youtube.com/watch?v=JW-kJVoUg_I
Δεύτερο χειροτερο ελαττωμα θεωρω την υποκρισία και αυτους που το παίζουν διπλωμάτες και θελουν να τα εχουν καλα με ολους. Αυτο δεν το μπορω με τιποτε. Οτι με ενοχλεί το λεω στον αλλο και αν δεν του αρεσει προβλημα του! Καποιοι αλλοι θελουν να τα χουν καλα ακομα και με αυτους που δεν χωνεύουν μηπως χρειαστούν κατι απο αυτους στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Nομίζω το χειρότερο είναι να είσαι βολεψάκιας.Να μην έχεις όραμα,να μην προσπαθείς,να μην παλεύεις και να λες ε,έτσι τα βρήκαμε τι να κάνουμε τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top