Η Γυναίκα μου vs οι άλλες οι γυναίκες

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το οτι εσυ το νομιζεις, δε σημαινει οτι ισχυει κιολας...
Και με αυτο που ισχυριζεσαι νομιζω οτι υποτιμας τους ανδρες πρωτα απο ολα...Θελω να πιστευω οτι η πλειοψηφια αυτων, οπως εχω ηδη αναφερει, εχει απομυθοποιησει την πλασματικη και μη ομορφια στην τιβι...
Και βεβαια εχει σημασια γιατι δε σκυβει μονο αυτη στη διαφημιση αλλα και ενα σωρο αλλες..Οπως επισης με τον τροπο που τρεχει η παμελα στην παραλια..τρεχουν και αλλες εξισου κουκλαρες στις παραλιες τα καλοκαιρια....
Υποτιμάω τους άντρες γιατί; Επειδή λέω ότι αυτή είναι η φύση τους ενώ είναι; :worry:
Λες ότι "Το ότι εσύ το νομίζεις, δε σημαίνει ότι ισχύει κιόλας" για μένα, αλλά δεν μπορεί να ισχύσει το αντίστοιχα και για εσένα; Το βρίσκω λίγο υποτιμητικό αυτό από την στιγμή μάλιστα, που σαν άντρας (όσο και αν δεν σας ακούγεται καλά), έχω γνωρίσει κατά πολύ περισσότερους άντρες και ξέρω από πρώτο χέρι πως σκέφτονται ειδικά για τις κοπέλες για τις οποίες γίνεται συζήτηση. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το δέχεστε αυτό ή γιατί σας ενοχλεί. (βάζω σας, γιατί η Michelle συμμετέχει μεν, ψηφίζοντας μόνο δε):D
Ποτέ δεν αρνήθηκα ότι υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.

Anyway, το θέμα είναι ότι σε αυτό που λες συμφωνούμε εν μέρει. Φυσικά και οι περισσότεροι λογικοί άντρες ξέρουν, ότι αυτό που βλέπουν στην τηλεόραση είναι τόσο σπάνιο να βρεθεί αυτούσιο μπροστά τους, που το έχουν απομυθοποιήσει για να μην τα βάψουν μαύρα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το φαντασιώνονται ή ότι δεν θα ήθελαν να έχουν αυτό που βλέπουν. Η δεύτερη παράγραφος σου, επιβεβαιώνει αυτό που λέω. Πολλές γυναίκες μιμούνται αυτά που βλέπουν, γιατί ξέρουν ότι οι άντρες (κατά κανόνα) αυτά θέλουν.;)

Τώρα για το πως έχουμε πλασματική ομορφιά στην TV, δεν μπορώ να το καταλάβω. Καλά στις φωτογραφίσεις πέφτει photoshop, σύμφωνοι. Στην TV όμως; Για τις πλαστικές στήθους λες; Μήπως δεν τις κάνουν όλες πλέον; Γιατί τις κάνουν; Γιατί εκτιμούν την πραγματική ομορφιά ή γιατί αυτό αρέσει;
Μήπως το βάψιμο είναι πλασματικό; Μήπως δεν είναι καθημερινή συνήθεια όλων των γυναικών;:)
Δεν νομιζω να εχει καποιος την ψευδεσθηση οτι πολλες απο τις εγχωριες καλλονες δεν ειναι πλαστικοποιημενες.Και για να αναφερω ενα απλο παραδειγμα δειτε την Παπαριζου στην πρωτη eurovision που πηγε και συγκρινεται με σημερα.
Νομίζω ότι το παράδειγμα σου δεν είναι τόσο πετυχημένο. Η Παπαρίζου όταν πήγε στην Eurovision την πρώτη φορά ήταν 19 χρονών κοριτσάκι. Φυσικά και δεν μπορείς να την συγκρίνεις με τώρα που είναι 26 και είναι γυναίκα.;)


Είμαι σίγουρος ότι μετά από όλη αυτή τη συζήτηση η εικόνα που έχετε σχηματίσει είναι ότι είμαι ακόμα ένα γουρούνι από αυτούς τους αναίσθητους, που πίνουν μπύρες με τους φίλους τους και βλέπουν μπάλα, αλλά και όταν μιλάνε σε μια γυναίκα την κοιτάνε μόνο στο στήθος, καθώς και ότι χαιρετάω κάθε γυναίκα με ένα χτυπηματάκι στα οπίσθια. Επίσης θέλω την γυναίκα μου σκλάβα και χαζή, αρκεί να έχει ωραίο σώμα και να κάνει καλές πι.... Μάλιστα ποτέ δεν είχα σοβαρή σχέση γιατί δεν μπόρεσα να καταλάβω καμία γυναίκα.:D
Να πω λοιπόν, ότι φυσικά και με ενδιαφέρει ο χαρακτήρας, φυσικά και με ενδιαφέρει και η εμφάνιση και φυσικά επιλέγω τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό όχι από μια ντουλάπα γυναικών, αλλά από αυτές που θα γνωρίσω. Και δεν έχω 10 να διαλέγω κάθε φορά, αλλά όταν γνωρίζω μια κοπέλα ασυνείδητα κάνω την σύγκριση με όλες τις άλλες γυναίκες που έχω γνωρίσει και το αν θα μου αρέσει θα βγει αυθόρμητα. Παρόλα αυτά εννοείται ότι θα σχολιάσω το παλινδρομικό στήθος της Pamela αν είμαι με ανδροπαρέα καθώς και το κορίτσι που θα σκύψει για να πιάσει το παγωτό. Αν με ρωτήσει η κοπέλα μου αν προτιμάω αυτήν ή την κοπέλα της διαφήμισης θα της απαντήσω "φυσικά εσένα" και θα λέω αλήθεια. Θα λέω αλήθεια γιατί με την κοπέλα μου θα είμαι συναισθηματικά δεμένος, ενώ η κοπέλα της διαφήμισης είναι μια εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Επειδη νυσταζω, και πολυ κιολας, θα ηθελα απλα να σχολιασω οτι ο fandango μαλλον δεν υποτιμαει τους αντρες, καθως οντως οι περισσοτεροι ετσι ειμαστε στην πραγματικοτητα, ακομα και αν υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις. Και δεν νομιζω οτι ειναι καθολου μειωτικο αυτο, αυτη ειναι η φυση τους, η οποια απο ο,τι καταλαβαινω και απο αυτην την κουβεντα, ειναι αρκετα διαφορετικη απο την πλειοψηφια των γυναικων.

Υ.Γ 1: Η Παπαριζου πιο ωραια ηταν στην πρωτη Eurovision, εχω να πω εγω! :)
Υ.Γ 2: Αν το θυμηθω θα απαντησω αναλυτικοτερα και σε ο,τι με αφορα στα προηγουμενα posts. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Υποτιμάω τους άντρες γιατί; Επειδή λέω ότι αυτή είναι η φύση τους ενώ είναι; :worry:
Λες ότι "Το ότι εσύ το νομίζεις, δε σημαίνει ότι ισχύει κιόλας" για μένα, αλλά δεν μπορεί να ισχύσει το αντίστοιχα και για εσένα; Το βρίσκω λίγο υποτιμητικό αυτό από την στιγμή μάλιστα, που σαν άντρας (όσο και αν δεν σας ακούγεται καλά), έχω γνωρίσει κατά πολύ περισσότερους άντρες και ξέρω από πρώτο χέρι πως σκέφτονται ειδικά για τις κοπέλες για τις οποίες γίνεται συζήτηση. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το δέχεστε αυτό ή γιατί σας ενοχλεί. (βάζω σας, γιατί η Michelle συμμετέχει μεν, ψηφίζοντας μόνο δε):D
Ποτέ δεν αρνήθηκα ότι υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.

Anyway, το θέμα είναι ότι σε αυτό που λες συμφωνούμε εν μέρει. Φυσικά και οι περισσότεροι λογικοί άντρες ξέρουν, ότι αυτό που βλέπουν στην τηλεόραση είναι τόσο σπάνιο να βρεθεί αυτούσιο μπροστά τους, που το έχουν απομυθοποιήσει για να μην τα βάψουν μαύρα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το φαντασιώνονται ή ότι δεν θα ήθελαν να έχουν αυτό που βλέπουν. Η δεύτερη παράγραφος σου, επιβεβαιώνει αυτό που λέω. Πολλές γυναίκες μιμούνται αυτά που βλέπουν, γιατί ξέρουν ότι οι άντρες (κατά κανόνα) αυτά θέλουν.;)

Σε αυτο που εγω καταλαβαινω οτι διαφωνουμε ειναι οτι γυναικες εξισου ομορφες και ακομα καλυτερες, κυκλοφορουν γυρω μας. Και εννοειται οτι ο αντρας δε θα παψει να φαντασιωνεται, ουτε θα παψει να θαυμαζει το ωραιο..(και για τις γυναικες το ιδιο ισχυει)
Αυτο που θεωρω υποτιμητικο για τους αντρες ειναι το να εχουν μυθοποιησει την ομορφια στιν τιβι, λες και μονο εκει υπαρχει και εκτος αυτης βασιλευει η ασχημια...Τη θεωρω χαζη σκεψη και θελω να πιστευω οτι η πλειοψηφια εχει αντιθετη γνωμη..
Λες "πολλες γυναικες μιμουνται αυτα που βλεπουν", εγω απο την αλλη θα ελεγα οτι το να προκαλει η γυναικα με τη συμπεριφορα της ειναι στη φυση της και δεν εχει να κανει μονο με το εαν θα το δει στην τιβι απο καποιο μοντελο ή καποια επωνυμη...


Τώρα για το πως έχουμε πλασματική ομορφιά στην TV, δεν μπορώ να το καταλάβω. Καλά στις φωτογραφίσεις πέφτει photoshop, σύμφωνοι. Στην TV όμως; Για τις πλαστικές στήθους λες; Μήπως δεν τις κάνουν όλες πλέον; Γιατί τις κάνουν; Γιατί εκτιμούν την πραγματική ομορφιά ή γιατί αυτό αρέσει;
Μήπως το βάψιμο είναι πλασματικό; Μήπως δεν είναι καθημερινή συνήθεια όλων των γυναικών;:)

Ισως γιατι δε γνωριζεις οτι το επαγγελματικο μακιγιαζ κανει θαυματα ...
Και δεν ειναι μονο αυτο, ειναι και ο κομμωτης και οι στυλιστες, ολοι αυτοι οι ειδικοι που σε "φτιαχνουν" πριν εμφανιστεις στο γυαλι.. Δεν εχουμε ολους τους ειδικους πανω απο το κεφαλι μας καθε φορα που ειναι να βγουμε απο το σπιτι μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ρε παιδιά και τι έγινε αν οι άντρες συγκρίνουν τη γυναίκα τους με μοντέλα, ηθοποιούς κλπ.... Κι εμείς το ίδιο δεν κάνουμε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδια η κοπελα ειναι ομορφη.Αλλα τα χειλη της στην πρωτη eurovision δεν ειναι τα χειλη που εχει σημερα.Σημερα ειναι τα τριπλα απο αυτα που ειχε.Και δεν εχει καθολου στηθος.Ειναι καλο να μην εχουμε την ψευδαισθηση οτι αυτο που βλεπουμε δεν ειναι παντα πραγματικο.Και τα πιο ομορφα μοντελα και ηθοποιοι κατι εχουν φτιαξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Τώρα για το πως έχουμε πλασματική ομορφιά στην TV, δεν μπορώ να το καταλάβω.
Η απάντηση της νεράιδας είναι πολύ σωστή και δείχνει για ακόμη μια φορά γιατί τα κορίτσια μοντέλο στην tv έχουν τόσο διαφορετική εικόνα από τις κοπέλες της διπλανής πόρτας. Δεν υπάρχει δυνατότητα καθημερινά μια γυναικα να έχει το λαμπερό, ξένοιαστο, σέξι look μιας κοπέλας που είναι η δουλειά της να δείχνει λαμπερή, ξένοιαστη, σέξι και που την βοηθάνε να πετύχει τέτοιο look ένα ολόκληρο στρατό ιδικούς κλπ.


το επαγγελματικο μακιγιαζ κανει θαυματα ...
Και δεν ειναι μονο αυτο, ειναι και ο κομμωτης και οι στυλιστες, ολοι αυτοι οι ειδικοι που σε "φτιαχνουν" πριν εμφανιστεις στο γυαλι.. Δεν εχουμε ολους τους ειδικους πανω απο το κεφαλι μας καθε φορα που ειναι να βγουμε απο το σπιτι μας...
+1

Αυτο που θεωρω υποτιμητικο για τους αντρες ειναι το να εχουν μυθοποιησει την ομορφια στιν τιβι, λες και μονο εκει υπαρχει και εκτος αυτης βασιλευει η ασχημια...Τη θεωρω χαζη σκεψη και θελω να πιστευω οτι η πλειοψηφια εχει αντιθετη γνωμη..
Η ασχήμια δεν βασιλεύει εκτός tv, για όνομα και εσυ, που το πήγες…:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top