Ο παλιός έρωτας ξαναχτυπά

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Καλά έκανες και δεν ενέδωσες, ακόμα και αν δεν σου έλεγε ότι σε λυπάται. Δεν είναι τα πισωγυρίσματα δείγμα ωριμότητας πιστεύω.
Ε, βέβαια!
Τελεία λοιπόν.
Αφιέρωσέ του αυτό το τραγούδι:
Πολύ καλή ιδέα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πηρες μια πολυ ωραια ηθικη ικανοποιηση Μπλου. Παντα ο δολοφονος επιστρεφει στον τοπο του εγκληματος. Αλλα προσεξε- ποτέ γιατι μετανοιωσε. Επιστρεφει για ενα ακομα εγκλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πηρες μια πολυ ωραια ηθικη ικανοποιηση Μπλου.
Για να πω τη μαύρη αλήθεια, πήρα ηθική ικανοποίηση. Δεν θα ενδώσω όμως σε καμία περίπτωση. Άσε μη βρεθώ με καμιά σύφιλη.:P Με προτιμώ υγιή. Ποιος ξέρει με ποιες ακόμα πηδήχτηκε;

Παντα ο δολοφονος επιστρεφει στον τοπο του εγκληματος. Αλλα προσεξε- ποτέ γιατι μετανοιωσε. Επιστρεφει για ενα ακομα εγκλημα...
Έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παντως αν δεν εισαι παρα πολυ υπερανω και βαθια πληγωμενη, μπορεις να τον κανεις θρυψαλα σε αυτη την φαση:devil:
Και μετα κιουρια προχωρας την ζωη σου ακομα πιο ησυχη:devil:
Βεβαια αυτο εχει να κανει με τον χαρακτηρα σου και το ποσο και πως πληγωθηκες. Εγω πχ εχω εκδικητικες τασεις, αλλα εχει υπαρξει περιπτωση που αδιαφορησα γιατι δε με πολυενοιαζε, εχει να κανει και με τον χαρακτηρα που χεις απεναντι σου. Το καλυτερο παντα μαθημα ειναι η αδιαφορια στις περισσοτερες περιπτωσεις, αλλα υπαρχουν μερικα ατομα τοσο αναισθητα που δεν πιανει αμεσα τουλαχιστον. Πιανει δηλαδη παντα η αδιαφορια - χιλιοδοκιμασμενη απο ολους μας, αλλα θελει χρονο, ειναι ορισμενοι πολυ αγενεις και λες ''αυτος? αποκλειεται να ηταν ετσι και να μην το ειχα καταλαβει''. Κι επισης, αν εχεις απεναντι σου ενα καθικι, του αξιζει πιστευω ενα μαθηματακι.:redface:
Εγω παντως εχω ριξει καρφια σε περιπτωση που χρειαζοταν και καμμια τυψη ποτε δεν ενιωσα. Οταν εχεις υπαρξει ενταξει και τιμια, σε πνιγει το δικαιο...;) Εχω προτιμησει δηλαδη τον χαρακτηρισμο ''σκύλα'', παρα ''καημένη''.

Παντως οπως και να εχει, μην τον αφησεις να σε περιτριγυριζει. Κλεισε πορτες και παραθυρα να παρει την πρωτη κρυαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγω παντως εχω ριξει καρφια σε περιπτωση που χρειαζοταν και καμμια τυψη ποτε δεν ενιωσα. Οταν εχεις υπαρξει ενταξει και τιμια, σε πνιγει το δικαιο...;) Εχω προτιμησει δηλαδη τον χαρακτηρισμο ''σκύλα'', παρα ''καημένη''.
Εγώ πάντα είμαι τίμια (κάτι το οποίο μου έχει αναγνωρίσει απόλυτα), γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να είμαι διαφορετική. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τον εκδικηθώ. Έχω συνηθίσει να συγχωρώ τους ανθρώπους, γιατί κι εγώ ως άνθρωπος έχω αδυναμίες. Υποφέρω που δεν του απαντάω στο τηλέφωνο, αλλά προέχει η αξιοπρέπεια μου, την οποία οποία ουδέποτε διαπραγματεύτηκα.


Παντως οπως και να εχει, μην τον αφησεις να σε περιτριγυριζει. Κλεισε πορτες και παραθυρα να παρει την πρωτη κρυαδα.
Ναι, του το ξεκαθάρισα ότι δεν υπάρχει επιστροφή κι αυτή την απόφαση δεν την αλλάζω, όσο κι αν μου είναι δύσκολο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δυσκολο να μη σου ειναι... Αυτου του ηταν δυσκολο να ξεβρακωνεται με μια αλλη? Σορυ που μιλαω λιγο ωμα, αλλα οχι να υποφερεις, θα πρεπε να σαι πολυ θυμωμενη. Εμενα οταν μου ειχε συμβει, αισθανθηκα μια τετοια σιχαμαρα που οταν τον σκεφτομουν, μου ρχοταν εμετος και σοβαρολογω. Προφανως ηταν ενα ψυχοσωματικο στρες που περασα. Ο πονος μου ηταν καθαρα εγωισμος με παραπονο ''γιατι, αφου εγω ημου ενταξει''. Διοτι αν το δεις με τη λογικη, ρεαλιστικα, επειτα απο αυτο, τι ακριβως να σου λειπει και να θελεις απο αυτον τον ανθρωπο? Που χθες κοιμοταν μαζι σου και την επομενη με μια αλλη?Οχι, πες μου. Λογικα δηλαδη...
Κι οχι τιποτε αλλο, αλλα αμα δεν τους κατσει κιολας η φαση καλα, επιστρεφουν με ενα σωρο φτηνες δικαιολογιες. Και η επιστροφη οχι απο αληθινη μετανοια. Για να φτασεις σε σημειο να κερατωσεις, εχει πεθανει μεσα σου το συναισθημα για το κοριτσι σου. Αναζωπυρωνεται οταν οι... ορεξεις σου δεν ικανοποιουνται με τη νεα κατασταση. Κι ετσι επιστροφη στο σιγουρο κι ασφαλες. Και μολις ξαναδοθει η ευκαιιρια, να σου παλι η ιδια κατασταση. Πιστευω πως οποια τρωει κερατο, ξανατρωει. Ενω για τη γυναικα το βλεπω καπως διαφορετικα, καθως ειναι πιο λογικη σε τετοιες καταστασεις. Απατα? Τελειωσε η σχεση της.
Και φυσικα δεν ξαναγυρνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ενω για τη γυναικα το βλεπω καπως διαφορετικα, καθως ειναι πιο λογικη σε τετοιες καταστασεις. Απατα? Τελειωσε η σχεση της.
Και φυσικα δεν ξαναγυρνα.

Είναι λίγο "αστείο" γιατί οι γυναίκες συνήθως είναι ξεκάθαρα συναισθηματικές, αλλά όταν πρόκειται για τέτοιες αποφάσεις επικρατεί (και πολύ σωστά) η λογική.
Σαν να έχει η άλλη upper limit συναισθημάτων, και αν ο άλλος της τα εξαντλήσει one way or another, γίνεται logic machine. Ίσως γι αυτό λένε ότι σε ένα χωρισμό η γυναίκα θα πονέσει πολύ στην αρχή και ο άντρας θα το νιώσει έντονα πιο μετά (και τότε μπορεί να κάνει και το πισωγύρισμα).

Τι να πω βέβαια, δεν έχω και καμιά τεράστια εμπειρία ή στατιστικό δείγμα, αλλά αυτά βλέπω γύρω μου. Το 'χετε παρατηρήσει και σεις ή πάλι σε θερμοκήπιο εξαιρέσεων έπεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όσο ερωτευμένοι/ες και να είμαστε με κάποιον/α, όσο και να μας λείπει δεν πρέπει να του/της δίνουμε δεύτερη ευκαιρία, όταν μας κερατώνει. Δεν τίθεται θέμα εκδίκησης. Τον θυμό τον έχω διαχειριστεί. Είναι θέμα τιμής κι εγωισμού με την καλή έννοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω εχω καταλαβει πως οι αντρες ειναι πολυ πιο συναισθηματικοι σε ολα τα επιπεδα (εκτος απο το κομματι της μητροτητας-πατροτητας και ειναι λογικο εφοσον δεν βιωνουν την εγκυμοσυνη κ την γεννα-ειναι καθαρα βιολογικο το θεμα). Σε ολα τα υπολοιπα, λειτουργει ενα ενστικτο τους ζωωδες θα το ελεγα ειτε με την καλη ειτε με την κακη εννοια. Γιαυτο ακουμε κ πλεον μπορω κι εγω απο τις εμπειριες μου με τους ανδρες πως ειναι μεγαλα παιδια. Αυτο αλλοτε ειναι πολυ χαριτωμενο κι αλλοτε γινεται τρομερα επικινδυνο για την πολυπλοκη ψυχοσυνθεση μιας γυναικας κι ετσι η ιδια, καθαρα για αυτοαμυνα, επιστρατευεται την λογικη της, δουλευει ενεργα το μυαλο της ειδικα στις δυσκολες στιγμες.
Καποτε μου ελεγαν κ σημερα μπορω με σιγουρια να πω πως μια γυναικα αποφασιζει τελικα αν θα κρατησει την σχεση της ή το σπιτι της ή θα το δυαλύσει. Ειναι πιο ικανη ως προς την διαχειριση δυσκολων καταστασεων. Μπορει να δεχτει ακομα κ το κερατο προκειμενου να κρατησει το σπιτι της, ενας ανδρας ομως δεν εχει την ικανοτητα να το διαχειριστει. Δεν ειναι βεβαια ολοι οι ανδρες το ιδιο, αλλα ως επι το πλειστον. Ειναι ορισμενοι που αναγκαζονται να χρησιμοποιησουν την λογικη αυτη παραλληλα με το συναισθημα τους, συνηθως οταν τυγχανουν σε γυναικες που λεμε αντρακια, δεν εχουν διπλωματια, δεν εχουν ακομα ωριμασει κοκ

Δεν λεω πως οι αντρες ή οι γυναικες ειναι καλυτεροι χειροτεροι, ειμαστε ομως πολυ διαφορετικοι γιαυτο κ τα ετερωνυμα ελκονται αλλωστε,
Και οι δυο περνουν δυσκολα σε τετοιες καταστασεις, ο καθενας με τον τροπο του. Βριζουμε τους ανδρες, οτι σκεφτονται μοναχα το πουλι τουσ, βριζουν αυτοι εμας, οτι ειμαστε μπιπ, εννοουν πανουργεσ, αλλα ανεξαρτητα απαυτο που δεν αλλαζει κιολας, καλο ειναι να θυμομαστε και οι δυο που κ που τη διαφορετικοτητα μας σε σοβαρα ζητηματα

Επισης πιστευω πως αν η γυναικα απατησει εχει παψει να αγαπα, ενω αν ο ανδρας απατησει, δε σημαινει απαραιτητα πως εχει παψει να αγαπα. Πιθανο κι αυτο αλλα πολυ πιθανο να μην ικανοποιειται σεξουαλικα, οποτε παιρνει αυτο που θελει κ ξαναγυρνα. Ειναι πολυ σοβαρο το κομματι της σεξουαλικης ικανοποιησης γιαυτους, και για εμας ειναι βεβαια, αλλα ειναι διαφορετικα.

Ασε που γενικως πιστευω πως απο κει ξεκινουν και τελειωνουν ολα σε μια σχεση, απο το σεξ, αλλα θα επεκταθω πολυ.. Γιαυτο οταν ακουω για χωρισμο, αν εχω την οικειοτητα ρωταω"στο κρεβατι πως τα πηγαινατε; Ταιριαζατε; Ησασταν ικανοποιημενοι; Εσυ ησουν. Αυτος ομως; Τοχες ψαξει;" κοκ.
Γιατι οταν χανεις εκει την επαφη... νομιζω αρχιζει κ χανεται η ολη μαγεια της ιστοριας. Και ασυμφωνιες αν υπαρχουν και προβληματα αν προκυπτουν, αν στο κρεβατι ειναι κοντα το ζευγαρι, ουτε απιστιες ουτε μπουρδουκλωματα γινονται...

Τελοσπαντων μου ρχονται πολλα να γραψω αλλα θα βαλω μια τελεια γιατι με βαρεθηκα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τα λες πάρα πολύ ωραία.
Τι έχω καταλάβει εγώ; Οι άνδρες δεν θέλουν να βλέπουν στις γυναίκες τα δικά τους γνωρίσματα. Η ευθύτητα, ο ντόμπρος χαρακτήρας, η τετράγωνη λογική, το οξύ χιούμορ, η ενασχόληση με "σκληρά" θέματα του επιστητού (λ.χ. πληροφορική, μάνατζμεντ, μάρκετινγκ, χρηματοοικονομικά, πολιτικά) κτλ. είναι αντρικά στοιχεία. Εγώ τα έχω αυτά. Σε πρώτη φάση αρέσει στον άντρα το γεγονός ότι μπορεί να συζητήσει μαζί μου θέματα που τον ενδιαφέρουν. Η συζήτηση γίνεται ενδιαφέρουσα και δεν πλήττει. Μια γυναίκα όμως με τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα που προανέφερα -για να μην το εξατομικεύσω- εντυπωσιάζει στην αρχή, αλλά στην πορεία γίνεται βαρετή, γιατί είναι προβλέψιμη. Οι άντρες -κακά τα ψέματα- θέλουν εμάς τις γυναίκες πονηρές γατούλες, ναζιάρες, κολπατζούδισες. Δεν τους κρίνω γι' αυτό. Ωστόσο, αν μια γυναίκα έχει μάθει να φέρεται με ευθύτητα, δεν μπορεί να φερθεί με τον τρόπο που μόλις παραπάνω ανέφερα. Η ισχυρή προσωπικότητα σε μια γυναίκα δεν είναι πάντα αρεστή. Τι να κάνουμε; Δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον εαυτό μας σε όλα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω νομιζω μπλου το αντιθετο, πως τις ναζιαρες πολυ γατουλες συνεχως κ γενικως χαζογκομενες ειναι αυτες που καποια στιγμη βαριουνται...
Το ζητημα ειναι να μπορεις λιγο πολυ να ταχεις ολα. Εκει που χρειαζεται το ναζι κι εκει που χρειαζεται την ευθυτητα. Το ενα δεν αναιρει το αλλο. Προφανως ομως γιαυτο χρειαζεται μια μικρη δουλεια. Τι εννοω; Γυναικες σαν εσενα εχουν δυο επιλογες: ή να εμμενουν στα αρσενικα αυτα χαρακτηριστικα, χωρις να βγαζουν την θηλυκοτητα, να περιμενουν τον καταλληλο που θα τις δεχτει κ θα τις επιλεξει εκεινος κ συνηθως στην πλειοψηφια ειναι οι γυναικες που μενουν μονες απο επιλογη. Υπαρχει ομως κ η επιλογη να εχουν αυτον που εκεινες θα επιλεξουν και με λιγο "δουλεμα" να ειναι μαζι. Οταν λεω δουλεμα εννοω πως οι ανδρες θελουν λιγο δουλεμα με την καλη εννοια. Μιαν εκπληξη. Μια ισχυρη προσωπικοτητα με πολλη πολλη θηλυκοτητα, χαρη εκει που πρεπει κ γιατι οχι λιγο ναζι. Προκειμενου να εχει αυτον που εκεινη εχει επιλεξει, θα του κανει κ μερικα "χατηρια". Δε σου λεω να πας κοντρα στον εαυτο σου. Σου λεω να βγαλεις κ κατι ακομα μεσα απο την γυναικα που εχεις. Γιατι σιγουρα το χεις, αλλιως θα ησουν γκει ξερω γω.
Οπως επισης πιστευω, τουλαχιστον απαυτα που γραφεις, οπως σεχω ψυχολογησει, πως ο τυπος αυτος δε σου ταιριαζει για εναν απλο λογο κ κυριοτερο- δε δοκιμασε να σε προκαλεσει ωστε να βγαλεις προς τα εξω κι αλλα της προσωπικοτητας σου. Με το πρωτο κωλυμμα, ενιωσε ΑνασφαλειΑ. Ειδικα δε οταν επιλεγουν κ πολυ νεοτερεσ τουσ, φαντασου ποση αναγκη εχουν να χειριστουν "κατι" (νομιζουν δηλαδη. Μια πιτσιρικα ετσι κ την ερωτευτουν μπορει να τουσ αλλαξει κ τα φωτα)
Επισησ, Γυναικες με ισχυρη προσωπικοτητα επιλεγουν κ δεν επιλεγονται.
Νομιζω θα σου ταιριαξει αυτος που θαναι ομοιως ντομπρος κ ευθυς, πολυ περισσοτερο απο εσενα, φυσικα αυτοι οι τυποι δεν ειναι κατα βαση ανασφαλεις, ενας ψαγμενος κ εμπειρος που θα χει κατασταλαξει στο τι ζηταει. Πιστεψε με, εκει θα βγαλεις κ ναζι κ απολα κ θα σου βγαινουν αυθορμητα.
Δεν ξερω αν πεφτω μεσα, ειναι κ νωρις ακομα, αλλα αν σου τυχει κανας τετοιος κεραυνοβολος ελα να μου το πεις κ θα χαρω πολυ.
Προς ωρας αστον Τελη να κουρευεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σου λεω να βγαλεις κ κατι ακομα μεσα απο την γυναικα που εχεις. Γιατι σιγουρα το χεις, αλλιως θα ησουν γκει ξερω γω.
Κοίταξε, γκει σαφώς δεν είμαι.:P Όλοι/ες μου λένε να κουνάω την ουρά μου, αλλά, βρε συντρόφια, δεν έχω ουρά, τι να κάνουμε; Αυτή είμαι καλώς ή κακώς, όποιο κι αν είναι το τίμημα. Σε τελική ανάλυση, καλύτερα μόνη μου παρά καταπιεσμένη.

Όπως μια γυναίκα με μούσι και μουστάκι θα ήταν αποκρουστική, έτσι και μια γυναίκα που έχει "αντρικά" ενδιαφέροντα ξενερώνει τον άντρα κάποια στιγμή.

Προς ωρας αστον Τελη να κουρευεται..
Εξυπακούεται. Αυτό δεν αλλάζει. Τώρα εγώ κάνω παιχνίδι.

Το γεγονός ότι είμαι 39 ετών δεν αποτελεί εμπόδιο στο να ξανακάνω σχέση όποτε το θελήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οχι. Κανενας δεν βαριεται μια γυναικα εξυπνη με την οποια να μπορεσει να μιλησει και για αλλα θεματα εκτος απο το χρωμα κουρτινες που πηρε. Η αθωοτητα και το ναζι εχουν τη χαρη τους αλλα καποια στιγμη βαριεσαι. Επισης το να εχεις μαζι σου ενα ατομο με αδυναμο χαρακτηρα που εξαρταται απο σενα ειναι κουραστικο. Βεβαια υπαρχουν και διαφορετικες κατηγοριες ανθρωπων αλλα γενικα οι γυναικες με δυνατο χαρακτηρα εχουν περαση. Περαση δεν εχουν τα αντρακια...

Τελος δεν ζουμε στο 1960 για να ειναι η πολιτικη και τα οικονομικα αντρικο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ο πρώην μου έκανε και 3η κρούση (μέσω μαιλ αυτή τη φορά) όταν έμαθε από φίλη μου ότι πέθανε ο πατέρας μου (λέγοντάς μου ότι δεν θα με πιέσει να επανασυνδεθούμε, καθώς και ότι θέλει να με στηρίξει σε φιλικό επίπεδο!):eek::hmm: Εδώ γελάνε και μαλιστα πολύ (γελάει και ο κάθε πικραμένος που λένε):alljumpy:. Αύτα τα κόλπα εγώ δεν τα χάφτω. Αν με ήθελε, ας πρόσεχε! Εκείνος έχασε! Νόμιζε ότι, επειδή έχω καμφθεί συναισθηματικά λόγω του πένθους, θα ενδώσω σε επικείμενη πρότασή του να τα ξαναβρούμε. Είμαι σκληρό φρούτο όμως κι ας μην μου φαίνεται. Ο οίκτος του με εκνευρίζει. Εξάλλου έχω υποστηρικτικό περιβάλλον και δεν χρειάζομαι τη συμπαράστασή του. Μολονότι δεν έχω πάψει να τον αγαπώ, πρέπει να φανώ αξιοπρεπής. Αυτή είναι πάγια θέση μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Για την προσπάθεια του και μόνο μια ευκαιρια την αξίζει δεν συμφωνείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Για την προσπάθεια του και μόνο μια ευκαιρια την αξίζει δεν συμφωνείς?


Λολ. Χρησιμοποιεί ξεκάθαρα τον θάνατο του πατέρα της και το γεγονός οτι ειναι ευάλωτη για να την κανει να τον λυπηθεί και να του δωσει δεύτερη ευκαιρία. Και καλα οτι θέλει να συμπαρασταθεί φιλικά :P Λογικα για να μην θέλει να υποκύψει η κοπέλα,θα εχει τους λόγους της. Δεν αξίζουν όλοι δεύτερες ευκαιρίες. Και το βρισκω εντελώς τραγικό σε μια τετοια ευαίσθητη στιγμη για την Blue Sea να προσπαθεί να την προσεγγίσει και να εκμεταλλεύεται αυτο που δυστυχώς συνέβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Λολ. Χρησιμοποιεί ξεκάθαρα τον θάνατο του πατέρα της και το γεγονός οτι ειναι ευάλωτη για να την κανει να τον λυπηθεί και να του δωσει δεύτερη ευκαιρία. Και καλα οτι θέλει να συμπαρασταθεί φιλικά :P Λογικα για να μην θέλει να υποκύψει η κοπέλα,θα εχει τους λόγους της. Δεν αξίζουν όλοι δεύτερες ευκαιρίες. Και το βρισκω εντελώς τραγικό σε μια τετοια ευαίσθητη στιγμη για την Blue Sea να προσπαθεί να την προσεγγίσει και να εκμεταλλεύεται αυτο που δυστυχώς συνέβη.

Τώρα που το σκέφτομαι ναι έχεις δίκιο εκμεταλλεύεται την κατάσταση σωστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αν σκεφτώ τον δικό μου?Η Πινελόπη ειναι λίγη μπροστά μου..
Αν λοιπον γινόταν το θαύμα,μόνο εαν καταφερνε να τον ξεπεράσει ,δε θα γυρναγα
.Αλλα και αν γυρναγα πίσω..Θα ήταν μόνο για εκείνον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά γιατί είναι προφανές ότι είναι κόλπο για να την ρίξει πάλι; Έμαθε ότι ένας άνθρωπος που είχε περάσει μαζί του τάδε χρονικό διάστημα πενθεί και θέλει να τον στηριξει ψυχολογικά. Η ανθρωπιά δεν έχει χαθεί ακόμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Μα να της έγραψε "δεν θα σε πιέσω να επανασυνδεθούμε" σε μέιλ που έστειλε υποτίθεται για να συμπαρασταθεί; Συμπαράσταση είναι αυτή; Η Τέσα βιώνει το πένθος της κι εκείνος πάει να γυρίσει το θέμα γύρω από τον εαυτό του. Λες και περιστρέφεται η ζωή της γύρω από εκείνον, έλεος. Δεν μπορούσε να πει "Αν ποτέ θες κάποιον να μιλήσεις θα είμαι εδώ"; Έπρεπε να σχολιάσει δήθεν φιλίες και σχέσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top