Είμαι μόνος/η και είμαι καλά!

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι, όντως το μεγαλύτερο θετικό είναι αυτό, αλλά τι σημαίνει αυτό;
Σημαίνει οτι δεν έχω το άγχος να προγραμματίζω τη ζωή μου σύμφωνα με τη ζωή κάποιου άλλου.
Εδώ και δέκα χρόνια, σχεδόν κάθε χρόνο επιλέγω και διαφορετικά σχολεία για να διδάξω. Σπάρτη, Κυπαρισσία, Καλαμάτα, Λευκάδα, Νάυπλιο, Πάτρα.... και ποιος ξέρει που του χρόνου.
Αυτό είναι κάτι που δεν θα το αντάλλασα με τίποτα και σίγουρα αν είχα σχέση δεν θα μπορούσα να το κάνω.
Αλλά και απλά πράγματα στην καθημερινότητά μου δεν μπορώ να τα φανταστώ μέσα από μια σχέση. Πχ εγώ έχω μάθει να βγαίνω με τους φίλους και τις φίλες μου που είμαστε από μικρα παιδιά μαζί με τους πιο πολλούς, να άνουμε οτι θέλουμε όποτε το θέλουμε και να μην δίνουμε λογαριασμό σε κανέναν. Δεν μπορώ ούτε καν να σκεφτώ οτι κάποιος θα με ρωτήσει που ήσουν, με ποιον, τι ωρα γύρισες, όλα αυτά είναι έξω από την λογική μου.
Δεν μπορώ να κοιμάμαι το βράδυ συνεχώς με κάποια, πολύ περισσότερο όταν μου αρέσει να κοιμάμαι μόνος μου και στο σπίτι μου.
Δεν μπορώ να πηγαίνω οπουδήποτε και να συνοδεύομαι από μια κοπέλα, με κουράζει αφάνταστα, θέλω να πηγαίνω με την παρέα μου ή μόνος μου, ανάλογα με την περίπτωση.
Γενικότερα δεν μπορώ να φανταστώ να "ανήκω" σε έναν άνθρωπο αποκλειστικά και όχι σε όλους.
Φυσικά όλα αυτά αφορούν μόνο εμένα, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πιστέψει κάποιος οτι κατακρίνω την αντίθετη επιλογή του οποιουδήποτε.
Δεν είμαστε εδώ για να προσπαθήσει ο καθένας να αποδείξει στον άλλον οτι το ένα είναι καλύτερο του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Οκ αρα ετσι ειναι μια επιπεδη ζωη.

Good to know.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια πειρατή, αφού σου αρέσει τόσο να γνωρίζεις ανθρώπους, και είσαι τόσο κοινωνικός, πως και δεν έχεις έρθει σε κανένα e-steki meeting?
Hakuna, πρόσεξε λίγο γιατι φλερτάρεις με τα όρια της προσωπικής επίθεσης και πραγματικά δεν θέλω να βρεθώ στη δυσσάρεστη θέση να αναγκαστώ να σου κάνω σύσταση... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
1) κάνεις καμάκι χωρίς να αγχώνεσε
2)διατηρείς βρώμικο ή καθαρό το σπίτι και δεν σου λέει κανείς τίποτα
3) κάνεις ότι γουστάρεις στο σπίτι σου
4)δεν αγχώνεσε το τι θα φάς
5)κουβαλάς όποια παρέα και όπους θές χωρίς να σε νοιάζει η μουρμούρα κανενώς

αυτα μπορεις να τα κανεις και οταν εχεις σχεση μανια μου...δεν βλεπω γιατι να σε εμποδιζει σε κατι απ αυτα η σχεση σου...σιγα πια!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Οκ οκ αποσυρω και αποχωρω, ειναι αληθεια πως δεν εχει νοημα.


Απλα να πω πως μια σχεση δεν σημαινει καταπιεση ουτε δινεις απαραιτητα λογαριασμο, υπαρχουν ισορροπημενοι ανθρωποι σ'αυτον τον κοσμο που σεβονται την ανεξαρτησια του αλλου και που ξερουν τα δικα τους ορια και των αλλων.
Και υπαρχουν ανθρωποι που ερωτευονται, δινονται, μοιραζονται, νιωθουν, ΖΟΥΝ, αγαπανε, ολοκληρωνονται.

Εγκυκλοπαιδικα το αναφερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αυτα μπορεις να τα κανεις και οταν εχεις σχεση μανια μου...δεν βλεπω γιατι να σε εμποδιζει σε κατι απ αυτα η σχεση σου...σιγα πια!!!;)

Τι λές ρε βάσω, εσύ άν δεν είχες σχέση και έκανες ότι ήθελες θα μαγήρεβες κάθε μέρα; θα καμάκωνες με την πρώτη ευκερία έναν πέδαρο σαν αυτόν στο αβιέιτορ, θα είχες καθαρά και δεν θα βρησκώταν το έταιρο ήμισι να τα λερώσει;; όταν είσαι μόνος είναι αλλιώς και όταν με κάποιον πάλι αλλιώς, απλά η μοναξία δεν πρέπει να είναι μακροχρώνια, ο άνθρωπος πρέπει να περνάει όλα τα στάδια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οκ αρα ετσι ειναι μια επιπεδη ζωη.


Good to know.
Για κάποιους μου έχουν μάθει να ζουν διαφορετικά, πολύ πιθανό να τους φαίνεται μια επίπεδη ζωή.
Αλλά σίγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου.
Γιατί να είναι επίπεδη; Δεν λείπουν τα συναισθήματα, δεν λείπει τίποτα από όσα χαρακτηρίζουν μια οποιαδήποτε ζωή. Το μόνο που λείπει είναι η δέσμευση, η απαγόρευση, η τήρηση των κανόνων.
Αλήθεια πειρατή, αφού σου αρέσει τόσο να γνωρίζεις ανθρώπους, και είσαι τόσο κοινωνικός, πως και δεν έχεις έρθει σε κανένα e-steki meeting?
Hakuna, πρόσεξε λίγο γιατι φλερτάρεις με τα όρια της προσωπικής επίθεσης και πραγματικά δεν θέλω να βρεθώ στη δυσσάρεστη θέση να αναγκαστώ να σου κάνω σύσταση... :(
Οσο καιρό είμαι στο στέκι, έχουν γίνει δύο συναντήσεις, μία στη Ρόδο και μια λίγες μέρες πριν στο Θησείο.
Στη Ρόδο δεν μπορούσα να έρθω, αλλά στο προχθεσινό ,ημουν πολύ κοντά στο να έρθω. Κανονίσαμε όμως με τα παιδιά βόλτα με το σκάφος και διανυκτέρευση στην παραλία στα Τριζόνια, και δεν μπορούσα να χάσω κάτι τέτοιο......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οκ άρα θα σε περιμένω στο επόμενο αθηναικό ;)
Πραγματικά έχω τρομερή περιέργεια να δω πως είναι απο κοντά (και δεν εννοώ εμφανισιακά, αλλιώς φαίνεται ο χαρακτήρας απο κοντά) ενός τέτοιου ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οκ οκ αποσυρω και αποχωρω, ειναι αληθεια πως δεν εχει νοημα.


Απλα να πω πως μια σχεση δεν σημαινει καταπιεση ουτε δινεις απαραιτητα λογαριασμο, υπαρχουν ισορροπημενοι ανθρωποι σ'αυτον τον κοσμο που σεβονται την ανεξαρτησια του αλλου και που ξερουν τα δικα τους ορια και των αλλων.
Και υπαρχουν ανθρωποι που ερωτευονται, δινονται, μοιραζονται, νιωθουν, ΖΟΥΝ, αγαπανε, ολοκληρωνονται.

Εγκυκλοπαιδικα το αναφερω.
Συμφωνώ απόλυτα αλλά στου κουφού την πόρτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αν ΑΓΑΠΑΣ δεν υπαρχουν κανονες. Φερεσαι σωστα γιατι ετσι νιωθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Χάκουνα, αν έχεις σχέση, μπορείς απόψε το βράδυ να βγεις με την παρέα σου, να νωρίσεις έναν ενδιαφέρον τύπο να τον φλερτάρεις και να καταλήξεις μαζί του στο κρεβάτι; (οχι εσύ προσωπικά, αλλά οποιοσδήποτε)
Η θα πρέπει απλά να τον γνωρίσεις, να τα πείτε, και ακόμα κι αν σου αρέσει πολύ, να πεις: ωωωωπ μέχρι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οκ άρα θα σε περιμένω στο επόμενο αθηναικό ;)
Πραγματικά έχω τρομερή περιέργεια να δω πως είναι απο κοντά (και δεν εννοώ εμφανισιακά, αλλιώς φαίνεται ο χαρακτήρας απο κοντά) ενός τέτοιου ανθρώπου.

Μακάρι να μπορέσω να έρθω, αλλά αυτό δεν είναι υπόσχεση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χάκουνα, αν έχεις σχέση, μπορείς απόψε το βράδυ να βγεις με την παρέα σου, να νωρίσεις έναν ενδιαφέρον τύπο να τον φλερτάρεις και να καταλήξεις μαζί του στο κρεβάτι; (οχι εσύ προσωπικά, αλλά οποιοσδήποτε)
Η θα πρέπει απλά να τον γνωρίσεις, να τα πείτε, και ακόμα κι αν σου αρέσει πολύ, να πεις: ωωωωπ μέχρι εδώ.

Να σου πω κάτι; Αν μου αρέσει όντως τόοοοσο πολύ:
1. Αν τον θέλω μόνο για σεξ θα πάρω ένα τηλ τον σύντροφο μου, θα του εξηγήσω οτι είναι κάποιος που τον θέλω πολύ αλλά μόνο για σεξ και θα τον ρωτήσω αν με αφήνει να κάνω σεξ μαζί του. Ουσιαστικα ενημέρωση θα είναι, όχι τόσο οτι του ζητάω "την άδεια", απλά χάριν ευγένειας θα το πω έτσι.
2. Αν τον ερωτευτώ και τον θέλω για σχέση, ε θα χωρίσω. Δεν είναι εφ'όρου ζωής δέσμευση μια σχέση. Την έχεις μπερδέψει με το γάμο νομίζω.

Μέχρι στιγμή δεν έχει συμβεί κάτι απο τα παραπάνω πάντως στα 2,5 χρόνια που είμαστε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Να σου πω κάτι; Αν μου αρέσει όντως τόοοοσο πολύ:
1. Αν τον θέλω μόνο για σεξ θα πάρω ένα τηλ τον σύντροφο μου, θα του εξηγήσω οτι είναι κάποιος που τον θέλω πολύ αλλά μόνο για σεξ και θα τον ρωτήσω αν με αφήνει να κάνω σεξ μαζί του. Ουσιαστικα ενημέρωση θα είναι, όχι τόσο οτι του ζητάω "την άδεια", απλά χάριν ευγένειας θα το πω έτσι.
2. Αν τον ερωτευτώ και τον θέλω για σχέση, ε θα χωρίσω. Δεν είναι εφ'όρου ζωής δέσμευση μια σχέση. Την έχεις μπερδέψει με το γάμο νομίζω.

Μέχρι στιγμή δεν έχει συμβεί κάτι απο τα παραπάνω πάντως.
Ωραία, εδώ έχουμε μια λεπτομέρεια που δηλώνει οτι δεν μπορεί όλοι οι άνθρωποι να είμαστε ίδιοι.
Εγώ δεν θέλω να πάρω κανέναν τηλέφωνο και να του εξηγήσω τίποτα, και φυσικά δεν πρόκειται να ρωτήσω κανέναν. Κουμάντο στα .......μπιπ....... :redface: ;
Εχω μάθει να ζω χωρίς να δίνω λογαριασμό σε ότι κάνω. Δεν αλλάζει αυτό τώρα.
Δεν τίθεται θέμα χωρισμού και νέας σχέσης, γιατί αυτό το σενάριο μπορεί να επαναληφθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ωραία, εδώ έχουμε μια λεπτομέρεια που δηλώνει οτι δεν μπορεί όλοι οι άνθρωποι να είμαστε ίδιοι.
Εγώ δεν θέλω να πάρω κανέναν τηλέφωνο και να του εξηγήσω τίποτα, και φυσικά δεν πρόκειται να ρωτήσω κανέναν. Κουμάντο στα .......μπιπ....... :redface: ;
Εχω μάθει να ζω χωρίς να δίνω λογαριασμό σε ότι κάνω. Δεν αλλάζει αυτό τώρα.
Δεν τίθεται θέμα χωρισμού και νέας σχέσης, γιατί αυτό το σενάριο μπορεί να επαναληφθεί.

Μα γι'αυτο ειπα οτι αν ΑΓΑΠΑΣ φερεσαι σωστα γιατι ετσι ΝΙΩΘΕΙΣ.


Παιζει να εχουμε δυο αγνωστες λεξουλες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αν ΑΓΑΠΑΣ δεν υπαρχουν κανονες. Φερεσαι σωστα γιατι ετσι νιωθεις.
:clapup: :clapup:

τα ειπες ολα σε μια γραμμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωραία, εδώ έχουμε μια λεπτομέρεια που δηλώνει οτι δεν μπορεί όλοι οι άνθρωποι να είμαστε ίδιοι.
Εγώ δεν θέλω να πάρω κανέναν τηλέφωνο και να του εξηγήσω τίποτα, και φυσικά δεν πρόκειται να ρωτήσω κανέναν. Κουμάντο στα .......μπιπ....... :redface: ;
Εχω μάθει να ζω χωρίς να δίνω λογαριασμό σε ότι κάνω. Δεν αλλάζει αυτό τώρα.
Δεν τίθεται θέμα χωρισμού και νέας σχέσης, γιατί αυτό το σενάριο μπορεί να επαναληφθεί.

Μα σου είπα οτι θα ρωτήσω λόγω ευγένειας. Ουσιαστικά θα είναι ενημέρωση.
Και φυσικά συμφωνώ απόλυτα με τη Χακούνα. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει συμβει διότι είμαι ερωτευμένη οπότε κανείς δεν μου έχει αρέσει ΤΟΣΟ ΥΠΕΒΟΛΙΚΑ πολύ ώστε να το κάνω αυτό, ξέροντας οτι θα πληγώσει τον σύντροφο μου. Τα ζυγίζω και πάντα ΕΠΙΛΕΓΩ να μην πληγωθεί ο σύντροφος μου. Όταν αγαπάς μπορεί να συμβεί αυτό ξέρεις, να προτιμήσεις να χάσεις κάτι ώστε να είναι ευτυχισμένος ο άλλος. Δεν το κάνεις λόγω καταπίεσης, είναι ΕΠΙΛΟΓΗ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σας υπενθυμίζω πως το τόπικ δεν είναι υπέρ της μοναξιάς και κατά των σχέσεων. :)
Ανοίχτηκε για να υπενθυμίζει σε όσους δεν είναι σε σχέση αυτή τη στιγμή, πως η ζωή είναι ωραία όταν τα πηγαίνεις καλά με τον εαυτό σου ακόμα κι όταν είσαι μόνος, μέχρι να εμφανιστεί ξανά (ή για πρώτη φορά), ο έρωτας της ζωής σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Σας υπενθυμίζω πως το τόπικ δεν είναι υπέρ της μοναξιάς και κατά των σχέσεων. :)
Ανοίχτηκε για να υπενθυμίζει σε όσους δεν είναι σε σχέση αυτή τη στιγμή, πως η ζωή είναι ωραία όταν τα πηγαίνεις καλά με τον εαυτό σου ακόμα κι όταν είσαι μόνος, μέχρι να εμφανιστεί ξανά (ή για πρώτη φορά), ο έρωτας της ζωής σου!:)
ετσι ακριβως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα γι'αυτο ειπα οτι αν ΑΓΑΠΑΣ φερεσαι σωστα γιατι ετσι ΝΙΩΘΕΙΣ.


Παιζει να εχουμε δυο αγνωστες λεξουλες;;
Παίζει να μην έχεις καταλάβει οτι χωρίς αγάπη και συναίσθημα δεν ζει κανείς σε αυτόν τον κόσμο;
Οσο τα έχεις εσύ ανάγκη, τα έχω κι εγώ, και όσο τα έχεις στη ζωή σου, τα έχω κι εγώ.
Το "σωστό" όμως, προϋποθέτει κανόνες, συμβιβασμούς, υποχωρήσεις και εκπτώσεις, τις οποίες δεν είμαι διαθετειμένος να κάνω.

Ας το θέσω και λίγο διαφορετικά ίσως να γίνει πιο κατανοητό.
Αν υποθέσουμε οτι είχα ένα δεσμό, στάνταρ θα την απατούσα συχνά, στάνταρ θα ήθελα να κάνω τα δικά μου, δεν θα είχα καθόλου μα καθόλου υπομονή μαζί της και δεν θα δεχόμουν να αλλάξω καμία απο τις συνήθειες μου.
Τι σχέση θα ήταν αυτή;
Δεν είναι καλύτερα λοιπόν που παραδέχομαι οτι εγώ δεν είμαι για τέτοια πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top