Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
για το κινητο μου... τελειως μαπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι εμένα το κινητό μου και πολλά και διάφορα ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
είχα βάλει στο μάτι ένα πουκάμισο πολύ ωραίο (replay νομίζω ήταν), ακριβούτσικο. μάζεψα λεφτά και πήγα στο μαγαζί, στο δοκίμασα, μου φάνηκε οκ και το αγόρασα. Όταν γύρισα σπίτι και το έκανα πρόβα στον καθρέφτη και είδα πως ήταν σκισμένο στο πίσω μέρος! Απλά FAIL! Ευτυχώς το πήγα πίσω στο μαγαζί και το άλλαξα, φεύγοντας με κάτι άλλο γιατί δεν υπήρχε άλλο πουκάμισο στο νούμερο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το προηγούμενο κινητό που είχα, και το είχα πάρει ακροβούτσικα γιατί είχε πλοηγό, που όταν με έπαιρναν τηλέφωνο, και το έπιανα στα χέρια μου έχανε το σήμα τελείως, και αναγκαζόμουν μετά να τους πάρω εγώ και χρεωνόμουν διπλά, μέχρι που το καλοκαίρι μου την έδωσε τελείως και πήγα και αγόρασα καινούργιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Γκρρρ, ένα ζευγάρι μπαλαρίνες που πήρα τον προηγούμενο μήνα.
Έκαναν 70 ευρώ και μάζεψα λεφτουδάκια, τις δοκίμασα (όλα καλά ως εδώ) και τις πήρα...

(Τώρα ξεκινούν τα προβλήματα) Μόλις τις φόρεσα ένα ωραίο πρωί για να βγω έξω, μου ήταν τόοοσο στενές που έκανα αμέσως πληγή!
Τσάμπα τα λεφτά μουουου... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κάτι αεροπορικά εισιτήρια. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γκρρρ, ένα ζευγάρι μπαλαρίνες που πήρα τον προηγούμενο μήνα.
Έκαναν 70 ευρώ και μάζεψα λεφτουδάκια, τις δοκίμασα (όλα καλά ως εδώ) και τις πήρα...

(Τώρα ξεκινούν τα προβλήματα) Μόλις τις φόρεσα ένα ωραίο πρωί για να βγω έξω, μου ήταν τόοοσο στενές που έκανα αμέσως πληγή!
Τσάμπα τα λεφτά μουουου... :mad:

Συνονόματη, έχω πάθει το ίδιο με μπαλαρίνες και περισσότερα λεφτά. Το θέμα είναι ότι σιχαίνομαι αυτά τα παπούτσια αλλά δούλευα στα καλλυντικά τότε και ήταν "κανόνας" ότι έπρεπε να φοράμε τέτοια παπούτσια. Εγώ δεν είχα (μπότες φοράω πάντα) οπότε πήγα να αγοράσω. Βρηκα κάποιες Replay που μου φάνηκαν άνετες (με μαλακό πάτο, λίγο χοντρό) και έσκασα 100 ευρώ. Ε, παρόλο που είναι 40 (και κανονικά φοράω 38-39) δεν τις αντέχω για πάνω από 3 λεπτά. Τις έχω κρατήσει όμως και λέω συνέχεια ότι θα τις φοράω με το ζόρι (κι ας μην μ' αρέσουν, κι ας μην δουλέυω πια εκεί) ώστε να βγάλουν τα λεφτά τους. Τρια χρόνια αργότερα, δεν τις έχω φορέσει καθόλου μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ενα γιαουρτι που ηταν ληγμενο...τωρα κλαιμε τα λεφτα μας και για αυτα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν το αγόρασες ληγμένο, μπορείς να το πας πίσω. Μου έχει τύχει πολλές φορές και ποτέ δεν μου έχουν αρνηθεί να μου δώσουν ένα νέο. Σε κάποια προϊόντα σου λένε κι ευχαριστώ επειδή τους δίνεις την ευκαιρία να το αποσύρουν από τα ράφια. Μου έτυχε μια φορά με αλεύρι. Το πήγα πίσω και αποδείχτηκε πως ήταν όλη η παρτίδα στο ράφι ληγμένη. Με τα γαλακτοκομικά είναι λίγο πιο περίεργη φάση επειδή έχουν μικρή διάρκεια ζωής αλλά και πάλι, λογικά, θα σου το αλλάξουν, ειδικά αν έχεις την απόδειξη.
Μια άλλη φορά επίσης μου έτυχε γιαούρτι με μούχλα, παρόλο που δεν είχε λήξει. Επίσης μου το άλλαξαν.

(Βέβαια μένω απέναντι από το super market και είναι πανεύκολο να πεταχτώ. Αν έχεις να πας μακριά, ε προφανώς δε λέει να χάσεις χρόνο και βενζίνη για ένα γιαούρτι. :/:) Κλαψ ληγμένο γιαουρτάκι :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αν το αγόρασες ληγμένο, μπορείς να το πας πίσω.

Ε το ειδα μετα απο κανα 2 μερες και δεν μπηκα στη διαδικασια...Τουλαχιστον εμαθα να ειμαι πιο προσεκτικη με τις ετικετες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Συνονόματη, έχω πάθει το ίδιο με μπαλαρίνες και περισσότερα λεφτά. Το θέμα είναι ότι σιχαίνομαι αυτά τα παπούτσια αλλά δούλευα στα καλλυντικά τότε και ήταν "κανόνας" ότι έπρεπε να φοράμε τέτοια παπούτσια. Εγώ δεν είχα (μπότες φοράω πάντα) οπότε πήγα να αγοράσω. Βρηκα κάποιες Replay που μου φάνηκαν άνετες (με μαλακό πάτο, λίγο χοντρό) και έσκασα 100 ευρώ. Ε, παρόλο που είναι 40 (και κανονικά φοράω 38-39) δεν τις αντέχω για πάνω από 3 λεπτά. Τις έχω κρατήσει όμως και λέω συνέχεια ότι θα τις φοράω με το ζόρι (κι ας μην μ' αρέσουν, κι ας μην δουλέυω πια εκεί) ώστε να βγάλουν τα λεφτά τους. Τρια χρόνια αργότερα, δεν τις έχω φορέσει καθόλου μέχρι στιγμής.
Βρε καλά μου κορίτσια δεν έχετε ακούσει για τον τσαγκάρη και το καλαπόδι; :confused:
Αν έχετε στενά παπούτσια που σας χτυπάνε, τα πάτε στον τσαγκάρη κι εκείνος τα βρέχει και τα βάζει στο καλαπόδι.

Μπορείτε επίσης να δοκιμάσετε κι αυτό:


Ελπίζω μόνο να τα έχετε ακόμη τα παπουτσάκια! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
λουκουμαδες στο καρναβαλι της πατρας το 2012 , αγορασε φιλος με 6 ευρω! αποτυχημενη αγορα!
και ενω μετα απο 5 μετρα αγορασε αλλος με 3ευρω και μεγαλυτερη ποσοστητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
λουκουμαδες στο καρναβαλι της πατρας το 2012 , αγορασε φιλος με 6 ευρω! αποτυχημενη αγορα!
και ενω μετα απο 5 μετρα αγορασε αλλος με 3ευρω και μεγαλυτερη ποσοστητα!
οταν εχουμε κανει μια αγορα οποια και να ειναι αυτη ποτε μα ποτε δεν κανουμε το λαθος να κοιταξουμε αλλου τιμη η ποιοτητα του ιδιου προιοντος διοτι αν το βρουμε σε χαμηλοτερη τιμη και ακομα χειροτερα σε καλυτερη ποιοτητα μετα νιωθουμε τοσο βλακες!!ΝΟΜΟΣ!!
*μου εχει συμβει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
οταν εχουμε κανει μια αγορα οποια και να ειναι αυτη ποτε μα ποτε δεν κανουμε το λαθος να κοιταξουμε αλλου τιμη η ποιοτητα του ιδιου προιοντος διοτι αν το βρουμε σε χαμηλοτερη τιμη και ακομα χειροτερα σε καλυτερη ποιοτητα μετα νιωθουμε τοσο βλακες!!ΝΟΜΟΣ!!
*μου εχει συμβει!!

ναι αλλα οταν εχεις καφρους φιλους! εσυ μπορει να μην θες να κοιταξεις διπλα, απλα αυτοι το κανουν επιτηδες για δουλεμα! και ναι και εγω αυτο εκανα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μια άλλη φορά επίσης μου έτυχε γιαούρτι με μούχλα, παρόλο που δεν είχε λήξει. Επίσης μου το άλλαξαν.
Ίου!
Μάρκα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η μάρκα ήταν ΦΑΓΕ αλλά ίσως έπαιζε ρόλο το ψυγείο του καταστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ενα παντελονι attrativo υφασματινο στυλ βρακας.
για ονομα ΠΩΣ και ΑΠΟ που μου 'ρθε;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ένα δαχτυλίδι που και καλά αλλάζει χρώμα ανάλογα με το τι νοιώθεις.

ΜΟΥΦΑ! Όλη την ώρα με βγάζει νευριασμένη! Και γενικά, είναι πολύ κακόγουστο! Αν και έκανε μόνο 1,50 ευρώ... Θα μπορούσα να είχα πάρει τσίχλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ένα στεγνωτήρι για τα νύχια που δεν έκανε απολύτως τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top