Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.

    Ψήφοι: 9 16.1%
  • Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.

    Ψήφοι: 6 10.7%
  • Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.

    Ψήφοι: 18 32.1%
  • Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.

    Ψήφοι: 15 26.8%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 5 8.9%

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
αρκει ο κοσμος που σε ειδε να ηταν επισης γυμνιστες. μην επαθε κανα η εμφραγμα η γιαγια στη γωνια με τα εγγονια να παιζουν στην αμμο. :look:


χαχαχαχαχα:hehe::hehe:
τελεια τα λες!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από @nt¤wnis|~|¤e;640319:
Σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν αντιμετωπίζουν τον γυμνισμό ως ταμπού, αλλά όταν μια "ωραία" γυναίκα εμφανίζεται γυμνή σε μία παραλία γίνεται δυνάμει αντικείμενο πόθου. Δεν το λέω ηθικολογικά, απλώς, όπως και να' χει, ακόμα κι όταν ένας γυμνιστής είναι, π.χ, άτομο καλλιεργημένο, υψηλής αισθητικής κι έτσι... πολύ ανωτάτου... δεν είναι δυνατόν να αντιμετωπίζει συνεχώς το γυμνό σώμα σαν ένα όμορφο άγαλμα που τέρπει την αισθητική του και μόνο. Ακόμα κι αν δεν έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέες καταστάσεις (να παρεισδύουν "γυμνιστές" μπανιστηρτζήδες π.χ), μία γυναίκα, στην ιδέα ότι υπάρχει η πιθανότητα να τραβήξει επάνω της βλέμματα πόθου, μπορεί να αισθάνεται αμηχανία να εμφανιστεί γυμνή, ενώ ένας άντρας να αισθάνεται άβολα με το να βλέπει ο ίδιος, γιατί, ναι μεν ένα γυμνό σώμα μπορεί να μην διεγείρει την επιθυμία όσο ένα σέξι ντύσιμο, πλην όμως η σεξουαλική επιθυμία μας χαρακτηρίζει όλους λίγο ή πολύ, οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα το γυμνό σώμα, εκτός από "έργο τέχνης", να ιδωθεί και ως "πειρασμός"

τεσπα...εντάξει... απ' την άλλη μπορεί κάλλιστα κάποιος/κάποια να [FONT=&quot]φορέσει γυαλιά ηλίου, να απολαύσει ήλιο και μπανάκι, αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα.[/FONT] 8) Πάντως, εγώ γυμνισμό έκανα σποραδικά για 4, 5 χρόνια περίπου και μάλιστα με την άδεια των γονιών μου. Μετά το νηπιαγωγείο όμως συνεχίζω σταθερά με τόπλες.[FONT=&quot]

τέλος (ετεροχρονισμένου ποστ ;ρ)

[/FONT]

Mιλάς σωστα στην πάνω παράγραφο.Στην κάτω...απλά έλιωσα!Φοβερός!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν εχω κανενα προβλημα με τον γυμνισμο,ο καθενας κανει οτι θελει....Αλλα προς το παρον δεν εχω κανει,ομως δεν το αποκλειω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Με αφορμή μια απάντηση του Dark_kronos στη μίνι συνέντευξη και καθώς διανύουμε καλοκαίρι σκέφτηκα το θέμα αυτό.
Θεωρείτε ταμπού το γυμνισμό? Έχετε κάνει ποτέ? Θα κάνατε?
Έχει τελικά μεγάλη διαφορά από το topless σε συνδυασμό με string που βλέπουμε σε πολλές παραλίες μη γυμνιστών?

Κάνω γυμνησμό. Παλαιότερα έκανα τόπλες, αλλά επειδή μου αρέσει το ενιαίο μαύρισμα, και η αίσθηση απελευθέρωσης χωρίς μαγιό στο νερό, τα τελευταία 2 χρόνια κάνω γυμνησμό. Δεν το θεωρώ ταμπού. Ίσα ίσα, ένα γυμνό κορμί δεν είναι καθόλου προκλητικό σε σχέση με ένα κορμί ντυμένο με ότι πιο μικροσκοπικό υπάρχει. Δυστη΄χώς λίγες είναι οι παραλίες γυμνηστών στην Ελλάδα. Εγώ προτειμώ για τις διακοπές μου ελεύθερο κάμπινκ, γυμνησμό, σε μέρος ήσυχο, χωρίς πολυκοσμία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new_day*

Νεοφερμένος

Η new_day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πέρυσι το καλοκαίρι έκανα πρώτη φορά topless σε διακοπές με το αγόρι μου. Σε οικογενειακές διακοπές φυσικά και δεν θα το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Ναι, έχω κάνει γυμνισμό χωρίς να το θέλω και μάλιστα σε παραλία που δεν ήταν γυμνιστών.
Η ιστορία είναι 100% αληθινή.

Ήταν Αύγουστος και αποφάσισα να πάω για μπάνιο μόνος μου σε μια ωραία οικογενειακή ακτή που είχα εντοπίσει 1.5 km από το εξοχικό μας. Ξεκινάω λοιπόν με τις καλύτερες προυποθέσεις, ο καιρός ωραίος, ζεστός η διάθεση ανεβασμένη, όλα γενικά έδειχναν οτι θα περάσω ένα πολύ ωραίο απόγευμα. Μαζί μου είχα πάρει μια σακούλα από σούπερ μάρκετ για να βάλω το walkman, τα κλειδιά μου και ένα περιοδικό για να διαβάσω. Πετσέτα δεν είχα πάρει αφού σκέφτηκα οτι έτσι και αλλιώς θα κάνω ντούζ και μετά θα κάτσω στον ήλιο μπας και πάρω και λίγο χρώμα. Φτάνω λοιπόν, η παραλία γεμάτη, οικογένειες κυρίως, παιδάκια να παίζουν στην ακτή, μερικά ζευγάρια και αρκετός κόσμος μόνος του. Αφήνω τα πράγματά μου σε ενα παγκάκι και μπαίνω στη θάλασσα.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι είχα πάθει εκείνη τη μέρα αλλά ήθελα να "πιώ" τη θάλασσα. Αρχισα τις βουτιές, τις "ψευτοκαταδύσεις", φανταστείτε οτι η θάλασσα ήταν τόσο καθαρή και διάφανη που έβλεπες όλες τις λεπτομέρειες στον βυθό της. Η κατάσταση αυτή με ευχαριστούσε και δεν κατάλαβα για πότε πέρασε η ώρα...Δυστυχώς όμως άρχισα να κρυώνω από ενα σημείο και μετά, χώρια που ο περισσότερος κόσμος είχε βγεί έξω και είχα μείνει εγώ μαζί με μερικές γριές να κάνουμε μπάνιο. Η ώρα πρέπει να ήταν περίπου 6 το απόγευμα. Για μια στιγμή σκέφτηκα μήπως έκανα την βλακεία και έβαλα τα κλειδιά μου μέσα στην τσέπη του μαγιώ (κάνω κάτι τέτοιες αηδίες). Πάω να ψάξω τα κλειδιά αλλά τελικά δεν έβρισκα ούτε το μαγιώ. Ναι, είχα χάσει το μαγιώ μου...

Μετά το αρχικό σόκ, λέω δεν μπορεί κάπου εδώ γύρω θα είναι και άρχισα να ψάχνω. Εντωμεταξύ είχα κάνει τη βλακεία και είχα πάει αρκετά βαθιά. Πουθενά το μαγιώ...Μη σας τα πολυλογώ καθόμουν για καμμιά ώρα και σκεφτόμουν τι να κάνω, να σημειώσω ότι τα πράγματα μου τα είχα αφήσει δίπλα σε μια οικογένεια...Πέρασε από το μυαλό μου να κάτσω μέχρι το βράδυ μέσα αλλά δεν γινόταν, κρύωνα αλλά είχα κανονίσει και ραντεβού σε μια ώρα!!

Τελικά μετά απο πάρα πολύ σκέψη και αγωνία αποφάσισα την ηρωική έξοδο. Δεν κοίταξα καθόλου γύρω μου, απλά άκουσα κάποιους ηλικιωμένους να λένε "Ντροπή!" καποια παιδάκια να κλαίνε και κάποιους άλλους να φωνάζουν "Άξιος!"...Δεν πρέπει να εχω ξεφτιλιστεί περισσότερο στη ζωή μου..Πήρα τα πράγματα, έτρεξα σε κάτι θάμνους παραδίπλα και άρχισα τους πειραματισμούς...Δεν γινόταν να διανύσω 1.5 km γυμνός, παίρνω λοιπόν την σακούλα φτιάχνω δύο τρύπες και την κάνω σώβρακο. Το φόρεσα και όπου φύγει-φύγει. Κατά την διάρκεια της διαδρομής είχα χαμηλωμένο το κεφάλι, μόνο μερικά κορναρίσματα άκουσα...

Δεν θέλω να το ξαναζήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απιστευτοοοοοοοοοοοοοοοοοοο:clapup::clapup:
(νομιζα οτι μονο σε ταινιες γινονται αυτα)

καλα τι μαγιο φοραγες?
σλιπακι ή βερμουδα?
γιατι απορω πώς εφυγε χωρις να το καταλαβεις..:confused:

Άξιοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςςςςς:vroum::vroum::vroum::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ναι, έχω κάνει γυμνισμό χωρίς να το θέλω και μάλιστα σε παραλία που δεν ήταν γυμνιστών.
Η ιστορία είναι 100% αληθινή.

Ήταν Αύγουστος και αποφάσισα να πάω για μπάνιο μόνος μου σε μια ωραία οικογενειακή ακτή που είχα εντοπίσει 1.5 km από το εξοχικό μας. Ξεκινάω λοιπόν με τις καλύτερες προυποθέσεις, ο καιρός ωραίος, ζεστός η διάθεση ανεβασμένη, όλα γενικά έδειχναν οτι θα περάσω ένα πολύ ωραίο απόγευμα. Μαζί μου είχα πάρει μια σακούλα από σούπερ μάρκετ για να βάλω το walkman, τα κλειδιά μου και ένα περιοδικό για να διαβάσω. Πετσέτα δεν είχα πάρει αφού σκέφτηκα οτι έτσι και αλλιώς θα κάνω ντούζ και μετά θα κάτσω στον ήλιο μπας και πάρω και λίγο χρώμα. Φτάνω λοιπόν, η παραλία γεμάτη, οικογένειες κυρίως, παιδάκια να παίζουν στην ακτή, μερικά ζευγάρια και αρκετός κόσμος μόνος του. Αφήνω τα πράγματά μου σε ενα παγκάκι και μπαίνω στη θάλασσα.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι είχα πάθει εκείνη τη μέρα αλλά ήθελα να "πιώ" τη θάλασσα. Αρχισα τις βουτιές, τις "ψευτοκαταδύσεις", φανταστείτε οτι η θάλασσα ήταν τόσο καθαρή και διάφανη που έβλεπες όλες τις λεπτομέρειες στον βυθό της. Η κατάσταση αυτή με ευχαριστούσε και δεν κατάλαβα για πότε πέρασε η ώρα...Δυστυχώς όμως άρχισα να κρυώνω από ενα σημείο και μετά, χώρια που ο περισσότερος κόσμος είχε βγεί έξω και είχα μείνει εγώ μαζί με μερικές γριές να κάνουμε μπάνιο. Η ώρα πρέπει να ήταν περίπου 6 το απόγευμα. Για μια στιγμή σκέφτηκα μήπως έκανα την βλακεία και έβαλα τα κλειδιά μου μέσα στην τσέπη του μαγιώ (κάνω κάτι τέτοιες αηδίες). Πάω να ψάξω τα κλειδιά αλλά τελικά δεν έβρισκα ούτε το μαγιώ. Ναι, είχα χάσει το μαγιώ μου...

Μετά το αρχικό σόκ, λέω δεν μπορεί κάπου εδώ γύρω θα είναι και άρχισα να ψάχνω. Εντωμεταξύ είχα κάνει τη βλακεία και είχα πάει αρκετά βαθιά. Πουθενά το μαγιώ...Μη σας τα πολυλογώ καθόμουν για καμμιά ώρα και σκεφτόμουν τι να κάνω, να σημειώσω ότι τα πράγματα μου τα είχα αφήσει δίπλα σε μια οικογένεια...Πέρασε από το μυαλό μου να κάτσω μέχρι το βράδυ μέσα αλλά δεν γινόταν, κρύωνα αλλά είχα κανονίσει και ραντεβού σε μια ώρα!!

Τελικά μετά απο πάρα πολύ σκέψη και αγωνία αποφάσισα την ηρωική έξοδο. Δεν κοίταξα καθόλου γύρω μου, απλά άκουσα κάποιους ηλικιωμένους να λένε "Ντροπή!" καποια παιδάκια να κλαίνε και κάποιους άλλους να φωνάζουν "Άξιος!"...Δεν πρέπει να εχω ξεφτιλιστεί περισσότερο στη ζωή μου..Πήρα τα πράγματα, έτρεξα σε κάτι θάμνους παραδίπλα και άρχισα τους πειραματισμούς...Δεν γινόταν να διανύσω 1.5 km γυμνός, παίρνω λοιπόν την σακούλα φτιάχνω δύο τρύπες και την κάνω σώβρακο. Το φόρεσα και όπου φύγει-φύγει. Κατά την διάρκεια της διαδρομής είχα χαμηλωμένο το κεφάλι, μόνο μερικά κορναρίσματα άκουσα...

Δεν θέλω να το ξαναζήσω...
Γιατι βρε;;;;;;;;;;;; μια χαρα εμπειρια ειναι :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν γινόταν να διανύσω 1.5 km γυμνός, παίρνω λοιπόν την σακούλα φτιάχνω δύο τρύπες και την κάνω σώβρακο.


ΧΑΧΑΧΑελεος
δεν ξέρω πάντως για την σκέψη για σώβρακο. Εγώ θα την είχα κάνει μάσκα προσώπου :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ελπίζω οι 2 τρύπες να ήταν για τα πόδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑελεος
δεν ξέρω πάντως για την σκέψη για σώβρακο. Εγώ θα την είχα κάνει μάσκα προσώπου :P:P:P

έχεις μήπως διαβάζει κανένα βιβλίο του Paul Arden (πχ το Whatever you think, think the opposite)???..... αν όχι ο τύπος έχει κλέψει τις ιδέες σου και τις έχει κάνει bestseller... :hmm::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
καλα τι μαγιο φοραγες?
σλιπακι ή βερμουδα?
γιατι απορω πώς εφυγε χωρις να το καταλαβεις..:confused:

Και εγώ ειλικρινά απορούσα όταν το κατάλαβα. Το άτυχο μαγιώ ήταν βερμούδα, αρκετά αέρινη, απ'ότι φαίνεται είχαν χαλαρώσει και τα λάστιχα, τελείως Woodstock κατάσταση...:D. Μια φορά και έναν καιρό έκανα τέτοιες βλακείες, τώρα πλέον προσέχω πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Expectation
Καυτές κορασίδες με μεγάλα στήθη και θεϊκό κορμί,για τα αγοράκια.
Νεαρά αγόρια με κορμί Απόλλωνα και κοιλιακούς για τρίλιζα για τα κοριτσάκια.

Reality
Μεσήλικοι άντρες με κοιλάρες απο την πολυ μπύρα.

Δεν έχω κάνει,αλλά δεν θα είχα κάποιο πρόβλημα πιστεύω να το κάνω,ΕΦΟΣΟΝ είμαι μόνο εγώ και το αμόρε;):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
δεν ξερω για εσας αλλα εγω στη παραλια παντα topless ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
το να μη φορας ρουχα στη θαλασσα ειναι πολυ ωραιο! νιωθεις τοση ελευθερια που μετα αναρωτιεσαι γιατι καν τα βαζεις! :P
νταξει εγω μονο μεχρι το τοπλες εχω φτασει βεβαια κ ειτε σε παραλια γυμνιστων είτε καπου απομκρυσμενα με την κοριτσοπαρεα. :redface:

το απο κατω δεν το χω δοκιμασει ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εγώ τα εχω κάνει όλα
ΕΚΤΟΣ
από το να εμφανιστώ φραπέless στην παραλία

όλα κ όλα. κάποιες ηθικές αξίες πρέπει να τις τιμάμε




υγ.
Eίμαι το ξακουστό, σε όλους greek καμάκι
στο στήθος έχω τρίχα, στο χέρι μου σουβλάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
δεν το εχω κανει ποτε ..... - ντρεπομαι :redface:
ντρεπομαι και να κοιταω αυτους που το κανουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Επειδή πρόσφατα έκανα γυμνισμό, σκέφτηκα να αναζωπυρώσω το θέμα, βάζοντάς του και δημοσκόπηση.
Μου είχαν πει πως η αίσθηση του γυμνού σου αλλάζει κανονικά την κοσμοθεωρία και μετά είναι πολύ δύσκολο να κάνεις μπάνιο με μαγιώ και δεν τους πίστευα, αλλά πλέον πραγματικά προτιμώ να μη πάω στη θάλασσα (ή αν πάω, να μη βουτήξω) παρά να βάλω μαγιώ και να μπω στην θάλασσα. Δεν ξέρω πως τόσο καιρό έκανα μπάνιο αλλιώς και πραγματικά αυτό μου έχει δυσκολέψει την ζωή αφού είναι ελάχιστες οι παραλίες που επιτρέπεται ο γυμνισμός..
Δεν συγκρίνεται με την καμία με το topless, δεν έχουν καμία σχέση, τον γυμνισμό τον αντιλαμβάνομαι πλέον περισσότερο ως άμεση επαφή με το νερό και την φύση γενικά και αποτελεί για μένα πλέον πηγή ατελείωτης χαλάρωσης και ευχαρίστησης :redface:
Δεν έχω ακόμα διαβάσει τις υπόλοιπες απαντήσεις, πιθανά να επανέλθω, αλλά θα ήθελα να διαβάσω και τις δικές σας απόψεις, ιδιαίτερα όσων το έχουν δοκιμάσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για τον γυμνισμό είχε πει σε ταινία ο Μουστάκας: άλλη αίσθηση, σαν aircondition είναι. :hehe:
Κάπου στο youtube κυκλοφορεί αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy Springer

Νεοφερμένος

Ο Jimmy Springer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με την Κωνσταντίνα και ένα ακόμα ζήτημα που δεν έχει αναφερθεί (και δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει η ίδια) είναι γιατί είναι αρκετά δύσκολο να μιλήσεις / βρεις άτομα να κάνετε γυμνισμό, αν δεν είναι σε ένα πλαίσιο οικειότητα δηλαδή (πχ οικογένεια, γυμνιστές σε παραλία κλπ), ή πιθανώς κολλητός/ή (και εκεί είναι σχετική η οικειότητα σε αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top