Σκουλαρίκι στο φρύδι...

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
και εγω 8ελω.οταν μεγαλωσω αλλα ειδα μια εικονα που σου πιανουν με ενα τσιμπιδακι φρυδιων το κρεας,το τραβανε προς τα εξω και επειτα σου βαζουν ενα πραμα σαν κατσαβιδι για την τρυπα,ew.
Αααχχχ εγώ ήθελα να κάνω έτσι γίνεται? :( τρομακτικό ακούγεται :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Σκέφτομαι έντονα τους τελευταίους μήνες ,για σκουλαρίκι στο φρύδι ,αλλά δεν εχω ψάξει καθόλου τι παίζει με τις μολύνσεις . Επίσης , εαν θελήσω να το βγάζω και να το βάζω σχετικά συχνά ,είναι εύκολο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Επίσης , εαν θελήσω να το βγάζω και να το βάζω σχετικά συχνά ,είναι εύκολο ;
Για να μην το βλέπουν οι δικοί σου?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Για να μην το βλέπουν οι δικοί σου?:P
Μπα. Δεν έχουν θέμα . Στον χώρο εργασίας ,ίσως υπάρχει πρόβλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
η ιδεολογια του piercing ειναι μοδα...
μεταβεβαια απο χιλιαδες χρονια στους μαυρους και πρωτογονους τους αφρικης..

παμε μπροστα σαν κοινωνια..;)

δεν το βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexkolokas

Νεοφερμένος

Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια θελω να κανω σκουλαρικη στο φρυδι αλλα βρισκω μπροστα τους γωνοις μου νομιζουν οτι θα παθω βλεφαροπτοση αλλα εγω το θεμα το εψαξα και δεν ηπαρχει περιπτοση για βλεφαροπτοση αλλα δεν με πιστευουν τι να κανω για να τους πεισω??? αν γραφω σε λαθος στειλη πειτε μου γιατι δεν ειξερα που να γραψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
παιδια θελω να κανω σκουλαρικη στο φρυδι αλλα βρισκω μπροστα τους γωνοις μου νομιζουν οτι θα παθω βλεφαροπτοση αλλα εγω το θεμα το εψαξα και δεν ηπαρχει περιπτοση για βλεφαροπτοση αλλα δεν με πιστευουν τι να κανω για να τους πεισω??? αν γραφω σε λαθος στειλη πειτε μου γιατι δεν ειξερα που να γραψω

Για να μην το κουράζουμε , έχεις 2 επιλογές :

1)Να κάνεις την τρύπα κρυφά και να δεχθείς τις συνέπειες στο σπίτι.
2)Να κάτσεις στ' αυγά σου κι να τους ακούσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexkolokas

Νεοφερμένος

Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εχεις δικιο:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οι βλεφαριδες σου δε θα πεσουν. Λιγο φρυδακι ομως παιζει να σου μεινει στο χερι, αν και λογικα θα'χεις δει σε οσους εχουν πως στην ακρη λειπει κομματι κι αυτο δε διορθωνεται. Στις κοπελες δεν τιθεται μεγαλο ζητημα αφου ουτως η αλλως διορθωνουν το σχημα και το στρωνουν. Στους ανδρες ομως φαινεται εντονα. Θα ελεγα να μη βιαστεις, εισαι πολυ μικρος 13, περιμενε κανα δυο χρονια η κανε στο αυτι ξερω γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotosskar

Νεοφερμένος

Ο sotosskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας. ειμαι 17 χρονον και ενδιαφερομαι για μια τριπα στο φρυδι. εχω ακουσει πολλα και διαφορα για τις τριπες στο φρυδι αλλα δεν ξερω τι απο ολα αυτα να πιστεψω τελικα.αλλοι μου λενε οτι μπορει να πεσει το φρυδι μου .αλλοι μου λενε οτι πρεπει να σταματησω να αθλουμε για να μην χτυπησω.και αλλοι μου λενε οτι η τρυπα στο φρυδι ποναει τρελα... θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
1) η τρυπα στο φρυδι ποναει???
2) ποιοι ακριβως ειναι οι κινδυνοι που διατρεχω?
3)μπορει να μου πεσει το φρυδι??(αυτοσ ειναι ο μεγαλητερος λογοσ που αγχονομαι)
4)ποσο καιρο κανει για να επουλοθει η πληγη ωστε να αλλαξω σκουλαρικι??
5)αμα βγαλω το σκουλαρικι ποσο καιρο κανει ή ποσεσ ωρες κανει για να κλεισει η τρυπα???(δεν θελω να το φοραω παντα...)
6) αφινει μονιμο συμαντι???
7)μπορει να μου πετιχουν νεωρο ????
8)ποσο καιρο μενει πρισμαινο??
9)ισχιει οτι αν φοραω βαρει σκουλαρικι μπορει να μου πεσει το φρυδι??
10) πειτε μου αν υπαρχει κανενασ κινδινοσ που δεν αναφερα....ή δεν ξερω..
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotosskar

Νεοφερμένος

Ο sotosskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ρε παιδια απαντηστε μου ειναι συμαντικο...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
γεια σας. ειμαι 17 χρονον και ενδιαφερομαι για μια τριπα στο φρυδι. εχω ακουσει πολλα και διαφορα για τις τριπες στο φρυδι αλλα δεν ξερω τι απο ολα αυτα να πιστεψω τελικα.αλλοι μου λενε οτι μπορει να πεσει το φρυδι μου .αλλοι μου λενε οτι πρεπει να σταματησω να αθλουμε για να μην χτυπησω.και αλλοι μου λενε οτι η τρυπα στο φρυδι ποναει τρελα... θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
1) η τρυπα στο φρυδι ποναει???
2) ποιοι ακριβως ειναι οι κινδυνοι που διατρεχω?
3)μπορει να μου πεσει το φρυδι??(αυτοσ ειναι ο μεγαλητερος λογοσ που αγχονομαι)
4)ποσο καιρο κανει για να επουλοθει η πληγη ωστε να αλλαξω σκουλαρικι??
5)αμα βγαλω το σκουλαρικι ποσο καιρο κανει ή ποσεσ ωρες κανει για να κλεισει η τρυπα???(δεν θελω να το φοραω παντα...)
6) αφινει μονιμο συμαντι???
7)μπορει να μου πετιχουν νεωρο ????
8)ποσο καιρο μενει πρισμαινο??
9)ισχιει οτι αν φοραω βαρει σκουλαρικι μπορει να μου πεσει το φρυδι??
10) πειτε μου αν υπαρχει κανενασ κινδινοσ που δεν αναφερα....ή δεν ξερω..
:)

Το αν πονάει σχετικό είναι. Και αν πονάει δηλαδή, δε θα τη κάνεις;
Τους κίνδυνους γοογλαρε τους.
Εξαρτάται σε ποιο σημείο θα την κάνεις για να χτυπήσει ή όχι νεύρο. Σημασία έχει σε ποιον θα πας να στην κάνει την τρύπα. Και στο πάνω μέρος του αυτιού μπορείς να χτυπήσεις νευρό μπορεί και όχι. ΌΛα τα υπόλοιπα πας σε ένα μαγαζί και τα ρωτάς. Λίγο δύσκολο να βρεις όλες τις απαντήσεις σου εδώ. Καλύτερα να ενημερωθείς από ειδικό. Να είσαι και σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σφεντονας

Νεοφερμένος

Ο Σφεντονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Τρίκερι (Μαγνησία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
1) η τρυπα στο φρυδι ποναει???
2) ποιοι ακριβως ειναι οι κινδυνοι που διατρεχω?
3)μπορει να μου πεσει το φρυδι??(αυτοσ ειναι ο μεγαλητερος λογοσ που αγχονομαι)
4)ποσο καιρο κανει για να επουλοθει η πληγη ωστε να αλλαξω σκουλαρικι??
5)αμα βγαλω το σκουλαρικι ποσο καιρο κανει ή ποσεσ ωρες κανει για να κλεισει η τρυπα???(δεν θελω να το φοραω παντα...)
6) αφινει μονιμο συμαντι???
7)μπορει να μου πετιχουν νεωρο ????
8)ποσο καιρο μενει πρισμαινο??
9)ισχιει οτι αν φοραω βαρει σκουλαρικι μπορει να μου πεσει το φρυδι??
10) πειτε μου αν υπαρχει κανενασ κινδινοσ που δεν αναφερα....ή δεν ξερω..
:)
1. Οπου κι αν κανεις τρυπα ποναει, αλλου λιγοτερο αλλου περισσοτερο, αλλα δεν ειναι κατι, το συνηθηζεις.
2. Πολλοι κινδυνοι υπαρχουν, κυριως μολυνσης.
3. Αν χτυπησει φλεβα τοτε ειναι πολυ πιθανο να σου πεσει. Δε ξερω ουτε εχω δει καποιον που να το εχει παθει αλλα μπορει να συμβει.
4. Ενα μηνα νομιζω, μπορει και παραπανω.
5. Η τρυπα στο φρυδι δεν κλεινει νομιζω (δεν ειμαι και σιγουρος).
6. Λογικα ναι, "αφινει μονιμο συμαντι". :bleh:
7. Ναι.
8. Δε ξερω δεν απαντω.
9. Ισχυει. Σπανιως μεν αλλα μπορει.
10. Ναι υπαρχουν διαφοροι κινδυνοι αλλα αν θες τοσο πολυ να κανεις τρυπα στο φρυδι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να το ψαξεις και να βγαλεις δικα σου συμπερασματα, ωστε να σιγουρευτεις.

Η αποψη μου ειναι πως δε χρειαζεται να κανεις τρυπα στο συγκεκριμενο σημειο. Στο αυτι αν κανεις μια χαρα εισαι, ασε που σε λιγα χρονια δεν θα θες να εχεις τρυπα στο φρυδι και τοτε θα ειναι αργα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
γεια σας. ειμαι 17 χρονον και ενδιαφερομαι για μια τριπα στο φρυδι. εχω ακουσει πολλα και διαφορα για τις τριπες στο φρυδι αλλα δεν ξερω τι απο ολα αυτα να πιστεψω τελικα.αλλοι μου λενε οτι μπορει να πεσει το φρυδι μου .αλλοι μου λενε οτι πρεπει να σταματησω να αθλουμε για να μην χτυπησω.και αλλοι μου λενε οτι η τρυπα στο φρυδι ποναει τρελα... θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
1) η τρυπα στο φρυδι ποναει???
2) ποιοι ακριβως ειναι οι κινδυνοι που διατρεχω?
3)μπορει να μου πεσει το φρυδι??(αυτοσ ειναι ο μεγαλητερος λογοσ που αγχονομαι)
4)ποσο καιρο κανει για να επουλοθει η πληγη ωστε να αλλαξω σκουλαρικι??
5)αμα βγαλω το σκουλαρικι ποσο καιρο κανει ή ποσεσ ωρες κανει για να κλεισει η τρυπα???(δεν θελω να το φοραω παντα...)
6) αφινει μονιμο συμαντι???
7)μπορει να μου πετιχουν νεωρο ????
8)ποσο καιρο μενει πρισμαινο??
9)ισχιει οτι αν φοραω βαρει σκουλαρικι μπορει να μου πεσει το φρυδι??
10) πειτε μου αν υπαρχει κανενασ κινδινοσ που δεν αναφερα....ή δεν ξερω..
:)

Αν πεσεις σε εμπειρο δεν ποναει καθολου. Ισως νιωσεις μια μικρη ενοχληση οταν θα σου περναει το σκουλαρικι, αλλα μη φανταστεις τιποτα τρελο.. Για το αν θα σου χτυπησει νευρο ή οχι ακουγονται πολλα και αλλοι λενε πως αυτα ειναι μυθος, αλλοι πως δεν ειναι... Εγω δε τα πολυπιστευω αυτα..Το τρυπημα ειναι πολυ επιφανειακο και γιαυτο το λογο, νομιζω, πως αν βγαλεις το σκουλαρικι σου κλεινει γρηγορα η τρυπα. Ειχα κανει πριν 4 χρονια και ο κρατησα ενα χρονο, δε μου αφησε κανενα σημαδι.. Καλο ειναι να το κρατησεις 20 μερες - 1 μηνα πριν αλλαξεις σκουλαρικι και εννοειται καθημερινες πλησεις με καταλληλο σαπουνι τον πρωτο καιρο...επισης πρεπει να κουνας και λιγο πανω κατω το σκουλαρικι (χωρις να το βγαλεις)...και οσο μπορεις μη το πειραζεις/πιανεις με βρωμικα χερια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top