[Καπνιστές] Όσοι κάνετε στριφτά...

Τι καπνό χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Van Nelle

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Camel

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Drum

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Marlboro

    Ψήφοι: 7 7.6%
  • Craven

    Ψήφοι: 13 14.1%
  • George Karelias and Sons

    Ψήφοι: 16 17.4%
  • Pall Mall

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Old Holborn

    Ψήφοι: 30 32.6%
  • Golden Virginia

    Ψήφοι: 12 13.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 3.3%

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Τον LM τον κάπνιζα παλιά, όταν δεν είχα λεφτά για Old Holborn, και μου φαινότανε τόσο πολύ χάλια που είχα ελαττώσει και το κάπνισμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δεν καπνίζω πολύ (5-10 το πολύ τη βδομάδα βσκ).. Κάνω καπνό καρέλια, rizla μπλε χαρτάκια και swan extra slim φιλτράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Up.

Ρε παιδιά,ανέβηκε η τιμή του Old Holborn; (!) Ξέρεις κανείς;
Mέχρι τώρα έκανα Craven και πήρα σε κάποια φάση και Pall Mall κόκκινο (μεγάλο λάθος!),
αλλά σήμερα είπα να γυρίσω στα κλασσικά και μου είπαν 4,30 € ενώ πριν μερικούς μήνες τον έπαιρνα γύρω στα 4.00 €.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Έχουν πάει βασικά εδώ και.. 3 μήνες και σταδιακά στα 4.30 οι 25αρηδες.. (βασικά δεν ξέρω για Craven που έκανες πχ., αλλά Virginia, Old Holborn έχουν πάει τόσο..)
(Μου έκανε εντύπωση όταν πήρα πρώτη φορά με 4.30 καπνό, καθώς δεν είχα ακούσει-διαβάσει πουθενά ότι ξαναέρχεται αύξηση..)

On Topic: Virginia κίτρινο, γαλάζια χαρτάκια, φιλτράκια rizla ultra.. (και αν πάω να κάνω άλλον μου χαλάει τον λαιμό.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ναι Craven που έπαιρνα,4 είχε πάντα. Και πρίν λίγο καιρό που πήρα ξανά,πάλι τόσο είχε.

Πάλι αύξηση ρε παιδί μου. [..]
Τέσπα,ευχαριστώ για την απάντηση. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Παιδια ψαχνω για καποιον ελαφρη καπνο! μεχρι τωρα συνηθιζα να καπνιζω davidoff gold και white αλλα ειπα να δοκιμασω καπνο και πηρα old holbron blond. Οταν τον καπνιζω το πρωι εχει φριχτη γευση και μετα μου ρχεται να κανω εμετο, το βραδυ καπως καλυτερα. Μηπως υπαρχει πιο ελαφρυς απο αυτον? Ή εστω καποιος με πιο ωραιος σε γευση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Παιδια ψαχνω για καποιον ελαφρη καπνο! μεχρι τωρα συνηθιζα να καπνιζω davidoff gold και white αλλα ειπα να δοκιμασω καπνο και πηρα old holbron blond. Οταν τον καπνιζω το πρωι εχει φριχτη γευση και μετα μου ρχεται να κανω εμετο, το βραδυ καπως καλυτερα. Μηπως υπαρχει πιο ελαφρυς απο αυτον? Ή εστω καποιος με πιο ωραιος σε γευση?

Άμα έχεις κανένα φιλαράκι που να κάνει Καρέλια καπνό, κάνε τράκα και δοκίμασέ τον. Εμένα μου θυμίζει ροδάκινο η γεύση του.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο πιο ελαφρυς καπνος που εχω κανει ητανε ενας βιολογικος. ΓΙα το που τον βρησκεις και πως, δεν ξερω...
Αν δεν σ'άρεσε ο old holborn δοκιμασε drum ασπρο. Επισης, αφου θες ελαφρυ σου προτινω τα rizzla γκρι για χαρτακια, η τα αντιστοιχα λεπτα του παπου.

Ο καρελια που σου πρωτινει ο valder δεν ειναι ελαφρυς αλλα εχει μυρωδια που διαφοροποιειτε απο τους αλλους καπνους τσιγαρων, αν δεν βρεις κατι ελαφρυ δοκιμασε τον, ισως να σ'αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Παιδια ψαχνω για καποιον ελαφρη καπνο! μεχρι τωρα συνηθιζα να καπνιζω davidoff gold και white αλλα ειπα να δοκιμασω καπνο και πηρα old holbron blond. Οταν τον καπνιζω το πρωι εχει φριχτη γευση και μετα μου ρχεται να κανω εμετο, το βραδυ καπως καλυτερα. Μηπως υπαρχει πιο ελαφρυς απο αυτον? Ή εστω καποιος με πιο ωραιος σε γευση?

golden virginia κιτρινο με ασημενια χαρτακια και 8α εισαι κομπλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Craven πάντα, όταν δεν έχει το περίπτερο και είναι ανάγκη πάμε για van nelle και sampson, αλλά ποτέ δεν έχει τύχει να έχει κάτι από τα δυο και καταλήγω με old holborn.
Προσωπικά έχω δοκιμάσει όλα τα στριφτά που πουλάνε στην Ελλάδα και αρκετά άλλα από εξωτερικό, η Ολλανδική συνταγή πάντα είναι ανώτερη για μένα. Ο old holborn είναι πολύ κλασσικός και δεν με χαλάει αλλά πολύ ξινίλα ρε παιδιά λες και καπνίζεις κατουρημένη tobacco. :P
Όσες φορές πήγα να αλλάξω μάρκα το δεύτερο πακέτο θα ήταν πάλι craven και τρέχοντας.

Έκανα πρόσφατα Αλβανικό καπνό και πριν κάνα μήνα από το Αγρίνιο και οι δύο από απλές οικογένειες που το καλλιεργούσαν. Κλάσεις ανώτεροι, το πρωί μαστούρα και την υπόλοιπη μέρα ένα στριφτό με ασημένια χαρτάκια το καπνίζεις με πολύ ζόρι. Έντονη γεύση και πολύ δυνατό αλλά είναι παράνομο άρα σπάνια βρίσκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευανθία

Νεοφερμένος

Η Ευανθία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Αρχαιολόγος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Old Holborn κίτρινο, χαρτάκια, Rizla πράσινα, φιλτράκια Swan κόκκινα, αν και λέω την Δευτέρα να το κόψω γιατί άρχισα και δεν το ευχαριστιέμαι συν το ότι εδώ και τρεις εβδομάδες με βασανίζει μια υπέροχη οξεία βρογχίτιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Old Holborn κίτρινο, χαρτάκια, Rizla πράσινα, φιλτράκια Swan κόκκινα, αν και λέω την Δευτέρα να το κόψω γιατί άρχισα και δεν το ευχαριστιέμαι συν το ότι εδώ και τρεις εβδομάδες με βασανίζει μια υπέροχη οξεία βρογχίτιδα.
Γιατί τότε από Δευτέρα και όχι σήμερα; :P

Ροζ χαρτάκια ftw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula_asf

Νεοφερμένος

Η mairoula_asf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια χρειαζοmαι την βοηθεια σας! mολις ενηmερωθηκα οτι σταmατανε να εισαγουν τον καπνο craven στην Ελλαδα! και ηταν ο mοναδικος που mου ταιριαζε! προτινετε mου καποιον παροmοιο!!! ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
παιδια χρειαζοmαι την βοηθεια σας! mολις ενηmερωθηκα οτι σταmατανε να εισαγουν τον καπνο craven στην Ελλαδα! και ηταν ο mοναδικος που mου ταιριαζε! προτινετε mου καποιον παροmοιο!!! ευχαριστω!

Ποιον καπνό κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Drum natural flavour, rizla γαλάζια.
παιδια χρειαζοmαι την βοηθεια σας! mολις ενηmερωθηκα οτι σταmατανε να εισαγουν τον καπνο craven στην Ελλαδα! και ηταν ο mοναδικος που mου ταιριαζε! προτινετε mου καποιον παροmοιο!!! ευχαριστω!

Οld holborn μπλε. Εξίσου βαρύς και αρωματικός. Τον κάπνιζα για 2++ χρόνια. Δεν έχω να πω τα καλύτερα σχόλια, πλέον.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula_asf

Νεοφερμένος

Η mairoula_asf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
craven
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula_asf

Νεοφερμένος

Η mairoula_asf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

mairoula_asf

Νεοφερμένος

Η mairoula_asf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καmια γνωmη για τον van nelle?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.

Τότε μάλλον θα το ρίξεις σε old holborn πορτοκαλί ή μπλε που είναι αρωματικοί.
Εγώ προσωπικά που έχω δοκιμάσει το πορτοκαλί (κανονικά κάνω κίτρινο) με αναγούλιασε αφάνταστα η μυρωδιά, στη τελική δεν άντεξα και τον πέταξα. Και γενικότερα αν και μου αρέσει ο βαρύς καπνός όπως ο κίτρινος οι αρωματικοί με γαμ*νε, και σε θέμα αναγούλας και με πιάνει ένας τσιγαρόβηχας κάτσε καλά.
Τώρα εσένα μπορεί να σε βολέψει, δοκίμασε και βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω που κανω craven, απο αλλους καπνους, ιδικα old holborn που λεει η ZoeXal δεν τον καπνιζω ουτε με σφαιρες!
Ειναι συγουρη η πληροφορια σου οτι θα σταματισει να εισαγετε; Δεν το κοβω και πολυ πιθανο απο την στιγμη που πουλαει...
Δοκιμασε van nelle, μια φορα εχω κανει μονο αλλα δεν μου φανηκε κακος, samson, stuyvesant, ακομα και golden virginia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top