Πότε φορέσατε πρώτη φορά σουτιέν;

Mixaela000

Νεοφερμένος

Η Mixaela000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πότε φορέσατε πρώτη φωρά σουτιέν?
Τι μέγεθος είχε το στήθος σας όταν φορέσατε?
Πως το ζητήσατε απο τους γωνείς σας και πως αντέδρασαν?
Συγγνώμη αν είμαι αδιάκριτη. Απαντάει όποια θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμένα μου πήρε η μαμά μου το λεγόμενο training bra όταν ήμουν 10-11 χρονών. Είχα χαρεί πάρα πολύ και ήμουν το μόνο κοριτσάκι που από την τετάρτη δημοτικού είχα ένα μικρό εξογκωματάκι εκεί πέρα. :D Επίσης χάρηκα που δεν θα φαινόταν πια πότε κρυώνω όταν φόραγα στενές μπλούζες.
Γύρω στα 13-14 δεν είχε μεγαλώσει καθόλου από τότε βέβαια και οι υπόλοιπες συμμαθήτριές μου ήδη είχαν τα διπλάσια μεμέ από μένα. Τότε πήγα μόνη μου και πήρα το πρώτο μου κανονικό σουτιέν (wonderbra, χαρτζιλίκι δύο μηνών έσκασα) για να τις φτάσω κάπως.
Η κατάσταση έμεινε στάσιμη βέβαια και μπορώ να πω πως από τότε δεν μεγάλωσε σχεδόν καθόλου. Ο μόνος λόγος που φοράω σουτιέν είναι για να δίνω την εντύπωση πως κάτι έχω, δεν το χρειάζομαι πραγματικά. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πότε φορέσατε πρώτη φορά σουτιέν;

δε φοράω σουτιέν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είχα μεγάλο κόμπλεξ στο δημοτικό με το θέμα στήθος, γιατί ενώ οι φίλες μου ήταν πλάκες, εγώ είχα λίγο πράμα και αισθανόμουν τόσοοοο άσχημα που φορούσα συνέχεια φαρδιές μπλούζες, ή καμπούριαζα για να μη φαίνεται τίποτα.:redface:
Τεςπα, νομίζω ήταν στα μέσα της πέμπτης δημοτικού αν δε κάνω λάθος και είχα πάει με τη μάναμου να πάρουμε, η οποία btw μου το΄λεγε καιρό να πάρω, αλλά δεν ήθελα γιατί ντρεπόμουν, επειδή θα' μουν η μόνη από τις φίλες με σουτιέν, αλλά από ένα σημείο και μετά έπρεπε. :redface:

Τεςπα, ήταν πολύ άβολο το όλο πράγμα, μέχρι που άρχισαν και οι φίλες μου να φοράνε, μερικές το πιστεύω ότι το έκαναν επειδή ζήλεψαν, οπότε μου ψιλοπέρασε και συμφιλιώθηκα με την ιδέα.

ντάξει θα' λεγα κι άλλα περί αυτού, αλλά διαβάζουν αγοράκια και ντρέπομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mixaela000

Νεοφερμένος

Η Mixaela000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω φώρεσα 12 χρωνών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
στην τετάρτη δημοτικού με το ζόρι :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στην 1η γυμνασίου. Η αλήθεια είναι ότι δεν υπήρχε (και ακόμη δεν υπάρχει) λόγος να φοράω σουτιέν. Τσάμπα στένεμα νιώθω. :hmm: Ίσως ο μόνος λόγος που το φοράω είναι γιατί φοβάμαι οτι θα έχω όλη μέρα-κάθε μέρα nipple accidents.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
φοβάμαι οτι θα έχω όλη μέρα-κάθε μέρα nipple accidents.
εσεις φοβαστε ,εμεις ευχομαστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι σας αρέσει σε αυτό, εγώ πριν το πρώτο σουτιέν ντρεπόμουν απίστευτα όταν το πάθαινα. Προσπαθούσα πάντα να βάζω τα μαλλιά μπροστα και όταν φύσαγε έβαζα τα χέρια μπροστά (και καλά έφτιαχνα τα σκουλαρίκια ή στριφογύριζα τούφες όλη την ώρα μέχρι να περάσει το θέμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlektrologos

Νεοφερμένος

Ο Hlektrologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αν σας πώ ότι είχα βάλει (μία φορά..είπαμε) πρίν από περίπου 10 χρονάκια σε αποκριάτικο γλέντι :drunk: θα ειμαι οφτοπικ;.....έκτοτε φανελάκι "μινέρβα" και άγιος ο Θεός :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εγώ πρώτη φορά στην έκτη δημοτικού.Και από τότε τα λάτρεψα.Κορδελάκια ,δαντελίτσες ,σχεδιάκια....:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγώ πρώτη φορά στην έκτη δημοτικού.Και από τότε τα λάτρεψα.Κορδελάκια ,δαντελίτσες ,σχεδιάκια....:redface::P

Δαντελα απο την 6η?Εσυ εισαι καλη :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
β γυμνασιου πηγαινα και με το ζοριι..με στηθος πλακα δεν βρισκεις ευκολα σουτιεν να σου κανει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Στην τρίτη δημοτικού,φόρεσα μπουστάκι:redface:.Ήμουν μπουλούκα τότε και είχα κάνει στήθος.Λίγο,αλλά είχα κάνει.
Κανονικό σουτιέν φόρεσα στα τέλη της Τετάρτης-αρχές πέμπτης.:P
Περιττό το οτι όταν φόραγα το μπουστάκι μια πετσοκόκκαλη με κορόιδευε απ'τη ζήλια της που ήταν 2 χρόνια μεγαλύτερη και ήταν πλάκα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εγώ ήμουν από τα κοριτσάκια που στο δημοτικό δεν είχα τίποτα.... Οταν λέμε τίποτα εννοούμε ΤΙΠΟΤΑ!! Αφού όταν στη πρώτη γυμνασίου ζήτησα από την μαμάκα μου να μου πάρει σουτιέν μου είπε "Γιατί, τί θα βάλεις μέσα??"

Μέχρι και σ' όλο το λύκειο με το ζόρι γέμιζα τον άσσο, μετά πήρα κάτι κιλάκια στα σωστά σημεία και τώρα είμαι στο διάρι(Β) σταθερά, και κάποιες μέρες του μήνα στο τριάρι. ;)

Πάντως αυτό που κατάλαβα είναι οτι όποια και να ήταν η κατάσταση μας στο δημοτικό (είτε αναπτηγμένες είτε όχι) όλες είχαμε ένα κόμπλεξ με το στήθος μας. Εμείς που δεν είχαμε κοιτούσαμε με μισό μάτι αυτές που είχαν. Και αυτές που είχαν κάνανε οτι μπορούσαν για να το κρύψουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
δε φοράω σουτιέν :redface:
Γιατί;
ντάξει θα' λεγα κι άλλα περί αυτού, αλλά διαβάζουν αγοράκια και ντρέπομαι.
Α, δεν έχουμε θέμα, ελεύθερα.
εσεις φοβαστε ,εμεις ευχομαστε:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η πιστη σου σε εσωσε τέκνον μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnniCyprus

Νεοφερμένος

Η AnniCyprus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ την πρώτη φορά που φόρεσα ήταν όταν ήμουν 1η γυμνασίου και ένιωθα πολύ άβολα θυμάμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν είχα στήθος μέχρι τρίτη γυμνασίου.Σουτιέν αγόρασα πρώτη φορά 3η γυμνασίου αν θυμάμαι καλά,αλλά συστηματικά ξεκίνησα να το φοράω 1η-2α λυκείου όταν σιγά σιγά επιτέλους ξεκίνησε να ψιλοφαίνεται.Ωστόσο ακόμα και σήμερα αν φοράω κάτι παααααάρα πολύ φαρδύ,δεν φοράω σουτιέν γιατί δε φαίνεται τίποτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top