[Γενική συζήτηση] Σχέδιο, ζωγραφική, γραφιστική

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Congrats, αν κ χωρις να θελω να φανω κακια, τα πραγματα στο τει ειναι 8κατα:p

thnx για τις σελιδες, θα κοιταξω! αυτες που σου ειπα ειναι κυριως για flashakia, γραφικα κ τετοια!

το περιοδικο της adobe..δεν το χω παρει πρεφα να κυκλοφορει ελευθερο! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
κυκλοφορει ελευθερο στα τει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lila:
ανοιγω λοιπον και αυτο το θεμα για οσους γουσταρουν..οπως εγω(πχ) το σχεδιο τη ζωγραφικη κτλ...

Επειδή ήδη υπάρχει το θέμα είπα να μην ανοίξω νέο.

Θέλω να ασχοληθώ με τη ζωγραφική. Ερασιτεχνικά εννοώ και μόνο για μένα. Όχι πίνακες. Ακουαρέλα ή κάτι τέτοιο.

Απλά επειδή είμαι τελείως άσχετος, είπα να ρωτήσω τους ειδικούς.
Μπορείτε λοιπόν να μου πείτε: τι μπογιές να πάρω; Λαδομπογιές; Νερομπογιές; Μαρκαδόρους; ή ... τί;

Πείτε μου κάποιους τρόπους για να ξεκινήσω:) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
.............Λατρεύω το σχέδιο!!!!!!!!!:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Breather το πιο ευκολο ειναι να ξεκινησεις με απλα υλικα για αρχη..
Παρε τεμπερες, κολλες κουσε στο μεγεθος που τις θες, ενα μεγαλο πλακε πινελο, ενα μικρο στρογγυλο για λεπτομερειες, και απλωσε εφημεριδες μην κανεις χαμο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παλι παιδια στο σχεδιο ειμαι σκραπας...ημουν ειμαι και θα ειμαι.
Ανθρωπακια ακομα σαν τον fido dido ξερω να φτιαγνω μονο...:P
Κα ιειναι ενας λογος παραπανω που πραγματικα θαυμαζω ολους εσας κι εκεινους που μπορουν και χρησιμοποιουν τοσο δημιουργηκα τα χερια τους.( και οχι μονο... το ξερω.)
Εαν καποιος απο εσας εχει δημιουργησει κατι βγαλτε σοτ καμια φωτογραφια και ανεβαστε το...
Θα ειναι πολυ ομορφο να τα δουμε κι εμεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Breather το πιο ευκολο ειναι να ξεκινησεις με απλα υλικα για αρχη..
Παρε τεμπερες, κολλες κουσε στο μεγεθος που τις θες, ενα μεγαλο πλακε πινελο, ενα μικρο στρογγυλο για λεπτομερειες, και απλωσε εφημεριδες μην κανεις χαμο :p

Σε ευχαριστώ Κατερίνα. Για αρχή έχω μόνο τις εφημερίδες...:D

Θα πάρω και τα άλλα και θα αρχίσω να ζωγράφίζω σύντομα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
κι εμένα πάντα μ'άρεσε να ζωγραφίζω,αλλά το έβλεπα καθαρά σαν χόμπυ..μέχρι την στιγμή τουλάχιστον,που αποφάσισα να φύγω απ΄την σχολή που είχα περάσει,καθώς δεν μ'άρεσε καθόλου..τελικά,αποφάσισα το χόμπυ μου να το μετατρέψω στην κύρια απασχόλησή μου κι έτσι,τώρα,είμαι σε μια σχολή για 3d animation και είναι τέλεια..!! :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώ ασχολούμαι με σχέδιο ρούχου το τελευταίο ενάμιση έτος περίπου (κ κάτι). Μετά από πτυχία κ μεταπτυχιακά, με κέρδισε το σχέδιο :redface: (έλεος?). Το ξεκίνησα ως χόμπυ, στην αρχή, σε μια ιδιωτική σχολή, περισσότερο γτ ήθελα να ξεφύγω από την πραγματικότητά μου (τότε) αλλά κ γτ ήταν το απωθημένο μου από μικρή. Φέτος το καλοκαίρι, κ έπειτα από την επίδειξη μόδας της σχολής μου, το εξασκησα κ επαγγελματικώς ως σχεδιάστρια σε μια εταιρεία.

Ας μοιραστώ μαζί σας 3 σχέδιά μου (εντάξει, πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης).

SA400039.JPGSA400040.JPGSA400043.JPG

ΥΣ.: Ο επόμενος στόχος μου είναι η Σχολή Καλών Τεχνών, αλλά είναι αρκετά δύσκολο να μπεί κανείς (κ επίσης μέχρι πότε θα σπουδάζω πια?:/::P). Αν κάποιος γνωρίζει κάτι πάντως σχετικά με τη Σχολή Καλών Τεχνών, ευχαρίστως θα ακούσω την άποψή του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Niyia είναι πάρα πολύ ωραία τα σχέδια :)!!!

Να το κυνηγήσεις για την Καλών Τεχνών!!! Είναι δύσκολη αλλά αν σου αρέσει πραγματικά αξίζει ;)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ΥΣ.: Ο επόμενος στόχος μου είναι η Σχολή Καλών Τεχνών, αλλά είναι αρκετά δύσκολο να μπεί κανείς (κ επίσης μέχρι πότε θα σπουδάζω πια?:/::P). Αν κάποιος γνωρίζει κάτι πάντως σχετικά με τη Σχολή Καλών Τεχνών, ευχαρίστως θα ακούσω την άποψή του.:)

Απο οτι εχω ακουσει αν δεν εχεις μεσων, η αν δεν τα σταξεις, δεν μπαινεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Απο οτι εχω ακουσει αν δεν εχεις μεσων, η αν δεν τα σταξεις, δεν μπαινεις.....

Όχι, δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο :)! Είχα μια συμμαθήτρια που έδωσε 3 φορές για να περάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όχι, δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο :)! Είχα μια συμμαθήτρια που έδωσε 3 φορές για να περάσει!

Δεν ξερω, δεν εχω ασχολιθει καθολου... Απλα η κοπελα μου θελει να μπει και λεει πως αν δεν εχεις μεσων, πατερα/μπαρμπα διασημο η δεν τα σταξεις δεν μπαινεις. Τωρα αν η συμαθητρια σου μπηκε με καπιων τροπο χωρις να το ξερεις εσυ, αν δεν καληβοντουσαν οι θεσεις οποτε περασε η αν δεν ισχιει αυτο που λεει η κοπελα μου, δεν ειμαι σε θεση να το ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δεν ξερω, δεν εχω ασχολιθει καθολου... Απλα η κοπελα μου θελει να μπει και λεει πως αν δεν εχεις μεσων, πατερα/μπαρμπα διασημο η δεν τα σταξεις δεν μπαινεις. Τωρα αν η συμαθητρια σου μπηκε με καπιων τροπο χωρις να το ξερεις εσυ, αν δεν καληβοντουσαν οι θεσεις οποτε περασε η αν δεν ισχιει αυτο που λεει η κοπελα μου, δεν ειμαι σε θεση να το ξερω...

Καλά ούτε και εγώ :)!!! Πάντως τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα δεν θα το έβρισκα και καθόλου περίεργο αν μάθαινα κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Κ εγώ αυτό έχω ακούσει...:/:
ή τέλοσπάντων, ότι το ποσοστό που μπαίνει χωρίς μέσον είναι μικρό. Ωστόσο σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα σχεδίου για την προετοιμασία. Ίδωμεν...
Thanx guys :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κ εγώ αυτό έχω ακούσει...:/:
ή τέλοσπάντων, ότι το ποσοστό που μπαίνει χωρίς μέσον είναι μικρό. Ωστόσο σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα σχεδίου για την προετοιμασία. Ίδωμεν...
Thanx guys :)

Αμα το γουσταρεις πολυ δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις, ακομα και αν δεν περασεις θα σου μεινουν οι γνωσεις για την δικη σου πλακα! Απλα σκεψου οτι αλλα παιδια κανουν σχεδιο απο 1η και 2α λυκειου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Αμα το γουσταρεις πολυ δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις, ακομα και αν δεν περασεις θα σου μεινουν οι γνωσεις για την δικη σου πλακα! Απλα σκεψου οτι αλλα παιδια κανουν σχεδιο απο 1η και 2α λυκειου....

Αχα, ξέρω τι λες...
αλλά ένα ακόμη που έχω ακούσει είναι ότι θέλουν άτομα ανώριμα στο σχέδιο, χωρίς γνώσεις, για να τους δώσουν εκεί στη σχολή κατεύθυνση. Βέβαια όλα αυτά είναι απλά φήμες, οπότε τα λέω με κάθε επιφύλαξη. Το θέμα είναι πως είτε με είτε χωρίς γνώσεις η εισαγωγή στη σχολή είναι αμφίβολη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αχα, ξέρω τι λες...
αλλά ένα ακόμη που έχω ακούσει είναι ότι θέλουν άτομα ανώριμα στο σχέδιο, χωρίς γνώσεις, για να τους δώσουν εκεί στη σχολή κατεύθυνση. Βέβαια όλα αυτά είναι απλά φήμες, οπότε τα λέω με κάθε επιφύλαξη. Το θέμα είναι πως είτε με είτε χωρίς γνώσεις η εισαγωγή στη σχολή είναι αμφίβολη :/:

Α δεν ξερω για αυτο... Απλα ξερω αρκετα παιδια τα οπια κανουν σχεδιο, πολλα απο αυτα βεβαια το κανουν μονο και μονο για να περασουν αρχιτεκτονικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Επειδή ήδη υπάρχει το θέμα είπα να μην ανοίξω νέο.

Θέλω να ασχοληθώ με τη ζωγραφική. Ερασιτεχνικά εννοώ και μόνο για μένα. Όχι πίνακες. Ακουαρέλα ή κάτι τέτοιο.

Απλά επειδή είμαι τελείως άσχετος, είπα να ρωτήσω τους ειδικούς.
Μπορείτε λοιπόν να μου πείτε: τι μπογιές να πάρω; Λαδομπογιές; Νερομπογιές; Μαρκαδόρους; ή ... τί;

Πείτε μου κάποιους τρόπους για να ξεκινήσω:) .

Μολύβι και γόμα κάρβουνου και χαρτί σινικής....αυτά για αρχή..μόνο να πάρεις.Τα άλλα θα έρθουν με τον χρόνο.Καλή αρχή Δημιουργίας θα νιώσεις να ανταγωνίζεσαι τον Θεό.Τα λέμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μολύβι και γόμα κάρβουνου και χαρτί σινικής....αυτά για αρχή..μόνο να πάρεις.Τα άλλα θα έρθουν με τον χρόνο.Καλή αρχή Δημιουργίας θα νιώσεις να ανταγωνίζεσαι τον Θεό.Τα λέμε

α πολυ ωραια.....ερχομουν να τα διορθωσω....αυτοματα εγινε....μετα δεν ηξερα πως να το διορθωσω.ευχαριστω πολυ για την διορθωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top