Ταινίες που πρέπει να δούμε

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Με σειρά προτίμησης
1. A Clockwork Orange (1971)
2. Requiem for a dream (2000)
3. Dallas Buyers Club (2013)
4. 12 Years a Slave (2013)
5. The Sunset Limited (tv movie 2011)
6. Into The Wild (2007)
7. V for Vendetta (2005)
8. Law Abiding Citizen (2009)
9. Life Is Beautiful (1997) (La vita è bella: original title)
10. Agora (2009)
11. Hotel Rwanda (2004)
12. The Wave (2008) (Die Welle: original title)

Υπάρχουν πάρα πολλές ακόμη, αλλά έβαλα μόνο αυτές που θεωρώ πως έχουν να δώσουν κάτι παραπάνω στον θεατή.

Million Dollar Baby (2004)
The Chorus (2004)
Big Fish (2003)
Seven Pounds (2008)
12 Years a Slave (2013)
The Butterfly Effect (2004)
Requiem for a Dream (2000)
The Truman Show (1998)
The Pianist (2002)
Fight Club (1999)
American Histrory X (1998)
V for Vendetta (2005)

Good job.Όλες-με εξαίρεση 2-3 που δεν έχω δει- είναι πολύ καλές ταινίες.Λέτε να προτείνω και εγώ?χμμ βάσει όμως τι?Ποιες θεωρώ αντικειμενικά καλύτερες ή ποιες μου άρεσαν εμένα περισσότερο?

-Hodor is thinking :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Good job.Όλες-με εξαίρεση 2-3 που δεν έχω δει- είναι πολύ καλές ταινίες.Λέτε να προτείνω και εγώ?χμμ βάσει όμως τι?Ποιες θεωρώ αντικειμενικά καλύτερες ή ποιες μου άρεσαν εμένα περισσότερο?

-Hodor is thinking :hmm:

Κάνε δύο λίστες και γράψε και τα δύο. Ή γράψε από τις αντικειμενικά καλύτερες τις αγαπημένες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Good job.Όλες-με εξαίρεση 2-3 που δεν έχω δει- είναι πολύ καλές ταινίες.Λέτε να προτείνω και εγώ?χμμ βάσει όμως τι?Ποιες θεωρώ αντικειμενικά καλύτερες ή ποιες μου άρεσαν εμένα περισσότερο?

-Hodor is thinking :hmm:

Εγώ πρότεινα κάποιες πιο κοινωνικές, που σε κάνουν να προβληματιστείς και γενικά που θίγουν λίγο πιο ευαίσθητα ζητήματα, νεοναζισμό (American History X), ναρκωτικά (Requiem for a Dream), σημασία του να αγωνιζόμαστε για όσα αγαπάμε (Million Dollar Baby), πως ένας σωστός παιδαγωγός και η μουσική μπορεί να αλλάξει το σκεπτικό και τη συμπεριφορά των παιδιών (The Chorus), η ζωή σε μία ψεύτικη πραγματικότητα όπου όλα στον κόσμο του πρωταγωνιστή είναι σκηνικά και οι άνθρωποί του είναι ηθοποιοί (The Truman Show) κλπ κλπ Έχω δει πολλές όμορφες ταινίες που είναι Ρομαντικές, Κωμωδίες κλπ., αλλά περιορίστηκα σε αυτές που σου ανέφερα! Εσύ μπορείς να αναφέρεις από οποιοδήποτε είδος, δική σου είναι η επιλογή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Top 20 που (κατά την γνώμη μου) πρέπει να δει κάθε άνθρωπος που κατοικεί σε αυτόν τον πλανήτη:

- The Shawshank Redemption
- The Green Mile
- Fight Club
- V for Vendetta
- Die Welle
- Pulp Fiction
- Life is Beautiful
- Life of Pi
- Cloud Atlas
- Amelie
- Les Miserables
- The Godfather (όλα)
- One Flew Over the Cuckoo's Nest
- The Fountain
- Black Swan
- The Perks of Being a Wallflower
- Schindler's List
- The Pianist
- American History X

και το υπέρτατο -Citizen Kane
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κάνε δύο λίστες και γράψε και τα δύο. Ή γράψε από τις αντικειμενικά καλύτερες τις αγαπημένες σου.

Λοιπόν:Mε τυχαία σειρά έχουμε:
1)Terminator 2
2)Rocky 1,2,3,4,5
3)Rambo 1,2,3
4)American pie(ΟΛΑ)
5)The Grudge
6)Silent hill
7)Avatar
8)The avengers(EPIC)
9)The hangover(ΟΛΑ)
10)6η αίσθηση(έτσι για να το παίξω λίγο ψαγμένος)




Ώρες ώρες είμαι πολύ χιουμοράκι.Ακόμα και εγώ ο ίδιος απορώ γιατί ο θεός με προίκισε με τέτοιο χιούμορ.Λοιπόν τώρα σοβαρά θα γράψω κάποιες από τις αγαπημένες μου.Με τυχαία σειρά φυσικά.Επίσης σίγουρα δεν είναι όλες στην τοπ 10αδα καθώς κάποιες μου ήρθαν πρώτες στο μυαλό και έτσι τις έβαλα(σιγουρα ομως ειναι απο τις αγαπημενες).

1)Let the right one in
2)Eternal sunshine of the spotless mind
3)Shutter island
4)The silence of the lambs
5)Oldboy
6)The english patient
7)Black swan
8)Donnie darko
9)V for Vendetta
10)Fight club

-Hodor
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με το Black Swan! Από τις πιο αγαπημένες μου, αν και την παρέλειψα παρά πάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Γιατί τόσος ντόρος με αυτήν την ταινία ρε παιδιά? Ντάξει είναι πολύ καλή από άποψη ερμηνειών αλλά δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι άλλο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθεί να περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Γιατί τόσος ντόρος με αυτήν την ταινία ρε παιδιά? Ντάξει είναι πολύ καλή από άποψη ερμηνειών αλλά δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι άλλο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσπαθεί να περάσει.

Έχεις και εσύ κάποιες ταινίες στη λίστα σου οι οποίες αν και καλές δεν σου προσφέρουν και κάτι,ούτε περνάνε κάποιο μήνυμα.Απλά σου άρεσαν πολύ.Το ίδιο ισχύει και για το eternal sunshine of the spotless mind
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Άχουτοο παιζάκι που προτείνει saw και scary movie :redface:


saw πολύ καλύτερη από πολλές και καλά ψαγμένες που πουλάνε φούμαρα.

καλύτερη γιατί πρόκειται για μια ταινία όχι πολλές. Να τις δείτε με τη σειρά αλλιώς θα καταλάβετε τα μισά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki G.

Νεοφερμένος

Η Aggeliki G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Top 20 που (κατά την γνώμη μου) πρέπει να δει κάθε άνθρωπος που κατοικεί σε αυτόν τον πλανήτη:

- The Shawshank Redemption
- The Green Mile
- Fight Club
- V for Vendetta
- Die Welle
- Pulp Fiction
- Life is Beautiful
- Life of Pi
- Cloud Atlas
- Amelie
- Les Miserables
- The Godfather (όλα)
- One Flew Over the Cuckoo's Nest
- The Fountain
- Black Swan
- The Perks of Being a Wallflower
- Schindler's List
- The Pianist
- American History X

και το υπέρτατο -Citizen Kane

Οι άθλιοι είναι κορυφαία ταινία κατά την γνώμη μου! Όσον αφορά το black swan σου είχε αρέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
saw πολύ καλύτερη από πολλές και καλά ψαγμένες που πουλάνε φούμαρα.

καλύτερη γιατί πρόκειται για μια ταινία όχι πολλές. Να τις δείτε με τη σειρά αλλιώς θα καταλάβετε τα μισά.

Αν είναι να καταλάβουμε τα μισά από ταινίες τύπου saw τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με εμάς.Από τα 7(αν δεν κάνω λάθος στο νούμερο) το μόνο που αξίζει είναι το πρώτο.Και τα άλλα βλέπονται άνετα,αλλά εντάξει τπτ το ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Spoil the fun.Ή αλλιώς spoiler.Είναι όταν λες τι θα γίνει σε μια ταινία.Άθελα σου είπες τι θα γίνει σε 2 ταινίες.

ααα!! οκαυ, δεν ήξερα ότι δεν πρέπει να το κάνω αυτό, sorry : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Member_012

Νεοφερμένος

Ο Member_012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν διάβασα παλιότερα post αλλά ελπίζω να μην επαναλαμβάνω απλά ταινίες:
The Big Lebowski
Monty Python and the Holy Grail
The Truman Show
Die Hard
The Dark Knight
21 Jump Street
American History X

Προσπάθησα να συμπεριλάβω διάφορα είδη ταινιών έτσι ώστε ο καθένας να βρει κάτι που του ταιριάζει. Αλλά όλα αυτά μετά τις εξετάσεις, ΔΙΑΒΑΣΜΑ παίδες !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
2014 ΤΟ XMEN
2013 La grande bellenza η τελεια ομορφια(για μεγαλες ηλικιες)
2013 Η ζωη της αντελ (για μικροτερες ηλικιες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
2014 ΤΟ XMEN
2013 La grande bellenza η τελεια ομορφια(για μεγαλες ηλικιες)
2013 Η ζωη της αντελ (για μικροτερες ηλικιες)

Το La grande bellezza πόσο ταινιάρα !! Αν και δεν είναι για όλους.. Οι μισοί από την παρέα μου είχαν κοιμηθεί πριν τελειώσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Memento...simply awesome, και άλλες πολλές που δεν έχω τον χρόνο να τις γρἀψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
The Dark Knight Trilogy
Star Wars (ολες, εκτος απο την 1 :P )
No Country for Old Men
The Avengers (δειτε και τα Iron Man αν σας αρεσε το Avengers)
The Godfather (ολες)
12 Years A Slave
Αν σας αρεσουν τα western δειτε και 3-10 to Yuma με Κροου και Μπειλ
Rounders
Shutter Island

Αυτες ειναι οι πρωτες, μπορει να μου ερθουν κι αλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
για πειτε ρε παιδια κανα καλο θριλερ να περασει η βραδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
fracture
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top