Σε τι ηθικά παραπτώματα έχετε υποπέσει στη ζωή σας;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Παιδιά σόρυ αλλά θέλετε και τα παθαίνετε..
Ένας νοήμων άνθρωπος δε θα παρατήσει την σχέση του για μια παράλληλη σχέση. Διότι ξέρει εκ των πραγμάτων τη διαφορά.. Κανει συγκρίσεις καθημερινά και ο ζυγός γέρνει στη σχέση του.
Παντως ποτέ τέτοιες ιστορίες δεν έχουν καλό τέλος.. Κι εκτός αυτού πιστεύω πως σας ηδονιζει η απάτη. Θέλω να πω αν εσύ και οποιαδήποτε εσύ μπήκες ανάμεσα σε μια σχέση δε θα σε σταματήσει μελλοντικά να κανεις κάτι άλλο μπορεί χειρότερο...
Παντως ας λένε πως το παρελθόν κάποιου δεν παίζει ρόλο. Εγώ εμπειρικά λέω πως παίζει και παραπαίζει..


Ναι βρε Αριάνα μου αλλα και εσυ σε ενα αλλο θρεντ ειχες γραψει οτι .... αμα ο άλλος εκτος απο προσωπικοτητα δεν εχει και την αναλογη εμφανιση με μενα ... εφευγα. Τα παραδειγματα βεβαια ειναι άσχετα μεταξυ τους αλλα σχετικα ως προς το οτι οταν σ αρεσει κάτι δεν εξετάζεις ουτε εσυ ουτε κανεις ποσο νοημων εισαι ουτε ποσο λογικος. Απλα σ αρεσει και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Ναι βρε Αριάνα μου αλλα και εσυ σε ενα αλλο θρεντ ειχες γραψει οτι .... αμα ο άλλος εκτος απο προσωπικοτητα δεν εχει και την αναλογη εμφανιση με μενα ... εφευγα. Τα παραδειγματα βεβαια ειναι άσχετα μεταξυ τους αλλα σχετικα ως προς το οτι οταν σ αρεσει κάτι δεν εξετάζεις ουτε εσυ ουτε κανεις ποσο νοημων εισαι ουτε ποσο λογικος. Απλα σ αρεσει και τέλος.

Τι σχέση έχει αυτό με την ηθική? Θέλω να πω το σχέση έχει με κλοπές αιμομιξιες και τρίτο άτομο σε σχέσεις? Δλδ ειναι ηθικό παράπτωμα να μου αρέσουν συγκεκριμένοι τύποι άνδρα? Δε βρίσκω κάτι κοινό.. Βασικά Καμμια σχέση.. Πως το συσχετίσες αυτό δεν κατάλαβα..

Και τι να μου αρέσει δλδ? Να μπω ανάμεσα σε μια σχέση η να πάω με τον ανιψιό μου? Η να κλέβω το ταμείο της δουλειάς μου? Αυτά είναι ανηθικότητα.
Άλλο μου αρέσει ο άντρας να είναι αρρενωπός κι έτσι έτσι όπως είχα γράψει άλλο αυτό. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Δεν ξέρω γιατί τα μπέρδεψες έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Τι σχέση έχει αυτό με την ηθική? Θέλω να πω το σχέση έχει με κλοπές αιμομιξιες και τρίτο άτομο σε σχέσεις? Δλδ ειναι ηθικό παράπτωμα να μου αρέσουν συγκεκριμένοι τύποι άνδρα? Δε βρίσκω κάτι κοινό.. Βασικά Καμμια σχέση.. Πως το συσχετίσες αυτό δεν κατάλαβα..


Θα σου πώ .... καταρχην εσυ λες στην άλλη οτι δεν ηταν νοήμων που έμπλεξε με κάποιον ως τριτο προσωπο (στην αρχη ειπε δεν το ήξερε) δεν ειναι θεμα λογικής εδω ή νοημοσυνης γιατι αρκετοι ανθρωποι μπορει να την πατησουν στα συναισθηματικα τους και να τα κάνουν ολα σαλάτα. Μπορει να ειναι και ιδιαιτερα εξυπνοι ανθρωποι για παραδειγμα ο Κουγιας κοιτα με ποια πηγε και εμπλεξε ως προς το χαρακτηρα. Τον θεωριες χαζο;;;


Εσυ πχ που εγραψες οτι δεν σου αρκει η προσωπικοτητα και ο χαρακτηρας (και καλα κανεις δικαιωμα σου δεν το κατακρινω) αλλα ηθελες να φτανει και σενα εμφανισιακα.Και απερριπτες οποιον δεν πληρουσε ΚΑΙ τα δυο κριτηρια Αυτο θεωρεις οτι ειναι λογικο; χωρις να θελω να σε προσβαλλω λογική στα παθη δεν υπάρχει. Ετσι ηθελες έτσι εκανες αν το έκανε αναλυση κάποιος λογικά αυτο θα έλεγε οτι έπρεπε πρωτα να κοιτάξεις χαρακτηρα (ωστε να μη πέσεις σε κακοτοπιες) και εν αναγκη να κοιταξεις λιγο εμφάνιση. Να τη θυσιασεις δηλαδη για χαρη του χαρακτηρα που θα ηταν καλος. Δεν μπορει ενας ανθρωπος να τ βρει ολα στη ζωη του.


Για συγκεκριμενο παραδειγμα ειπα μη μου γραφεις για κλεψιες και αιμομιξιες. Μιλαμε για την απιστια και για το 3ο άτομο το οποιο δεν ειναι ποινικά κολάσιμο. Και στη τελική μπορει να μην ειναι ουτε και ηθικα για κάποιους και κάποιες που θεωρουν τους εαυτους τους πολυγαμικους και ελευθερους. Προσοχη δεν τους εγκρινω απλα παρουσιάζω μια ακομα άποψη που μπορει να έχουν.


Ελεος δεν θα σε βαλω και στο εκτελεστικο αποσπασμα επειδη με ησουν ξερω γω με μενα και εμαθα οτι με απατας. Οτι θα χωρισουμε οκ. Αλλο αυτο. Αλλα σε καποιο σημειο δεν σε καλυπτε ο αλλος ρε αδερφε ξερεις ποσες και ποσοι κερατώνουν;;; ξαναλεω το οτι τους παραθετω δεν σημαινει οτι τους εγκρινω κιολας μη παρεξηγηθω αλλα συμβαινει.

Καλος και ο ερωτας δεν λέω αλλα καμια φορά καλο ειναι να σκεφτεσαι πολλά για να μην σου έρθει η κεραμιδα ξαφνικά και σου φυγει το τσερβέλο. Να σου πει μια μερα η γυναικα χωριζουμε ή ο αντρας και να χασεις τη γη κατω απο τα ποδια σου. Ανα πασα στιγμη ΚΑΜΙΑ και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειναι δεδομενος. Ανα πασα στιγμη μπορει να σου πει ... δεν με κάλυπτες εκει για αυτο στράφηκα αλλού. Μη πηδηξεις απο το μπαλκονι μπορει να συμβει. Να ειστε ψυχραιμοι. (αααα που ειναι το τσεκουρι λεει) :loltooth: :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Καταρχάς το παράδειγμα που έδωσες είναι άτοπο διότι για τον Κούγια έχω τη χειρότερη άποψη. Δεν μπα να ναι η σοφή η κουκουβάγια... Και μόνο για να φτάσει εκεί που έφτασε φαντασου σε πόσα ηθικά παραπτώματα έχει υποπέσει.
Πάμε παρακάτω.
Ακόμα εξακολουθώ να μη βρίσκω συσχετισμό αυτών των δύο.
Τι πάει να πει πάθος? Τόσοι ελεύθεροι κυκλοφορούνζ τον παντρεμένο βρήκες? Τον δεσμευμένο? Τον αρραβωνιάσμενο?
Σταμάτα λοιπόν το πάθος. Που εγώ αυτά τα θεωρώ κουραφέξαλα. Τόσο αδύναμος είσαι και μπλέκεις με τον πιασμένο?
Δε βρίσκω ομοιότητα σε αυτό που είπα εγώ. Εγώ είπα πως αν δε μου αρέσει εμφανισιακά ο άντρας δεν προχωράω.
Αν πχ μου τύχαινε ωραίος και με προσωπικότητα και χαρακτήρα όπως τον θέλω και ήταν δεσμευμένος θα έστριβα γωνία.
Έχεις πιάσει εσύ τώρα 2 παράλογες λογικές και της βάζεις στο ίδιο κουτί. Δεν είναι το ίδιο σκέψου το.

Κάποτε γνώρισα έναν τύπο στα μπιτς μπάρς που έβγαινα, κούκλο. Στα δικά μου μάτια έτσι? Για πολύ καιρό σχεδόν κάθε βράδυ πετάγαμε ματιές, και τι ματιές.. ήρθε και το κέρασμα και η αφιέρωση και η κουβέντα. Ο λόγος του με είχε συνεπάρει. Λέω εδώ είμαστε και ωραίος και σοβαρός και και και. 2ο βράδυ παρέα 3ο βράδυ παρέα και να το κινητό και τα μηνύματακια, και τα πολύωρη τηλέφωνακια, και μπάνιο παρέα κάποια πρωινά, σινεμάδακια, ποιηματάκια, σοφά ωραία λόγια, κεράκια λουλουδάκια, πρώτος... Είχα ενθουσιαστεί!

πήρε κάνα ενάμιση μηνα μέχρι να προχωρήσουμε και λίγο πριν το μοιραίο μου πετάει "είμαι παντρεμένος και η γυναίκα μου 6 μηνών έγκυος στο δεύτερο "
Κι αυτό μου το πε όχι γιατί με εκτίμησε ξαφνικά και ήθελε να είναι ειλικρινής. Αν δεν τον ψαρεύα εγώ θα είχαμε κάνει ότι είχαμε κάνει και μετά θα ένιωθα άστα μη σου πω. Επειδή κάποια πράγματα πάρα το οτι μου άρεσε πολύ με ψιλομπερδευαν σαν από ένστικτο πες το είχα αποφασίσει να διελςυκανω πριν προχωρήσω. Κι αυτό με πολύ πλάγιο και με γάντι τρόπο. Τύπου "πες μου φιλικά και δεν αλλάζει κάτι γιατί εγώ σε θέλω.." Κι εκεί μάσησε πάνω στην όρεξη του και το ξςφουρνισε.

Μόνο που δεν τον έπνιξα στη θάλασσα. Θυμάμαι του μίλησα με τέτοιο τρόπο που ακόμα θα το θυμάται. Κι έφυγα όχι απλά κυνηγημενη αλλά τρομοκρατημένη. Ακόμα θυμάμαι το κλάμα που είχα ρίξει.
Κάι φυσικά δεν τον άφησα δεν πρόλαβε να αρχίσει τις απατεωνιές τύπου έχω πρόβλημα στη σχέση μου και αυτες τις π.. που ακούς καθημερινά από ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΊΖΟΥΝ ΘΎΜΑΤΑ ΕΝΏ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΥΤΕΣ!

Εγώ όμως για βραδιά και μήνες τον σκεφτόμουν. Έκατσα? Δεν έκατσα. Δεν ήμουν και δεν είμαι ανήθικη. Πρώτον. Και δεύτερον δεν είμαι αδύναμη. Ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται και τι ζητάει ο κάθε ένας από εμένα. Και το ανακαλύπτω γρήγορα. Δεν αφήνω κανένα συναίσθημα να με παρασύρει.
Κι όμως είχε το πακέτο..

Αλλά εγώ δεν τα μπορώ αυτά, δεν τα αντέχω, αρρωσταίνω υποφέρω προτιμώ μόνη!!


Δεν ερωτεύομουν ούτε θαμπωνομουν ποτέ τόσο εύκολα. Εγώ προσωπικά λέω.. Γιατί πάνω από καθετί υπάρχει κάτι που λεγεται αξιοπρέπεια και την έχω πάνω από οποιαδήποτε έρωτα, οποιαδήποτε αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
To γεγονος οτι εσυ δεν αναγνωριζεις τον Κουγια δεν αναιρει την εξυπνάδα του. Διοτι έβγαλε πολλά λεφτά ακομα και αν ηταν ανήθικος δεν τα έβγαλε μονο επειδη ηταν ανηθικος τα εβγαλε επειδη ηταν και έξυπνος ή και διαβολικα έξυπνος. Ουτε εγω εγκρινω αλλα την πραγματικοτητα πρέπει να την επισημάνω. Οταν την επισημαινεις μπορεις και να την διαχειριστεις και ευκολοτερα. Παρολαυτα έμπλεξε με μοντέλο γιατι αυτο ηταν το βιτσιο και το πάθος του τέτοιες γυναικες. Δεν επέλεξε με βαση τη λογική ;) οπως δεν επιλέγει με βάση τη λογική και κάποια που ειναι τραγουδιάρα και επιλέγει τον βαρονο που ειναι μπλεγμένος απο οτι ενα απλο άσημο καθημερινο παιδι της σειράς και της εργασιας. Που ναι μεν δεν θα έχει μαζι του δοξες και αναγνωρισεις αλλα θα έχει το κεφάλι της ησυχο οτι κανεις δεν θα κυνηγήσει να σκοτωσει τον πατερα πχ των παιδιών της. Αυτο ναι ειναι "επιλέγω με βαση τη λογική" .


Δεν ειπα πως εισαι ανηθικη .... αλλα μονη σου παραδέχτηκες πως τον σκεφτοσουν. Εσυ δεν μάσησες αλλη μπορει να μασουσε (λέμε) οποτε άλλο λογική αλλο πάθος. Και να σου πω και το ακομα πιο προστυχο σενάριο αλλα μέσα στην ζωη;;;; κάποια γουσταρει την ασφαλεια του λογικού άντρα αλλα μπορει κάποια στιγμη της ζωής της να θελησει να ζησει και μια περιπετειούλα με κάποιον που έχει πράγματα απαγορευμενα που λαχταράει. Μπορει να μη γινει απο κάποιες θα γινει ομως ισως απο κάποιες άλλες.

Εσυ τα θεωρεις κουραφέξαλα αλλα αμα μαθεις ποσοι παντρεμενοι και παντρεμενες που ειναι υπεράνω υποψιας βγάζουνε τα μάτια τους θα πάθεις σοκ. Εχω δει πολλά να ξέρεις. Και μπορει να ειμαι καλος και ηθικος σαν και σένα αλλα αμα χρειαστει ειμαι και πολυ σκληρός :P και δεν θα ειχα προβλημα να διαγραψω προσωπα πράγματα και καταστασεις.


Το οτι έκλαψες σημαινει οτι πάλεψες εγω δεν θα έκλαιγα καν να σου πω την αληθεια. Θα το ειχα πάρει αποφαση οτι κυκλοφορει και τέτοιος κοσμος υπάρχουν και αυτά οσο αγγελική μπορει να φαντάζει κάποια ή κάποιος τοσο διαολεμένοι μπορει να ειναι απο πισω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Ήμουν μικρή τότε 23?και απογοητευομουν εύκολα. Έψαχνα τον πρίγκηπα βλέπεις...
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες παντρεμένες devil και οι παντρεμένοι, εγώ ξέρω εγώ πως είμαι και δεν αλλάζει αυτό, δεν έχω τέτοια βίτσια γιατί όπως έχω ξαναγράψει είμαι χορτατη από περιπέτειες κι ευτυχώς ήμουν ελεύθερη και με ελεύθερους. Κι όχι απωθημένο να πάω πχ με έναν αντίθετο όπως γράφεις δεν έχω, όπως δεν έχω απωθημένο να κλέψω πχ. Το ίδιο μου κάνει.
Τι κάνουν οι άλλοι ναι οκ είναι σύνηθες και πολλα σπίτια έχουν δεύτερες ζωές αλλά δεν μπορώ να το δικαιολογήσω όπως εσύ, σόρυ.. Δε μου κάθεται ρε παιδί μου πως το λένε δεν μπορώ να το δεχτώ..
Ανήθικο μου φαινόταν, ανήθικο μου φαίνεται ακόμα...απο όλων τις πλευρές..
Και δεν το παίζω τώρα οσια παρθένα έχω κάνει κι εγώ λάθη στη ζωή μου αλλά όχι τέτοιας κατηγορίας. Είναι η πάστα μου τέτοια και είναι η πάστα του καθένα έτσι φτιαγμένη που δύσκολα αλλάζει. Κι αν κάποιος υποπέσει σε ανηθικότητα το χει μέσα του.. Δε φεύγει αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Ήμουν μικρή τότε 23?και απογοητευομουν εύκολα. Έψαχνα τον πρίγκηπα βλέπεις...
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες παντρεμένες devil και οι παντρεμένοι, εγώ ξέρω εγώ πως είμαι και δεν αλλάζει αυτό, δεν έχω τέτοια βίτσια γιατί όπως έχω ξαναγράψει είμαι χορτατη από περιπέτειες κι ευτυχώς ήμουν ελεύθερη και με ελεύθερους. Κι όχι απωθημένο να πάω πχ με έναν αντίθετο όπως γράφεις δεν έχω, όπως δεν έχω απωθημένο να κλέψω πχ. Το ίδιο μου κάνει.
Τι κάνουν οι άλλοι ναι οκ είναι σύνηθες και πολλα σπίτια έχουν δεύτερες ζωές αλλά δεν μπορώ να το δικαιολογήσω όπως εσύ, σόρυ.. Δε μου κάθεται ρε παιδί μου πως το λένε δεν μπορώ να το δεχτώ..
Ανήθικο μου φαινόταν, ανήθικο μου φαίνεται ακόμα...απο όλων τις πλευρές..
Και δεν το παίζω τώρα οσια παρθένα έχω κάνει κι εγώ λάθη στη ζωή μου αλλά όχι τέτοιας κατηγορίας. Είναι η πάστα μου τέτοια και είναι η πάστα του καθένα έτσι φτιαγμένη που δύσκολα αλλάζει. Κι αν κάποιος υποπέσει σε ανηθικότητα το χει μέσα του.. Δε φεύγει αυτό..

Μα ουτε εγω το δέχομαι και δεν το δικαιολογω. Απλα σου λέω οτι υπάρχει. Οποτε το αποδέχομαι οτι υπάρχει ετσι ωστε αν τυχει (ελπιζω οχι σε μενα) να το πάρω οσο πιο ελαφρα γινεται ετσι ωστε να έχω την ελευθερια και την επιλογη των κινησεων.



να ελεγχω εγω δηλαδη την κατασταση και οχι να ελεγχει η κατασταση εμενα. Δυστυχως θα ειναι μια δυσκολη στιγμή αν ποτέ τυχει να μαθεις πχ οτι η κοπελα που ερωτευτηκες ή η συζυγος σου σε κεράτωσε. Θα ειναι άσχημο :( αλλα πρέπει να σταθεις οπως πρέπει για να μπορέσεις να χειριστεις την κατασταση με κάποιο βαθμο ελέγχου. Για αυτο εγραψα οτι αν χρειαστει ειμαι πολυ σκληρος. Γιατι κάτι τέτοιες καταστασεις τις έχω σκεφτει οτι μπορει να υπάρξουν. Δεν το έγραψα δηλαδη για να το παιξω μάγκας ααα θαυμαστε με ειμαι σκληρος. Αυτά. Εσυ μια χαρα μου φαινεσαι. Μπραβο να συνεχισεις ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Παιδιά σόρυ αλλά θέλετε και τα παθαίνετε..
Ένας νοήμων άνθρωπος δε θα παρατήσει την σχέση του για μια παράλληλη σχέση. Διότι ξέρει εκ των πραγμάτων τη διαφορά.. Κανει συγκρίσεις καθημερινά και ο ζυγός γέρνει στη σχέση του.
Παντως ποτέ τέτοιες ιστορίες δεν έχουν καλό τέλος.. Κι εκτός αυτού πιστεύω πως σας ηδονιζει η απάτη. Θέλω να πω αν εσύ και οποιαδήποτε εσύ μπήκες ανάμεσα σε μια σχέση δε θα σε σταματήσει μελλοντικά να κανεις κάτι άλλο μπορεί χειρότερο...
Παντως ας λένε πως το παρελθόν κάποιου δεν παίζει ρόλο. Εγώ εμπειρικά λέω πως παίζει και παραπαίζει..
Εγώ λεω οτι σεβαστή η γνώμη σου, αλλά καλύτερα να μην είμαστε απόλυτοι. Όλα μπορούν να συμβούν στη ζωή και όλοι έχουμε κάνει τα λάθη μας, οπότε καλύτερα να μην γινόμαστε δικαστές κουνώντας το δάχτυλο. Εγώ έχω ακούσει περιπτώσεις που ο άντρας χώρισε τη γυναίκα του και έζησε ευτυχισμένα για χρόνια με την ερωμένη του. Όπως και το ανάποδο. Ε και πώς βγάζουμε έτσι συμπέρασμα; Η γυναίκα που γίνεται εν γνώσει της το τρίτο πρόσωπο έχει κι εκείνη τα ψυχολογικά προβληματάκια της, όπως φυσικά κι ο άντρας που καταπατά την εμπιστοσύνη της γυναίκας του και βρίσκει ερωμένη. Το οτι "σε σένα δε θα συνέβαινε ποτέ αυτό" δεν είναι δικαιολογία για να κατακρίνουμε αυτούς στους οποίους συνέβη.

Η κοπέλα είπε οτι έχασε 9 χρόνια της ζωής της. Εσύ λες "τα ήθελες και τα έπαθες". Εγώ αυτό δεν το βρίσκω ωραίο.

Νεφέλη λυπάμαι για αυτό που σου συνέβη κι ελπίζω από δω και πέρα να βρεις κάποιον ο οποίος σε σέβεται και είσαι γι' αυτόν η μοναδική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Εγώ ας πούμε είμαι πχ πολύ σίγουρη για τον άντρα μου, ομως στο πίσω μέρος του μυαλού μου σκέφτομαι κατά καιρούς διαφορά. Πως μπορεί μελλοντικά να μπλέξει με κάποια, πως μπορεί κάποια στιγμή να πάψει να με θέλει, πως τέλος πάντων μπορεί να γίνει κάτι κακό. Πως μπορεί να του τη βαρέσει βρε αδερφέ. Γιαυτό είμαι πάντα προετοίμασμενη από όλες τις απόψεις. Τι εννοώ.. Πχ:προσπαθώ συχνά πυκνά να θυμάμαι πως κανένας δεν είναι δεδομένος και πως για να έχεις τον άνδρα σου κοντά σου χρειάζεται δουλειά από πλευράς σου. Επίσης, σε καμμια περίπτωση δε θα παρατουσα τη δουλειά μου. Δεν "χάνω" τους φίλους μου και"υποστηρικτές μου". Πολλοί γάμοι λόγω φόρτου χάνουν επαφές με φίλους. Πολλες γυναίκες χάνουν τον κόσμο τους και μπαίνουν στον κόσμο του άνδρα τους. Εγώ κρατώ τον κόσμο μου κι ας μην αρέσει κάποιος η κάποια στον άνδρα μου και δε θέλει πχ να έχουμε επαφές. Δε μου συμβαίνει τώρα, αντιθέτως όλα πάνε ρολόι, αλλά στο παρελθόν είχα ξεκοψει από παρέα μου επειδή δεν την πήγαινε ο τότε σύντροφος φέρει ειπείν. Είχα επηρεαστεί. Έβγαινα με τους δικούς του φίλους. Ευτυχώς όμως η ζωή θυμάται και ξανά βρέθηκα μαζί της.
Είναι σημαντικό να κρατάς τα κεκτημένα σου και να μη γίνεσαι ένα υποχείριο. Ο άλλος μπορεί να το εκμεταλλευτει σε χρόνο που δεν περιμένεις. Γιαυτό ακούς πολύ συχνά "δεν το περίμενα.."
Εγώ έμαθα πως όλα μπορείς να τα περιμένεις σε αυτή τη ζωή γιατί είμαστε άνθρωποι με πάθη κι όχι ρομπότ.

Ξέρω.. Ίσως ακούγεται περιεργο από μια γυναίκα που είναι πολύ καλά στο γάμο της να σκέφτεται έτσι. Αλλά προτιμώ να φυλάω τα ρούχα μου πάρα να βρεθώ ανά πάσα ώρα και στιγμή εκτεθειμένη από κοινωνικής, ηθικής αλλά και οικονομικής πλευράς. Εγώ αυτά κάνω από τη μεριά μου και το σωστό θα ήταν να το κάνουν όλοι αυτό. Αυτό δε σημαίνει πως δεν "αφήνομαι" στη σχέση μου, αφήνομαι αλλά δεν αφήνομαι σε Καμμια περίπτωση έρμαιο κανενός... Έχουν δει κι εμένα πολλά τα μάτια μου κι έχω λυπηθεί πολύ κόσμο - κυρίως γυναίκες-που στάθηκαν στη μέση αβοηθητες και παρατημένες η πολύ κατάπιεσμενες.

Αν και πιστεύω σήμερα οι γυναίκες έχουν ξυπνήσει, οι περισσότερες τουλάχιστον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Κι αν κάποιος υποπέσει σε ανηθικότητα το χει μέσα του.. Δε φεύγει αυτό..
Μηδένα προ του τέλους μακάριζε. Μεγαλώνεις και παιδιά...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Μηδένα προ του τέλους μακάριζε. Μεγαλώνεις και παιδιά...:/:


Τι θέλεις να πεις με αυτό?
Διαφωνείς?
Πιστεύεις δλδ πως κάποιος που έχει κανει ανήθικα πράγματα μπορεί και να μην ξανακάνει?

Α μάλιστα τώρα είδα την αρνητική στο παραπάνω ποστ μου. Οκ.. Έχεις υποπέσει σε κάτι ανήθικο και άλλαξες?

Ακριβώς επειδή μεγαλώνω παιδιά θα φροντίσω να τους διδάξω να είναι τίμια όπως είμαι και ημουν κι εγώ. Και θα σου ζητήσω να μην ανακατεύεις τα παιδιά μου στις συζητήσεις μας γιατί οι συγκεκριμένες συζητήσεις βρωμάνε.

Εγώ λεω οτι σεβαστή η γνώμη σου, αλλά καλύτερα να μην είμαστε απόλυτοι. Όλα μπορούν να συμβούν στη ζωή και όλοι έχουμε κάνει τα λάθη μας, οπότε καλύτερα να μην γινόμαστε δικαστές κουνώντας το δάχτυλο. Εγώ έχω ακούσει περιπτώσεις που ο άντρας χώρισε τη γυναίκα του και έζησε ευτυχισμένα για χρόνια με την ερωμένη του. Όπως και το ανάποδο. Ε και πώς βγάζουμε έτσι συμπέρασμα; Η γυναίκα που γίνεται εν γνώσει της το τρίτο πρόσωπο έχει κι εκείνη τα ψυχολογικά προβληματάκια της, όπως φυσικά κι ο άντρας που καταπατά την εμπιστοσύνη της γυναίκας του και βρίσκει ερωμένη. Το οτι "σε σένα δε θα συνέβαινε ποτέ αυτό" δεν είναι δικαιολογία για να κατακρίνουμε αυτούς στους οποίους συνέβη.

Η κοπέλα είπε οτι έχασε 9 χρόνια της ζωής της. Εσύ λες "τα ήθελες και τα έπαθες". Εγώ αυτό δεν το βρίσκω ωραίο.

Νεφέλη λυπάμαι για αυτό που σου συνέβη κι ελπίζω από δω και πέρα να βρεις κάποιον ο οποίος σε σέβεται και είσαι γι' αυτόν η μοναδική.

Εσυ δε βρίσκεις ωραίο αυτό που λέω εγώ ή μάλλον με τον τρόπο που το λέω εγώ ή ότι αυτό που εκείνη έκανε δεν ειναι ωραίο.. Και ίδιου το αποτέλεσμα.. Πληγωμένη, προδωμενη και παρατημένη. Και πιστεύεις πως θα αλλάξει? Πως δεν θα ξαναπέσει σε τέτοια λούμπα? Μόνο αν σταθεί τυχερή και ένα καλό χέρι την τραβήξει ίσως λέω ίσως να μπορέσει να αλλάξει... 9 χρόνια δεν είναι 9 Μήνες είναι 9 χρονια... Δεν ήθελε να τα πάθει??? Τι ήταν μωρό?
Δεν ήξερε πως όταν κοιμόταν μαζί του μετά θα πήγαινε στη γυναίκα του? Για να δεχτείς τέτοιο πράγμα, κάτι τρέχει με εσένα.
Κυριολεκτικά ήθελε να τα πάθει. Εγώ κυριολεκτικά το λέω.

"ψυχολογικά προβλήματακια" είχε?
Κανένα ψυχολογικό. Είναι ο χαρακτήρας της. Της άρεσε... Και τώρα που το δυελυσαν είναι πεσμένη όχι γιατί "έκανε κάτι τέτοιο" αλλά γιατί ο κύριος συνέχισε τη ζωή του.
Το είπε μάλιστα..

Θα με τρελανετε εδώ μέσα μου φαινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλησπέρα!!Ωραίο θέμα.Λοιπον εγώ με την σειρά μου θα εξομολογηθώ το ηθικό παράπτωμα μου που δυστυχώς το πληρώνω έως σημερα.Για να μην πολυλογω υπήρξα το τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση.Αν κ όταν ξεκίνησε αυτή η ιστορία με το συγκεκριμένο άτομο δεν το γνώριζα διότι μου έκρυβε την αληθεια.Οταν αποκαλύφθηκε η σχέση που είχε μετά από δύο μήνες, εγώ συνέχισα μαζί του όντας ερωτευμένη.αυτη η ιστορία κράτησε 9 χρόνια.Δεν διατηρούσα παράλληλο δεσμο απλά είχαμε επικοινωνία και κάποιες φορές βρισκόμασταν...το θέμα είναι ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος προχώρησε στην ζωή του κ εγώ απλα έχασα χρόνια ολόκληρα δίχως να μπορεσω να κάνω κάτι σωστό στην δική μου ζωή.οτι κ αν εκανα δυστυχώς ήταν αποτυχημένο.

Κανενας ανθρωπος δεν φοβαται και δεν πρεπει να φοβαται να "επενδυσει" πολλα σε κατι που θεωρει οτι αξιζει και πιστευει σε αυτο.Αντιθετα ομως ομως πρεπει να προσεχει παντα μηπως λογω του φοβου του επενδυσει σε κατι για να μην μεινει στο τελος με τιποτα.Δυστυχως σε αυτα τα θεματα για εμενα τουλαχιστον,παιξτα ολα και κερδισε η χαστα ολα.Ειδαλλως ποτε δεν πιστεψες πραγματικα η το ενδιαφερον σου δεν ηταν πραγματικο. Η ευφυια γενικα ειναι καλο πραγμα αλλα πρεπει να εχει ορισμενα ορια,εαν αυτα ξεπεραστουν πλεον δεν ειναι προς οφελος του ανθρωπου αλλα αντιθετα του γινονται εμμονικα προβληματα(π.χ. να μην εμπιστευεται ή να μην αφηνεται/χαλαρωνει ποτε αφου θελει να ειναι παντα σε εγρηγορση).Με αλλα λογια εαν θελουμε να ειμαστε φυσιολογικοι και ουσιαστικα ευτυχεις,πρεπει να ειμαστε διατεθιμενοι να ριξουμε τις αμυνες μας,και να παρουμε το ρισκο.Το να μπορουμε να εξαπατηθουμε δηλαδη ειναι μερος της φυσιολογικοτητας μας. Εφοσον εκανες λοιπον αυτο που ηθελες και ενιωθες οτι ηταν σωστο,μην το σκεφτεσαι ετσι,οτι πεταξες 9 χρονια.Δεν ειναι ολη η αληθεια αυτο.Ειναι μονο μια μονοπλευρη απεικονιση της ιστοριας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τι θέλεις να πεις με αυτό?
Διαφωνείς?
Πιστεύεις δλδ πως κάποιος που έχει κανει ανήθικα πράγματα μπορεί και να μην ξανακάνει?

Α μάλιστα τώρα είδα την αρνητική στο παραπάνω ποστ μου. Οκ.. Έχεις υποπέσει σε κάτι ανήθικο και άλλαξες?

Ακριβώς επειδή μεγαλώνω παιδιά θα φροντίσω να τους διδάξω να είναι τίμια όπως είμαι και ημουν κι εγώ. Και θα σου ζητήσω να μην ανακατεύεις τα παιδιά μου στις συζητήσεις μας γιατί οι συγκεκριμένες συζητήσεις βρωμάνε.

Εσυ δε βρίσκεις ωραίο αυτό που λέω εγώ ή μάλλον με τον τρόπο που το λέω εγώ ή ότι αυτό που εκείνη έκανε δεν ειναι ωραίο.. Και ίδιου το αποτέλεσμα.. Πληγωμένη, προδωμενη και παρατημένη. Και πιστεύεις πως θα αλλάξει? Πως δεν θα ξαναπέσει σε τέτοια λούμπα? Μόνο αν σταθεί τυχερή και ένα καλό χέρι την τραβήξει ίσως λέω ίσως να μπορέσει να αλλάξει... 9 χρόνια δεν είναι 9 Μήνες είναι 9 χρονια... Δεν ήθελε να τα πάθει??? Τι ήταν μωρό?
Δεν ήξερε πως όταν κοιμόταν μαζί του μετά θα πήγαινε στη γυναίκα του? Για να δεχτείς τέτοιο πράγμα, κάτι τρέχει με εσένα.
Κυριολεκτικά ήθελε να τα πάθει. Εγώ κυριολεκτικά το λέω.

"ψυχολογικά προβλήματακια" είχε?
Κανένα ψυχολογικό. Είναι ο χαρακτήρας της. Της άρεσε... Και τώρα που το δυελυσαν είναι πεσμένη όχι γιατί "έκανε κάτι τέτοιο" αλλά γιατί ο κύριος συνέχισε τη ζωή του.
Το είπε μάλιστα..

Θα με τρελανετε εδώ μέσα μου φαινεται!
Καταρχάς η ηθική είναι ανθρώπινο κατασκεύασμα και δη αλλάζει ανάλογα με την κοινωνία, τη θρησκεία, τον πολιτισμό. Πχ στη Σαουδική Αραβία είναι ανήθικο μια γυναίκα να πάει στο μπαρ με τις φιλες της. Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι οι άνθρωποι δημιουργούν την ηθική αναλόγως τα πιστεύω τους, αλλιώς το τι είναι ηθικό θα καθορίζονταν από τους νομοθέτες και θα ήταν νόμος του κράτους. Πάμε παρακάτω.

Λες ότι είσαι τίμια και βάσει της δικής σου οπτικής περί τιμιότητας κατακρίνεις κάποιον ως ανήθικο χωρίς να ξέρεις καν ποιος είναι, πώς μεγάλωσε και τι τον ώθησε να κάνει αυτή την πράξη που επαναλαμβάνω εσύ μόνο θεωρείς ανήθικη (εσύ και σίγουρα κι άλλοι, αλλά υπάρχουν και κάποιοι που δεν τη θεωρούν ανήθικη οπότε η γνώμη σου δεν είναι θέσφατο). Όχι μόνο αυτό αλλά λες ότι αφού ήταν μια φορά ανήθικη το εχει μέσα της και έτσι θα είναι για πάντα. Εσύ θεωρείς κάτι τέτοιο σωστό; Δε λέω ότι αυτό που έκανε εκείνη ήταν σωστό ή λάθος. Ρωτάω, εσύ θεωρείς αυτή σου την κριτική ότι "μια φορά ανήθικη, για πάντα ανήθικη" σωστή; Σεβαστή η άποψη σου φυσικά αλλά δε σημαίνει ότι δεν μπορούμε να διαφωνήσουμε.

Αν εγώ τώρα βαφτίσω κάτι που εσύ θεωρείς ηθικό ως ανήθικο κι αρχίσω και σε λέω ανήθικη που πάντα θα μεινεις έτσι, σίγουρα δε θα σου αρέσει.

Όπως είπε ο Samael σε άλλο θεμα, επειδή ίσως δεν ξέρεις πώς λειτουργούν τα φόρουμ, δεν είμαστε εδώ για να συζηταμε και να συμφωνούμε όλοι με όλους. Μάλιστα αν προσέξεις το μότο του φόρουμ αυτού είναι "απόψεις, διαξιφισμοί και φρέσκες ιδέες". Το να διαφωνήσω μαζί σου με σεβασμό στην άποψη σου παραθέτοντας επιχειρήματα της διαφωνίας μου δεν λέγεται λογοκρισία, λέγεται υγιής διάλογος. Ούτε θεωρείται τσακωμός εκτός αν εσύ έχεις μάθει ότι οποτε κάποιος διαφωνεί μαζί σου τσακώνεται κιόλας.

Στο θέμα μας, φυσικά και θεωρώ ότι ένας άνθρωπος μπορεί να κάνει λάθος ή ανήθικα κατά τον ίδιο ή τους άλλους πραγματα στη ζωή του, αυτά όμως δεν τον καθορίζουν εσ' αεί. Γηρασκω αει διδασκόμενος. Αλίμονο αν τα λάθη που κάναμε στα νιάτα μας καθόριζαν δια παντός τη ζωή μας. Είμαστε άνθρωποι, κάνουμε λάθη, έχουμε αδυναμίες, έχουμε όμως και μυαλό και μπορούμε να μετανοήσουμε για αυτά, να αλλάξουμε γνώμη, να ζητήσουμε συγγνώμη κλπ.

Επίσης δε βλεπω να κριτικάρεις καθόλου τον άντρα ο οποίος κάνει απιστία στη γυναίκα του επί χρόνια. Αυτόν μάλλον τον θεωρείς ευάλωτο που τον παρέσυρε η ανήθικη γυναίκα. Ή μάλλον θεωρείς ότι φταίει η ίδια του η γυναίκα που δεν μπόρεσε να τον κρατήσει. Υπάρχουν και τέτοιες απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Βασικα η Αριανα ειναι νεα στο φορουμ και βλεπω εχει μπει με καλη διάθεση και προθεση. Και μας έχει ανοιχτει κιολας και εχει γραψει και πολυ ομορφα πράγματα για την οικογενεια της. Αριανα οτι προβλημα έχεις εδω σε μενα! Στηριζω!!! :D

Aλλα και τα παιδια εδω το φορουμ δεν ειναι κακα (αυτο το λεω εγω που εχουμε ριξει ομηρικους καυγάδες) χαχα και οχι μονο έχουν πεσει και αποκλεισμοι και αναφορές και τα πάντα. Αλλα δεν πειράζει και η διαφωνια μεσα στο προγραμμα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Βασικα η Αριανα ειναι νεα στο φορουμ και βλεπω εχει μπει με καλη διάθεση και προθεση. Και μας έχει ανοιχτει κιολας και εχει γραψει και πολυ ομορφα πράγματα για την οικογενεια της. Αριανα οτι προβλημα έχεις εδω σε μενα! Στηριζω!!! :D

Aλλα και τα παιδια εδω το φορουμ δεν ειναι κακα (αυτο το λεω εγω που εχουμε ριξει ομηρικους καυγάδες) χαχα και οχι μονο έχουν πεσει και αποκλεισμοι και αναφορές και τα πάντα. Αλλα δεν πειράζει και η διαφωνια μεσα στο προγραμμα ειναι.
Χαχα να σαι καλά βρε devil!! Όχι εντάξει δεν είπα πως θα φύγω κιόλας μη γίνομαι και το επίκεντρο και ντρέπομαι κιόλας χάχα αλλά να κάπως μου κόβεται ο λόγος άμα αρχίζουν να με χαρακτήριζουν τόσο άσχημα δεν το έχω συνηθισειβκαι δε μου αρέσει να φοβάμαι να μιλήσω.
Φιλιά γειά ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Αυτες οι συγκρουσεις δεν ειναι τιποτα το σοβαρο. Δεν ειναι ουτε μεσα σε εργασιακο περιβάλλον ουτε υπάρχει περιπτωση να καταληξουν σε κάτι περα απο το φορουμ. Για μενα ειναι παιχνιδι :loltooth: ειναι προπονηση για άλλες σημαντικές μελλοντικές διαμάχες (πιθανως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης δε βλεπω να κριτικάρεις καθόλου τον άντρα ο οποίος κάνει απιστία στη γυναίκα του επί χρόνια. Αυτόν μάλλον τον θεωρείς ευάλωτο που τον παρέσυρε η ανήθικη γυναίκα. Ή μάλλον θεωρείς ότι φταίει η ίδια του η γυναίκα που δεν μπόρεσε να τον κρατήσει. Υπάρχουν και τέτοιες απόψεις.

Μπράβο βρε Himela, εκεί ήθελα να σταθώ κι εγώ. Σε τόσα ποστ γράφει και γράφει για το ανήθικο 3ο πρόσωπο και αυτός που όντως κάνει κάτι ανήθικο (κοροϊδεύει έναν ή και δύο ανθρώπους) την βγάζει λάδι.

Γενικά, οι απόλυτες απόψεις καλό θα ήταν να λείπουν σε τέτοια θέματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως θα τα φέρει η ζωή και πού θα βρεθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Μπράβο βρε Himela, εκεί ήθελα να σταθώ κι εγώ. Σε τόσα ποστ γράφει και γράφει για το ανήθικο 3ο πρόσωπο και αυτός που όντως κάνει κάτι ανήθικο (κοροϊδεύει έναν ή και δύο ανθρώπους) την βγάζει λάδι.

Γενικά, οι απόλυτες απόψεις καλό θα ήταν να λείπουν σε τέτοια θέματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως θα τα φέρει η ζωή και πού θα βρεθείς.

Μα δεν έγραψε εκείνος το ποστ. Αν το έγραφε θα απευθυνόμουν σε εκείνον. Δεν έχω καλή άποψη ούτε για εκείνον. Περίεργα πράγματα συμβαίνουν σε αυτό το φόρουμ.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,968 μηνύματα.
Μπράβο βρε Himela, εκεί ήθελα να σταθώ κι εγώ. Σε τόσα ποστ γράφει και γράφει για το ανήθικο 3ο πρόσωπο και αυτός που όντως κάνει κάτι ανήθικο (κοροϊδεύει έναν ή και δύο ανθρώπους) την βγάζει λάδι.

Γενικά, οι απόλυτες απόψεις καλό θα ήταν να λείπουν σε τέτοια θέματα γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως θα τα φέρει η ζωή και πού θα βρεθείς.


Εσενα οι αποψεις σου δεν ειναι απολυτες; θεωρεις οτι εισαι διαλλακτική; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσενα οι αποψεις σου δεν ειναι απολυτες; θεωρεις οτι εισαι διαλλακτική; :P


Έγραψα να μην είμαστε απόλυτοι σε τέτοια θέματα. Στα αυτονόητα, πχ ότι όταν εργαζόμαστε δεν γκομενίζουμε, ναι είμαι απόλυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top