Να με θυμάσαι/Remember me (2010)

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ-REMEMBER ME


Να με θυμάσαι , (Remember me
) είναι ο τίτλος της ταινίας που πρωταγωνιστεί ο Ρόμπερτ Πάτινσον και ο Εμιλί ντε Ραβέν. Πρόκειται για αισθηματική ταινία του Άλεν Κούτλερ όπου μας παρουσιάζεται η ιστορία δύο νέων οι οποίοι έρχονται αντιμέτωποι ακόμη και με τι οικογένειές του, προκειμένου να σώσουν τη σχέση τους.
Ο Τάιλερ είναι ένας νεαρός Νέοϋορκέζος ο οποίος έχει μια δύσκολη σχέση με τον πατέρα του εξαιτίας ενός τραγικού γεγονότος στην οικογένειά του.
Ξαφνικά και ενώ πίστευε πως δεν υπάρχει κανένας που να μπορεί να τον αγαπήσει και να τον καταλάβει, έρχεται στη ζωή του ο έρωτας στο πρόσωπο μιας κοπέλας της Άλι, δίνοντας στη ζωή του κάποιο νόημα.
Οι ερωτευμένοι δύο νέοι προσπαθούν να κρατήσουν ζωντανή τη φλόγα του έρωτά τους, όταν έρχονται στην επιφάνεια κρυμμένα μυστικά που απειλούν να τους χωρίσουν.


Σκηνοθεσία: ΑΛΕΝ ΚΟΥΛΤΕΡ Σενάριο: ΓΟΥΙΛ ΦΙΤΕΡΣ Ηθοποιοί: ΠΙΡΣ ΜΠΡΟΣΝΑΝ , ΛΕΝΑ ΟΛΙΝ , ΚΡΙΣ ΚΟΥΠΕΡ , ΕΜΙΛΙ ΝΤΕ ΡΑΒΙΝ , ΡΟΜΠΕΡΤ ΠΑΤΙΝΣΟΝ Είδος ταινίας: ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ


9/10 για το ειδος της. δε ξερω παντως πως τα καταφερνω παντα και κλαιω σε τετοιου ειδους ταινιες με το τελος.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγω δεν την εχω δει ακομα την ταινια αλλα θελω οπωσδηποτε να την δω,ή στο σινεμα ειτε σε dvd με το καλο!!!!Γιατι εκτος του οτι πρωταγωνιστει ο Rob, μου αρεσει και το στορι της ταινιας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ήταν να πάω να την δω γιατί οι κολλητές μου είναι ΤΡΕΛΕΣ με τον Πάτινσον (εγώ δεν τρελαίνομαι), αλλά όταν κανονίσαμε να πάμε είχε μόνο μια προβολή πολύ αργά και έτσι πήγαμε κάπου αλλού. Πάντως θα ήθελα να το δω. Ίσως όταν βγει σε dvd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
..ο Εμιλί ντε Ραβέν..
..Άλεν Κούτλερ..
..ΑΛΕΝ ΚΟΥΛΤΕΡ..
..ΓΟΥΙΛ ΦΙΤΕΡΣ
..ΕΜΙΛΙ ΝΤΕ ΡΑΒΙΝ..

9/10 για το ειδος της. δε ξερω παντως πως τα καταφερνω παντα και κλαιω σε τετοιου ειδους ταινιες με το τελος.:redface:
@λοβέ ανγκέλ (βάικ-βάικ) 6/10 για το review. δε ξερω παντως πως τα καταφερνω παντα και κλαιω σε τετοιου ειδους reviews.:D
(Τον Πάτινσον πάντως μια χαρά..):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top