Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ανακάλυψα κρουτόνια ολικής αλέσεως στο σούπερ μάρκετ και τα έχω λιανήσει!!!

συνταγή σαλάτας την οποία έχω την τιμή να βαφτίσω :P:P:P:P

ο τόνος της τεμπέλας :P


1 χούφτα κρουτόνια ολικής αλέσεως
1 τόνο σε λάδι (που όμως θα στραγγίξετε το λάδι)
1-2 τομάτες
καλαμπόκι γλυκό κονσέρβα
μαγιονέζα

τα σπάει σας λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ωραίο ακούγεται... ρε γμτ έχω θέμα με τον τόνο! Μου φέρνει δυσπεψία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ωραίο ακούγεται... ρε γμτ έχω θέμα με τον τόνο! Μου φέρνει δυσπεψία.


ο τόνος στη φέρνει? το έχεις τσεκάρει? μήπως είναι το λάδι που έχει ο τόνος?
γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν και τα καλύτερα λάδια οι κονσέρβες...
δοκίμασε με τόνο σε νερό, αν και να ξέρεις ότι από άποψη δίαιτας, είναι καλύτερος ο τόνος σε λάδι κι όχι σε νερό παρότι λένε, γιατί ο τόνος σε νερό έχει πολλά αλάτια και περισσότερα συντηριτικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένσταση, δεν ισχύει για όλες τις συσκευασίες αυτό.
Πλέον έχουν απλά άλμη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ο τόνος στη φέρνει? το έχεις τσεκάρει? μήπως είναι το λάδι που έχει ο τόνος?
γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν και τα καλύτερα λάδια οι κονσέρβες...
δοκίμασε με τόνο σε νερό, αν και να ξέρεις ότι από άποψη δίαιτας, είναι καλύτερος ο τόνος σε λάδι κι όχι σε νερό παρότι λένε, γιατί ο τόνος σε νερό έχει πολλά αλάτια και περισσότερα συντηριτικά ;)

Νομίζω ο τόνος είναι :( ... και μου αρέσει πολύ ρε γμτ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

ο τόνος της τεμπέλας :P


1 χούφτα κρουτόνια ολικής αλέσεως
1 τόνο σε λάδι (που όμως θα στραγγίξετε το λάδι)
1-2 τομάτες
καλαμπόκι γλυκό κονσέρβα
μαγιονέζα

τα σπάει σας λέω!


Λοιπόν Αναστασάκι, μόλις το έφαγα!:D
Ήταν μούρλια!!!
Πολύ δροσερή, πολύ νόστιμη..

Με τη διαφορά, ότι εγώ στη θέση της μαγιονέζας έβαλα λίγο γιαουρτάκι, αφού η μαγιονέζα με ενοχλεί στο στομάχι μου.:)
Και έτσι ήταν τέλεια πάντως!

Ο ουρανίσκος μου και το στομάχι μου σ ευχαριστούν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι, κι εγώ έτσι έλεγα να τη φάω αύριο αυτή τη σαλάτα! Αντί μαγιονέζας, λίγο λαδάκι και γιαούρτι με λεμόνι! Γιάαααμιιι...
Και μ' αρέσει να ψιλοκόβω το αγγουράκι, τη ντομάτα και ό,τι άλλο, πολύ ψιλά, για να το τρώω όλο με το κουτάλι.

Α, και ο τόνος σε νερό.

Α, και αντί κρουτόν, παξιμαδάκια κρητικά.

Ίδια λέμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχμ... τώρα κατάλαβα γιατί εσείς είσαστε λεπτές κι εγώ όχι :P
όπως και να έχει, χαίρομαι που σας άρεσε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κι αντί για τόνο, φιλέτο ψάρι ψημένο και μαδημένο σε κομματάτσια!!!

αλλά τοτε δεν θα είναι της τεμπέλας, non?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ε ναι :P τότε θα ναι φιλέτο νιανια της καλοκυράς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top