[Μαστορέματα] Ας κλείσουμε τις τρύπες...

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είδα στο βιντεάκι της Γιδού, ότι είναι σαν αφρός αυτό το πράμα. Θα σφίξει αυτό κι αν ναι μετά από πόσες ώρες περίπου; Είναι και η τρύπα με τα ζώα γι αυτό ρωτάω, είμαι τρομαγμένος.
Ρε μην το φοβάσαι. Το πολύ πολύ να βγει κανά ζουζούνι, σιγά. Λίγα λεπτά θέλει για να πήξει τελείως.
Άντε και με τη νίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ρε μην το φοβάσαι. Το πολύ πολύ να βγει κανά ζουζούνι, σιγά. Λίγα λεπτά θέλει για να πήξει τελείως.
Άντε και με τη νίκη.

Θενξ immensely. Last question: Αύριο θα βγω στη γύρα. Πατησίων κι έτσι. Ξέρεις εκεί γύρω κανέναν που να την πουλάει;

Και δεν είναι ζουζούνια, είναι κανθαρίς η οικιακή και σιχαμένη και τεράστια ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΙΣΩ!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αισθητικά δε ξέρω πως θες να το βλέπεις, ο αφρός στεγνώνει γρήγορα αλλά δε ξέρω να σου πω αν βάφετε... Πρέπει να τα μάθεις σιγά σιγά . Επίσης υλικά επισκεύης και σε μεγάλη ποικιλία, έχει το γνωστό κατάστημα στο Αεροδρόμιο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αισθητικά δε ξέρω πως θες να το βλέπεις, ο αφρός στεγνώνει γρήγορα αλλά δε ξέρω να σου πω αν βάφετε... Πρέπει να τα μάθεις σιγά σιγά . Επίσης υλικά επισκεύης και σε μεγάλη ποικιλία, έχει το γνωστό κατάστημα στο Αεροδρόμιο.:)

Μου αρκεί να κλείσει τελείως να μην περνάει ούτε η αναπνοή μου. Τα υπόλοιπα αδιαφορώ! Το ξέρω Λάρα μου πως πρέπει να μάθω γιατί αν περιμένω από μάστορες και λοιπούς αργόσχολους την έβαψα.

Θα το βάλω μπρος και θα σας πω πως πάει από αύριο. Άμα δεν είχα κι εσάς... :redface:

ΥΓ: Για το ΙΚΕΑ μιλάς;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ γύρω από το Πολυτεχνείο έχει διάφορα... Αχ πώς λέγεται εκείνος ο δρόμος, νομίζω στη Βερανζέρου έχει Παπαδόπουλο (χρώματα και ελαφριά δομικά), Τζωρτζ, Κωλέττη... έχω και καιρό να πάω!
Και ΡΩΤΑ κι εκεί, θα σε βοηθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Οχι, γιαυτό που είναι δίπλα του Leroy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Μπαίνεις στο πρώτο κατάστημα με σιδηρικά-χρώματα και ζητάς αφρό πολυουρεθάνης ,στόκο και σπάτουλα, περνας και από μία οικοδομή και παίρνεις τούβλα για να καλύψεις το μεγαλύτερο κενό (υπολόγισε τον όγκο στο περίπου) και καλή διασκέδαση.
Βρέχεις τον τοίχο,τοποθετείς τά τούβλα στό κενό,τα ψευτοστερεώνεις με όποιο τρόπο βρείς καί γεμίζεις τα κενά που μένουν με αφρό(σιγά-σιγά γιατί διογκώνεται αρκετά).
Μετά από κάποιες ώρες κόβεις με ξυράφι ότι περισεύει και στοκάρεις.
Προσοχή μην πιάσεις τον αφρό και μην ακουμπίσει σε κάποιο ρούχο μέχρι να στεγνώσει γιατί δεν βγαίνει με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εντελώς πληροφοριακά πάντως οι υδραυλικοί γκρεμίζουν μόνο ό,τι χρειάζεται για να φτιάξουν ό,τι θέλουν. ΔΕΝ ξαναχτίζουν αυτό που γκρέμισαν, πρέπει να φέρεις άλλο άτομο, εκτός κι αν το συμφωνήσεις ειδικά μαζί του από πριν (και σου φέρει εκείνος άτομο, πάλι δεν θα το κάνει εκείνος).

Αν δεν τα καταφέρεις Βαλ, ειδοποίησε να δω αν η μαμά μου έχει κάνα τηλέφωνο από κάποιον. Αν και δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο, καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unknown

Νεοφερμένος

Ο unknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
βασικα ο αφρος πολυουρεθανης ειναι αντιαισθητικος :P
η πρωτη τρυπα θελει σιγουρα στοκο και σπατουλα για μεσοβεζικη λυση ή τσιμεντακι για πιο μονιμη..
Μια φτηνη σπατουλα 2 ευρα και ενα 5litro να το μπουκωσεις ετοιμςο στοκος αλλα 10,12 ευρα,μια ωριτσα το πολυ και εισαι οκ.
Τα μεγαλα κενα ομως χρειαζονται και αλλα υλικα για να σταθει ο στοκος ..τουβλακια πετραδακια,καπακια απο μπουκαλια μπυρας,αλουμινενια κουτακια ..αμα ο μονος σου σκοπος ειναι αν το κλεισεις το ρημαδι να μην ερχονται κερασφοροι μουσαφιρηδες be creative.

Η δευτερη ειναι μια προκληση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Περαστικά τους. Η τρύπα απ' όπου μπαίνανε τα κερασφόρα τέρατα έκλεισε (αυτήν κάναμε μόνο με τον κολλητό σήμερα και απλά έκλεισα και μια μικρή στο μπάνιο ομοίως):



Αφού γεμίσαμε την τρύπα στο πάχος του τοίχου, καλύψαμε και κολλήσαμε με το χαρτί για να έρθει να γίνει όλο φλατ. Αυτό βέβαια συνέχισε να φουσκώνει (πράγμα που δε μου φαίνεται ενοχλητικό από τη στιγμη που και την τρύπα φαίνεται να σφράγισε αλλά και στο κάλυμμα κόλλησε)

Του πετάξαμε και μια γαρνιτούρα γύρω γύρω να γουστάρει ο ντάντι όταν το δει σαν του παραδώσω τα κλειδιά όπως θα φεύγω, να χει να θυμάται το γιό του τον καλλιτέχνη!:P

Ευχαριστίες στην Ηρώ, στη Γίδι, στη Λάρα, στην Κατζιτζίρι, στη Σίμπυ, στον Μόνος, στον Μπιλού και στον unknown!

Αν αναρρωτιέστε γιατί σας είπα έναν έναν είναι γιατί με βοηθήσατε σε ένα σημαντικό ζήτημα και θέλω να σας δείξω έστω κι έτσι την βαθιά μου ευγνωμοσύνη! Να είστε εδώ όταν θα κλείνουμε και την τελευταία τρύπα! :Ρ

ΥΓ: Αδιαφορώ για την αντίδραση των γονιών μου όταν το δούν. Ας ερχόντουσαν αυτοί να βοηθάγανε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
plaf.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπράβο Βαλντερίδιοοο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top