Προτάσεις για αγορά ψυγείου

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδες πρεπει να προχωρησω αμεσα σε αγορα ψυγειου. αυτο που αγορασα πριν δυο χρονια παει για αποσυρση μιας και μας βγηκε σκαρτο και πραγματικα απογοητευτηκα γιατι ηταν και ωραιο το μπαγασικο:P
οι επιλογες μου ειναι μεταξυ liebherr και bosch οχι γιατι εγω κατεληξα σ'αυτες αλλα γιατι αυτες εχει το καταστημα απο το οποιο θα γινει η αλλαγη του ψυγειου. (και αφου αποκλειεται να παρω την ιδια μαρκα μ΄αυτο που εχω μενουν αυτες οι δυο)

εχει κανεις απο σας ιδια μαρκα με αυτα να μου πει σχολια ή αν ακουσε απο καπου ? δεν θελω να την παθω παλι..
επισης μηπως ξερετε πως μπορω να βρω σαιτ που να γραφουν κριτικες αγοραστες των συγκεκριμενων προιοντων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
παιδες πρεπει να προχωρησω αμεσα σε αγορα ψυγειου. αυτο που αγορασα πριν δυο χρονια παει για αποσυρση μιας και μας βγηκε σκαρτο και πραγματικα απογοητευτηκα γιατι ηταν και ωραιο το μπαγασικο:P
οι επιλογες μου ειναι μεταξυ liebherr και bosch οχι γιατι εγω κατεληξα σ'αυτες αλλα γιατι αυτες εχει το καταστημα απο το οποιο θα γινει η αλλαγη του ψυγειου. (και αφου αποκλειεται να παρω την ιδια μαρκα μ΄αυτο που εχω μενουν αυτες οι δυο)

εχει κανεις απο σας ιδια μαρκα με αυτα να μου πει σχολια ή αν ακουσε απο καπου ? δεν θελω να την παθω παλι..
επισης μηπως ξερετε πως μπορω να βρω σαιτ που να γραφουν κριτικες αγοραστες των συγκεκριμενων προιοντων?

Τα Liebherr είναι πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τo ιδιο πιστευω κι εγω για τα Bosch...εγγυηση!

(Ciby, παμε μια κοντρα?!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τo ιδιο πιστευω κι εγω για τα Bosch...εγγυηση!

(Ciby, παμε μια κοντρα?!:P)

Πάμε, πάμε .... :ropalo: ..... :P:P

Πολύ καλά και τα bosch, δεν αντιλέγω. Απλά τα leibherr δεν τα πολυξέρει ο κόσμος και γι' αυτό αναφέρθηκα σε αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
παιδες πρεπει να προχωρησω αμεσα σε αγορα ψυγειου. αυτο που αγορασα πριν δυο χρονια παει για αποσυρση μιας και μας βγηκε σκαρτο και πραγματικα απογοητευτηκα γιατι ηταν και ωραιο το μπαγασικο:P
οι επιλογες μου ειναι μεταξυ liebherr και bosch οχι γιατι εγω κατεληξα σ'αυτες αλλα γιατι αυτες εχει το καταστημα απο το οποιο θα γινει η αλλαγη του ψυγειου. (και αφου αποκλειεται να παρω την ιδια μαρκα μ΄αυτο που εχω μενουν αυτες οι δυο)

εχει κανεις απο σας ιδια μαρκα με αυτα να μου πει σχολια ή αν ακουσε απο καπου ? δεν θελω να την παθω παλι..
επισης μηπως ξερετε πως μπορω να βρω σαιτ που να γραφουν κριτικες αγοραστες των συγκεκριμενων προιοντων?

αν θες το πιστεύεις....

το ψυγείο μας το έχουμε από το 1984 και λειτουργεί μια χαρά. ειναι liebherr και μπορει να κοστίζουν παραπάνω από τα άλλα, αλλά είναι ψυγείο εγγύηση.;) μόνο λάστιχο στην πόρτα του αλλάξαμε 1 φορά πέρσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια τεινω προς το bosch γιατι μια φιλη μου ειχε ασχημη εμπειρια με τα liebherr το ιδιο και η αδερφη μου αλλα για πιο νεα μοντελα.. αυριο θα πρεπει να επιλεξω και δεν ξερω ποιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
bosch και lg, το τελευταιο δε, σουπερ ''ουαου'' απολες τις αποψεις του (τρομερα ντιζαιν τα οποια περα απο λειτουργικοτητα τα κοιτω κι αυτα)!
https://hellas.lge.com/proddivergent.do?actType=search&categoryId=0501&modelCategoryId=&parentId=05
αν δε μπορεις σε καμια περιπτωση lg προτιμησε

https://www.skroutz.gr/c/404/refrigerators/m/45/Bosch.html
(προτιμησε ψυγειοκαταψυκτη κατα τη γνωμη μου)
καλες αγορες μουνν!;):kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μακροχρόνια πάντως, αν αγοράσεις ψυγείο με μικρή ενεργειακή κατανάλωση θα κάνεις την απόσβεση του έξτρα κόστους τέτοιας τεχνολογίας, οπότε σκέψου το.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
λογικα μπορατ ολα τα καλα ψυγεια δεν εχουν Α καταναλωση? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε το ξέρω αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
λογικα μπορατ ολα τα καλα ψυγεια δεν εχουν Α καταναλωση? :worry:


Όλα τα ακριβά ήθελες να πεις.


Δεν είμαι γνώστης των προϊόντων τους,
αυτό που ξέρω είναι πως η Liebherr είναι
πιο εξειδικευμένη εταιρεία,
άρα και πιο προσεκτική
στα προϊόντα της.

Γνώμη μου.


Καλή επιτυχία.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τελικά τι πηρες;;;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τελικα πηγα και κατεληξα σε bosch..:P θα το φερουν σε δυο μιση βδομαδες ειπαν γιατι δεν ειχε το χρωμα που ηθελα και το εχουν κανει παραγγελια.
ελπιζω να βγει καλο αυτο γιατι με ταλαιπωρησε το αλλο πολυ. ξερεις τι ειναι να τα πετας ολα συνεχεια και να μην παγωνει τιποτα....

υγ. αν καποιος εχει υποψη του να αγορασει ας μου στειλει πμ να του πω την μαρκα που ειχα και το μοντελο γιατι το συγκεκριμενο βγηκε με εργοστασιακο προβλημα στην αγορα παγκοσμιως και το ανακαλυψε η κατασκευαστρια εταιρια και εστειλε παντου οδηγιες για αλλαγες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι δεν επαιρνες πιτσος που ειναι δια μαρκα με μποσ..bsh ειναι...osch pitsos,siemens neff..ολο ενα..
ιδια ποιοτητα και πιο φτηνο..δεν πληρωνεις φιρμα..εγω εχω πιτσος 10 χρονια μεγαλο ψυγειο με 2 μοτερ και ειναι σαν καινουριοακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αγγελε δυστυχως εδω που μενω δεν εχει πιτσος αλλιως πιστεψε με δεν θα χα κανενα προβλημα να παρω το πιτσος. οσο εμενα αθηνα ειχα ψυγειο και ξεχωριστο καταψυχτη και ημουν τρομερα ευχαριστημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Πάω για νέο ψυγειοκαταψύκτη (δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το λένε απλά ψυγείο, ποιος αγοράζει μόνο συντήρηση; ) και διάβασα οτι τα liebherr είναι καλά αλλά αν έχει πρόβλημα θα έχω θέμα επικοινωνίας αφού συναρμολογούνται στη Βουλγαρία. Έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο; Ποια άλλη μάρκα μού προτείνετε;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Πάω για νέο ψυγειοκαταψύκτη (δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το λένε απλά ψυγείο, ποιος αγοράζει μόνο συντήρηση; ) και διάβασα οτι τα liebherr είναι καλά αλλά αν έχει πρόβλημα θα έχω θέμα επικοινωνίας αφού συναρμολογούνται στη Βουλγαρία. Έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο; Ποια άλλη μάρκα μού προτείνετε;

Καλησπέρα Himela. Εμείς αλλάξαμε ψυγείοκαταψυκτη πριν 2,5 μήνες καθώς το παλιό μας ψυγείο είχε σοβαρό θέμα με διαρροή νερού. Είδαμε αρκετά και τελικά καταλήξαμε σε Bosch καθώς είναι καλά σαν τεχνολογία (Γερμανικά), έχει άνετους χώρους μέσα, δίνει εγγύηση που καλύπτει σχεδόν το 95% των βλαβών και σαν design είναι πολύ ωραίο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top