Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,177 μέλη και 2,484,598 μηνύματα σε 79,264 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 146 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Νεκρό Παιδί από Διφθερίτιδα στην Ελλάδα

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,684 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 15:05, 28-11-19:

Σήμερα το πρωί είχαμε το πρώτο θύμα από Διφθερίτιδα στην Ελλάδα μετά από 28 χρόνια. Μιλάμε για ένα παιδί 8 ετών επειδή οι γονείς του είναι αντιεμβολιαστικού κινήματος.

Όπως αναφέρει στον προσωπικό του λογαριασμό του στο fb ο Διευθυντής του Παίδων στην Αθήνα:

"Πρώτο κρούσμα και ΘΑΝΑΤΟΣ από ΔΙΦΘΕΡΙΤΙΔΑ στην Ελλάδα μετά από 28 χρόνια σε παιδί ηλικίας 8 ετών, παντελώς ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟ, χθες σε Νοσοκομείο Παίδων των Αθηνών.
ΔΙΦΘΕΡΙΤΙΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΝ ΕΤΕΙ 2020!!! Ποιος να το φανταζόταν;
Ιδού πού οδηγούν την κοινωνία οι ανεύθυνοι αρνητές των εμβολιασμών.
Κρίμα για το παιδάκι, κρίμα για όλα τα παιδάκια που έχουν τόσο ανεύθυνους γονείς! Κρίμα και αμαρτία!
Αναμένω επιτέλους να λάβουν θέση και δράση η Πολιτεία και ο Ιατρικός Κόσμος."

Πηγή:εδώ
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 15:34, 28-11-19:

νομιζω πως ειναι φημη οτι οι γονεις ηταν υπερ του αντιεμβολιαστικου κινηματος
το παιδι ακουστηκε οτι ηταν υοθετημενο σε ηλικια 5 χρονων αν θυμαμαι καλα, οι βιολογικοι γονεις του ειχαν πεθανει και οι αναδοχοι δεν ηξεραν οτι δεν ειχε κανει το εμβολιο ή λενε οτι το ειχε κανει και επρεπε να λαβει επαναληπτικη δοση την οποια αμελησαν
το παιδι γενικα ειχε κανει ολα τα εμβολια εκτος απο αυτο της διφθεριτιδας και του τετανου
οπως και να εχει απορω πως κανεις ουτε γονεις, ουτε ιδρυμα, ουτε γιατροι δεν πηραν χαμπαρι και πως κανεις δεν κοιταξε το βιβλιαριο για να παρατηρησει οτι το παιδι εχει αυτες τις δυο εκκρεμοτητες
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,684 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 15:36, 28-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
νομιζω πως ειναι φημη οτι οι γονεις ηταν υπερ του αντιεμβολιαστικου κινηματος
το παιδι ακουστηκε οτι ηταν υοθετημενο σε ηλικια 5 χρονων αν θυμαμαι καλα, οι βιολογικοι γονεις του ειχαν πεθανει και οι αναδοχοι δεν ηξεραν οτι δεν ειχε κανει το εμβολιο ή λενε οτι το ειχε κανει και επρεπε να λαβει επαναληπτικη δοση την οποια αμελησαν
το παιδι γενικα ειχε κανει ολα τα εμβολια εκτος απο αυτο της διφθεριτιδας και του τετανου
οπως και να εχει απορω πως κανεις ουτε γονεις, ουτε ιδρυμα, ουτε γιατροι δεν πηραν χαμπαρι και πως κανεις δεν κοιταξε το βιβλιαριο για να παρατηρησει οτι το παιδι εχει αυτες τις δυο εκκρεμοτητες

Σου βάζω το ενδεχόμενο να πλήρωσαν γιατρό και να έβαλε στο Βιβλιαριο ότι ναι έκανε τα εμβόλια.
Παίζει και αυτό
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,819 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 20:36, 28-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανώνυμος Αλκοολικός
Σου βάζω το ενδεχόμενο να πλήρωσαν γιατρό και να έβαλε στο Βιβλιαριο ότι ναι έκανε τα εμβόλια.
Παίζει και αυτό

ΓΙΑΤΙ να το κάνει κάποιος αυτό;;;
1
Παράθεση

Averkina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Averkina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H Averkina Ο έξυπνος αλλάζει γνώμη,ο ηλίθιος ποτέ ! έγραψε: στις 22:38, 28-11-19:

Αρχικά είπαν οι ειδήσεις αυτό,ότι δεν είχε εμβολιαστεί το παιδί,όμως τώρα στην ΕΡΤ λέει το εντελώς αντίθετο παιδιά: ότι το παιδί είχε κάνει και τις 5 δόσεις του εμβολίου.Τώρα το είπε.Τι ισχύει δεν ξέρω.
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,918 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:40, 28-11-19:

Ο λόγος που δεν πρέπει να κάνουμε εμβόλια είναι;;;
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 22:47, 28-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
ΓΙΑΤΙ να το κάνει κάποιος αυτό;;;

Μπορεί οι γονείς να του έδωσαν λεφτά έτσι, το βάζω σαν σενάριο αλλά θέλω να διερευνηθεί το θέμα πως έγινε αυτό
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,347 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 22:55, 28-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανώνυμος Αλκοολικός
Μπορεί οι γονείς να του έδωσαν λεφτά έτσι, το βάζω σαν σενάριο αλλά θέλω να διερευνηθεί το θέμα πως έγινε αυτό
Δεν υπάρχει λόγω να μην δώσουν λεφτά στο ιατρό. Όλα τα γυφτάκια είναι ανεμβολίαστα αλλά τα σχολεία τους δέχονται.
1
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,450 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 00:42, 29-11-19:

Λέγεται ότι το παιδί άλλαζε ανάδοχες οικογένειες και ιδρύματα και δεν είχε κάνει την τρίτη δόση, οπότε αν ισχύει αυτό δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το αντιεμβολιαστικο κίνημα.
Τώρα το γεγονός ότι εξαιτίας των anti vaxxers έχουν αρχίσει να εμφανίζονται ξανά ασθένειες που λόγω εμβολιασμού είχαν "εξαφανιστεί" , αυτό ισχύει όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση ακούγονται διάφορα
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια