Μην την δείτε...

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Απαιτώ να επανέλθει η εκτίμηση που μου είχατε! :P

Δεν θα χάσω εγώ αυτά που απέκτησα τόσο καιρό με τόσο κόπο, για ένα thread! :hehe: Απαιτώ να σβηστεί αμέσως!

(πλάκα κάνω mods, μη σβήσετε τίποτα και μετά χάσω κι άλλους πόντους από την εκτίμηση των παιδιών!):lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Το Village μου άρεσε πάρα πολύ. Τώρα αν περίμενες κάτι άλλο επειδή οι εξυπνάκηδες στην Ελλάδα το μετέφρασαν το σκοτεινό χωριό.. (θεϊκή ερωτική εξομολόγηση έτσι?)

sorry emufear, το εχω δει (και το τελος ξενερωσε) αλλα δεν θυμαμαι καθολου την ερωτικη εξομολογηση. μου τη θυμιζεις λιγο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ivy Walker: When we are married, will you dance with me? I find dancing very agreeable. Why can you not say what is in your head?
Lucius Hunt: Why can you not stop saying what is in yours? Why must you lead, when I want to lead? If I want to dance I will ask you to dance. If I want to speak I will open my mouth and speak. Everyone is forever plaguing me to speak further. Why? What good is it to tell you you are in my every thought from the time I wake? What good can come from my saying that I sometimes cannot think clearly or do my work properly? What gain can rise of my telling you the only time I feel fear as others do is when I think of you in harm? That is why I am on this porch, Ivy Walker. I fear for your safety before all others. And yes, I will dance with you on our wedding night.

(Αν θυμάσαι ο Lucius μιλούσε πολύ σπάνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
γμτ, τωρα θυμηθηκα ολη τη σκηνη.....κατασυγκινηθηκα.
ειναι απιστευτη!!!:clapup:
thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Το "σκοτεινό χωριό" μου άρεσε αρκετά ..... ειδικά το τέλος.....

"Περί ορέξεως...."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πες τα ρε σκουλήκι... ;)
Είδες που στα 'λεγα ines;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν την αναφέρατε πιό πρίν αλλά ΜΗΝ ΔΕΙΤΕ "Λουκόυμάδες με μέλι" .
Φάτε τους καλύτερα αλλά μην τους δείτε...κατά το μην το πιείτε, λουστείτε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Μην δείτε με τίποτα το ''The Cave'' :mpliaks: ...Πήρα να δω θρίλερ και τελικά,χειρότερο κι από ντοκιμαντέρ ήταν :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το Bewitched με την Νicole Kidman...:no:
Παιδια μιλαμε η ταινια ηταν αθλια...ουτε γελιο καταφερε να μου βγαλει, ουτε να με εντυπωσιασει π.χ. με τα μαγικα ουτε,σαν σεναριο,ουτε σαν σκηνοθεσια,τιποτα....:/: :down: :mpliaks:
απο το καστινγκ μονο η Kidman και ο Michael Caine αξιζαν...
Δεν ξερω τι να πω...Χιλιες φορες το κλασσικο σηριαλ bewitched που εβλεπα οσο ημου πιτσιρικι.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Χιλιες φορες το κλασσικο σηριαλ bewitched
Καλά,το σήριαλ όντως είναι φοβερό :D :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Το Safe Sex, είναι αριστούργημα αν το συγκρίνετε με άλλες ελληνικές κινηματογραφικές παραγωγές. Η μεγαλύτερη μπούρδα που έχω δει σε ελληνική ταινία τα τελευταία χρόνια είναι το "Κουράστηκα να σκοτώνω τους αγαπητικούς σου": πραγματικά, δεν θέλετε να το δείτε, trust me. Η δεύτερη χειρότερη ελληνική ταινία που έχω δει λέγεται "Πάμε για ένα ούζο". Και καλά, εκείνες (οι πρωταγωνίστριες) πήγαν και για ένα και για δύο ούζα, εμείς που είμασταν σχεδόν μόνοι μας στην αίθουσα, στην δημοσιογραφική προβολή, χωρίς την ανάλογη χημική υποστήριξη, εκεί να δείτε! :mad: Η ταινία που επίσης είναι τελείως "καμένη" είναι "Η επίθεση του γιγαντιαίου μουσακά" και μην σπεύσει κάποιος να μου πει ότι το "κίτς" είναι άποψη, έτσι; Φέτος προς το παρόν έχω δει το Τσίου! (ή εγώ δεν αντέχω τόση πολλή κουλτούρα ή οι τύποι μας δουλεύουν) και "Το κακό" που κερδίζουν με χαρακτηριστική άνεση την σύσταση ΜΗΝ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ.

Η χειρότερη ταινία που έχω δει τα τελευταία χρόνια στο σινεμά είναι το "5x2", το οποίο μάλιστα βγήκε πρόσφατα στα βίντεοκλάμπ. Επί μιάμιση ώρα παρακολουθούσαμε 5 flash back ενός αντρόγυνου, με του οποίου το συνεναιτικό διαζύγιο ξεκινά η ταινία. Μαθαίνουμε για τις παρτούζες στις οποίες πήγαν, για την ελλειματική (τόσο επί του ...πρακτέου, όσο και συναισθηματικά) σεξουαλική ζωή τους, για το γεγονός ότι αυτός την άφησε να γεννήσει μόνη της επίτηδες, πήγε στο μαιευτήριο 5 ώρες αργότερα και έφυγε χωρίς να την δει, αλλά 10 ώρες αργότερα την πήρε τηλέφωνο να της πει ότι την αγαπά. Επίσης μαθαίνουμε ότι αυτή τον κεράτωσε την πρώτη νύχτα του γάμου τους, καθώς αυτός ηταν "κόκκαλο" από το πολύ ποτό & κοιμήθηκε αντί να κάνουν σεξ. Και, καλά θα πείτε, τα μαθαίνουμε όλα αυτά... δεν καταλήγουμε κάπου; Όχι, δεν καταλήγουμε κάπου γιατί σε κάποια στιγμή πέφτουν οι τίτλοι του τέλους και αναρωτιέσαι γιατί δεν έκανες κάτι καλύτερο με τα ευρώ σου... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Mr and Mrs Smith.Χάλια ταινία(κατα τη γνώμη μου πάντα)αλλά δεν καταλαβα καν ποιο ακριβώς ήταν το θέμα (ότι να ναι!!!)Εντάξει μπορεί να παίζουν 2 καλοί κ διάσημοι ηθοποιοί(brand pitt, angelina jolie)Δεν βλεπόταν καν σκέτη βαρεμάρα...:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
τσακισμενα λουλουδια..θα μου μεινει στο μυαλο γιατι ηταν...ΑΙΣΧΟΣ!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ultraviolet με την Μίλα Γιόβοβιτς. Άθλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φτου και εκατσα και το πηρα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ελπίζω εσένα να σου αρέσει
Πες εντυπώσεις όταν το δεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Mr and Mrs Smith.Χάλια ταινία(κατα τη γνώμη μου πάντα)αλλά δεν καταλαβα καν ποιο ακριβώς ήταν το θέμα (ότι να ναι!!!)Εντάξει μπορεί να παίζουν 2 καλοί κ διάσημοι ηθοποιοί(brand pitt, angelina jolie)Δεν βλεπόταν καν σκέτη βαρεμάρα...:mpliaks:
Συμφωνώ :)
Και θέλω να πω και το ''Twin Peaks.Fire Walk With Me''(1992)...Tο μπέρδεψα με το κανονικό Twin Peaks(1990) και το πήρα και δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Η κοιλάδα του πόθου δεν μου άρεσε, παρ'όλο που παίζει ο Έντουαρντ:(
Οι ηθοποιοί παίζουν καλά, απλά η υπόθεση δεν μου άρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ πάλι σας προειδοποιώ για μια ταινία που παίζεται τώρα στο σινεμά και δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά της και λέγεται Miami Vice.
Όσο για το The Village και το τέλος του, όσοι έχουν δει ταινίες όπως το eXistenZ, το Matrix και το 13th Floor, μόνο να ξαφνιαστούν ή να ενθουσιαστούν δεν θα μπορούσαν. Πλέον σε όλες τις ταινίες, όταν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάποια πράγματα, υποθέτεις ότι όλα είναι εικονικά ή κρύβεται ένα μεγάλο ψέμα πίσω απο αυτά. Αλλά όπως είπατε και εσείς, περι ορέξεως...

Καλό είναι να δίνετε και το link της κάθε ταινίας στο imdb πχ, στο όνομά της, ώστε να μπορούμα άμεσα να βρούμε πληροφορίες για αυτήν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Μην δειτε τον σουπερμαν.Αισχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top