Το να είσαι σκύλος στην Ελλάδα

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Το γεγονος είναι ότι τα περισσότερα σκυλιά στην ελλάδα παρατούνται στο δρόμο όπου τελικά πεθαίνουν...Μερικοί άνθρωποι είναι πολύ ανεύθυνοι, τα ζώα δε φταίνε σε τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Διαβάστε τι έγινε λίγες μέρες πριν στην γειτονιά μου! Μια γάτα εγλωβίστηκε σε ένα υπόγειο και νιαούριζε. Μετά από δύο ημέρες το είπε ένας, στον ιδιοκτήτη του υπογείου και απαντάει : ''Έχω πάρα πολλά πράγματα μέσα, και είναι δύσκολο να την βγάλω, οπότε θα την αφήσω να ψωφίσει''! Είναι δυνατόν ; Ντροπή.................................................... .:(

Κυριολεκτικά ντροπή!!!Μα υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;Τι να πω...:mad::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
:'(:'(:'(

Πάει το σκυλί... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
'Αουτς. :<

Αν και δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με το να είσαι σκύλος στην Ελλάδα.
Είναι ένα γενικότερο φαινόμενο που αφορά τα κατοικίδια ζώα και την 'άνεση' των ανθρώπων να τα παίρνουν σπίτι τους χωρίς να πολυσκεφτούν ότι έχουν ευθύνη για τη ζωή του ζώου και αφού πάψει να είναι 6 μηνών. -.-
Αν αποφασίσεις για οποιοδήποτε λόγο ότι δεν μπορείς να κρατήσεις πια σπίτι το ζώο που είχες, ας φροντίσεις τουλάχιστον ότι θα είναι καλά μετά - ήδη αποκόπτοντάς το από το φυσικό του περιβάλλον σε μικρή ηλικία το καθιστάς σχεδόν ανίκανο να μπορεί να επιβιώσει μόνο του.

Και να 'ταν μόνο σκύλοι και γάτες βρε παιδιά - με οποιαδήποτε ταινία/σειρά, ξαφνικά υπάρχουν χιλιάδες παιδιά παγκοσμίως που απαιτούν ένα ιγκουάνα (στην Ελλάδα είχε γίνει με το Είσαι το ταίρι μου), ένα φίδι, χάμστερ ή οτιδήποτε άλλο, ζώα που είναι ακόμα πιο δύσκολο να τα κρατήσει κάποιος όταν του περάσει ο ενθουσιασμός που νόμιζε πως είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πο πο δάκρυσα. Δεν θα το έκανα ποτέ στον σκύλο μου(τον οποιό παράτησαν όταν ήταν 7-8 μηνων) και τον μάζεψα εγώ και τώρα είναι ο πιο ευτυχισμένος σκύλος του κόσμου και γω το ίδιο δεν νιώθω κανένα κενο μέσα μου. Τον μάζεψα τον φρόντισα και τώρα εκτός απο το πιο ευτυχισμενο σκυλι του κόσμου είναι και το πιο όμορφο αλλα και δημοφιλέστερο σκυλι της Λιβαδειάς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top