Τα iPods απειλούν την ακοή!

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ ακούω στο 20-25 με φουλ το 30

Και εγώ, αλλά με φουλ το 25 :P:lol:

Βασικά ξεκινάω από το 20 και σιγα σιγά ανεβάζω και συνείθως το κλειδώνω στο 23.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela-7

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Διδυμότειχο (Έβρος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Άουτς...με στείλατε...το δικό μου i-pod είναι από Αμερική και δεν έχει καν τον περιορισμό της έντασης που έχουν αυτά της Ευρωπαϊκής ένωσης..Δεν ακούω τέρμα μουσική αλλά το έχω όλη μέρα στο αυτί μου σε επίπεδα έντασης αρκετά υψηλά......Λέτε να έχω κουφαθεί??/Τι?Τι?Τιιιιιιι?:(:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τί εννοείς όταν λες σε στείλαμε; Δεν είναι προφανές οτι αν ακούς με μεγάλη ένταση μουσική συνέχεια θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Είναι σαν να κοιτάς όλη την ώρα μια δυνατή λάμπα, κάποια στιγμή θα τα τινάξουν τα μάτια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι προφανές. Παρ'ολα ταύτα δε νομίζω οτι επειδή δεν υπάρχουν τα όρια της Comission είναι και επικίνδυνο, σε λογική χρήση. Προφανώς τα όρια του FDA (αν και αμερικάνικος οργανισμός...) δεν θα έχουν και καμιά μεγάλη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantinos

Νεοφερμένος

Ο Constantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ιαλυσός (Ρόδος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ποτέ στο τέρμα.... αντι για ψείρες χρησιμοποιώ τα sennheiser px200 οτι πρέπει είναι τελεια ποιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι εννοείτε ψείρες;;; Τα ipod είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα όχι μόνο τα πιο πετυχημένα αλλά και τα καλύτερα mp3. Πουλάνε και εντυπωσιάζουν όσο πούλαγαν και εντυπωσίαζαν τα Windows 95 το 96.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ψειρες ειναι τα ακουστικα που μπαινουν μεσα στα αφτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑ δηλαδή τα ακουστικά Walkman της Sony Erricson ένα πράγμα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
συνήθως το βάζω στο τέρμα και βάζω μόνο το ένα ακουστικό στ αυτί μου για να μπορώ να ακούω και τους άλλους όταν μου μιλάνε απο το άλλο. Μάλλον θα κουφαθώ μόνο άπο το ένα αυτί αλλά απο τώρα θα το βάζω μια στο ένα μια στο άλλο για να κουφαθω εξίσου και στα 2 αυτία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βασικά εξαρτάται και το bitrate. Άμα είναι χαμηλό, οκ. Αν είναι υψηλό, παίζει πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ εύκολα να αντισταθώ και εν γνώση μου πολλές φορές το βάζω στο φουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ έχω ενα iPod nano αλλά δεν το βάζω στο φουλ τον ηχο..το ίδιο ισχύει και για τα ακουστικά όταν κάθομαι στον υπολογιστή.Δηλ γιατί κάποιος να βάζει τον ήχο στο φουλ αοφυ μπορεί άνετα να ακούσει το τραγούδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Γιατί πορώνεται πιο πολύ. Εγώ τουλάχιστον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Eγώ όταν ακούω τα τραγούδια που μ' αρέσουν χαμηλώνω τον ήχο. Κι αυτό γιατί είναι των Linkin Park, οπότε όσο κι αν θέλω να ακούσω, άμα το βάλω στο φουλ όχι μόνο με πονάνε τα αυτιά μου, αλλά δεν καταλαβαίνω και τι λένε...:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Τις προαλλες ακουγα μουσικη με ενα φιλο μου απο το ipod του, εβαλα την ενταση στο τερμα,για μενα ηταν νορμαλ, ενω αυτος με το που το'κανα εβγαλε αμεσως τα ακουστικα και νομιζε πως το'κανα επιτηδες για να τον κουφανω.
Φανταζομαι απο αυτο το συμβαν μπορειτε να μαντεψετε ποσο συχνα κατεβαζω τον δεικτη της εντασης απο το φουλ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εγω δεν εχω iphone αλλα και ουτε θελω να παρω... αν και γενικα ακουω μουσικη σε χαμηλο τονο .... αλλα οταν εχω νευρα βαζω στο τερμα την ενταση... και σε οποιον αρεσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ipod αλλά ένα απλό mp3.Δεν το έχω στο φουλ,δεν χρειάζεται άλλωστε,και ακούω μια χαρά.Όσον αφορά το PC,συνήθως ακούω απο τα ηχεία και όχι πολύ δυνατά,όταν είναι και άλλοι στο σπίτι.Όταν είμαι μόνος,στο κενό που έχω για να πάω φροντιστήριο,το βάζω σχετικά δυνατά,ακούω και punk και γενικά rock,οπότε χαμός.Αλλά απο ακουστικά,ο ήχος είναι σε φυσιολογικά επίπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
οταν ειχα παρει το ιποντ μου, για κανα 2 βδομαδες το ακουγα 4-7 ωρες την ημερα(πρωτο μου mp3 οποτε ειχα ενθουσιαστει) Τωρα το ακουω 1 ωριτσα, συνηθως οταν χεζω και οταν διαβαζω κανενα περιοδικο ¨Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ άκουγα μόνο με ψείρες μόνο απ' το pc γιατί χάλασε το δεξί ακουστικό των ακουστικών με το μικρόφωνο. Τώρα που πήρα το subwoofer καταχάρηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Eγώ όταν ακούω τα τραγούδια που μ' αρέσουν χαμηλώνω τον ήχο. Κι αυτό γιατί είναι των Linkin Park, οπότε όσο κι αν θέλω να ακούσω, άμα το βάλω στο φουλ όχι μόνο με πονάνε τα αυτιά μου, αλλά δεν καταλαβαίνω και τι λένε...:P:P:P:P
Οι LP το χουν αυτό!:P
-----------------------------------------
Εγώ άκουγα μόνο με ψείρες μόνο απ' το pc γιατί χάλασε το δεξί ακουστικό των ακουστικών με το μικρόφωνο. Τώρα που πήρα το subwoofer καταχάρηκα...
Έχω διαβάσει το ψείρες ΠΟΛΛΕΣ φορές αλλά ακόμα να καταλάβω ποιο είδος ακουστικών εννοείτε.....
Εγώ προσωπικά κάπου πέρσι τα Χριστούγεννα(πιο πριν πιο μέτα) άκουγα πολύ μουσική. Το mp3 ήταν ο δεύτερος εαυτός μου. Τότε δεν είχα πολύ χρόνο για τον εαυτό μου καθώς διάβαζα πολύ(ήταν πριν την εποχή που τα φώρτωνα στον κόκορα) και η μόνη φάση που μπορούσα να ασχοληθώ με τον εαυτό μου ήταν πριν με πάρει ο ύπνος ακούγοντας μουσική με τις ώρες. Όπως καταλαβαίνετε για να μην ακούγεται σα μουρμουρητο το τραγούδι εκτός των ακουστικών μου αναγκαζόμουν να το έχω πολύ χαμηλά. Δε με πείραζε όμως. Επίσης άκουγα και στο αμάξι. Εκεί άκουγα δυνατά θέλοντας να απομονοθώ από τους ήχους του αυτοκινήτου. Είχα φτάσει σε σημείο να ακούω για 4μιση ώρες συνεχόμενα μουσική(πηγαίνοντας για Θεσ/νίκη). Στις εξετάσεις άκουγα επίσης πολύ. Το καλοκαίρι όμως μειώθηκε ραγδαία. Πλέον κοιμάμαι αμέσως μόλις ξαπλώσω και μουσική ακούω όταν είμαι στο πισί. Και χρησιμοποιώ ακόμα λιγότερο τα ακουστικά. Στο πισί γενικά είναι χαμηλά γιατί είμαστε πάντα πολλά άτομα στο σπίτι και δε θέλω να ενοχλώ. Γενικά δεν ακούω δυνατά. Άλλα παιδιά βάζουν την ένταση στο 8/10 και εγώ ξεκουφαίνομαι. Απλά συνήθισα σε λίγα ντεσιμπέλ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top