Ιός των χοίρων - Νέα πανδημία (τί έχετε να πείτε;);

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ναι, και ξέρουμε ότι τα chain mails λένε πάντα την αλήθεια και δεν υπερβάλλουν...:whatever:


Εκτός του ότι το κείμενο είναι πολύ παλιό. Μου είχαν στείλει ένα που έλεγε σχεδόν τα ίδια τον Αύγουστο. Έχουμε Νοέμβριο!

Η γρίπη των χοίρων μπορεί όντως να είναι απάτη και whatnot, αυτό δε σημαίνει ότι πιστεύουμε ό,τι μας ξεφουρνίζει το chain mail.

Δεν είπα ότι το mail είναι εντελώς πραγματιστικό, αλλά λέει κάποιες αλήθειες, και καθένας μπορεί να ξεχωρίσει τις υπερβολές... (ο Αύγουστος δεν είναι και πολύ μακριά νομίζω...)

Τέλος πάντων, είδατε ότι παραιτήθηκε ο πρόεδρος της επιτροπής που ήταν υπεύθυνη για τη γρίπη? Είπε ότι ο ίδιος δεν πρόκειται να κάνει το εμβόλιο και άρα θα είναι ανήθικο να παρακινεί άλλους να το κάνουν. Εξήγησε πως το εμβόλιο δεν έχει ελεγχθεί για την ασφάλειά του και ενέχει κινδύνους για παρενέργειες. Αυτό σημαίνει πως ο παγκόσμιος πληθυσμός χρησιμοποιείται ως ένα μεγάλο πειραματόζωο.

Περιττό να πω ότι ο άλλος 'υπεύθυνος' που εμφανίστηκε σε δελτίο ειδήσεων μαζί του δεν έπειθε ούτε στο ελάχιστο και κολλούσε σε ανόητα ζητήματα, όπως 'δεν είναι γρίπη των χοίρων, λέγεται νέα γρίπη'...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
εχω να πω, πως εγω μαλλον ειχα γριπη τον χοιρων.
τον οκτομβριο ημουν αρρωστος 4 μερες, ενω συνηθως δεν αρρωσταινω οκτομβριο κ παντα η αρρωστια κρατα 2 μερες το πολυ.
Βεβαια δεν ειχα κανει εξετασεις για να ειμαι και σιγουρος, αλλα το εμβολιο δεν το κανω, θελουν δεν θελουν οι γονεις μ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δείτε αυτό. Λέει για τον ιό της γρίπης. Πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=gEVv2Sqc1uU&feature=player_embedded[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
εχω να πω, πως εγω μαλλον ειχα γριπη τον χοιρων.
τον οκτομβριο ημουν αρρωστος 4 μερες, ενω συνηθως δεν αρρωσταινω οκτομβριο κ παντα η αρρωστια κρατα 2 μερες το πολυ.
Βεβαια δεν ειχα κανει εξετασεις για να ειμαι και σιγουρος, αλλα το εμβολιο δεν το κανω, θελουν δεν θελουν οι γονεις μ!

Συμφωνω... Ουτε εγω θα το εκανα... Ετσι φιλε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εμένα επειδή η μανα μου ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου, μας έχει φάει τα αυτιά να εμβολιαστούμε για να μην την κολλήσουμε. Μπούρδες. Δεν εμβολιάζομαι για μια ιωσούλα.
Το μόνο που μου έχει κάνει αυτή η γρίπη είναι να μου χαρίσει ώρες γέλιου με τη γελοιότητα και την κινδυνολογία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Ναι αλλα αν κολλήσεις και κολλήσεις και τη μάνα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε θα πάθει τίποτα. Εδώ είχε περάσει ανεμοβλογιά 3 εβδομάδων πέρσι και δεν έπαθε τίποτα. Είναι σκληρό καρύδι, ορισμένες φορές το "ευπαθείς ομάδες" δεν αποδίδεται σωστά. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo_777

Νεοφερμένος

Ο Leo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γνωμη μου ειναι οτι το κρατος δεν θα επρεπε να ειχε αγορασε 16 * 10^3 εμβολια και να τα διαθεσει στουσ πολιτες ετσι απλα, διοτι ετσι τα πληρονουμε ολοι σαν φορολογουμενοι.
ενοειται πωσ πρεπει ο κοσμοσ να εχει προσβαση στο φαρμακο αλλα κατεπιλογην. στο κατω κατω δεν το χρειαζομστε ολοι (μοναχα τα ατομα που ανηκουν στισ ευπαθεισ ομαδεσ πχ μωρα, ηλικιομενοι ,παθωντεσ χρωνιων παθησεων οπωσ aids, ασθμα κτλ)
btw πιο πολλοι ανθρωποι πεθαινουν αιτισιοσ απο την κανονικη γριπη παρα απ αυτην των χηρων, ειναι ολα συνομωσια για να πλουτιζουν οι φαρμακευτικεσ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantine10346

Δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 584 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top