Ελλάς το Μεγαλείο Σου

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τίτλος επεισοδίου:
"Ο Ειλικρινής στην Εφορία"
Σενάριο-Σκηνοθεσία:Ελληνική Γραφειοκρατία
Σκηνή 1η:
Ειλικρινής(με τεράστιο χαμόγελο): Καλημέρα σας
Υπάλληλος(σαν ξυνισμενη τραχανόσουπα):λμέρα...
Ε:Εχω ένα ένταλμα πληρωμής από τον Δήμο Τάδε..
Υ:Μάστα...να δω...
Ε(το χαμόγελο ακόμα στα χείλη):Ορίστε
Υ:....μάστα...χρειάζεσαι(όχι πληθυντικό..προσέξτε) μια φορολογική ενημερότητα...
Ε:Μάλιστα...γιατί αυτό?
Υ:Για να μας πιστοποιήσεις οτι δεν χρωστάς στην Εφορία!
Ε:Μάλιστα και από που την παίρνω?(Ξέροντας από που αλλά για να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα)
Υ:..από δω ρε φίλε..(να και οι διαχύσεις)
Ε: Και γιατί δεν την παίρνετε μονος σας υπηρεσιακώς?
Υ: τι λερε φίλε 3 μέρες θα περιμένεις αν θες να την πάρω εγώ!
Ε: ωραία...και που πρέπει να πάω να την πάρω?
Υ: στον 1ο όροφο γραφείο 2...
Ε: και θα κάνει 3 μέρες να έρθει υπηρεσιακώς από τον 1ο όροφο εδω?(το χαμόγελο έχει σβήσει ήδη)
Υ: ρε φίλε κουβέντα θα ανοίξουμε τώρα?
Ε: οκ φίλε μου μην συγχίζεσαι παω να τη φέρω...
ΣΚΗΝΗ 2:
Ανεβαινω στον 1ο..γρ,2...
Ε: Καλημέρα μια φορολογική ενημερότητα θα ήθελα...
Υ2: ταυτότητα παρακαλώ
Ε:ορίστε...
Υ2: (αφου χτύπησε τα στοιχεία στο κομπιουτερ)...δεν μπορώ να σας δώσω!
Ε: γιατι?
Υ2: γιατί χρωστάτε 22.000 ευρα!
Ε: ναι αλλά δεν είναι ληξιπρόθεσμο το χρέος,λήγει στις 31 Μαρτίου!
Υ2: ναι αλλά η φορολογικη ενημερότητα ειναι για 2 μηνες και ξεπερνάει την ημερομηνία ληξης του χρέους!
Ε: Ε??? (το πρόσωπό μου αρχίζει να παίρνει το χρώμα ΑΠΆΤΣΙ!!!)
Ρε φίλε...ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΟ ΧΡΕΟΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΦΟΡ.ΕΝΗΜ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ!
Υ2:Δεν μπορώ φίλε να σου δωσω ειναι τετοιες οι νεες εντολες!
Ε: Ωραία "ρε φίλε"...πόσα σας χρωστάω?
Υ2: 22.400 ευρα
Ε: Πόσο λέει η εντολή πληρωμής ότι κάνει να παίρνω?
Υ2: 46.780
Ε: Ωραία αφαιρέστε το ποσο που σας χρωστάω και δώστε μου τα υπόλοιπα 24.380 ευρα!

Υ2: Δεν γίνεται κύριε(αρχισε η ευγενεια γιατι ειδε οτι ημουν ετοιμος σαν κομπρα να δαγκωσω)...για να σας πληρώσουμε πρεπει να παρετε φορολογικη ενημεροτητα

Ε: Ε δώστη μου!

Υ2: δεν μπορω κυριε αν δεν με πληρωσετε

Ε: Μα μου χρωστατε! Κρατηστε τα απο κει!

Υ2: Δεν δουλευει ετσι το συστημα κυριε...φερτε μας τα λεφτα,πληρωστε το χρεος παρτε φορολογικη και μετα θα σας πληρωσουμε εμεις!!!
Ε: Ε Γ****μω το συστημα σας,την εφορια σας και γ***ω τα υπουργεια σας!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΒΟΥΡΛΙΩΤΗ!!!
ΤΣΙΟΥ ΤΣΙΟΥ ΤΣΙΟΥ!!!! ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ...ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΚΟΜΠΡΕΣΣΕΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:angry::'(:knife::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πω πω.. για σκότωμα είναι! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: rofl:

Αυτό με τα ευρά ήταν όλα τα λεφτά (αυτά που θα αφαιρούσαν καλέ :P :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Ελλας το Μεγαλειο Σου...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έγινε split μιας και ζητήθηκε απο τον Ειλικρινή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Έγινε split μιας και ζητήθηκε απο τον Ειλικρινή. :)
Και μπήκε ο τίτλος που (άθελά του) πρότεινε ο Hunter:D
Έτσι,για να μαθαίνετε οι νέοι και να μην ξεχνάτε οι παλιοί:P

Κι αν είστε καλά παιδιά (και τρώτε το φαϊ σας) θα μπουν και επεισόδια από ΤΑΕΕ,ΤΣΑ,ΙΚΑ...κ.λπ.:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ΤΕΒΕ σας κάνει;

ιανουαρίου πάω για ανανέωση και γιατρούς του αφεντικού, μπένω με απόλυτη ευγένια και ρωτάω στον πάγκο, συγνώμη για να ανανεώσω εδώ;
ΟΧΙ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ να πάτε απέναντη στην ουρά, εν το μεταξύ ουρά τι ουρά μακρυά γαιδούρα ήταν με κόσμο μέχρι την πάρτα, με τα πολλά περιμένω 40 λεπτά φτάνω στον ανάλογο δίνω το βιβλιάριο και μου λέει ότι δέν υπέγραψαν για την ανανέωση και να πάω στον πρώτο πάγκο που ρώτησα, ξανά ουρα.
Μηλάω στην κοπέλα μετα απο μισή ώρα και της ειπά για μια υπογραφή και μο λέει νευρικά
- μα καλά κυρία μου γιατι δεν μου είπατε ότι θέλατε και υπογραφή;
-μα εσείς με στίλατε εκεί, της το ειπα ευγενέστατα
-φέρτε το να το υπογράψω και άσε την ιρωνία, δεν σας ξέρω εσάς που το παίζετε δήθεν ευγενικοί.
Μενω με ανοιχτό το στόμα, πετάει πάνω στον πάγκο το βιβλιάριο, πάω στο ταμείο να πώ ότι εντάξη η υπογραφή και με στέλνει ξανά στο τέλος της ουράς γιατί λέει δεν ειναι σωστό για τους άλλους. Πάω πίσω η ουρά έγινε λαβίρινθος, πάω στον υπάλυλο 1 ώρα και 10 λεπτά μετά.
Για την ανανέωση και τους γιατρούς ήρθα.
-ΑΑΑΑ κυρία μου θα σας κάνω την ανανέωση θα πάς δίπλα θα πάρεις λίστα θα γράψεις ποιους θές και θα ξαναπάς στην ίδια ουρά για να την καταθέσεις στο διπλανό ταμείο.
-γιατί στην ίδια ουρά και όχι σε άλλη αφού ειναι διαφορετικά ταμεία;
-Κουβέντα θα πιάσουμε άντε πάρτε την λίστα και με καθυστερίτε, άντε και περιμένει κόσμος.....
Πέρνω το χαρτί σε 20 λεπτά γράφω τους γιατρούς και περιμένω στην ουρά που μεγάλωνε περισσότερο ήμουν άπο τις 8:30 εκεί και ειχε πάει 10:30 περίπου. περιμένω, μετά άπο ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ 35 ΛΕΠΤΑ φτάνω στο ταμείο έχω τους γιατρούς ορίστε
-Συγνώμη κυρία μου τελείωσε το χαρτί....-Μαιρηηηη έλα και δεν μπορώ να το βάλω και εδώ η κυρία βιάζετε
-δεν ειπα ότι βιάζομαι....
-το ιδιο κάνει όλοι έρχεστε να τελειώσετε γρήγορα
-περιμενω εντάξυ
-και τους άλλους που βιάζοντε τι θα τους κάνω:mad:
Δεν λέω λέξη το φτίαχνει και καταφέρνω να πάω πρός την πόρτα, τότε ακούω την μια και μου λέει
-ακόμα εδώ εισαι; έχει πάει 11 της ειπα τι έγινε και μου λέει άαααα κακός περίμενες έπρεπε να χωριστούν οι ουρές
Αρχίζει και φωνάζει για διαχωρισμό κάνω να φύγω και ακούω την γυναίκα και λέει
-Μα καλά την αφήσατε να περιμένει τόσες ώρες;
κι απαντάει η άλλη
-και εγώ τι θές να κάνω; σιγά που θα κάθομαι να θυμάμε φάτσες....

Αυτάαααα το μεγαλίο σε ποιο σημείο της μέρας ήταν δεν κατάλαβα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Λοιπόν ΤΕΒΕ σας κάνει;
ΤΕΒΕ=ΤΑΕΕ τώρα πια:mad: (ακόμα χειρότερα δηλαδή!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ΤΕΒΕ=ΤΑΕΕ τώρα πια:mad: (ακόμα χειρότερα δηλαδή!)

Αρχιγέ ότι και να κάνει εκείνη την ημέρα έφυγα με νέυρα πονοκέφαλό και ιστερία:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν είναι δική μου ιστορία, αλλά μόλις μου την είπε η φίλη μου και έχει και λίγο γέλιο:
Η Χρ. έχει αγγλική υπηκοότητα και θέλει να αγοράσει ένα ακίνητο για γραφείο. Πάει που λέτε στην εφορία:
Προϊστάμενος: χρειάζεται πιστοποιητικό αγαμίας
Χρ.: ξέρετε στην Αγγλία δε δίνουν τέτοιο χαρτί
Προϊστ.: Μπα?
Χρ.:......
Προϊστ.: Θα πας στην πρεσβεία και θα ορκιστείς ότι δεν είσαι παντρεμένη. Θα μου φέρεις το χαρτί από εκεί επικυρωμένο. Πρόσεξε: δεν φτάνει να ορκιστείς! πρέπει να στο υπογράψουν!
Χρ.: (ήδη μετά από αρκετές ώρες ταλαιπωρίας)Καλά από την εφορία Κηφισιάς με στέλνετε Κολωνάκι?
Προϊστ.:<σηκώνει τους ώμους>
Τρεχάτε ποδαράκια μου η Χρ....

Αλλαγή σκηνικού: british embassy
Ο υπάλληλος φέρνει έναν τόμο (τώρα τι ήταν αυτό θα σας γελάσω) και αρχίζει, μπροστά σε ακροατήριο από νιγηριανούς, πολωνούς, ινδούς, κλπκλπ:
Υπαλ.: repeat after me: I solemnly swear before her majesty blahblah, that i am not married κλπκλπ
Μόλις η Χρ. τα επαναλαμβάνει το ακροατήριο ξεσπά σε χειροκροτήματα, γράφει τηλέφωνα σε χαρτάκια (:P), και μια Αυστραλέζα την πλησιάζει λέγοντας: Well done. I divorced the bastard!!!!! :hehe:

Το τέλος? τα κατάφερε και ξεμπέρδεψε με την εφορία σε 3 μέρες. Δεν νομίζω ότι θα το ξεχάσει ποτέ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
:D:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
χαχαχα ντουζακι ελιωσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οποιος έχει κουράγιο... :P
Λοιπόν.... ιστορία εγκυμονούσας και... ΙΚΑ για εξετάσεις :D
Ο γιατρός ζητάει απ την εγκυμονούσα μια σειρά εξετάσεων που στο ΙΑΣΩ κοστίζουν 225 ευρώ....
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ!!!! Πρόκειται για τις ΠΡΩΤΕΣ εξετάσεις της εγκυμοσύνης!!!
Η εγκυμονούσα αποφασίζει ότι τι σκ@τά το πληρώνει το ΙΚΑ... θα τις κάνει με το ΙΚΑ (και ελπίζει να πάρει το αίμα της πίσω)


Ημέρα πρώτη : τηλ στο ΙΚΑ περιστερίου
- Καλημέρα σας, ήθελα να μάθω, για την περιοχή περιστερίου ποιό παράρτημα έχει το τμήμα "προστασία μάνας και παιδιού"? (είναι ένα τμήμα του ΙΚΑ που δίνουν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ προταιρεότητα στις έγκυες για να μην τρέχουν στις ουρές)
- Α δεν ξέρω κυρία μου
- :confused: μήπως ξέρετε τουλάχιστον που μπορώ να μάθω?
- πάρτε τηλ στο 184
- Ευχαριστώ



τηλεφωνημα στο 184
- Καλημέρα σας, μένω στο περιστέρι και θα ήθελα να μου πείτε πιο παράρτημα "προστασία μάνας και παιδιού" με καλύπτει βάση της περιοχής μου.
- μάλιστα περιμένετε μισό λεπτό....
..........αναμονή (με χρέωση κανα 5άλεπτο)............
- ξέρετε δεν βρίσκω κάτι στην περιοχή σας!
- μα τι λέτε? αφού ξέρω ότι υπάρχει στην περιοχή μου!
- Μισό να το ξανακοιτάξω....
........... αναμονή.............
- Α μάλιστα!!! Βρήκα κάτι αλλά είναι σε γειτονική περιοχή.
Θα πάτε εκεί κι εκεί και θα ζητήσετε τον τάδε γιατρό!
Αλλά προσέξτε... να πάτε οπωσδήποτε στις 8 το πρωί να πάρετε σειρά!
- ευχαριστώ πολύ

ημέρα δεύτερη : επίσκεψη στις 8 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι εκεί που είπε η καλή κυρία του 184
- Οντως... 8 παρά πέντε η εγκυμονούσα είναι εκεί... 8 και 5 παίρνει το νουμερ 4!!!!!!!!! :clapup:

Κάθετε σε μια καρέκλα κι αρχίζει να βλέπει παπούδες και γιαγιάδες να έρχονται... έγκυες... ΑΦΑΝΤΕΣ!

Περιμένει......... 8,30.............8,45...........
Η ερώτηση στον δίπλα παππού
- συγγνώμη... εδώ δεν είναι για τις έγκυες?
- Ναι
- και συγγνώμη..... αλλά εσείς... τι ακριβώς περιμένετε?
- ήρθα να γράψω τις εξετασεις για την κόρη μου γιατι αυτή δουλεύει
- (σκέψη... εμ βέβαια... μόνο εγω είμαι το βούρλο που λείπω απ τη δουλειά και θα με κράξουν) και ξέρετε τι ώρα έρχεται ο γιατρός?
- πως βεβαίως.... ανάλογα... 9,30..... δέκα παρά....
- ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???????????

(Μη μου συγχίζεσαι... κυοφορείς!)

ώρα 9,30 έρχεται ο γιατρός μεγάλη η χάρη του....

10 παρά 10 η μεγάλη συνάντηση!

- καλημέρα σας... θα ήθελα να μου γράψετε αυτές τις εξετάσεις είμαι έγκυος
- καλημέρα σας :) δεν ανήκετε εδω!
- ορίστε? :confused:
- δεν ανήκετε εδώ :)
- και που ανήκω? :confused:
- στο υποκατάστημα τάδε στην οδό τάδε
- μα πήρα τηλ στο κατάστημα εκεί και δεν ήξεραν να μου πουν ΚΑΝ που είναι το τμήμα και με παρέμπεμψαν στο 184 όπου αυτοί με έστειλαν σε σας!
- λυπάμαι... δεν ανήκετε εδώ :)


10,15 στο άλλο υποκατάστημα (Ας είναι καλά το όχημα ο σίφουνας)

ουρά χωρίς νουμεράκια αυτή τη φορά... δόξα το θεό... ΜΙΚΡΗ!!!
Μόλις 4 άτομα!!
10,30η ΜΕΓΑΛΗ συνάντηση

- καλημέρα σας... ήρθα για αυτές τις εξετάσεις... κι αν με διώξετε κι εσείς θα βάλω τα κλάμματα εδώ επιτόπου
- καλημέρα σας... ηρεμίστε... δώστε μου τα χαρτιά σας να τα δω
- ορίστε.. εδώ ανήκω εεεεεεεεε??????????? :worry:
- ναι ναι εδώ είστε :) κάποιο χαρτάκι κάτι που να αποδεικνύει την εγκυμοσύνη σας έχετε?
- :confused: μα... τι να τις κάνω τις συγκεκριμένες εξετάσεις αν δεν είμαι έγκυος?
- ειναι τυπικό το θέμα.... χρειάζομαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ένα χαρτί ....
- σας παρακαλώ μπορείτε να μου τις γράψετε έτσι και να σας το φέρω αυριο? έχω ήδη αργήσει πολύ
- όχι λυπάμαι δεν μπορω

τρεχάτε ποδαράκια μου επιστροφή στο σπίτι για την εξεταση αίματος
επιστροφή στον καλό γιατρο, καινούργια ουρά

ωρα 11
- ορίστε το χαρτί
(ως εκ θαύματος οι εξετάσεις ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΕΟ!!!!)
- Θα πάτε στον 2ο να κλεισετε ραντεβου για την αιμοδοσία

τρεχάτε στον δεύτερο με τα πόδια!
ααααααααα δεν είναι στο δεύτερο καλέεεεεεεε
στον πρώτο είναι!!!!

:mpinelik:

ουρα 7 ατόμων στα ραντεβου
μπροστα ένας παππους που του πήρε ακριβώς ένα τέταρτο να αποφασίσει ποιον γιατρο θέλει να δει (τους ήξερε όλους ονομαστικα) σε ποιο υποκατάστημα ποια ημερα και ποια ώρα

:mpinelik:

το κλείσιμο του ραντεβού
- καλημέρα θέλω να κλεισω ραντεβου για αιμοδοσία για αυτές τις εξετάσεις
- μουμπλε μουμπλε... χτυπαει το πισι το πιο κοντινό ραντεβού που έχω είναι σε 10 μέρες!
- ΤΙ???????????????????????:mpinelik: ΜΑ ΕΊΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!!
- ναι αλλά εγώ δεν έχω νωρίτερα :)
- οκ κλειστε μου σε δέκα μέρες
..............κλείνει το ραντεβού...............
σε πόσες μέρες βγαίνουν τα αποτελέσμετα?
-ααααααααα δεν ξέρω... ρωτήστε στο μικροβιολογικό στον δεύτερο!
:mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik:
-

στον δεύτερο

- καλημέρα σας... να ρωτήσω κάτι... σε πόσο καιρό βγαίνουν τα αποτελέσματα αυτών των εξετάσεων?
- ααααααααααα σε καμια 20αρια....
- α μετά το πάσχα δλδ....
- ε ναι!!!
- μα είναι κυήσεως... ΤΟΤΕ θα είμαι στον 3ο μήνα και θα πρέπει να κάνω ΑΛΛΕΣ εξετάσεις....
- τι να σας κάνω κυρία μου....
:mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik:


ημερα τρίτη
8,00 το πρωί στο ΙΑΣΩ
8,10 Αιμοδοσία
σε πέντε εργάσιμες θα είναι στη θυρίδα του γιατρού τα αποτελέσματα


με τις ΥΓΕΙΕΣ μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
χμμμμμμμμμμ...........επίτρεψέ μου να πάω να βάλω ένα ποτηράκι κρασί (Παρασκευή γαρ) και να σου απαντήσω οσονούπω (έχω παράδειγμα αντίθετο...όχι με το ΙΚΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οποιος έχει κουράγιο... :P
Λοιπόν.... ιστορία εγκυμονούσας και... ΙΚΑ για εξετάσεις :D
Ο γιατρός ζητάει απ την εγκυμονούσα μια σειρά εξετάσεων που στο ΙΑΣΩ κοστίζουν 225 ευρώ....
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ!!!! Πρόκειται για τις ΠΡΩΤΕΣ εξετάσεις της εγκυμοσύνης!!!
Η εγκυμονούσα αποφασίζει ότι τι σκ@τά το πληρώνει το ΙΚΑ... θα τις κάνει με το ΙΚΑ (και ελπίζει να πάρει το αίμα της πίσω)


Ημέρα πρώτη : τηλ στο ΙΚΑ περιστερίου
- Καλημέρα σας, ήθελα να μάθω, για την περιοχή περιστερίου ποιό παράρτημα έχει το τμήμα "προστασία μάνας και παιδιού"? (είναι ένα τμήμα του ΙΚΑ που δίνουν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ προταιρεότητα στις έγκυες για να μην τρέχουν στις ουρές)
- Α δεν ξέρω κυρία μου
- μήπως ξέρετε τουλάχιστον που μπορώ να μάθω?
- πάρτε τηλ στο 184
- Ευχαριστώ



τηλεφωνημα στο 184
- Καλημέρα σας, μένω στο περιστέρι και θα ήθελα να μου πείτε πιο παράρτημα "προστασία μάνας και παιδιού" με καλύπτει βάση της περιοχής μου.
- μάλιστα περιμένετε μισό λεπτό....
..........αναμονή (με χρέωση κανα 5άλεπτο)............
- ξέρετε δεν βρίσκω κάτι στην περιοχή σας!
- μα τι λέτε? αφού ξέρω ότι υπάρχει στην περιοχή μου!
- Μισό να το ξανακοιτάξω....
........... αναμονή.............
- Α μάλιστα!!! Βρήκα κάτι αλλά είναι σε γειτονική περιοχή.
Θα πάτε εκεί κι εκεί και θα ζητήσετε τον τάδε γιατρό!
Αλλά προσέξτε... να πάτε οπωσδήποτε στις 8 το πρωί να πάρετε σειρά!
- ευχαριστώ πολύ

ημέρα δεύτερη : επίσκεψη στις 8 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι εκεί που είπε η καλή κυρία του 184
- Οντως... 8 παρά πέντε η εγκυμονούσα είναι εκεί... 8 και 5 παίρνει το νουμερ 4!!!!!!!!!

Κάθετε σε μια καρέκλα κι αρχίζει να βλέπει παπούδες και γιαγιάδες να έρχονται... έγκυες... ΑΦΑΝΤΕΣ!

Περιμένει......... 8,30.............8,45...........
Η ερώτηση στον δίπλα παππού
- συγγνώμη... εδώ δεν είναι για τις έγκυες?
- Ναι
- και συγγνώμη..... αλλά εσείς... τι ακριβώς περιμένετε?
- ήρθα να γράψω τις εξετασεις για την κόρη μου γιατι αυτή δουλεύει
- (σκέψη... εμ βέβαια... μόνο εγω είμαι το βούρλο που λείπω απ τη δουλειά και θα με κράξουν) και ξέρετε τι ώρα έρχεται ο γιατρός?
- πως βεβαίως.... ανάλογα... 9,30..... δέκα παρά....
- ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???????????

(Μη μου συγχίζεσαι... κυοφορείς!)

ώρα 9,30 έρχεται ο γιατρός μεγάλη η χάρη του....

10 παρά 10 η μεγάλη συνάντηση!

- καλημέρα σας... θα ήθελα να μου γράψετε αυτές τις εξετάσεις είμαι έγκυος
- καλημέρα σας δεν ανήκετε εδω!
- ορίστε?
- δεν ανήκετε εδώ
- και που ανήκω?
- στο υποκατάστημα τάδε στην οδό τάδε
- μα πήρα τηλ στο κατάστημα εκεί και δεν ήξεραν να μου πουν ΚΑΝ που είναι το τμήμα και με παρέμπεμψαν στο 184 όπου αυτοί με έστειλαν σε σας!
- λυπάμαι... δεν ανήκετε εδώ


10,15 στο άλλο υποκατάστημα (Ας είναι καλά το όχημα ο σίφουνας)

ουρά χωρίς νουμεράκια αυτή τη φορά... δόξα το θεό... ΜΙΚΡΗ!!!
Μόλις 4 άτομα!!
10,30η ΜΕΓΑΛΗ συνάντηση

- καλημέρα σας... ήρθα για αυτές τις εξετάσεις... κι αν με διώξετε κι εσείς θα βάλω τα κλάμματα εδώ επιτόπου
- καλημέρα σας... ηρεμίστε... δώστε μου τα χαρτιά σας να τα δω
- ορίστε.. εδώ ανήκω εεεεεεεεε???????????
- ναι ναι εδώ είστε κάποιο χαρτάκι κάτι που να αποδεικνύει την εγκυμοσύνη σας έχετε?
- μα... τι να τις κάνω τις συγκεκριμένες εξετάσεις αν δεν είμαι έγκυος?
- ειναι τυπικό το θέμα.... χρειάζομαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ένα χαρτί ....
- σας παρακαλώ μπορείτε να μου τις γράψετε έτσι και να σας το φέρω αυριο? έχω ήδη αργήσει πολύ
- όχι λυπάμαι δεν μπορω

τρεχάτε ποδαράκια μου επιστροφή στο σπίτι για την εξεταση αίματος
επιστροφή στον καλό γιατρο, καινούργια ουρά

ωρα 11
- ορίστε το χαρτί
(ως εκ θαύματος οι εξετάσεις ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΕΟ!!!!)
- Θα πάτε στον 2ο να κλεισετε ραντεβου για την αιμοδοσία

τρεχάτε στον δεύτερο με τα πόδια!
ααααααααα δεν είναι στο δεύτερο καλέεεεεεεε
στον πρώτο είναι!!!!



ουρα 7 ατόμων στα ραντεβου
μπροστα ένας παππους που του πήρε ακριβώς ένα τέταρτο να αποφασίσει ποιον γιατρο θέλει να δει (τους ήξερε όλους ονομαστικα) σε ποιο υποκατάστημα ποια ημερα και ποια ώρα



το κλείσιμο του ραντεβού
- καλημέρα θέλω να κλεισω ραντεβου για αιμοδοσία για αυτές τις εξετάσεις
- μουμπλε μουμπλε... χτυπαει το πισι το πιο κοντινό ραντεβού που έχω είναι σε 10 μέρες!
- ΤΙ??????????????????????? ΜΑ ΕΊΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!!
- ναι αλλά εγώ δεν έχω νωρίτερα
- οκ κλειστε μου σε δέκα μέρες
..............κλείνει το ραντεβού...............
σε πόσες μέρες βγαίνουν τα αποτελέσμετα?
-ααααααααα δεν ξέρω... ρωτήστε στο μικροβιολογικό στον δεύτερο!

-

στον δεύτερο

- καλημέρα σας... να ρωτήσω κάτι... σε πόσο καιρό βγαίνουν τα αποτελέσματα αυτών των εξετάσεων?
- ααααααααααα σε καμια 20αρια....
- α μετά το πάσχα δλδ....
- ε ναι!!!
- μα είναι κυήσεως... ΤΟΤΕ θα είμαι στον 3ο μήνα και θα πρέπει να κάνω ΑΛΛΕΣ εξετάσεις....
- τι να σας κάνω κυρία μου....



ημερα τρίτη
8,00 το πρωί στο ΙΑΣΩ
8,10 Αιμοδοσία
σε πέντε εργάσιμες θα είναι στη θυρίδα του γιατρού τα αποτελέσματα


με τις ΥΓΕΙΕΣ μας



αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
Δεν μπορω να σταματησω το γελιο.
Εχω λιωσει λεμε!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ελλαδα...ενα ατελειωτο μπουρδ.....:mad: :mad: :mad:
Αντε να μην το πω!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ελλαδα...ενα ατελειωτο μπουρδ.....:mad: :mad: :mad:
Αντε να μην το πω!:mad:
Αν πεις τη λέξη "μπουρδέλο" είσαι άξιος της μοίρας σοΥ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ελλάς εισαι απαράδεχτη Εχτές μετά το θάψημο της εθνικής κατάλαβα πόσο άνυκανοι και άξεστοι ειμαστε, τα παιδιά μας έφεράν πρίν καιρό την πρωτιά που δεν φανταζόμαστε και ούτε θα την είχαμε χωρίς αυτά τα παιδιά, ντροπή αυτών που έλεγαν τόσα κακά πράγματα για κάποιους που τίμησαν την Ελλάδα και απο ψωροκόστενα βγήκε προταθλήτρια, άν κέρδιζε θα έλεγαν όλοι τα καμάρια μας που μας και θα πανηγύρηζαν, άκουσα έναν την ώρα του αγώνα που έλεγε έλα καμάρι μου βάλτο και όταν απέτηχε το γκόλ είπε ψώφιέ Μα***κα και τον μούτζοσε, αυτοί ειμαστε ξεχνάμε τα καλά και θυμόμαστε τα κακά, κρίμα κανένας δεν σκέυτηκε την ψυχολογία αυτών τον παιχτών που κατηγορούσαν τον εαυτό τους επιδή είχαν άγχος:(

Δεν ξέρω άλλα λυπάμε που δεν έδωσαν ένα μεγάλο χειροκρότημα την ώρα που έχασαν αυτά τα παιδιά σαν ένα ευχαριστώ που τελικά θα αποχωρίσουν με μια ήτα άλλα με πολλές νήκες στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top