Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Πάντως η πλειοψηφία των φθηνών τζην δεν κρατάνε ούτε το μισό χρόνο από την πλειοψηφία των ακριβών (μη με βρίσετε, εγώ hm φοράω). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Bah, εμένα το H&M μου κάνει πιο ωραίο ποπό από το Levi's. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κι εγώ έχω ανάγκη πλήθος μπλουζακιών το καλοκαίρι, όμως τα παίρνω συνήθως από Berska.

A, κι αυτά τα τιμώ ιδιαιτέρως δεν μπορώ να πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά.. θέλω να πάρω 3-4 επώνυμες καλές μακρυμάνικες λεπτές μπλουζες.. Τι ποσά περίπου παίζουν στην αγορά? Ξερω ότι όλα είναι σχετικά και ανάλογα τη μάρκα κτλ κτλ κτλ.. στο περίπου πόσο να υπολογίζω κάθε μπούζα αυτό το διάστημα και χωρίς εκπτώσεις καθότι έχω χάσει αρκετά κιλά και δεν μου κάνει τπτ μα τπτ χειμερινο πια...Πάντα σε αυτό το μοτίβο λεπτές μακρυμάνικες.. Και περιμένω σε λίγες μέρες να πάω Αθήνα και θα κάνω και τα ψώνια μου εκει... ευχαριστω πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποτέ δεν μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση τα ακριβά ρούχα από την στιγμή που μετά από ένα χ χρονικό διάστημα ή δεν θα σου κάνει ή θα το βαρεθείς ή θα χαλασει ή ή ή...
Βασικά, ο τρόπος ένδυσης κάποιου ανθρώπου και κατ' επέκταση το κόστος τους, σχετίζεται με τις κοινωνικές υποχρεώσεις του, την οικονομική του κατάσταση κτλ..
ίσως να παίζει θέμα ποιότητας αλλά εφόσον μιλάμε για άυλα πράγματα θα φθαρούν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ίσως να παίζει θέμα ποιότητας αλλά εφόσον μιλάμε για άυλα πράγματα θα φθαρούν..

Σαφως...αλλα υπαρχει μεγαλη διαφορα στο εαν π.χ ενα ρουχο καλης ποιοτητας φθαρει μετα απο 4 σεζον και ενα κακης ποιοτητας αντεξει μετα βιας μια σεζον.
Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι το ακριβο ειναι παντα και καλυτερης ποιοτητας. Ουτως ή αλλως θεωρω πως γενικοτερα τα προιοντα ειναι υπερτιμημενα.
Σημασια εχει να παιρνεις ο,τι πληρωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγω γενικα ντινομαι με μαρκες...Ομως εχω και ρουχα που δεν ειναi...
Αγαπω πολυ τις <<volcom,element,DC,burton,enjoy,RCVA...κτλπ..>>> γενικα skeit..
Εσεις τι προτιματε κλασσικες μαρκες<<nike,puma..κτλπ>> η' skeit;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
πλεον στην αγορα μπορεις να βρεις φτηνα ρουχα που δεν παιζονται και δεν συναγωνιζονται με τπτ ,θεωρω τελειως χαζο το να αγοραζει κανεις ακριβα ρουχα μονο και μονο για να αναδειχθει κανεις .Μια ντουλαπα πρεπει να αποτελειται απ'ολα με φθηνα ή ακριβα με επωνυμα ή ανωνυμα ρουχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
έχω ρούχα των 10 ευρώ, έχω και των 500.
δεν κολλάω στη μάρκα.
τα h&m έχουν καταπληκτικά ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
h&m, zara, burska, pull and bear, sfaira κλπ, εχουν ρουχα πολυ ψευτικα και καθολου καλης ποιοτητας. δε μαρεσουν. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Σε μερικά από αυτά που ανέφερε η Βίκυ με ψάξιμο βρίσκεις καλής ποιότητας πραγματάκια, έχω ένα φόρεμα από τα zara εδώ και 3 χρόνια και παραμένει άψογο και δεν έχω βρει παρόμοιο σχέδιο. Έχουν απλές μπλουζίτσες για το καλοκαίρι αλλά μεταξύ μας, υπερτιμημένα για την ποιότητά τους. Τώρα για ένα χαλαρό φορεματάκι, κανενα casual παντελόνι και καμια μπλούζα για την σχολή/για χαλαρή έξοδο για καφέ, άνετα μπορείς να αγοράσεις από εκεί. Για καλής ποιότητας casual ρούχα με λογικές τιμές προτιμώ καταστήματα με αθλητικά είδη και αν έχω και λεφτά να σκάσω προτιμώ lacoste ή benetton. Για κάτι καλής ποιότητας για οποιαδήποτε περίσταση με μεγάλη ποικιλία νομίζω τα attrativo είναι ικανοποιητικά, ειδικά από ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποτέ δεν κοιτάω μάρκες στα ρούχα. Μπορεί να μου αρέσει κάτι και να είναι από την λαική. Εννοείτε πως θα το πάρω.
Το πιο ακριβό ρούχο που έχω είναι μια μπλούζα με svarovski την οποία έχω βάλει σχεδόν πέντε φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την theodora.Στο κατω κατω,υπαρχουν πολλα ρουχα που ειναι πανακριβα και δεν ειναι σαν μαρκες .Απλα ειτε ειναι φτιαγμενα απο προιοντα πολυ καλης ποιοτητας,ειτε τα φερνουν απο εξωτερικο κ.λπ.Εγω εχω πολυ λιγα που ειναι μαρκες(μην φανταστειτε τιποτα εξωφρενικο D&G,Gant και τετοια) διοτι
1. τα περισσοτερα ειναι συνηθως κυριλε και δεν ειναι γενικα του στυλ
2. δεν πια και φοβερης ποιοτητας.Εδω βλεπεις το αλλο που ειναι φοβερη μαρκα,κανει ενα 300αρι και το πιανεις και ειναι σαν πατσαβουρα.


Απο την αλλη πολλες φορες σνομπαρω τα πολυ φτηνιαρικα (απο αποψης ποιοτητας και οχι απαραιτητα τιμης) μαγαζια του τυπου pull&bear,bershka,stradivarius γιατι μου την δινει να παιρνω δυο σακουλαρες ρουχα μονο και μονο επειδη ειναι πολυ φτηνα και χωρις απαραιτητα να μου αρεσουν(απλα για να λεω οτι εχω πολλα ρουχα) και στην τελικη τα μισα και παραπανω να τα χει και η μιση πολη.

Εν ολιγοις,ειμαι καπου στο ενδιαμεσο,οντας πολυ δυσκολη αφου θελω παντα να κανω μια καλη ερευνα αγορας γυριζοντας ολα ή σχεδον ολα τα μαγαζια που με ενδιαφερουν πριν διαλεξω αυτο που μου αρεσει(αν βρω και κατι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω δεν τρελαινομαι και πολυ για τα ρουχα!να φανταστειτε πολλες φορες λεω στην μανα μου να παει να μου παρει κατι αμα εχω αναγκη και δεν μου αρεσουν τα ακριβα!θελω φτηνα ρουχα οχι ομως τελευταιας ποιοτητας,ψαχνω για μαρκες μονο οταν ειναι σε τιμη ευκαιριας εκτος βεβαια απο εξαιρεσεις,γενικα δεν με νοιαζει τοσο η τιμη που εχει ενα ρουχο αλλα για το αν παει πανω μου!δεν θελω να αγοραζω ακριβα διοτι εγω φενικα δεν ειμαι και τοσο προσεκτικος με τα ρουχα οποτε σκεφτειτε να αγοραζα ακριβα και κατι να γινοταν και να τα καταστρεφα καθε μηνα!πολεμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
h&m, zara, burska, pull and bear, sfaira κλπ, εχουν ρουχα πολυ ψευτικα και καθολου καλης ποιοτητας. δε μαρεσουν. :no:
Συμφωνώ απόλυτα, ελάχιστες φορές πηγα στα berska και βρήκα ποιοτικά, αλλά υπάρχουν και σεζόν που η ποιότητα τους είναι "ψιλοκαλή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ναι βρε παιδια αλλα καποια απο αυτα ειναι εντυπωσιακα και μοιαζουν ακριβα!και για μενα που τα διαλυω ειναι οτι πρεπει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Η μάρκα είναι το τελαιταίο πράγμα που κοιτάω στα ρούχα.
Αυτό που θέλω είναι να νιώθω άνετα μέσα σ'αυτά και φυσικά να τα φοράω κ όχι να με φοράνε.
Αν αυτές τις προδιαγραφές τις πληρεί ένα ρούχο μάρκας,καλώς.Αν τις πληρεί ένα ρούχο μη επώνυμο,πάλι καλώς..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγω αντιθετα πιστευω πως οτι πληρωνεις παιρνεις.Αναλογως της τιμης και η ποιοτητα.Προτιμω παντοτε να αγορασω μια γνωστη φιρμα και ας την πληρωσω παρα να παρω κατι φτηνο και να το πεταξω γιατι θα χαλασει ....και εχω πικρη πειρα....ειδικα στα παπουτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t1m3

Νεοφερμένος

Ο t1m3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω αντιθετα πιστευω πως οτι πληρωνεις παιρνεις.Αναλογως της τιμης και η ποιοτητα.Προτιμω παντοτε να αγορασω μια γνωστη φιρμα και ας την πληρωσω παρα να παρω κατι φτηνο και να το πεταξω γιατι θα χαλασει ....και εχω πικρη πειρα....ειδικα στα παπουτσια.

και εγω την ιδιαν γνωμη εχω με εσενα, οτι πληρωνεις παιρνεις
να και ενα στοιχειο που μα ςενωνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
και εγω την ιδιαν γνωμη εχω με εσενα, οτι πληρωνεις παιρνεις
να και ενα στοιχειο που μα ςενωνει

Δεν αντεληφθην....υπηρχε κατι που μας χωριζε;;;:hmm::hmm::hmm:Δεν σας γνωριζω καν!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top