Αποφυγή μετατροπής σε micro SIM

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιος τροπος ενω εχω αγορασει ενα κινητο(motorola RAZR XT910,iphone 4s) που δεχεται micro SIM(σαν τον phone,μια μικροτερη sim) να κανω καιμια πατεντια ή κατι ωστε να μην χρειαστεί να κανω μετατροπη την SIM μου....



υπαρχει καποιος τροπος να μην το κανω αυτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

ναι αυτο ειχα ακουσει αλλα δεν ηξερα τι ακριβως ηταν δεν μου λες αυτο πιανει και για motorola(γενικα δλδ για κινητα με microsim) σωστα;;;(επειδη δεν το λεει στην περιγραφη...)



thanx btw:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Απ ότι κατάλαβα η microsim είναι μια mini sim (αυτή που έχουμε στα κινητά μας όλοι πλέον) "κομμένη" για να μη πιάνει πολύτιμο χώρο μέσα στα κινητά. Δεδομένου αυτού εικάζω ότι παίζει σε όλα τα microsim κινητά αν γίνει σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Απ ότι κατάλαβα η microsim είναι μια mini sim (αυτή που έχουμε στα κινητά μας όλοι πλέον) "κομμένη" για να μη πιάνει πολύτιμο χώρο μέσα στα κινητά. Δεδομένου αυτού εικάζω ότι παίζει σε όλα τα microsim κινητά αν γίνει σωστά.

ναι αυτο ειναι ρωτησα και καποιον αλλον και πλεον ειμαι σιγουρος.Αυτος εχει κατι σαν αυτο που μου εδειξες,την ιδια δουλεια κανει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αγόρασε ο πατέρας μου το Nokia lumia 520 και αντί να του κόψουν την sim,του έδωσαν μια καινούρια.Θα ήθελα να ρωτήσω με τις επαφές τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση?
Πως μπορεί να τις πάρει στην νέα microsim?
Υπάρχει τρόπος εκτός απο το να τις περάσει μια μια? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top