Σπαζοκεφαλιές

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
(ούτε εγώ κατάλαβα, αλλά έχω ερώτηση) Και το 30 που κολλάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
να βρε σείς είναι απλό
(λεμε τωρα)

εάν έχω δύο όρους της ακολουθίας, α και β, τότε η διαφορά β-α μου δίνει μια ιδέα για το πως μεταβάλλονται οι όροι.
αντίστοιχα, εάν έχω τρείς όρους α,β,γ τότε η διαφορά της διαφοράς (ω διαφορά) ειναι (γ-β) - (β-α)=γ-2β+α = -4 =σταθερή
και αυτό μου δίνει μια ιδέα πως η ακολουθία εκφράζεται ανα δυάδες. Δηλαδή, εάν μου δοθούν δύο όροι, μπορώ να βρω
τον τρίτο (πως είναι η διάσημη fibonacci που μετράει κουνέλια και άλλα τέτοια επιστημονικά; αει για σ '). Εδώ έχουμε πως, εάν δοθούν οι όροι
α,β τότε ο γ θα είναι γ=-4+2β-α (όσοι γνωρίζουν την αηδία που λέγεται αριθμητική ανάλυση θα το αναγνωρίσουν)

Κάνοντας λίγες πράξεις (όχι εγώ, ο υπολογιστής) έχουμε τους όρους

2 7 8 5 -2 -13 -28 -47 -70 -97 -128

κ.ο.κ



υγ.
το 30 που κολλάει

τα χρόνια του Χριστού :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βρε, έχει δώσει τα 2, 7, 8, 5, 30 και λέει ότι ανάμεσα μπορεί και να υπάρχουν κι άλλα νούμερα (δεν λέει σε ποιά θέση ή πόσα λείπουν)! Αρα ή συμφωνείς μαζί μου ότι αυτό δεν λύνεται, ή...για να σε δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Είναι οι Metallica και έχουν μια συναυλία που ξεκινάει σε 17 λεπτά. Για να φτάσουν πρέπει να περάσουν μια γέφυρα, αλλά είναι βράδυ και έχουν μόνο έναν φακό. Η γέφυρα είναι παλια και αντέχει μόνο δύο άτομα κάθε φορα. Οποιος περνάει την γέφυρα (ένα άτομο ή δύο) πρέπει να έχει μαζί του τον φακό, ο οποίος πρέπει να δίνεται από τον έναν στον άλλο (δεν μπορούν να τον πετάξουν απέναντι ή κάτι τέτοιο). Κάθε ένας περπατάει με διαφορετική ταχύτητα και αν περνάνε δύο μαζί, πρέπει να πηγαίνουν και οι δύο με την ταχύτητα του πιό αργού.

Ο James Hetfield θέλει 1 λεπτό για να περάσει
Ο Lars Ulrich θέλει 2 λεπτά
Ο Kirk Hammett θέλει 5
Και ο Robert Trujillo θέλει 10

Πως θα προλάβουν την συναυλία?

Περνάει ο James (1) με τον Lars (2) -->2min
Επιστρέφει ο James (1) ==> 3 min
Περνάει ο Κιρκ(5) και ο Robert(10) --> 13 min
Επιστρέφει ο Lars(2) Που τον είχαμε αφήσει στην αρχή --> 15 min
(Ξανα) Περνάει ο James (1) με τον Lars (2 )--> 17min

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Για δυνατούς λύτες:

Υπάρχει μια χώρα με υψηλό εξωτερικό χρέος. Για να καταπολεμηθεί αυτό το συμβάν, τα έσοδα του μέσου πολίτη της χώρας δέχονται μια πρωτοφανή συρρίκνωση με στόχο την μείωση των δαπανών και την αύξηση των εσόδων. Αυτή η συρρίκνωση οδηγεί στον περιορισμό της αγοραστικής δύναμης των πολιτών με βραχυρόθεσμο αποτέλεσμα την εντέλει εξόντωση της οικονομίας εντός του κράτους και την αύξηση της ανεργίας και μακροπρόθεσμο αποτέλεσμα την δημιουργία εμποδίων για επανάκαμψη. Επίσης, ο υπερεθνικός θεσμός που επιβάλλει αυτά τα μέτρα βρίσκεται σε κρίση στα όρια της κατάρρευσης εξαιτίας της αδυναμίας του να υποστηρίξει πολιτικές που θα βοηθούσαν στο περιορισμό της καταστροφής.

Ποιος κερδίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οποιος προλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Βρε, έχει δώσει τα 2, 7, 8, 5, 30 και λέει ότι ανάμεσα μπορεί και να υπάρχουν κι άλλα νούμερα (δεν λέει σε ποιά θέση ή πόσα λείπουν)! Αρα ή συμφωνείς μαζί μου ότι αυτό δεν λύνεται, ή...για να σε δω.


τοτε, το πρόβλημά του
έχει περισσότερες από μία λύσεις.




υγ.
30 τα χρόνια του χριστού
αυτό πάλι πως μου ρθε; :hmm:
πρέπει να φταίει αυτό που λέγαμε τις προαλλες
στο τοπικ της θρησκείας,
ότι ο ηρώδης επισήμως πέθανε το ...-4πΧ.




Υγ.
Για δυνατούς λύτες:

ε όχι και τόσο.
οι τράπεζες των ξένων :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top